Op Caravanpark "De Randstad" is het goed toeven Sail A'dam 1990 Wandelend! erop uit? Een trekkershui biedt uitkomst Alternatieve vakantie Op de fiets naar Zuid-Frankrijk |HH Vakantie houden in de regio is veel plezü1 hebben voor weinig ~1J' WÊÊÊÊSÊÊÊÊÊÊm Vakantiehouden in ZevenhuizenlMoerkapelle en omgeving.... evenhuizen/Moerkapelle-"Alles is hier goed geregeld. De familie Uithol heeft z'n zaakjes goed voor elkaar. Wij verblijven hier naar ons zin. De meeste bewoners van dit caravanpark zul len dit beamen", zegt Kees Soonius. Hij is een 65-jarige inwo ner van Voorburg die samen met zijn 67-jarige vrouw hier zes maanden van het jaar, verblijf houdt. Hun in uitstekende staat verkerende sta-caravan staat bijna aan het eind van het park, op nummer vier. Aan gastvrijheid ontbreekt het hen bepaald niet, bij een bezoek met een verhaal hoort ook het tonen van een door de heer Soonius betegelde douche en een praktisch ingerichte slaapkamer. Ook de kamer doet niet onder van die in een va kantiewoning: een nette open keuken, die onlangs deze grootte kreeg en waarmee familie hielp en een wandbekleding van vinyl dat sprekend op steenstrips lijkt. Vanuit hun stoel hebben ze uitzicht op hun tuin en woonomgeving. Die is het bekijken waard, al zijn het geen types die de hele dag het raam uit zitten te kijken. De tuin staat in volle bloei en alles ziet er tip top verzorgd uit. Het echtpaar blaakt van levenslust en ondernemingsgeest, want deze dins dagochtend met bewolking, wordt benut om buren De Lier te helpen met het beitsen van hun caravan. Een (aangekondigd) bezoek van de Dorpskrant, welke krant ze helaas niet kennen omdat deze door de familie Uithol niet verspreid wordt op de cam ping, is gelegenheid voor een koffie pauze. Op de fiets Het terrein van caravanpark "De Rand stad" is het prettigst per fiets te berei ken. Dan hoef je ook niet door de slag boom. Om de familie Soonius te bezoe ken dien je zeker 800 meter af te leggen. Hun stekkie ligt op een steenworp af stand van rijksweg A 12 en het Noór- deinde, maar je kunt er niet vanaf de achterzijde komen, omdat het park aan akkerbouwland grenst. Voor de geneugten om hier op caravan park "De Randstad" te mogen vertoe ven wordt jaarlijks (voor 180 m2) f 1850,betaald, waarin water en elec- tra zijn begrepen. Alleen komt er nog het gasverbruik bij en woonforensen- belasting. Binnenkort bestaat de moge lijkheid om voor twee gulden per week, aangesloten te worden op de kabeltele visie. Keurig Wat de bezoeker opvalt en de bewoners allang gewend zijn, is de keurige aan leg, het goede onderhoud, de fraaie be planting en de orde die hier heerst. "Alles is mogelijk, zelfs een hond is hier welkom, maar men dient zich aan de regels te houden, en dat is maar goed ook", stelt mevrouw Soonius. Ze vertelt dat het park zelfs speciale honden-uitlaatlaantjes heeft waar de honde-bezitters, gewapend met een schepje om de uitwerpselen in de sloot te gooien, hun hond aangelijnd uitlaten. Verder is er uniformiteit op "De Rand stad". "Het geeft niet met welke sta-caravan je hier wilt komen staan, (ze worden hier ook door de fam. Uithol verkocht red.) als deze er maar netjes uitziet. Wij hebben destijds een foto van onze cara van laten zien, voordat we van de Velu- we hierheen kwamen. Wel moesten we, net als iedereen, een omheining plaat sen, een houten hekje, identiek met de andere. Zo blijft het hier overal netjes uitzien", lacht de heer Soonius. man gepleegd. Van 's-morgens zeven uur tot 's-avonds elf uur was hij in de school, vijf dagen per week. In 1964 is vaak niet van naam", lacht mevrouw Soonius. Haar man beaamt het. Hij geniet bekendheid door z'n handigheid in timmeren en loodgieteren, dat klus- jesgebeuren was hem op de Technische School al vertrouwd. Daarom verricht hij op vriendschappelijke basis, hier en daar bij caravan-bezitters, weieens een hand- of een spandienst. Vandaar de opmerking van z'n vrouw toen de postbezorging ter sprake kwam: zij en diverse andere kampeer ders missen een postvak, zoals men gebruikelijk op een camping heeft. Postvakjes op alfabet. Nu zijn ze o.a ontstoken van post, het plaatselijke nieuws, wetens waardigheden en kunnen ze de krant van thuis niet ontvangen. "Een kennis van ons haalt dage lijks haar krant op die tussen de regenpijp gesto ken zit. Als het regent is de krant kletsnat". Met een hoofd knik naar haar man: "Jij zou best zo'n post vak kunnen ma ken, dan kunnen we de post netjes gesorteerd dage lijks afhalen". Meneer Soonius schudt z'n hoofd, alsof hij zeggen wil: 'bedenk je nou alweer een klus je voor me?' Een groots evenement waaroorj| mensen op de been komen is Amsterdam" dat van 9 t/m 14 aura zal worden gehouden. Dan zal dein van Amsterdam vol liggen methi den grote en kleine historischesche Op steeds meer camping in nederlj vind je zgn. "trekkershutten'T voudig huisje met slaap en zit-aco datie voor vier personen die weg' zijn. Men dient zelf voorl slaapzak, bestek en keukengerei itj gen. Men kan reserveren tel. f" 2500. hij verschrikkelijk ziek geworden, waarna wij, toen hij opknapte, besloten om een stacaravan aan te schaffen. Zodoende hebben we jarenlang, wee keinden en verlofperiodes, genoten van bos en hei. Echt afstand genomen van z'n werk heeft hij pas in 1984". De heer Soonius knikt. Hij vertelt dat ze een jaar later naar Zevenhuizen gekomen zijn (1985) en weer een jaar later kreeg mevrouw Soonius een nieuwe heup: een ingrij pende operatie. Ze kozen voor caravanpark "De Rand stad" om de goede bereikbaarheid va nuit Voorburg. Eén keer per week gaan ze naar huis voor de post en de was. Ze missen de bossen en de heide wel, want daar was het heerlijk veilig fietsen op bospaden en fietspaden. Fietspad "We zullen ontzettend blij zijn als het fietspad langs de Bredeweg er ligt. We durven nauwelijks naar Moerkapelle voor boodschappen en elke keer de auto pakken doe je ook niet zo gauw". Mevrouw Soonius: "Doordat we nau welijks fietsen zien we niet zoveel van de omgeving. Die vinden we ook niet zo mooi als de bossen en de hei". "Maar weet u dan niet dat het Recreatie gebied rond de Rottemeren erg mooi is?" "Ja dat geloven we wel, maar daar kun je met de auto niet zo goed komen en op de fiets durven we niet". In de loop van het gesprek blijkt zelfs dat ze van de Zevenhuizerplas nog nooit gehoord hebben, niets van het bestaan van een Kinderboerderij in Ommoord weten, maar wel de molens gezien hebben, omdat ze jaarlijks met de familie een auto-puzzelrit maken. Ze denken dat hun onwetendheid te maken heeft met de ligging van het caravanpark:( hoewel prachtig aange legen) niet in een natuurgebied. Lovend laten beiden zich uit voor hetg een de familie Uithol de jeugdige kam peerders biedt: er komen (beroeps) spelleiders die de kinderen gedurende een aantal weken zomervakantie ver maken. Naar deze activiteiten gaat het echtpaar graag kijken, evenals naar voetbalwed strijden tussen Moerkapellenaren en campinggasten. Zevenhuizen- Enige tijd geleden werd in de Dorpskrant de thuiskomst van het echtpaar Brandse aangekondigd, dat een fietstocht naar de Middellandse Zee maakte. Omdat hun reisverhaal in feite niet gepubliceerd was, maar alleen wat technische gegevens werden weergege ven wilden we toch nog wat nadere gegevens over deze monsterrit. Beiden volbrachten de fietstocht op gewone sportfietsen, zij het dan met zes versnellingen. Dat is eigenlijk te wei nig, maar nu beklommen ze lopend stei le hellingen, met de fiets aan de hand en zagen daardoor veel van de omgeving, in tegenstelling tot zij die klimmend trappen en doodmoe boven aankomen. De inspiratiebron voor hun fietstocht was het boekje "Fietsen van Maastricht naar de Mediterrannée" van de heer H.D. Koster. De heer Koster is niet alleen een fietsfanaat, die het klappen van de zweep kent, maar hij is ook een smakelijk verteller, zodat het echtpaar Brandse, tijdens het fietsen het gevoel kreeg met een gezellige oom mee te fietsen, die je al fietsende vertelt over alle belangrijke details van het land schap en de historie van de streek. Hij wijst b.v. op speciale bakkerijen en op plaatsen waar je vers bronwater in je veldfles kunt doen. Tevens wijst hij op de hoogte van de te beklimmen hoog ten en klimatologische omstandighe den. De route is "autoschuw". De meeste wegen zijn niet eens secondair maar tertiair. Wel is gekozen voor 99% asfalt-dek. Hoogteverschillen geeft hij duidelijk aan en om de stijgingen te maken, is er sprake faktor van 1.61. Slechts een niet al te 3 het echtpaar een lekke band? Het is wel zaak een tent me want hotelletjes zijn op dez altijd aanwezig. Omdat het e» onafgebroken regende vu in een hotel doorgebrac zo best sliepen: veel te nachten lang de fnssen j geademd te hebben J" ehote|aCc er onderweg nauwelijh(# datie er was V0'°P ji.beliii vogelgezang en vriende ij me mensen. MevroiivA v ge voel wanneer je na 1 b- s eerst de Middelllandse geen enkel reisbureau te Gepensioneerd In zijn werkzame jaren was hij conciër ge op de "Vlietschool" een Technische School in Voorburg, waarop destijds zo'n 2200 leerlingen zaten en nu een veel lagere bezettingsgraad heeft. Mevrouw Soonius beheerde daar vele jaren, tot 1982, de kantine en werd door leerlingen mevrouw en door leraren 'moeders' genoemd. "Die jaren hebben roofbouw op m'n fJJV,|i i JL j.LO li.' a A SISl) Zwembad Van het verwarmde zwembad wordt door hen geen gebruik gemaakt, het is niet gratis, maar wel toegankelijk voor mensen van buiten de camping. Een voorziening die ook voor moeders met kinderen uit de omgeving Bredeweg en verder, in de zomervakantie "uit" dicht bij huis is. In de kantine komen ze weinig, net zomin ze veel sociale contacten hebben op de camping. Wel enkele vrienden en familie. "Iedereen groet elkaar en als je een eindje gaat wandelen maak je met die en gene een praatje. Iedereen is even vriendelijk maar we kennen elkaar sa ui >iot)ij?i9l8Joais:l s.'j rn. n\ t TTaq H i 'V c in

Dorpskrant | 1990 | | pagina 18