Mcdi NVM Hypotheek shop Postduiven vlogen Met de blik op zonnige vooruitzichten... 't Reigerbos Dag school De Eendragt ftehobothschoo! lensten Benthuizen Medis ische diensten Verbouwing Vierkap Oud-Verlaat Dag meester Schimmel/ dag basisschool.... Vmm Km ïo.oo2?nor?'G"!l vanAalst rc-*frr» ay/h x.i-y r\-j-xyu/j i.v "Vv Je leerlingen van groep 8 van't Reigerbos; ook zij gaan een andere richting Jigen van groep acht van de openbare I.J.P. Keijzer- basisschool in Moerka «denals afscheid, de lange, leuke musical "Hoe haal je het in je hoofd" op als van de school in Benthuizen. P allemaal op de foto als herinnering aan de basisschooljaren 4> PSI van C.N.S. De Eendragt" vliegt uit, om volgend jaar met frisse moed Mn een nieuw middelbaar schooljaar. Wm- éi jJ 'fesis'°k",SC^00' 'S 8en sc^100' die uit z'n voegen groeit. Ex-leerlingen -ennis vergaarde en op middelbaar niveau verdergaan. Pr® kerk 9 3Q I ',r|d C.C.J. v.d. Dudden Nieuwerkerka.d. IJssel 18.001 |Gem De f 10.00 uur ds. D. van Arkel Benthuizen en 1 .U0 uur dienst Leeuwenburgh Noordeinde 339 Boskoop tel. 01727 Zevenhuizen- Sinds 6 juli kan Makelaar dij Perdijk Zevenhuizen B.V., de consu ment nog beter adviseren bij de hypo- theekvorm die voor hem het gunstigste is. Perdijk Makelaardij Zevenhuizen B.V. is één van de ruim 250 NVM Hypo theekshops die in Nederland actief zijn. De NVM Hypotheekshop zit dus nu ook dichtbij huis. De landelijke spreiding van deze shops staat garant voor het feit dat iedere consument gebruik kan maken van de diensten ervan. De nieuwe, onafhankelijke hypotheek adviesmethode, heeft de cliënt veel te bieden. -De medewerkers van de NVM Hypo theekshops zijn goed opgeleid en zijn ver plicht continu bijscholing te ontvangen. Alle deelnemende makelaarskantoren zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen: NVM. Deze overkoepelende organisatie houdt de marktontwikkelingen zeer nauwkeu rig bij en informeert de deelnemers. Voordat een consument een huis koopt kent hij het aanbod in zijn zoekgebied. Pas dan beslist hij of een huis al of niet wordt gekocht. Dikwijls helpen de NVM- mensen bij die oriëntatie en natuurlijk bij de koop. Het wikken en wegen gebeurt in de meeste gevallen niet wanneer er een besluit moet worden genomen over de hypotheek. "En dat is een rare zaak omdat het prijskaartje van de woning het bestedingspatroon van de consument bepaalt", aldus de heer Perdijk. De markt voor hypotheken is moeilijk te doorgronden. Er zijn inmiddels meer dan 450 verschillende hypotheekvormen. Perdijk Makelaardij Zevenhuizen B.V. heeft de beschikking over een geavan ceerd computerprogramma. Zevenhuizen- Bij postduivenvereniging Stormvliegers gingen er twee vluchten het luchtruim in. De jonge duiven vlogen vanuit Moes- kroen 170 km en de oude kwamen vanuit Dourdan, 432 km. afstand, vliegen. Ondanks de Noordoosten wind en de warmte is het voor beide een mooie vlucht geworden. Deze keer waren de jonge duiven sneller: 1205 m. per min. De oude duiven vlogen met een snelheid van 1085 m. p. min. Bij de jonge duiven werd het een vlucht voor Joh. Heijkoop die 27 duiven mee had. Op de 68e prijs je 15e duif draaien is al zeer goed. maar als je ook de le,3e.4e en 7e pakt is dit buitengewoon. Hij behaalde dan ook de meeste punten. Tussen dit geweld was het c. Nobel die de tweede prijs pakte en met 10 prijzen mee ook een goede uitslag maakte. C. Zweere kan ook tevreden zijn. Hij begon met de 5e en 11 prijzen van 23 mee is goed. A. Clazing met 7 en 8 werd 2e in het dagklassement 3e. Joh. Wiltenburg is dit jaar begonnen met jonge duiven, het viel gelijk te merken dat 'duivenmelken' in de familie zit Joh. Heijkoop blijft eerste. C. Zweere staat tweede en A. Clazing derde. Daardoor werden S.v.d. Noort en C.v.d. Graaf enkele plaatsen lager. Met de oude is het weer N. Koppenaal die met z'n duif niet alleen bij Stormvliegers de eerste pakte maar zal in de regio ook een hele vroege zijn, ook de 4e was voor hem en met 6 prijzen van de 254 een goede uitslag en won de meeste punten. M. Strijdhorst met 8 duiven mee pakte keu rig de tweede. Daar bleef het helaas bij. D. Kranenburg met 5 mee pakte met z'n A-duif de derde en z'n tweede op de 35e hetgeen een prima prestatie is en tweede en derde in het dagklassement werden W.H. Smaal en A. Clazing. Deze laatste met 75% prijs. In het klassement veran derde niets. A. Clazing blijft le C.v.d. Graaf 2e en N. Koppenaal 3e. Bij het aangewezen is C.v.d. Graaf le. Joh. Heijkoop 2e en A. Clazing 3e Uitslagen Dourdan 232 duiven mee, gelost 6.30 uur aank.le duif 13.05 uur. N. Koppenaal 1,4,18,21 2. M. Strijd horst 2; D. Kranenburg 3; J.S. Heijkoop 5; W. H. Smaal 6.11,20: H. Brands 7 en 22: A. Clazing 8,9,19,25; C.v.d. Graaf 10.16,17 en 24. Moeskroen 604 duiven gelost 8.05 uur le duif 10.26 uur binnen J.S. Heijkoop 1,3,4,7,10,15.16,18 C. Nobel 2; C. Zweere 5,13,22.25; Joh. Wiltenburg 6,12; A. Clazing 8,9.19; B. Koole 11. Paul en Caroline: welkom in de lezerskring van de Dorpskrant, nu jullie je netten uitgeworpen hebben vanaf de Vissershoeve. Zuidpias. Veel Geluk! Van de Berg(en) Koos en Marga: Gefeliciteerd met Remko, jullie derde zoon. Ma. Hoera! We hebben een broertje gekregen1 Sander en Nicky de Vries. Zevenhuizen- De laatste gemeenteraads vergadering voor de zomervakantie, don derdagavond 19 juli telden maar liefst 24 agendapunten. Één punt- dat van de reconstructie van de Dorpsstraat- viel af. Dat commissievergaderingen vruchtbaar zijn bleek wel uit de snelheid van hande len: in twee uur tijd was de agenda afge werkt. Wel waren alle fracties vertegen woordigd, maar er werden toch vier lege stoelen geteld, waaronder die van we thouder Dorrestijn, de heren Sarneel en Sleeuwenhoek en mevrouw Kruit. Hela as niet allemaal om dezelfde reden: va kantie. Milieu Naar aanleiding van het schrijven van de "Natuur- en Milieugroep Nieuwerkerk a.d. IJssel" met een visie op de ruimtelijke groenstructuur van het landelijk gebied tussen Rotte en IJssel merkte de heer P. Hofman PvdA op dat dit bij zijn fractie een ander licht geworpen heeft op de situatie van de veehouderij aan de Zuide lijke Dwarsweg. Hij had ontdekt dat het gebied nabij de Knibbelweg/Zuidelijke Dwarsweg en Middelweg, een behoorlijk natuurgebied is en dat de bestaande slo ten van historische kwaliteit zijn. De heer S. de Jong CDA wilde de brief nog eens in de commissievergadering van 20 augustus bekeken zien terwijl de heer J. Hogenes Gem. bel. benadrukte dat gemeenten in de Zuidpias met een land schapsstructuur plan moeten komen. Door wethouder B. van Yperen werd geantywoord dat de gemeente Moordr- secht in z'n geheel in de Zuidpias ligt en dat deze gemeente van plan is een een bureau in te schakelen om gezamenlijk met andere gemeenten een structuur plan op te stellen ook voor andere pol ders, b.v. de Eendragts- en de Tweeman spolder in Zevenhuizen, alsmede de Nieuwerkerkse polders. Inzake de intensieve veehouderij waar mee een bedrijf zich aan de Zuidelijke dwarsweg gaat bezighouden, dit blijkt met een maximum van 1000, in plaats van 6000 varkens, nog tot de mogelijk heden te behoren. De aanvraag voor 6000 varkens zou mogelijk zijn onder het oude bestemmingsplan, maar dit stond de hinderwet niet toe. Als de gemeente het nieuwe bestemmingsplan gehan teerd zou hebben dan zou er evt. een rechtzaak van kunnen komen waardoor de gemeente planschade zou moeten uitkeren. De heer P. Hofman benadrukte nogmaals dat het in deze omgeving om een zeer belangrijk natuurgebied gaat Oud papier.... De christelijke basisschool "De Een dragt" die regelmatig oud-papierinzame- lingsacties houdt, krijgt geen subsidie of gemeentelijke garantie van een mini mum prijs. Hoewel de meeste fracties zich in het negatieve advies van B. en W. konden vinden, werden er toch diverse kantteke ningen geplaatst. De heer D. Zwerus SGP dacht en passant ook andere subsi- die-aangelegendheden van de gemeente maar eens een keer onder de loupe te nemen. De heer P. Hofman PvdA suggereerde een educatieve aanmoedigingsprijs voor het ophalen van oud papier in de vorm van een beker of een blijvende herinne ring. De heer F. kerkhof vond dat er meer advertenties of publicaties moeten ko men over de papiercontainers o.a. van die op het voetbalveld en die de gemeen te gaat plaatsen. Wethouder Van Yperen stelde dat het met de oud papieracties gaat om de jeugd op te voeden voor een beter milieu, maar dat dit niet gekoppeld mag worden aan een vergoeding in de vorm van "dat doen we pas als we een dubbeltje per kilo krijgen". De heer S. de Jong CDA stelde dat de gemeente dan het voorbeeld kan geven in die opvoedende taak door een subsidie te geven. Campings Wat de inhoud van de brief was waarover enkele raadsleden opmerkingen maak ten, viel niet in de stukken te lezen, wel dat de afzender de heer C.A. Uithol was die de concurrentiepositie met andere recreatie-ondernemers aan de orde stel de en de woonforensenbelasting. Door de heren M. Zijderhand Gem. bel.. D. Zwerus SGP en J. Brouwer CDA, wer den hierover vragen gesteld. De heer Brouwer dacht dat het verschil tussen sta- carvans en tourcaravans op de twee Zevenhuizense campings, er één was van appels en peren. De heer F. Kerkhof VVD zei als er van concurrentieverval sing sprake zou zijn, zijn fractie in het geweer zou komen en daarom deze materie in een commissievergadering behandeld willen zien. Wethouder B. van Yperen legde uit waarom er op de éne camping wel en op de andere camping geen woonforensenbelasting betaald hoeft te worden. "Op kampeerterrein Zevenhuizen moet je naar het toilet in een gebouw en op het caravanpark is dat toilet in de woonruimte, net als waterlei ding en electriciteit". Na deze ophelde ring hoefden de raadsleden geen behan deling meer in de commissievergadering. Oud-Verlaat- Bouwbedrijf G.J. Bakker en Zn te Moerkapelle gaat de verbouwing van gebouw "De Vierkap" ter hand nemen. Abusievelijk werd in de vorige Dorpskrant de naam van een ander bouwbedrijf genoemd. De werkzaamheden omvatten het stor ten van een vloer in de voormalige brand weergarage. een nieuwe voorgevel, het aanbrengen van een zolder, een kindertoilet en een schuifwand. Zoals al eerder medegedeeld, wordt de voormalighe brandweergarage bij de bestaande ruimte van "De Vierkap" getrokken en gaat deze o.a. dienst doen als peuterspeelzaal Benthuizen- Wat moet je nou over een meester vertellen die je aardig vindt. Misschien dat je het jammer vindt dat hij weggaat? Dat zal wel zo zijn, maar wij. de hele klas. gaan ook van school af. dus ook wij nemen afscheid. Elk jaar is het afscheidnemen van groep acht. voor elke leerkracht is het van elke groep afscheidnemen in juli en in augus tus/september weer monter met een nieuwe groep starten. Gert Schimmel, 9 1/2 jaar onderwijzer aan de "School met de Bijbel" in Benthui zen vertrekt met ingang van het nieuwe schooljaar naar de christelijke basis school "De Hoeksteen" in Alphen a.d. Rijn. Daar wordt hij 'leraar' van groep 7. Met z'n gezin blijft hij in Benthuizen wonen. Z'n kinderen blijven op de "School met de Bijbel." Meester Schimmel heeft met plezier op de Benthuizense christelijke school ge werkt, had diverse groepen, variërend 8. Het is hem dit jaar best bevallen met groep 8. Er was een prettige sfeer in de klas, die zich kenmerkte in spontaniteit, gevoel voor humor, maar zeker ook en thousiasme. Dat kan van beide kanten gesteld worden. "De meester is een grapjas", zeiden de scheidende leerlingen. Dat ze hem erg graag mochten bewezen niet alleen de cadeaux, maar ook de leuke toespelingen tijdens de foto-sessie, familiair en ge durfd. maar op zo n laatste dag geeft de meester toch geen straf meer... Een zucht werd geslaakt. Het was toch wel een fijn jaar.... E.H.B.O-lessen, een project over alcohol en drugs-preventie, wel veel leren, maar ook leuke dingen doen. Het jaar vloog voorbij... Wat??? De hele schooltijd ging snel...! Dag meester, dag school....!- (Het slot van hun basisschooltijd vormde de opvoering van de musical "Pompel moes" die zowel bij de andere leerlingen, als bij de ouders, donderdagavond, goed

Dorpskrant | 1990 | | pagina 21