Gemeente Zevenhuizen GLASBAK Zevenhuizei 22 juli Moerkapelk Nieuwe folder Recreatieschap Ver bouwing De Vierkap Verzekeringen horen in de vakantiebagage BURGERLIJKE STAND HINDERWET Collecteschema Vergaderschema Geen spreekuren KERKDIENSTEN MA Dl "ZUIDPLAS" DORPSKRANT GEBOREN: van Leeuwen, Kevin Dennis Bastiaan, zoon van: van Leeuwen, Jan G. en: Polderdijk, Margaretha J., op 5 juli 1990. Scheffers, Ruby, dochter van: Scheffers, Erik M.M. en: Klootwijk, Irene, op 6 juli 1990. GEHUWD: Hermus, Jan en: van der Wilt, Pieternella, op 11 juli 1990. Snijder, Jan en: Heemsbergen, Lisette, op 12 juli 1990. OVERLEDEN: Moerman, Cornelia Trijntje, gehuwd geweest met: A. Krijgsman, oud 80 jaar, op 6 juli 1990. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat bij hen de volgende aanvragen zijn ingekomen: - Hercules B.V., IJsseldijk Noord 392 te Ouderkerk a/d IJssel, om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een tankstation voor motorvoertuigen met shop en auto wasserette aan de Swanlaweg nabij km.-paal 27; - Bouw- en Aannemingsbedrijfs A.P. van der Knaap, Groeneweg 36, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevol ge de Hinderwet voor een machinaal houtbewerkingsbedrijf aan het adres Groeneweg 36. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 19 juli 1990 tot zaterdag 18 augustus 1990, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot zaterdag 18 augustus 1990 schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Voor het indienen van mondelinge bezwaren kan tot zaterdag 11 augustus 1990 telefonisch een afspraak worden gemaakt (tel.: 01802-1644, toestel 31). Na afloop van deze termijn blijven de aanvragen en de daarbij behorende stukken alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissingen op de aanvragen, ter inzage liggen. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de te nemen ontwerp beschikkingen in te dienen. Deze week heeft het recreatieschap "Rotte- meren" zijn nieuwe informatiefolder uitge bracht. Deze folder bevat een overzichtkaart en uitgebreide informatie over de recreatie mogelijkheden in het veelzijdige Rotteme- rengebied. Onder de titel "Recreatiegebied Rotteme- ren, voor iedereen anders", laat de folder de lezer kennismaken met de verschillende 'ge zichten' van het Rottemerengebied: de Bleis- wijkse Zoom voor dagrecreatie voor het hele gezin, het Hoge Bergse Bos, waar op de heu vels van een puinstortplaats allerlei recreatie voorzieningen worden aangelegd, zoals een golfbaan en een skihelling; een heerlijke boswandeling in het Lage Bergse Bos; sur fen, zeilen, zwemmen in de Zevenhuizer Plas; fietsen door de Zevenhuizer Zoom, varen op de Rotte, sportvismogelijkheden en natuurgebieden. Veel aandacht ook in deze folder voor de be reikbaarheid met het openbaar vervoer. In een schema zijn de relevante buslijnen en de meest nabijgelegen haltes per recreatiege bied, overzichtelijk weergegeven. Deze folder is gratis verkrijgbaar op de vol gende adressen: Afdeling Voorlichting van de gemeenten: -Bleiswijk; Bergschenhoek; Zevenhuizen en Zoetermeer; de V.V.V.-s van Rotterdam, Gouda; Afdeling Voorlichting van de provincie Zuid-Holland; Het Informatie Centrum Recreatie Rotter dam; Beheerskantoor van Recreatieschap Rottemeren; De restaurants in het Rottemerengebied; De Croosboot. Voor meer informatie kan men telefonisch contact opnemen met Recreatieschap Rot temeren tel. 01892 -12233 Oud-Verlaat- De aanbes teding voor de verbou wing van multifunctio neel gebouw "De Vier kap" in Oud-Verlaat heeft plaatsgevonden. Laagste inschrijver was Bouwbe drijf De Graaf uit Moerka pelle. Dit bouwbedrijf realiseert de verbouwing in de zomermaand augus tus, zodat de verwachting luidt dat met ingang van het nieuwe seizoen, ook van het voormalige brandweergedeelte van het gebouw, gebruik gemaakt kan worden. Hierin wordt de peuter- speelgroep "Dikkie Dik" gehuisvest. De werkzaamheden die plaats moeten hebben zijn o.a.: een gewijzigde voorpui met entree, een verhoogde vloer, aange paste c.v., scheidings wand een peutertoilet en een vliering met vlizo- trap. Eén en ander naar een ontwerp van archi tect W. Koetsier uit Ze venhuizen, destijds de ontwerper van het vier- kappige gebouw in Oud- Verlaat. In de week van 22 t/m 27 juli 1990 zal er geen collecte gehouden worden. Donderdag 19 juli 1990: Gemeenteraad Deze vergadering wordt in het gemeentehuis gehouden. De aanvang is 19.30 uur. De burgemeester zal op vrijdag 20 juli geen spreekuur houden. Het eerstvolgende spreekuur vindt plaats op vrijdag 17 augustus. Vrijwel altijd wordt de vakantie een plezierreis, maar soms gaat er iets mis. Een ongeluk, diefstal van bagage, een overwachte uitgave. Een goede voorbereiding van de reis kan helpen problemen te voorkomen of in ieder geval de gevolgen te beperken. Verzekeringen horen in de bagage en ook voor het vakantiebudget moet het nodige worden geregeld. De voorbereiding op het gebied van verzekeringen begint al bij het boeken van een reis. Dan kan men een annuleringsverzekering sluiten en dat is zeker geen overbodige luxe. Het kan altijd voorkomen dat de vakantie moet worden afgelast en in veel gevallen moet dan toch de volledige reissom worden betaald. Een annuleringsverzekering dekt vaak ook de kosten van vertraging bij vertrek of bij het noodgedwongen afbreken van een vakantie. Het afsluiten van een reisverzekering lijkt een vanzelfsprekendheid, maar nog steeds ervaren vakantiegangers die dachten zonder te kunnen, dat ook zij door een ongeval of diefstal kunnen worden getroffen. Een goede reisverzekering dekt niet alleen het financiële risico van onverwachte calamiteiten, maar biedt in geval van nood ook daadwer kelijk hulp, Die hulp kan direct, dag en nacht, worden ingeroepen. Of nog andere verzekeringen raadzaam zijn, hangt af van de aard van de vakantie. Gaat men met de auto op reis en is dat voertuig niet volledig verzekerd, dan kan voor de vakantie de dekking worden uitgebreid. Dat is het overwegen waard, want rijden in een vreemde omgeving brengt extra risico's met zich mee. Verzekeringen zijn er ook voor caravan, boot, surfplank en kampeeruitrusting. En wat te denken van een rechtsbijstandsverzekering voor juridische hulp bij vakantieperikelen. Huur safeloket Risico's zijn er ook voor de woning die tijdens de vakantie onbeheerd achterblijft. Natuurlijk worden preventiemaatregelen getroffen (alle deuren en ramen goed gesloten, op de deur geen briefje met "wij zijn op vakantie" e.d.), maar zelfs in een goed beveiligd huis kan worden ingebroken. Het is dan ook het overwegen waard om kostbaarheden en belangrijke papieren veilig te stallen in een safeloket bij de bank. Grotere stukken kunnen in een koffer, kist of tas in de bankkluis worden achtergelaten. Bij de voorbereidingen voor de reis hoort zeker ook het regelen van de vakantiefinanciën. Bij verblijf in eigen land kunnen dezelfde betaalmid delen worden gebruikt als thuis, maar voor een buitenlandse reis moet meer worden geregeld. Het is in ieder geval verstandig om niet te veel contanten mee te nemen. Verder is de keuze nogal afhankelijk van de te bezoeken bestemming. Ook in het buitenland is de geldautomaat handig: Nederlandse toeristen kunnen nu al in tien vakantielanden bij 17.000 automaten terecht. De bekende Eurocheque is in vrijwel geheel Europa en in landen rond de Middellandse Zee bij banken in te wisselen tegen contant geld. Soms kan er ook mee in hotels en winkels worden betaald. Voor een aantal, met name verdere, bestemmingen, is de reischeque een goed betaalmiddel. Steeds meer mensen die regelmatig in het buitenland verblijven, ontdek ken dat een investering van enkele tientjes in een creditcard (de Rabocard kost f40,-) de moeite waard is. Met zo'n kaart kan op miljoenen plaatsen in de hele wereld worden betaald. Bankmedewerkers zijn prima advi seurs als het aankomt op de juiste samenstelling van het 'vakantiegeld'. Herv.kerk 10.00 uur ds.W. SP Leusden 19.00 uur ds. H. Gaai Oud-Verlaat Herv.kapel uur ds. H. Gaasbeek Geref .kerk 930 uur ds. W. D 18.30 uur drs. P.B BuikemaZ#| merdam Herv.kerk 9.30 uur ds. M.G.J Berg Groot-Ammers 18.30 uurj A.H.Sonnenberg Ermelo Geref.Gem. 9.30 en 18.30uir| D. Rietdijk Zaterdag 21 juli: dokter 1 Ensing, Dirpsstraat 196, Zever! zen, Tel. 01802-1204. Zondag 22 juli: dokter W. Va huyzen, Lijsterlaan 2b, Bleiswilk.1 01892-15241. Spreekuren gezinsverzor Zevenhuizen: ma, di. do en 9.00-10.00 uur, tel. 2622en Moerkapelle: ma en woe Pon uur, tel. 2589. Spreekuren maatschap werk: Zevenhuizen: ma en do" 10.00 uur, tel. 2622 en 2523 Moerkapelle: di 9.00-10-.00 tel. 2589. stichting sos telefoni hulpdienst rijnmond. Dag en nacht bereikbaar een gesprek van mens tot TEL. 010-4 36 2244 Kruiswerk Midden-Hol" wijkgebouw: Dorpsstr. 51.1 01802-1280; spreekuur wi» pleegkundigen en uitleen artifc maandag, woensdag, vrijdag u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen v°°r .n. nacht en weekenddienst: tel 29466 en op werkdagen o- 16.30 u. tel. 0 1 828-173/ Ledenadm.: Centraal Gouda, tel. O1820-29466. V.B.O.K. Hulp aan moe* kind bij ongewenste zwa"!3e Tel.: 01802-2947en01/5 Landelijk: 033-620244. Onafhankelijk informatief»' Verschijnt eenmaal P®rW woensdag in een oplag6va 16.000 exemplaren. Redaktie-adres: Drukkerij Elg«®* Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhui" Postbus 85 2760 AB Zevenhui*6 Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 at Noordeinde V 2761 BN Zevenhu'* Tel. 01802-1653 De redaktie van de Dorp»' stelt zich niet aanspr6^ de inhoud van de adv' en ingezonden medede»6 deze krant. h Bovendien behoudt 'J recht voor, zonder opga oj., reden, advertentie» v katie in de dorpskrant weigeren. Voor klachten over j van de dorpskrant .hte»1 bellen, vanaf donder*^ 9.00 uur: 010-42 30 38»

Dorpskrant | 1990 | | pagina 2