20 sterke roosjes kees de nobel bloemsierkunst oofd Gemeentewerken naar Heidemij Nieuw in Benthuizen Elke Volkswagen of Audi rijder is belangrijk voor ons...! Van der Meer's Automobielbedrijf B.V. Holland-Utrecht Mechanisatiecentrum Tel. 079-31 34 37 IvU/l 1 uitgebreide standaard kindersieraden 2Molen met leuke briefkaarten in vele leuke variaties 3 Verf voor kleding, leer, glas, aardewerk, enz. Kadoboetiek Pim de Veld Dr. Alb. Schweitzerlaan 1-7 - Benthuizen - Telefoon 079 - 313100 thuize" De Werven 8 2731 AZ Benthuizen Tel. 0/9-319311 Pr. W. Alexanderplein 10 - Benthuizen M Pr. Willem Alexanderplein 9 2731 EJ Benthuizen no/scheid van Benthuizen wel uan een functie. !#on Suijdam luizen- Wat voor bijzonder evenement er het afgelopen jaar in Benthuizen ook plaatsvond, je kwam er de naam of de persoon tran Suijdam" tegen. onopvallend figuur wiens kwaliteiten voor een buitenstaander niet te schatten zijn en voor de gemeente Benthuizen gedurende jeriode van 12 jaar: van onschatbare waarde. [Suijdam zou de laatste zijn om zoiets zelf te zeggen. Dat hoeft ook niet, anderen deden dat, hetzij in toespraken, door jtlingen of tijdens interviews. Medewerker Gemeentewerken Benthuizen: Kees Smaling Even voorstellen: Dit is de 27-jarige Kees Smaling uit Ouderkerk a.d. IJssel. Hij volgt Piet van Suijdam op bij Gemeentewerken Benthuizen, tot de samenvoeging en krijgt dan een werkterrein in de nieuwe gemeente "Rijneveld". De heer Smaling is per 1 juli in dienst getreden. Hij heeft M.T.S. weg en waterbouw en HTi bouwkunde gestudeeerd. Zijn vorige werkkring lag in de particuliere sector. De heer Smaling is vooralsnog niet van plan in Benthuizen te gaan wonen. In Benthuizen is men zeer milieubewust. Hier komen, naast de bestaande glasbak. Dat bleek tijdens een gesprek met de een papierbak, een blikbak en een bak groep "Milieudefensie" in Benthuizen en voor lompen/textiel, zodat er in totaal imker Smit. vier bakken staan. Door de dames van Milieudefensie werd de inzet van Piet van Suijdam geroemd: in plaats van bestrijdingsmiddelen bij onkruidbestrijding gebruikmaken van de schoffel en de onkruidborstel en de stra ten schoonmaken met de staal-schrob- borstel. Zodoende is de dorpskern gifvrij. bijen Voor bijen is Benthuizen een verrukkelijk dorp. In de plantsoenen en bloembakken staan drachtplanten en andere onder- houds-arme planten, waarop de bijen veel nectar kunnen halen en er wordt niet met gif gespoten tegen ongedierte. Lo vend liet imker Smit zich over Piet van Suijdam uit. Het bovenstaande kon uiteraard niet door Van Suijdam alleen totstandkomen. Hij wist zich gedragen door de plaatselij ke politiek (gemeenteraad). park Dat is ook zo inzake het leuke plantsoen aan de Geerweg. De jeugd ravot hier naar levende have een trek pleister is. Een meisje ligster dagelijks de die- ren. (schapen, geitjes, Dit park is na drie jaar LmjI behandelen nu be- heerbaar kwa milieu. Hier en elders is de gifspuit niet meer no- Amac 1, 2- en 4-rijige voorraad-, wagen- en d'S bunkerrooiers. milieuparkje Daadwerkelijk heeft Van Suijdam zich ook ingezet voor de mini- containers en de in voering van de KCA- box die bij elk gezin in Benthuizen afgeleverd is. Verder is Benthui zen in een vergevor derd stadium om con tainers voor GlT-afval uit te delen. Bij winkelcentrum "De Korf" komt binnen kort een "milieupark- Brandweer Wie Piet van Suijdam kent, of thans ken nisgemaakt heeft met hem door het lezen van dit artikel, zal niet veronderstellen dat de heer Van Suijdam niet meer van zich zal laten horen in Benthuizen en de regio. Hij blijft in ieder geval commandant van het plaatselijke brandweercorps dat 20 leden telt en een goede onderlinge ver standhouding kent. In een jaar tijd is er veel gebeurd bij de brandweer: twee grote branden en diverse malen hulpver lening. In sommige gevallen mocht dat niet meer baten. Bomen zagen, en verwijderen n.a.v. de stormschade, was ook een taak voor de brandweer.... en ga zo maar door.... Piet gaat weg bij de gemeente, maar blijft in de gemeente. Onopvallend, maar on getwijfeld zal men nog van hem ho ren "Voor plantsoenen e.d. maakte de ge meente in toenemende mate gebruik van bedrijven. De buitendienst is dan ook volledige geprivatiseerd. Wat de woning bouw betreft voeren we alleen het toe zicht en voor het overige neemt de plaat selijke woningbouwvereniging de taak van bouwen en toekennen voor haar re kening". Van Suijdam is van Benthuizen gaan houden. Die liefde voor Benthuizen, de inwoners, z'n neutrale opstelling en z n enthousiasme, maakten hem op zijn beurt tot een geliefd man. Iemand die bovendien graag iets van de grond tilt. Zo was hij o.a. de oprichter van het jaarlijkse huttendorp in 1980. In de laatste vakantieweek was er sprake van een toenemend vandalisme. Met de bouw van een huttendorp voork om je zoiets. De kinderen kunnen zich naar hartelust uitleven". De gemeente subsidieert dit project dat door een groep vrijwilligers in Benthui zen wordt georganiseerd. Gemeentewer ken ondersteunt dit door verlenen van hand-en spandiensten. Dit jaar in de week van 27 augustus. Verkeerskwis -25% Voor het tweede jaar is in Benthuizen de Scholen-Verkeerskwis onder auspiciën van Veilig Verkeer Nederland gehouden. Scholen uit de dorpen: Zoeterwoude, Hazerswoude en Benthuizen, streden om de hoogste eer. Dit evenement belooft dankzij de plaatse lijke voorzitter van Veilig Verkeer Neder land en initiatiefnemer. Piet van Suijdam. jaarlijks doorgang te vinden. Een aantal zaken die het scheidende hoofd van Gemeentewerken bezig hield tijdens zijn functie als "hoofd Gemeente werken", valt onder het thema "Milieu". Milieu en telefoneren teweeg heeft gebracht. Door vasthoudendheid is het fietspad er uiteindelijk, volledig gesubsidieerd door de overheid, gekomen"... (Bij de officiële ingebruikneming door gedeputeerde F.Th. Jansen klonk een waardering aan het adres van Piet van Suijdam voor zijn vasthoudendheid) Sporthal cultureel centrum Piet van Suijdam is een doordouwer.... Een stimulator, hetgeen niet alleen uit het bovenstaande blijkt, maar tevens uit het trekken en duwen van de werkgroep om een raadsvoorstel voor te bereiden voor de bouw van een sporthal, al dan niet ge koppeld aan de renovatie van "De Tas' Het eerste heeft veel stof doen opwaaien maar is onlangs feestelijk afgerond. Het tweede: "De Tas", wordt op 7 sep tember officieel geopend. Gemeentewerken Benthuizen Piet van Suijdam kwam 12 jaar geleden op 26-jarige leeftijd vanuit de gemeente Heerhugowaard, aangenomen op sollici tatie bij de toenmalige wethouders Boon stra en Van Noort (vakature burgemees ter), naar Benthuizen. Als civiel technicus (weg-en waterbouw M.T.S.-er) kwam hij onder het hoofd van Gemeentewerken. Leo Poldervaart. Toen was het nog een Technische Dienst samen met de ge meente Moerkapelle. De Technische Dienst telde alleen in Benthuizen al 5 me dewerkers voor de buitendienst en 2.5 man 'binnen'. Van lieverlede vloeide deze medewerkers af door natuurlijke zaken: pensioen e.d. De heer Lippold werd b.v. gemeentebode... Thans telt Gemeentewerken even drie mensen, te weten de heer E.M. Westveer(bouw- en woningtoezicht), de heer K. Smaling en de heer P. van Suij dam. De heer Smaling is nieuw en wordt thans ingewijd.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 5