Rijkspolitie lieuwerkerk aan den IJssel Zwemvierdaagse Benthutten of Benthuizen? Uitstel Boegsprietlopen Afscheidnemen van meester Paul van Delft [aatste bericht over de speurtocht in de bibliotheek Rentokil-ZVH loot Deense tegenstander! Collecte epilepsiebestrijding drukkerij elgersma Anders dan Anders Kerkdiensten Nieuwerkerk a.d. IJssel Ï99Ö De Dorpskrant roept mensen die een bijzondere reis of een alternatieve vakantie houden, op om ons te bellen, zodat we in samenwerking een leuk erhaal kunnen maken voor in de Dorpskrant. Bel. 01 802-2289 of 01 802-1653 Het nieuwste Intercard album met geboortekaartjes is net uit! Stap eens bij ons binnen. Wij tonen U graag vrijblijvend de uitgebreide kollektie. Hok de tekst kunnen wij met U samenstellen. iiitcrcnril awvm. rt-j.jr-ru itull. MMMJtjtjt *a jtat r xarg& berichten periode 2 juli 19901/ Ijuli 1990 BÉS ftGroenendijk vond een aanrij- fèats tussen een vrachtauto en Ipersonenauto. De bestuurder I de vrachtauto, een 24-jarige Inervan Capelle aan den IJssel, een lange rij geparkeerde voer en op zijn weg. Vanuit tegeno- «estelde richting naderde een 36- k inwoner van Nieuwerkerk aan itlssel in een personenauto. Bei- Kstuurders dachten van elkaar, leander zou stoppen. Dat deden niet en een frontale botsing I het gevolg. De schade bleef lerkttot de auto's. i aan de Doortocht onder het Iwegviaduct staande fiets moest [ontgelden. Onbekenden bewerk- herenfiets zodanig, dat de verlichtingsinstallatie niet jraanwezig was. I auto welke geparkeerd stond IhetZwanendaal werd bekrast. Ir onbekenden werden enkele pingen in de lak van het voertuig gebracht. [1990 de Dorpsstraat, het Kroonkruid 'iet Raadhuisplein werd een ruit >oid. De daders maakten in alle :n gebruik van een steen. tolen voertuig tenia aanleiding van een vorige week reemde personenauto, merk h stelde de politie een on derzoek in. Dit onderzoek leidde naar een inwoonster van Rotterdam. Te Rotterdam kon de vrouw worden aangehouden, terwijl zij in het door haar gestolen voertuig reed. De vrouw werd ingesloten. Nadat zij was verhoord en het onderzoek was afge sloten werd zij op vrije voeten ge steld. De auto kon terug naar de eigenaar. Diefstal fiets 2-7-1990 Op het Schijfmos werd een fiets weggenomen. Deze stond onafge- sloten voor een woning. Het betrof een zogenaamde mountainbike, merk ATB, kleur blauw. Diefstal uit auto Vanuit een auto welke geparkeerd stond op de Singel werd een radio ontvreemd. De daders wisten in de auto te komen, door het slot te force ren. Diefstal uit schuur Aan het Stemendaal werd gereed schap uit een schuur gestolen. Het is niet bekend hoe de daders in de schuur konden komen. De schade post was groot. Dief stal bromfiets Een oplettende inwoonster van Nieuwerkerk aan den IJssel zag, dat twee jongens met een bromfiets lie pen te slepen en deze in de bossages langs de Zuidplaslaan legden. Aan gezien deze vrouw het vermoeden had, dat het om een gestolen brom fiets handelde schakelde zij de politie in. Deze stelde een onderzoek in, waarbij zij de twee daders op heter daad aan kon houden. Het betroffen twee 14-jarige inwoners van Rotter dam. Na verhoor werden zij heenge zonden. Tegen hen wordt proces verbaal opgemaakt. Besturen onder invloed Op het Lelieveld werd een 47-jarige inwoonster van Nieuwerkerk aan den IJssel gecontroleerd toen zij daar een auto bestuurde. Bij deze controle rees het vermoeden, dat zij gedron ken had. Op straat moest zij derhalve een ademtest ondergaan. Deze test wees uit, dat de vrouw meer gedron ken had, dan wettelijk was toeges taan. Zij werd aangehouden en voor een ademanalyse overgebracht naar het bureau. Op het bureau weigerde de vrouw zowel de ademanalyse en de bloedproef. Tegen haar zal pro- ces-verbaal worden opgemaakt. Ge vonden voorwerpen een skate-board; een overhemd; een kater; een babysok; een knuffel beest; een schakel armband; een siervelg; een sleutelbos; een sleutel aan hanger; een poes; twee brillen; geld; een survival knife. Verloren voorwerpen een gouden plaatje met daarin gegra veerd 2 hartjes en de naam Ceacer; een gouden reverspeld in de vorm van een veer; een leren voetbal; een gekleurd knuffelbeest; een speelgoed konijn; een zwarte portemonnee met inhoud; een damesbril; een jack, maat 152, kleur geel donker blauw en zwart; een deel van een carbon hengel; een licht blauw kinderjack; een gouden hangertje; een stoffen portemonnee, kleur paars, met in houd; een nylon portemonnee, kleur paars, met inhoud; een zilveren koordarmband; een sleutelbos met 4 sleutels. Kruisweg- Het "Boegsprietlopen" bij petit-restaurant '"t Kruispunt" ging zaterdag vanwege het slechte weer niet door. De datum waarop dit jaarlijkse evenement nu gehouden zal worden, is nog niet bekend, maar gedacht wordt aan het eind van de zomervakantie in augustus. Fjhiizen- De speurtocht in de L j waarbij leerlingen van P o van alle drie de basisscholen ■en uitgedaagd om zoveel moge- IMwoorden te vinden op vragen n ,U,m\nta'iemaPPen, naslagwer- Lim r en de catalogus, is I afgesloten met de laatste 'Me gecombineerde groep 7/ Ijte Nessevliet (Oud-Verlaat). 9'ngen zeer enthousiast op en wisten een verrassend i<Hif an'woorden te vinden, hnifn j P,'S' om<tat juist leerlin- Pi üüd VerLat minder gemak- Lii blbliotheek Zevenhuizen en komen. N voor alle kinderen uit deze waarbij het winnende team (dat 93 punten behaalde), bestond uit: -Michiel van Zuilen -Anika Landmeter -Tamara Nieuwland -Joriek Spanjaard -Erwin van Leeuwen -Rik Krijgsman -Erik van Kaldekerken -Johan van Veen -Herman Roozebeek Apart willen we nog vermelden dat het team, dat met 89 punten als tweede eindigde, een opvallend hoog aantal punten behaalde bij het onderdeeLnaslagwerken"; het moeilijkste: hulde! Volgens jaar rond deze tijd zal de speurtocht door de bibliotheek wor den herhaald. Kruisweg/Bleiswijk/Moerkapelle- De directeur van de Ned. herv. basis school "De Driesprong", meester Paul van Delft, gaat per 1 september a.s. naar de"Koningshof" in Zoeter- meer. Op 13 juli wordt het afscheidsfeest met de leerlingen op de school ge vierd en op maandag 16 juli is er de afscheidsreceptie Deze receptie duurt van 19.30 tot 21.00 uur en wordt gehouden in het schoolgebouw aan de Kruisweg 96 in Bleiswijk. Ieder, die de heer Van Delft bij het afscheid de hand wil drukken, is dan van harte welkom. De heer Van Delft wordt per 1 augus tus opgevolgd door de heer J. Ver- bruggen, die, afkomstig uit Koeken- gen, thans in Nijverdal woont en werkt. Zaterdag werd in Luxemburg de lo ting verricht voor de Europa Cup toe rnooien. Voor Landskampioen Rentokil-ZVH kwam een Deense tegenstander uit de loting rollen. Het is Holte IF uit Holte, een plaats boven Kopenha gen in Denemarken. De eerste ont moeting is in het weekeind van 3 november en zal in Denemarken plaatsvinden. Het weekend daarna wordt de return in Zevenhuizen ge speeld. Wanneer Rentokil door deze Europa Cup ronde komt, spelen ze tegen de winnaar van de wedstrijd Dinamo Tirana (Albanië) en AZS Czestocho- wa (Polen). Insiders denken dat de Polen een betere kans maken om te winnen. Voor Rentokil kan Holte IF een zware tegenstander worden. Deze ploeg heeft vorig seizoen in dezelfde Europa Cup een gerenommeerde Zweedse tegenstander uit het toe rnooi gespeeld, waarna ze door Rode Ster Praag met 3-1 en 3-0 werden overwonnen. zondag 15 juli Hervormde gemeente oude kerk 9.30 uur ds. J.J. Verhaar 18.45 uur ds. G. Mulder nieuwe kerk 9.30 uur ds. G. Mulder 17.00 uur ds. J.J. Verhaar Herv.gem. De Bron zie kerkdiensten Geref.kerk Geref.kerk 9.30 uur mevr. ds. P.H. Couvée (De Bron) 19.00 uur ds. J.G. Kooren Rotter dam, (De Bron) Geref.Gemeente 9.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. Parochie St. Joseph 14 juli 19.00 uur parochiekerk pastor Hammerstein 15 juli 10.00 uur idem. Zevenhuizen - De 533 deelnemers aan de Zwemvierdaagse hebben tot nu toe f 6750,- bijeen gesponsord. Dit is gebeurd met een enthousiasme die z'n weerga niet kent. Velen von den het fijn om nu iets te doen voor een doel in eigen omgeving en/of gemeente. De laatste schoolweek zullen de ca. 48 leerlingen van groep 8 van 't Reigerbos en De Nessevliet als af scheid van school gezamenlijk nog 4 dagen zwemmen. Een sportief af scheid dus! (ook deze kinderen kun nen zich nog laten sponsoren!) Het totale deelnemersaantal is dit jaar dan 581, ondanks het slechte weer. Nadat ook de leerlingen van de scholen gezwommen hebben zal bekend worden gemaakt welke 3 kin deren het hoogste sponsorbedrag hebben behaald. Het bedrag dat nodig is voor een lift isf 10.500,-. Dat is nog niet behaald, maar het komt al aardig in de buurt Zevenhuizen-Óud- Verlaat- De col lecte voor het Nationaal Epilepsie Fonds, "De Macht van het Kleine", die van 25 juni tot 1 juli jl. werd gehouden, heeft in Oud-Verlaat f246,75 opgebracht. Dankzij deze collecte kan veel ge daan worden aan wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en activitei ten voor mensen met epilepsie Alle gevers worden hartelijk bedankt geboortekaartjes ^Psstraat 62a - 2761 ag zevenhuizen - tel. 01802-2289 ré. A lalaiaa AA.*»* A.AAA f Benthuizen- Ook dit jaar wordt er weer een "Jeugdvakantieweek" georgani seerd in Benthuizen, van 27 augustus t/m 30 augustus. De jeugdweek is voor alle kinderen uit de gemeente Benthuizen in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar. Aan deze week zijn geen kosten verbonden. Huttendorp Zoals gebruikelijk wordt er in de laatste vakantieweek in Benthuizen druk ge timmerd. Dan verrijst er een "vakan tiedorp" van hutten.. Oproep voor vrijwilligers Ook dit jaar zoekt de organisatie nog mensen die die dagen willen komen helpen. Om deze week te laten slagen is hulp onontbeerlijk. Men kan zich als vrijwilliger aanmel den bij Ellen Kuntze Weide 4, tel. 079- 313245; John Jespers Christinastraat 13, tel. 079 315226 Ook de jeugd dient zich aan te melden d.m.v. een invulstrook uit Carillon klanken.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 13