Skeelermarathon Rottemerentocht van 200 km Skeelermarathon 200 km: doorslaand succes NISSAN NISSAN SERVICE EOT een uitlaat, banden, accu, kleine reparaties of APK keuring bent u sneller, beter en voordeliger uit bij uw Nissan dealer. Onze Nissan Quality Quick Service staat borg voor snelheid, originele onderdelen, vakmanschap en solide garanties. En klaar terwijl u wacht, want op onze afzonderlijke Quality Quick afde ling bent u welkom zonder afspraak. r Kijk en vergelijk: Voor Sunny incl. montage - originele Nissan uitlaat v.a. I* Voor Cherry incl. montage originele Nissan uitlaat v.a. Voor Bluebird incl. montage^|4ö - originele Nissan uitlaat v.a. QUALITY QUICK Zevenhuizen- "Het was een perfecte organisatie. Overal waren vrijwilligers ingezet, bij de verzorgingsposten, bij oversteekplaatsen en stempelposten. In één woord fantastisch!", klinkt het uit de mond van de enige vrouwelijke Zeven- huizense deelneemster aan de 200 kilo meter lange Skeelermarathon, die zater dag jl. gehouden werd: Nel v.d. Ham. "Cees Molenaar en alle anderen ook van de Bleiswijkse IJsclub, hun inzet was ge weldig". Het is twee dagen na de marathon. Mevrouw V.d. Ham heeft van de tocht niet eens spierpijn overgehouden. Zater dagavond ging ze pas om streeks midder nacht naar bed...Zondag was ze alweer ijverig behang aan het afscheuren in hun nieuwe woning aan de V.d. Duynlaan. "Net een dag voor de skeelermarathon kregen we de sleutel, maar ik wilde dol graag meedoen". Dat deed ze en hoe! Ondanks de sterke wind en de slechte stukken wegdek bleef ze rijden, net als Lenie v.d. Hoorn, de andere vrouwelijke deelneemster. "Ik deed mee omdat het in Zevenhuizen was. In Friesland had ik niet meege daan", lacht ze. Ze vond vooral de eerste 100 km. erg zwaar. De laatste gingen vanzelf. Nel v.d. Ham was in goede conditie toen ze aan de tocht begon, omdat ze enkele weken ervoor heeft getraind. Daarnaast is ze fanatiek fietser bij Tourclub Zeven huizen. Vandaag, maandag is ze alweer een eind wezen fietsen. Haar man is bestuurslid van deze Tourclub. Onlangs nam ze deel aan de Elfstedenfietstocht. "Ik skeeler al ca. anderhalf jaar en vind het een heerlijke sport. 200 kilometer is best een hele lange afstand en het komt erg op je voeten aan en af en toe heb je een beetje kramp. Jammer dat het weg dek lang niet overal zo goed was als langs de Rotte. Rond de Rotte is het geasfal teerde wegdek perfect om te skeeleren". Ze denkt dat de voeding die on derweg ver strekt werd "Extran" ertoe heeft bijgedra gen dat zij en anderen de tocht konden volbrengen". Reacties na afloop op zaterda gavond Zaterdagavond half negen. Cees Molenaar is nog in touw. De eerste skee- lermarathon van 200 km. is achter de rug. Alles is perfect verlopen, maar Cees zit nog niet op z'n lau weren. Hij sjouwt met dranghekken. Hij komt nau welijks ver, want hij wordt door menig ver trekkend deel nemer aan de marathon nog even bedankt, bij hun vertrek vanaf de cam ping. Zij zijn verfrist en ver kwikt onder de douches van zwembad "De Koornmolen" vandaan gekomen en hebben in de kan tine van ae camping wat gegeten. Cock Kortlever en Helger Kooistra arri veren en vertellen van hun beleveniissen als masseur. Er waren 'en route' vier masseurs (vrijwilligers), waarvan twee uit Zevenhuizen. Ze hadden hun handen vol. Een deelnemer die al uitgerust is, komt er bij staan. Hij logeert op de camping en toont trots z'n fraaie sweatshirt waarop een foto van skeelers met op de achter grond een Zevenhuizense molen, staat afgebeeld. "Kun je kopen", lacht hij. Cees Molenaar beaamt het, vertelt dat de foto door Arie Hoogduin vorig jaar geno men is en mevrouw Van Rijs bereid was om sweatshirts met deze opdruk te laten vervaardigen Een enthousiaste Belg, Ivan Michels 38 jaar, heeft veel getraind voor deze skee- lertocht, schaatste de alternatieve elfste dentocht op de Weissensee en heeft dit voorjaar al 1400 kilometer op skeelers gestaan. Hij maakte 4 jaar geleden voor het eerst kennis met Zevenhuizen toen hij aan een toertocht op de Rottemeren kwam deelnemen. Schaatsen en skeele ren is een passie voor hem. Hij heeft deze dag van de Monstertocht genoten, on danks de felle wind Een man uit Schoonhoven wil ook wel een praatje. Hij logeert, met nog enkele andere deelnemers, op de camping. Hij is 46 jaar en denkt dat de gemiddelde snel heid op 20 kilometer per uur lag, met de rusttijden inbegrepen. "Met de wind mee haalden we snelheden van tegen de 30 km". Hij vindt het enige nadeel van een derge lijke skeelertocht het opgelegde tempo omdat in een peleton gereden wordt. Over het slechte wegdek op sommige plaatsen haalt hij z'n schouders op. Hij zegt, net als de andere kampeerder die er bij komt staan, niet erg vermoeid te zijn. Skeelertjes Als herinnering aan deze eerste 200 km. skeelermarathon kregen allen die de tocht uitreden, een fraaie herinnering. Een leuke miniatuur skeeler met schoen. "Jammer" vindt Cees Molenaar het dat ervaren skeelers als Antoon Eikelenbo om en Bram van Wensem de tocht niet konden volbrengen, in tegenstelling tot Jan Ottevanger en de 15-jarige Bram v.d. Wouden. Van beiden en zeker van Nel v.d. Ham een grote prestatie. De overige Zevenhuizense deelnemers kozen voor 50 km. Piet Geuze, Leen van Wensem, Gerard Hol en Martin Kortle ver. Vermeldenswaard is de Motor-escorte van de Motorclub van Brienenoord, die vrijwillig meereden. Lovend laat organisator Cees zich uit over de plaatselijke A.H. supermarkt op wiens kosten "De Kleine Trompetter" de skeelers feestelijk muzikaal inhaalde vanaf de Tweemanspolderweg, bij het zwembad en met wie het peleton de laatste 100 meters, stapvoets aflegde. Verder is hij uitermate te spreken over de 14 gemeentes, waarvan toestemming werd verkregen om over hun gebied te rijden waarbij er vier voor politiebegelei ding zorgden. De overige hadden er vertrouwen in dat de organisatie hiervoor zelf zou zorgen. Skeelertochten Nadrukkelijk stelt campingbeheerder Molenaar dat hij niet alleen deze Mara thon organiseerde, maar dat IJsclub Bleiswijk ook een leeuwe-aandeel erin had. Wel heeft het een jaar voorbereiding gekost, maar het resultaat was boven verwachting. Binnenkort, op 15 september organi seert Bleiswijk een eigen tocht, nl. De Sneeuwbaltocht met afstanden van 20- 40 en 60 km. Verder is er op 1 september nog een skeelertocht in Doorn met afstanden van 50 en 100 km. Nissan dealer Baas zet een demper op de prijzen Zuidelijke Dwarsweg 1 B, Waddinxveen. Telefoon 01828-17713. a T-) Nissan Quality Quick Service geopend van: 07.30 tot 17.30 uur. AUtO DUclS Zaterdag van 08.30 tot 12.00 uur. Zevenhuizen- Als alles wat er in Zeven huizen op sportief gebied je belangstel ling wekt, dan kom je daarvoor vroeg uit je bed en stap je om zeven uur op je fiets om vanuit Zoetermeer naar kampeerter rein Zevenhuizen te fietsen en te genieten van het bedrijvige toneel dat zich daar op een ochtend dat de skeelermarathon begint, afspeelt. Deelnemers die even hun skeelers onder binden, even een eindje in gaan rijden, druk praten en heen en weer lopende mannen, maar ook mensen die een afwachtende houding aannemen. De toeschouwers. Van lieverlede komen ze allemaal naar de start. Zij die deze nacht en de volgende kamperen op de camping en anderen die hun auto netjes gepar keerd hebben, even koffie hebben ge dronken en nu fit, startklaar staan: de morgenstond heeft goud in de mond: alles is zonovergoten. Motoren zijn pa raat, begeleiding staat startklaar en bur gemeester A.H. van Gent geeft om acht uur het startsein. En dan begint (zoals de Goudsche Courant het noemde) "de marteltocht der helden". 69 dapperen gaan het proberen om 200 km. t leggen. 22 vielen er af. 39 skeelers namen deel aan de 50 Het publiek wist ongeveer wanneer peleton langs zou komen, dankzij pi catie in de Dorpskrant. "Dat was stelt de heer Wisse. Om kwart voor meldde hij dan ook dat hij ruim 20 n ten had staan wachten bij de molen en peleton dus over tijd was. toen moe er nog 50 kilometers worden venei terug naar Bleiswijk en weer een langs de Rotte. Die 20 minuten v: nauwelijks meer in te halen, zoda stoet, in plaats van even voor zes uur rond kwart over zes feestelijk bi camping arriveerde onder begele van "De Kleine Trompetter". Dankzij veel vrijwilligers, het mooieik het enthousiasme van de deelnemers misschien nog wel veel meer factor kan deze derde Rottemerentocht in cessie- doch de eerste over een afs van 200 km.- als bijzonder geste bijgeschreven worden in de geschied dige annalen van Zevenhuizen.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 12