Politieberichten Nieuwerkerk 24 juni t/m 1 juli 1990. POLITIE-PERSBERICHTEN Zevenhuizen Zwemvierdaagse in to Nieuw materieelvoertu brandweer Moerkape Bettine Vriesekoop 9ef demonstratie bij Kerkdiensten Nieuwerkerk a.d.IJssel zondag 8 juli ETHERPIRAAT UIT DE LUCHT In samenwerking met de radiocon troledienst werd de radio-zendappa- ratuur in beslag genomen van een etherpiraat die vanuit een woning aan de Verzetstraat illegale radiouit zendingen verzorgde. De politie kwam de etherpiraat op het spoor vanwege klachten van buurtbewo ners aat de TV-uitzendingen ge stoord werden. De apparatuur bleek eigendom te zijn van een dochter des huizes die samen met haar vriend de uitzendingen verzorgde. Tegen bei den is proces-verbaal opgemaakt. DOORGEREDEN NA VEROORZAKEN LETSEL Op zondagochtend 24 juni om streeks 11.30 uur was een aantal jonge kinderen onder leiding van een ouder aan het spelen in het park gelegen langs de busbaan aan de IJs- sellaan. Tijdens het spel van de kinderen kwam een jongeman op een moun tainbike met grote snelheid in hun richting rijden. Ondanks de waar schuwing van de begeleidster van de kinderen aan het adres van de knaap om wat rustiger te rijden, reed hij met hoge snelheid langs het groepje. Hij raakte in het voorbijrijden, vermoe delijk met het stuur van de fiets, de wang van een 7-jarig meisje. Daarbij liep het kind een winkelhaak in haar wang op, welke in het zieken huis gehecht diende te worden. Tevens had zij een snee in het scheenbeen en diverse kneuzingen. De knaap reed na het ongeval door zonder zijn identiteit bekend te ma ken. De politie verzoekt getuigen zich tot haar te wenden. De knaap was ongeveer 16/17 jaar, blank, tenger postuur, blond kort krullend haar. Hij was gekleed in een zwart T-shirt en een lichte korte broek. De knaap reed op een groot model, grijsgekleurde, mountainbi ke. AANRIJDING MET LETSEL Tijdens het oversteken van de Zuid- plaslaan werd een 9-jarig fietstertje aangereden door een passerende auto. Zij had de auto niet zien aanko men. Bij de aanrijding raakte zij gewond. Per ambulance werd zij overgebracht naar het ziekenhuis, waar bleek dat de verwondingen meevielen. FIETSENDIEFSTALLEN Bij het station werden op zondag een zwarte damesfiets van het merk Ba- tavus en een veelkleurige damesfiets van het merk Gazelle vermist. Ook werd een groene damesfiets, merk Gulden Vlies, gestolen. Deze fiets was voorzien van een kinderzitje. Dinsdag miste de eigenaresse haar donkerbruine damesfiets, merk Union, die eveneens bij het station stond. DIEFSTALLEN UIT AUTO's Uit een auto die in de parkeergarage van de sporthal stond, werd de radio ontvreemd. Ook een op het Lelieveld geparkeer de Opel Kadet en een Mazda op de Mozartstraat werden van de radio ontdaan. Bij een auto op het Krulmos bleef het bij een poging tot diefstal van de radio. Van een andere auto op het Krulmos werd eveneens de radio gestolen. Ook de eigenaar van een VW Passat ontdekte dat men een diefstalpoging had ondernomen. Niet duidelijk was of men de auto heeft willen stelen of alleen goederen uit de auto. De auto stond op de Alexanderlaan gepar keerd. Bij de flat de Meidoorn vond een eigenaar zijn auto eveneens zonder radio terug. GEBRUIK FIETSPADEN EUROPALAAN Veel fietsers blijken gebruik te maken van de fietspaden gelegen langs de Europalaan. Op zich keurig ware het niet dat vele van hen aan de verkeer de kant van de weg rijden. De fietspa den zijn te smal om fietsverkeer uit 2 richtingen toe te laten. Indien het niet anders is geregeld, dient ook het fietsverkeer rechts te houden, dus het aan de rechterzijde van de rijbaan gelegen fietspad te volgen. De politie zal hier aandacht aan schenken. VANDALISME Bij het station werd een aantal au toeigenaren die hun auto's op het Stationsplein had geparkeerd, on aangenaam verrast toen zij bij hun auto terugkwamen. Van één van de auto's was de anten ne en de buitenspiegel afgebroken en tevens had men de ruitenwissers verbogen. Een andere auto was rondom zwaar bekrast voorzien van een schutting woord. Zelfs de voorruit liep krassen op. Ook een derde auto bleek te zijn bekrast. Het voorval vond plaats in de nacht maandag op dinsdag. De politie hoopt dat getuigen licht op deze ergerlijke zaak kunnen werpen. INBRAAK IN BEDRIJFSPAND In de nacht van 25 op 26 juni ver schafte men zich illegaal de toegang tot een bedrijfspand gelegen aan de le Tochtweg. Na de inbraak miste men niets. Vermoedelijk dezelfde daders tracht ten een nabij het bedrijf geparkeerde Opel te stelen. Om onbekende rede nen lukte het hen niet de auto te starten en weg te nemen. DIEFSTAL VAN F.F.N TREKKER Vanaf de Hoogeveenenweg werd in de nacht van 26 op 27 juni een trekker ontvreemd. Met behulp van deze trekker werd vervolgens vanaf een bedrijfsterrein aan de le Tocht weg een oplegger met autobanden gestolen. De trekker werd later op de dag teruggevonden te Barendrecht. De oplegger van voorzien van een wit zeil met rood opschrift. Van de oplegger en lading ontbreekt nog elk spoor. SCHADERIJDEN OP RIJKSWEG Doordat een deel van een aandrijfas van een kraanwagen afbrak en op de rijbaan van de A20 terechtkwam, liepen vier personenauto's schade op aan de voor- en onderzijde toen zij over het stalen onderdeel reden. Alle bestuurders kwamen met' de schrik vrij. DIEFSTAL PERSONENAUTO Een bewoner van de Parallelweg zuid hoorde in de avonduren zijn auto voor het huis wegrijden. Al snel was duidelijk dat iemand zijn auto gesto len had. Het betrof een blauwgrijze Mercedes-benz voorzien van het kenteken HP-45-GX. DOORRIJDER AANGEHOUDEN Op aanwijzing van een getuige kon de politie een inwoner van Moor drecht aanhouden, kort nadat deze een verkeersbord op de Europalaan platgereden had. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt voor het doorrijden na een aanrijding zonder zijn identiteit bekend te ma ken. RIJDEN ONDER INVLOED In de nacht van woensdag op don derdag, omstreeks 4.20 u verloor de bestuurder van een Mercedes-benz de macht over het stuur en kwam terecht tussen de struiken langs de afrit van de A20. De politie trof de bestuurder zwaar beschonken achter het stuur aan. Bij verdere controle bleek de auto niet te zijn verzekerd en ook bleek de be stuurder een ontzegging van de rijbe voegdheid te hebben. MOUNTAINBIKE GEVONDEN Op vrijdagavond omstreeks 22.00 u werd gezien dat een groepje jonge ren een mountainbike in de struiken gooide. Dit vond plaats achter de Gi- deonschool aan het Kroonkruid. De fiets, waarvan de eigenaar nog niet bekend is, is door de politie veiligges teld. GEVONDEN: Yours jack paars/donkerbl. van kleur, 1 groene kinderschoen maat 20, een sleutelbos met 5 sleutels, een bruin lederen herenportefeuille VERLOREN: een witte parkiet, Yorkshire Terrier met bruine band, een leesbril met gouden montuur, een zwarte schou dertas inh. fototoestel, rolmaten en rijbewijs, een sleutelbos met 3 sleu tels aan label met naam Marianne, 2 sleutels aan zwarte musketonhaak, een besneden kater ca. 10 mnd. oud zwart/wit van kleur, een rode kater 14 weken oud, geel/grijs regenpak merk Agusport een blauw mapje met doorzichtige bovenkant voorzien van bonnen sticker en acceptgirokaart, rode kater ca. 4 jaar oud, een rugzak groen/roze van kleur met gym schoenen, kentekenbewijs GD-65- YN, een autosleutel van Nissan, ten- nispasje, rode rugzak met geel vakje voorzien van portemonnee en foto's en een groen wit en zwart gestreepte jas, 6 a 7 sleutels met een plaatje voorzien van het opschrift 'I love my dog'. 24-06-90 t/m 30-06-90. GEVONDEN: klein sleuteltje aan rode musketonhaak; huissleutel; sleutelring met vier sleutels en plastic musketon. VERLOREN: ring met 4 sleutels; blauw jasje; zwarte tas met inhoud; kleine poes, tijgertje met zwart bandje. Vernielingen Door de jeugd zijn op zondag 24 juni wederom vernielingen gepleegd aan eigendommen van anderen. De poli tie verzoekt een ieder die iets ziet of heeft gezien ONMIDDELLIJK te bellen zodat er hard kan worden opgetreden tegen deze vandalen. Woninginbraak In de nacht van 26 juni werd in een woning aan de Bredeweg ingebro ken. Er werd vermoedelijk alleen geld weggenomen. Dronketi rcmns;n f-sm i -»obp. i jLnr.r Door een tip van een inwoner van Zevenhuizen werd een zeer dronken persoon aangetroffen in zijn auto. Gelukkig nog voor dat de man ging rijden en mogelijk ernstige ongeluk ken had veroorzaakt. Deze bestuur der werd het rijden voor 24 uur onmogelijk gemaakt. Aanrijding Op de Rottekade te Oud Verlaat vond een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een van de bestuurders reed op de toch al niet zo brede weg middenop en mogelijk te hard. Men dient namelijk de snelheid altijd aan te passen naar de omstandigheden zoals uitzicht, wegbreedte e.d. Glaasje op.... Donderdagnacht werd op het Noor deinde een bestuurder gecontroleerd die te veel had gedronken om nog een auto te mogen besturen. Omdat deze Moerkapellenaar militair was is hij overgedragen aan de militaire politie. a f.ivsF ahn.-s'1 i A.F j'h.tcV' JMs» wr fC Zevenhuizen- Maandagmiddag rond vier uur gaf Lennart Twilt het start schot voor de Nationale Zwemvier daagse. Deze gehandicapte jonge man zwemt wekelijks in zwembad "De Koornmolen" en staat, evenals de andere gehandicapten, pal voor de "sponsoractie" van het zwembad. Deze is dit jaar bedoeld voor een "gehandicaptenlift" in het zwembad en een roestvrijstalen rolstoel. Deze eerste, overigens zonnige avond, meldden zich reeds 475 deel nemers aan, voor de Zwemvierdaag se en de verwachting was dat er op dinsdag nog een aantal bij zou ko men. Tientallen hebben al spontaan op de "sponsoractie" van het zwj gereageerd, zoals de leerlinc groep acht van de christelijke| school "De Eendragt" elke middag zwemmen en ti een sponsorbedrag beloofde te brengen. De scheidende leerlingen christelijke basisschool "De Ij vliet" te Oud-Verlaat en die J openbare basisschool "t Reig| zwemmen de laatste schoot» "Zwemvierdaagse" klassikaal Woensdagmiddag worden er tl spelletjes gedaan in het ndt zoals b.v. kanowedstrijden ondiepe bad. Moerkapelle- Het brandweercorps van Moerkapelle krijgt een tweede brandweervoertuig, nl. een voertuig dat als materieelwagen dienst gaat doen en door de jeugdbrandweer gebruikt kan worden. De officiële overdracht vindt a.s. zaterdagmorgen plaats. Op 6 maart stelde de Moerkapelse gemeenteraad een krediet van f 15.000,beschikbaar voor de aanschaf van deze personeels-mate- riaalwagen. Een week later werd door de vrijwil lige brandweer een tweedehands Toyota bus aangeboden waarop men al een optie had. Er werd vervolgens een plan opge steld om deze wagen in te richten. Twee mannen verzorgden de techni sche uitvoering, zoals twee-tonige hoorn, verlichting, blauwe en oranje zwaailichten. Drie mannen zetten zich in voor de binnenbetimmering en bekleding. Eén man nam de imperiaal voor zijn rekening (geen vrijwilliger) 12 manschappen zouden hi ren voor hun rekening nemen| Eén man regelde de spuiter. Werkplaats Hofman/vlij Berg Toen de heer Hofman van werkzaamheid van het Mor se brandweercorps hoorde, sM zijn werkplaats spontaan W baar om daar het materia» te schuren. Voor materia» gebruik gemaakt van de mow den die de werkplaats van au! werkerij Hofman v/h v.d. W den. Hier werd het spui» deskundig personeel van h. gedaan. Tevens werden itfeSI zijramen in de schuifdeur^ plaatst. Wie op de Braderie i heeft, zal ongetwijfeld tie rood-glimmende voertuig a zien staan. A.s. Zaterdag officiéél in gebruik genomtj Inbraak In de laatste nacht van juni werd er ingebroken in een woning aan de Dorpstraat te Zevenhuizen. Met een schroevendraaier wist men het slot te forceren waarna de hele woning werd doorzocht. Herv.Gemeente oude kerk 9.30 uur ds. G. Mulder, 18.45 uur ds. D.J. Cuperus nieuwe kerk 9.30 uur ds. D.J. Cupe rus en 17.00 uur ds. G. Mulder Herv. De Bron (zie Geref.kerk) Geref.kerk9.30uurds. J. v.d. Meent Utrecht (Ontmoetingscentrum) 17.00 uur ds. E. Hoogerwerf (O.C.) Geref.Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. St. Joseph 7 juli 19.00 uur parochiekerk pastor Hammerstein, 8 juli 10 uur idem. Benthuizen- Zaterdag 7 juli zal om 14.30 uur een sportmanifestatie ge houden worden in de nieuwe sport hal "De Hil" te Benthuizen, die vrij dagavond officieel geopend wordt. Om 14.00 uur zal het Tambour en Majorettencorps uit Leiderdorp va naf het gemeentehuis door Benthui zen richting "De Hil" gaan. Tafeltennisvereniging "Tabe" zal de nieuwe sporthal officieel inwijden met een unieke demonstratie tafel tennis. Men heeft nl. Bettine Vriese koop bereid gevonden deze demon stratie te verzorgen, samen met de bekende Danny Heister. TABE heeft twee redenen voor deze demonstratie. Behalve de officiële opening van de nieuwe sporthal mag TABE het 20-jarig bestaan van de tafeltennisvereniging vieren. Dubbel feest dus. TABE hoopt met deze demonstratie de sport tafeltennissen wat meer bekendheid te S Benthuizen en omgeval leden, zowel beginners /l den, zijn van harte welk wordt uitgenodigd deze de tie te komen bijwonen sekoop is meervoudig^ Europees kampioene actiefin de Nederland C J Twee keer werd zijgekozfJ vrouw van het jaare:n benoemd tot R'dder m Zl) van Oranje Nassau. Verder zullen enkele jeu^l TABE eveneens toten» een fijne en gezonde spo'J is. Men wordt verzoch in de sportzaal aanweaS toegang is gratis^ Dit evenement is mog door de sponsoring bedrijven. Vogels fluiten een lied koper ver-geten we niet R A vieren kwar-tet=sixtet Gelukwensen fanclub t.k. Commode met opzetkast 50,= en teenerkast 25,= tel. 01802-3353 t.k. Escort 16i grijsmet. B.J. '88, 30.000 km. veel extra vaste pr. 18500,= tel. 079-413173 na 18.00 uur. Jacco en Marijke, vrijdag de 13e is voor veel mensen een ongeluksdag, maar voor jullie wordt het dè geluksdag. Nog 9 nachtjes. P.S. Jacco, wel even je nanden wassen hè. L»I*J

Dorpskrant | 1990 | | pagina 22