Moerkapelle gemeenteraad müÈ Lustrum Avondvierdaagse grandioos succes Buurtfeest Oud-Verlat Koffie-ochtenden Gastouderproject MOVON kandidaten geslaagd Verdwijnt straks Hel speelterreintje aan Roode Kruisstraat 60.000,—) De Moerkapelse gemeenteraad komt a.s. dinsdagavond 10 juli bijeen voor het behandelen van ca. 17 agendapunten, alvorens op zomer reces te gaan. inwoners De gemeente moerkapelle telde op 1 juni 3364 inwoners, te weten 1721 vrouwen en 1643 mannen, asielzoekers Het tweede huis voor asielzoekers kan betrokken worden aan de Jhr. V.d. Weistraat 7. Het Ministerie van W.V.C. heeft bericht dat hier een echtpaar geplaatst zal worden, restauratie Herv.kerk Een budgetreservering voor het jaar 1995 kan worden verkregen inzake het systeem van de Rijkssubsidiere geling Restauratie Monumenten (R.R.M>), indien voor 1 september a.s. een meerjarenprogramma is ingediend. De R.R.M. is op 1 januari 1986 van kracht geworden en sedertdien wordt door de raad jaarlijks dienove reenkomstig een meerjarenpro gramma vastgesteld. Laatstelijk op 11 juli 1989 heeft vaststelling tot en met 1994 plaats gevonden. De gemeente Moerkapelle telt twee monumenten. De boerderij De Stol- penburg en de Ned. hervormde kerk. Al enige tijd geleden is de N.H. kerk aangemeld voor restauratie. Verwacht wordt dat er van over heidswege 80% in de restauratiekos ten wordt bijgedragen. Geschatte kosten bedragen f 2000.000, zodat een totale reservering van f 1.600.000,dient plaats te vinden Verkoop Havelaar aan gemeente De firma K.A. Havelaar en Zn, Dorpsstraat 28 te Moerkapelle, wil in aanmerking komen voor de aankoop van een perceel grond op het bedrijf sterrein én gelegen aan de Nijver heidsstraat./ Genoemde firma wenst zijn bestaan de bedrijfsgebouwen aan de Dorps straat en kerkstraat aan de gemeente te verkopen. B. en W. hebben hierop positief gereageerd. Men verwacht op deze wijze ook een verantwoorde uitvoe ring kan worden gegeven aan de vernieuwing van (een gedeelte van de dorpskern., Aan de raad wordt gevraagd bouw grond te verkopen aan voormelde Firma en de twee bedrijfsgebouwen van de firma Havelaar aan te kopen. Nieuw dak voor schoolgebouw Het schoolgebouw aan de Jhr. V.d. Weistraat 1 krijgt een nieuw dak, tenminste, als de gemeenteraad akkoord gaat met de kosten. Deze zijn ca. f 50.000, Voorts moeten enkele inwendige vernieuwingen verricht worden, zodat de komende twee jaar, groe pen van de Rehobothschool gebruik kunnen maken van dit schoolge bouw. Immers de Rehobothschool is weer te klein. Deze wordt binnenkort uitgebreid met een tweetal lokalen, waarvoor tijdens de raad besloten moet worden het bestemmingsplan te wijzigen.(totaal gevraagde krediet f Zevenhuizen- Vijf avonden waren de organisatoren in touw, plus vorige week zaterdag, om de vijfde Avond vierdaagse tot een geslaagd evene ment te maken. Vrijwilligers werden ingezet die assis teerden bij stempelposten, of moeilij ke punten en de EHBO was paraat om blaren door te prikken. Dit jaar eens een extra compliment aan de organisatoren die, mede dankzij sponsors vanuit het bedrijf sleven en middenstand, niet alleen lu dieke gestes waardeerde, maar te vens beloningen uitreikte voor de leukste limerick, de fraaiste kleurpla ten en de mooiste tekening. Perfect was de communicatie en de organisatie! De wandelaars Het was voor de deelnemers aan de vijfde Avondvierdaagse van Zeven huizen, net als voorgaande jaren, weer een geruststellende gedachte dat ze één avond vrij waren en zelf konden beslissen op welke avond ze niet konden of wilden wandelen. Degenen die woensdagavond thuis bleven, zijn dus niet nat geregend. Uitgerekend net enkele kilometers onderweg, viel de regen in bakken van de hemel en dreigde er een hevig onweer los te barsten. Gelukkig viel dat mee, maar de wandelaars van de tien kilometer afstand kwamen 'sop pend' binnen. Er liepen diverse gezinnen mee in de stoet wandelaars, uit Moerkapelle een gezin met vijf kinderen, waarvan de jongsten zich lieten vervoeren. Een Zevenhuizense moeder van vier kinderen ging, met de jongste in de wandelwagen, ook dapper op pad voor de 5 kilometer, maar kwam halverwege de eerste avond tot de ontdekking dat ze wel ver moest lopen met haar kleintjes: ze had per ongeluk de beschrijving van de 10 km. route meegenomen. Overigens waren meer moeders, met een laat thuiskomende echtgenoot, met kleintjes in de wandel of kinderwa gen, met het kroost aan de wandel. Sommigen losten elkaar af. De drie buurvrouwen uit de Boslaan maakten er elke avond weer een gezellig uitstapje van, kortom: het was (bijna) alles plezier tijdens de wandelingen. We schrijven "bijna" omdat er één uitvaller was die in het ziekenhuis belandde. Maandaga vond had deze persoon een blaar die hij niet liet doorprikken door de EHBO van de A4D. Waarschijnlijk heeft hij dat zelf thuis gedaan en is de volgende dag toch weer gaan wande len, echter de wond werd dusdanig dat hij voor behandeling naar het zie kenhuis moest en woensdag niet meer mee kon lopen. Deze pechvo gel kreeg een taart van het Avond vierdaagse comité. Ludiek Een taart kregen ook de wandelaars die zich de laatste avond ludiek had den uitgedost. Het was dan ook een bonte menge ling van kleuren, kleding en outfit. Het langs de kant staande publiek genoot van de aanblik van de deelne mers, deze laatste ronde, ingehaald met bloemen en voorafgegaan door de Harmonie "De Kleine Trompet ter", vrijdagavond door de Dorps straat. De vier meisjes die ais baby's in een box deze laatste avond wandelend doorbrachten, waren de meest origi nelen. Als "opa's nazaten", kregen ze een taart. Die kreeg ook de vogel verschrikker en de drie dames met het spandoek Moerhuizen/Zeven- huizen. De zigeunervrouw kreeg net als de vogelverschrikker een taart voor haar alleen. Kleurwedstrijd De winnaars van de kleurwedstrijd kregen ook leuke prijzen. De uitslag is alsvolgt: 1Marvin Clazing 7 jaar 2. Marieke Opmeer 7 jaar 3. Rianne Luijendijk 6 jaar; 4. Linda Strijdhorst 5 jaar; 5. Angela Huisman 4 jaar. Heerlijk smullen zeg van die lekkere pannekoeken naar| heerlijk (geheim) Oud-Verlaats-recept Zevenhuizen/Oud-Verlaat- Gezellig heid vierde hoogtij in Oud-Verlaat, waar de regen en het onweer spel breker dreigde te worden tijdens de Braderie- buurtfeest. De saamhorig heid was ook dit keer weer groot. Met vereende krachten werd weer veel gedaan. De dames van "De Schakel" hadden een leuke stand, de peuter speelzaal "Dikkie Dik" maakte but tons, verkochten tweedehands speelgoed, het grote Rad van Avon tuur draaide, er werden pannekoe ken gebakken er was van a lekkers te nuttigen, rommel tel en gebruikte goederen in een J tent en er was een groot terras! lukkig met overkapping zodat h| goed schuilen was. Gelukkig kl de lucht tenslotte helemaal; bleef het 's-avonds droog. dorpelingen kwamen het Bum een bezoek brengen, waaronderl gemeester A.H. van Gent ene:l| note en wethouder en mevroi Dorrestijn en enkele t T ekenwedstrijd De mooiste tekeningen maakten: 1. Matthijs Hoeijmakers en Suzette Vente. Limerick Mevrouw V.d. Berg- den Heijer uit Nieuwerkerk a.d. IJssel won een bestedingsbon van f 50,voor haar beste limerick. "Langs de Rotte loopt een wandelaar met vrouw en kinderen bij elkaar allen lopen mee in Zevenhuizen de A4D want het is een lustrum dit jaar. Pluim Rest nog de vermelding van de namen van het A4D-comité Hanny Verbakei, Jaap Zweere, Pe ter v.d. Niet, John Mebius en Mar Kapteijn. Zij wonnen niets, maar krijgen een pluim die symbolisch wordt uitgereikt en waarmee de Dorpskrant ongetwijfeld de gevoe lens van alle 340 deelnemers ver tolkt. "Het wandelen was leuk, sport ief, ontspannend en gezond". Zevenhuizen- Afgelopen dinsdag 26 juni hebben Liesbeth Koolmees, Marion van Leeuwen (afkomstig uit Bodegraven) en Janny Rutgers uit Zevenhuizen, met succes de oplei ding tot costumière afgesloten met een examen in "het Anker" te Gou da. Zowel theoretisch als praktisch zijn zij geschoold in het dames-en kindermodevak. Zij zullen hun oplei ding tot coupeuse in Zevenhuizen vervolgen. Dezer dagen kwam de zesde 'nieuws brief' van het Gastouderproject Wad- dinxveen en omstreken uit. Het Waddinxveense Gastouderproject heeft de laatste jaren een stormach tige ontwikkeling doorgemaakt. Dat is o.m. te zien aan het aantal kinde ren dat is geplaatst en het aantal opvanguren dat is gerealiseerd. Vergelijking: 1986 20 kinderen en 8000 opvanguren per jaar. 1989: 164 kinderen en 97.000 opvanguren per jaar. In het eerste kwartaal van 1990 zijn 27 kinderen ingeschreven voor 500 opvanguren. Gelet op de ontwikke lingen in de tweede helft van 1989 en het eerste kwartaal van 1990 wordt verwacht dat een verdubbeling van de kinderopvang tot 200.000 op vanguren in 1991 een reële optie is. De sterke groei van het Gastouder project mag echter niet ten kosten gaan van de kwaliteit van het project. Daarom worden er regelmatig bi jeenkomsten georganiseerd waarbij, o.l.v. de coördinatoren, de ouders hun ervaringen kunnen uitwisselen. O.m. uit jaarvergaderingen is geble ken dat hieraan een grote behoefte bestaat. Het bestuur vindt het van groot be lang dat op de grote vraag naar Kinderopvang in Waddinxveen en omstreken, een adequaat antwoord wordt gegeven. In overleg met het Gemeentebestuur van Waddinxveen worden maximale mogelijkheden voor de kinderopvang in het algem een en het Gastouderproject in het bijzonder nagestreefd. Naar verwachting zal dat in 1991 tot een verdubbeling van de cap< van de coördinatoren leiden vr tot 40 uur per week. Van het bestuur mag wacht dat de kwaliteit van hetpi gewaarborgd blijft. Daarom ook in de toekomst regelmatl jeenkomsten belegd worden wal de gast-en vraagouders kenns I nen vergaren en ervaringen k" uitwisselen. Koffie-ochtenden Eén van de taken van het GastJ project is" controle op de kwj van gastouderopvang en r"" van gastouders' In het kader van deze desw heidsbevordering van gastoul maar ook ter stimulering vani onderlinge contact is rnenj®| het komende jaar (1990-199 1 aantal koffie-ochtenden te orpl ren voor gastouders. Het is de bedoeling onder he 8| van een kopje koffie met el» J Het is de gedachten te wisselen over °9f kundige onderwerpen zoals - spelen, taal, grenzen steil® ook kunnen specifieke problemen aan de orde kom j brengen en halen, een nie afspraken maken. L De bedoeling is twee gro Tl men die afwisselend prate I de kinderen spelen. T De eerste drie ochtende woensdagen: 3 oktober, jj en 28 november van 9.1 uur. Nadere informatie o ste ochtend kan men beg ber verwachten. 11 VCl WCJV^l 1 Lil 1V-J CUl VUC1L 11 1 X s S X LUI L_/^l vvi vvuv,! Benthuizen- Maandagavond ging onder meer de 11-jarigeJeffrey Landgraf, uit de Roode Kruisstraat, naar het gemeentehuis om, vooraf gaand aan de hoorzitting n.a.v. be zwaren op het ontwerp bestem mingsplan "dorp", een aantal teke ningen en brieven van kinderen te overhandigen. Deze hebben alle maal hetzelfde onderwerp nl.: een verzoek om het speelterreintje aan de Roode Kruisstraat niet te laten verdwijnen voor de bouw van een achttal woningen. Daarnaast wijzen de kinderen op andere aspecten, wat hun ouders eerder ook al deden en blijven doen bij het Benthuizense ge meentebestuur. Eén van de brieven: f'Beste Burgemeester. Ik ben me een hoedje Se Ons speelterreintje gaa^f nen, althans dat 's l J^rt Er zijn al zo weinig f nen of pleintjes wa"' kunt spelen. He vaak zo gezellig (groot en klein) en ik kom er bijna mijn vriendinnetje allemaal dat het P bestaan. Vriendelijke groet hlli!®1! De naam la'en,^e ^entieis* schouwing, doch d lijk: een hartekreet Zie artikel elders in de#Dorp!

Dorpskrant | 1990 | | pagina 20