Qrote Begonia f4 kees de nobel J.J. SPAANS injerfondscollecte isco in BOC-inn 200 ste lid van Historische kring Kerkdiensten Benthuizen Auto-verzekering met bonusbescherming Zakelijk bekeken Van Waay Benthuizen, biedt meer Holland-Utrecht Medische diensten Mechanisafiecentrum zondag 24 juni D.A. de Leeuw Arts voor Homoeopathie bloemsierkunst ASSURANTIEKANTOOR BENTHUIZEN DORPSSTRAAT 88-90 TELEFOON 079 - 31 32 23 l l De Werven 8 2731 AZ Benthuizen Tel. 0/9-319311 Meel. Specialist Lid VHAN ^vestein 9 ^2 KM Leiderdorp lelefoon: 071 - 890829 Consult volgens telefonische afspraak Pr. W. Alexanderplein 10 - Benthuizen Tel. 079-31 34 37 muizen- Tot en met 23 juni a.s. kt weer zover; (bestuurs) leden |de Historische Kring Benthuizen bij u langs met de bus voor de (afondscollecte. Ismenigeen weet, mag de Histo id Kring een derde deel van de pengst houden. Dit jaar wordt het 3 besteed aan een glazen, af- j ire. vitrinekast. Zo'n vitrine is J nodig voor de komende ten- Kring Benthuizen wil deze zo mogelijk een werkgroep "verzame laars" instellen. De Historische kring wil graag vernemen wie "wat" verzamelt. Er wordt gedacht aan voorwerpen van voor de Tweede Wereldoorlog. Alle inwoners van Benthuizen ontvangen binnenkort een rondschrijven met invulstrookje. Men hoopt dat vele reacties op deze oproep het gevolg zullen zijn. De eerste tentoonstelling van verzamelaars- voorwerpen zal plaatsvinden ter gelegen heid van de opening van het Culturele Centrum op vrijdag 7 september 1990. Zaterdagavond 23 juni weer een 'disco-avond' in het Ontmoetingscentrum is om 21.00 uur. De entree bedraagt vijf gulden voor niet-leden en drie gulden voor leden. Op deze avond worden de "gouwe ouwe" en de nieuwste top 40 hits op verzoek gedraaid door de disk jockeys van drive-in-disco "Fireball". Het BOC-inn ligt tussen de sportvelden en dorpshuis "De Tas". CEBEC0 kipwagens; toppers in transport; 'andemwagens van 8.5,10.5 of 12.5 ton. fe 23 en 24 juni dokter R.J.M.P. van Wiechen Voorofscheweg 182 Bos koop tel. 01727 -14450 Benthuizen- Van Waay Benthui zen biedt veel meer dan een doors nee meubelzaak. Het is een spe ciaalzaak met een moderne afde ling: "Europa meubel" en een klas sieke: "Classic Home". Sinds 17 mei is er een totaal nieuwe afdeling bijgekomen, nl. "Total Night Slaapcomfort". Niet zomaar een slaapkamerafde ling, nee een slaapspeciaalzaak die zich ten doel stelt het totale slaap comfort in alle mogelijke facetten aan de consument aan te bieden. Aan werkelijk alles op dit gebied is gedacht. Ook aan de entourage- en decoratie van de slaapkamer is veel zorg besteed. De meest voor aanstaande merken zijn in het zeer brede assortiment opgenomen. Maar de meeste nadruk bij "Total Night Slaapcomfort" wordt toch gelegd op de zgn. "technische slaap-voorlichting", wat inhoudt dat door middel van meet- testbed den en apparatuur de consument het juiste advies gegeven kan worden met betrekking tot de beste combinatie van matras en matrasdrager. Hierdoor wordt een optimale steun en slaapcomfort geboden en is een ontspannen nachtrust gewaarborgd. Om aan deze doelstelling optimaal te kun nen voldoen is "Total Night Slaap comfort" toegetreden tot de selec te groep van "Adviseurs voor Be ter Slapen", de ABS-groep. "Total Night Slaapcomfort" is een uitste kende aanvulling op hetgeen Van Waay al in huis had om een huis tot een woonparadijs te maken. Geschiedenis 90 jaar geleden was grootvader Arie van Waay de steenlegger van deze gerenommeerde meubelspe ciaalzaak. Hij begon als manufac- turier en ging met de hondekar met garen band en kleding langs de huizen. Enkele jaren later werd een gedeelte van het woonhuis, op de plaats waar thans gedeeltelijk de "Total Nightcomfort- afdeling"is gesitueerd, als winkel ingericht. Telkens kwam er door een verbouwing, met gebruikma king van de achterliggende tuin en parkeerplaats, een gedeelte bij. Het mag best uniek genoemd worden dat niet alleen de tweede, maar ook de derde generatie Van Waay met plezier zaken deed, al kwam het accent meer en meer op de wat betere woninginrichting te liggen, nadat de twee broers Arie en Willem in 1968 de zaak van vader Arie overgenomen hadden. Helaas overleed broer Willem in 1988 zodat Arie de zaak alleen voortzette. Hij beëindigde in dat jaar de manufacturiers- en kleding zaak, waarover menig inwoner van Benthuizen nu nog de ver zuchting slaakt een dergelijke zaak te missen en voor elk klosje garen naar Zoetermeer te moeten. Nog garen voor zes jaar Directeur Arie reageert hier la chend op:"Ik heb nog een voor raad voor zes jaar aan klosjes ga ren in huis, dus wie naaigaren nodig heeft die stapt de meubel zaak maar binnen". Niemand behoeft schroom te hebben om in één van de twee zaken aan de Dorpsstraat binnen te stappen, al was het alleen maar om te genieten van al het fraais dat hier prachtig is ten toongesteld. Van Waay de meubelzaak met een totale verkoopruimte van 3000 m2, waar elke afdeling een specia list heeft die de aspirant klant op weg helpt. Hij en of zij heeft de keus uit modern en klassiek, waar bij "Classic Home" een toonaan gevende naam is voor de mooiere kwaliteit meubels, van kersen, noten, mahonie e.d. Eiken wordt alleen verkocht in antiek finish. Alles op elkaar afgestemd uitge stald als kleine kamers, waarbij de klant ook geadviseerd wordt bij vloerbedekking, behang en gordij nen en door de vakman 'service- gericht' met know how van bin nenhuis-architectuur, geholpen wordt. Bekend in de regio 12 medewerkers dragen er aan bij dat deze totaalzaak op woningin- richtinggebied, naam maakt in de regio. Iedere nieuwe klant komt in het klantenbestand en wordt regel matig op de hoogte gesteld van "Nouveau"-teiten. Zo werden er, ter gelegenheid van het "open huis" van de Total Night slaap- comfort-afdeling, maar liefst 10.000 uitnodigingen verzonden. Tijdens die dagen, 17, 18 en 19 mei kwamen meer dan 1250 be zoekers naar Van Waay Benthui zen. Niet alleen om te kijken, maar ook om zaken te doen, b.v. om comfortabeler te slapen of om kwalitatief mooi meubilair uit te zoeken. Hervormde kerk 9.30 en 18.00 uur ds. J. Boer S.O.W. De Hoeksteen 10.00 uur ds. M.H. Boogert Voorburg ;Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Oud Geref.Gem. 10.00 en 17.00 uur dienst Benthuizen- Vrijdagavond werd mevrouw E. v.d. Heijden- Hoogeveen, Croesinck 40, verrast met een fraai bloemstuk omdat zij het 200 ste lid is van de Historische kring" Benthuizen. Op de foto: Mevrouw E.v.d. Heijden-Hoogeveen, mevrouw A. Bregman- Mets, mevrouw G. Smink, de heerH.E. Craaikamp en de heerA.J.F.v.d. Hoeven. Mevrouw IV.J. Harteveld- van Driel overhandigde het bloemstukje. Op de foto ontbreekt het lid M. Havenaar, de penningmeester.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 7