NIEUWERKERK Politieberichten EvaMeen Kerkdiensten Nieuwerkerk WADDINXVEEN M0ERKAPELLE I bruidsp Een brandweerauto en een Jan Vellekoop zoekt sponsors Lezingen alternatie geneeswijzen Wijk-en Speeltuinverenig] "De Paddestoel" Kerkdiensten Geref.'Vrijgèi De Dorpskrant, iedere weekin 16.000 brievenbw zondag 16 september mT9 199i pok °,mfbr^Klematiek B*»des rl«svestini Aantreffen ontvreemd voer tuig Op 3 sept werd onder aan de afrit van de rijksweg 20 in Nieuwer- kerk een Opel Rekord aangetrof fen waarvan later bleek dat deze ontvreemd was in de gemeente Rotterdam. auto ontvreemd Echter in de nacht van 2 op 3 september 1990 werd vanaf de Parallelweg een Opel Ascona ontvreemd. Kennelijk hebben de daders een Opel op de afrit ach tergelaten en daarna een andere Opel ontvreemd in de gemeente Nieuwerkerk. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. Diefstal vrachtauto In de nacht van 4 september werd vanaf een bedrijfsterrein aan de Groenendijk een vrachtauto ont vreemd. Een portier werd open gebroken waama de draden wer den doorverbonden. Nog dezelfde dag werd de vrachtauto in de ge meente Den Haag teruggevon den. Voor zover na te gaan werd uit de vrachtauto niets ontvreemd aanrijding I.v.m. de ochtenddrukte ontstond er een file op de Hoofdweg te Nieuwerkerk. Op dat moment wilde een bestuurder van een Opel de Hoofdweg oprijden en zag een van rechts komende Peugeot niet aankomen. Een aanrijding was het gevolg. Bij de aanrijding werden daarna in totaal 4 auto's beschadigd. beschadiging auto In de nacht van 3 op 4 september werd op het Begoniaveld een voorruit van een auto zwart ge maakt met tectyl. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. diefstal bloemen Vanuit een sorteerschuur aan de Tweede Tochtweg werden op klaarlich te dag ongeveer 600 gerbera's ont vreemd, kleuren rood en geel. Voor zover bekend is geworden hebben de daders vermoedelijk gebruik gemaakt van een Ford Escort, oud model. Indien U inlichtingen kunt verschaffen omtrent deze diefstal kunt U contact opnemen met de politie diefstal assimilatielampen Bij een in aanbouw zijnde tuinderskas werd een groot aantal assimilatielam pen ontvreemd. De hoeveelheid van dit alles was kennelijk zo groot, dat tege lijkertijd een aanhangwagen werd ont vreemd van het merk Bunk voorzien van een dichte aluminium opbouw, kleur lichtbruin. Ook nu zou het moge lijk kunnen zijn dat hier sprake is van dezelfde daders als die van de bloemen. Het onderzoek is nog steeds in volle gang. tanken zonder te betalen Op 5 september 1990 werd aangifte gedaan van diefstal van benzine. Omdat het kenteken bekend geworden was werd direct een bericht verspreid het geen leidde tot de aanhouding van een tweetal personen in de gemeente Vleuten de Meern. Bij nader onderzoek bleek de bestuurder niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en tegelijkertijd te hebben gereden terwijl hij teveel had gedronken. Tegen beiden is een proces verbaal opgemaakt. diefstal auto Een niets vermoedende garagehouder ontmoette een aspirant-koper van een Opel Manta kenteken XD-07-FN. De aspirant koper wilde alvorens tot de koop over te gaan allereerst een proefrit maken, hetgeen in deze branche ge bruikelijk is. Tot op heden is de aspirant koper niet teruggekeerd. Het enige wat overbleef was een Peugeot waarmee de aspirant koper bij de garage was aan gekomen. Bij het later ingestelde on derzoek bleek dat deze persoon deze Peugeot op dezelfde manier had aan geschaft bij een garagebedrijf in de ge meente Gouda. Op soortgelijke ma nier had hij twee dagen eerder bij andere bedrijven te Rotterdam ook al twee auto's gestolen. Ook nu wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. poging inbraak woning (Zevenhuizen) op 7 september werden nabij een woning aan de Nrd. Dwarsweg ge luiden gehoord alsof werd ingebro ken. De bewoner is daarop uit bed gegaan en heeft een persoon ge volgd. Deze persoon was gekleed in een bruin jack, een spijkerbroek en een alpinopet en verplaatste zich op een fiets. Tot op heden kon de dader nog niet worden aangehouden. Triathlon Woensdag 5 september werd rond om de Rottemeren de jaarlijkse kwart Triathlon gehouden voor rijkspoli tiemensen uit het District Den Haag. 70 deelnemers waagden zich aan de drie onderdelen. De winnaar in 2 uur en 20 minuten was K. de Goede van de rijkspolitie Hazerswoude. De snelste Nieuwerkerker was L. Noot- enboom in 2 uur 32 min op een tiende plaats. Buiten mededinging werd J. Ottevanger uit Zevenhuizen vierde in 2 uur 23 min. gevonden: ongeveer 10 weken oude cyperse poes met vlooienband, 3 sleutels aan een ring, een huis sleutel merk silca aan musketon- haak, een klein wit poesje grijs, een goudkleurig horloge merk Doral, een klein kinderzaagje. verloren: witte valkparkiet, een bu sabonnement, een goud kleurige broche, 1 bos sleutels met 10 sleu tels, een bruin lederen damesporte monnee, een grote zwarte kunststof damesportemonnee met rekeningen en ongeveer f 300,- een zwarte portemonnee met 4 ritsen, 1 halve leesbril in bruin plastic hoes. Nieuwerkerk a.d.IJssel- Aan de "kwart-triathlon" die op zaterdag 22 september in Nieuwerkekr a.d. IJssel wordt gehouden, neemt ook Jan Vellekoop deel. Op zich geen bijzonder feit, doch deze persoon laat zich sponsoren voor "Bijbels voor Oost-Europa". Hoe? Vorig jaar deed Jan drie uur en vijf minuten over 1 km. zwemmen, 45 km. fietsen en 10 km. lopen. Zijn vrienden verwachten dat Jan wel wat sneller kan (net als hijzelf) dus om b.v. 2 uur en 35 min. binnen te komen, ongeveer een half uur sneller. Voor iedere vijf minuten dat Jan onder zijn tijd van vorig jaar zit, kan er een bepaald bedrag worden ingezet. Sponsors behoeven pas te betalen wanneer de officiële tijd door de Stich ting Evenement bekend is gemaakt. Intekenen kan men bij Annemarie en Jacqueline Janse, Rietveen 7 tel. 01803-14278, Ruud Kuiper, Krulmos lOtel. 01803-15722, Wilma van Vliet, Westringdijk 28 tel. 01803- 13174 of Jan Vellekoop zelf: Burg. Jasstraat 10 tel. 01803- 14942. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Op woensdag 19 september zal in Vrouwentrefcentrum "Evalleen" te Nieuwerkerk a.d. IJssel het nieuwe seizoen geopend worden met een presentatie van het ko mende programma. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. In het bijzonder zijn alle Nieuwerkerkse vrouwenver enigingen, bestuur en leden, uitgeno digd om nader kennis te maken met elkaar. Er zal gelegenheid zijn voor ieder om de aanwezigen te informeren over ge plande activiteiten. De avond begint om 20.00 uur in gebouw "Kwartet" Ka- merlingh Onnesstraat 2 in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Inf. Ans van Gennip 01803 17649 Herv. Gem. oude kerk 9.30 uur ds. G. Mulder 18.45 uur ds. J.J. Verhaar nieuwe kerk 9.30 uur ds. D. Cuperus en 17.00 uur ds. G. Mulder Herv.Gem. De Bron 10.00 uur ds. F. Oberman Cap. a.d. IJ 17.00 uur ds. D. J. Cuperus Geref. kerk 9.30 uurds. P.H. Couvée 17.00 uur in De Bron ds. D.J. Cuperus Geref.Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. St. Joseph 15 september Parochiekerk 19.00 uur pastor Berrevoets zondag 16 sept. 9.30 uur idem en 11.30 uur Ontmoetingscentrum. Waddinxveen- Frea Plantinga, geeft weer een serie lezingen over alter natieve geneeswijzen. Op 20 sep tember "Wat betekent het om ge zond te zijn?" op 27 september "De taal van het lichaam (in ziekte)", op 4 oktober "Natuurgeneeskunde: wat gebeurt er in het lichaam?" Frea Plantinga heeft jarenlang erva ring met het verschijnsel 'ziekte'. Zelf heeft zij ontdekt hoe groot de kracht van de geest is toen zij in 1980 in een sneltreinvaart door reuma aan een rolstoel gekluisterd raakte: na 2 jaar intensief sleutelen aan zichzelf, kon ze de rolstoel vaarwel zejJ grote verbazing van de 4 na 6 jaar volkomen gal klaard. In de afgelopen U| zij zich verder verdiept iii| chisch- emotionele acM van ziekte en via haar prakj nu veel mensen helpenen J hun processen. De lezingen worden op dj avond in buurtcentrum m aan de C. Huygenslaan ïl dinxveen gegeven. A® 20.15 uur. zondag 16 september 8.30 uur ds. H. Feestra Berkel, 14.45 uur ds. W. TiekstraBerke Weekprogramma van 10 tot 15 september Waddinxveen- Het programma voor de week van 10-15 september van wijk-en speeltuinvereniging "De Paddestoel" in Waddinxveen, ziet er als volgt uit: Maandagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur Instuif voor volwasse nen Maandagavond: Meisjesclub voor de leeftijd van 6 tot 12jaarvan 19.00 tot 20.30 uur Dinsdagmiddag: Acr 13.45 tot 14.45 uur Dinsdagavond: Handwer 19.30 tot 22.00 uur Woensdagmiddag: Jeugd tot 12 jaar van 13.30toll! Donderdagmiddag: Meer» voor ouderen van 13.45q uur. Donderdagavond: Naaicu 19.30 tot 21.00 uur Vrijdagavond: Bingo 20.00 uur ha< Moerkapelle- Als alternatief vervoer tijdens hun trouwdag, koos het aan staande echtpaar Molenaar- Groe- neweg, woensdag 5 september voor de brandweerwagen. En zo kon het gebeuren dat er een trouwstoet, met aan kop de brand weerauto, over de Bredeweg richting gemeentehuis ging. Wie de 28-jarige bruidegom Peter beter kent, weet dat het eigenlijk nog niet eens zo'n gek idee was om voor een dergelijk ludiek vervoer te kiezen, want hij is bijna met de brandweer getrouwd. Ruim tien jaar is hij lid van het Moer- kapelse vrijwillige brandweercorps, volgde tal van cursussen en is nu hoofd brandwacht. Confetti-stortbui Na afloop van de huwelijksvoltrek king op het gemeentehuis, stond het bruidspaar een verrassing te wach ten. Nadat door Marri de groepsfoto op het bordes was genomen, schre den Peter en zijn zeven jaar jongere bruid Agnes uit Oud-Beijerland, over de rode loper, richting brandweer auto. Hier stond weer een ere-haag brandweerlieden. Voor de foto moesten ze even blijven staan, maar o wat een schrik, gelijktijdig werden ze bedolven onder de confetti die als een regenval, onder druk, over hen werd uitgespoten. Eén en ander tot grote hilariteit van de omstanders en de familie. In de stoet liep ook de van Peter mee. vrouw Molenaar en j. stadhui pig •nda on uw Molenaar en i^ f[ met schoondochter «st, liing 'f gaven 1 dit huwelijk speciaal waren gekomen. Vervolgens reed I J fcven doe met in z'n kielzog een a auto's, via een om reconstructie van naar de Hervorm gende Hervormd pmJ van Estrik het huw#^ Peter en Agnes, re^Hi( 0,1 een tomatenteei kundige, zijn inm« hun nieuwe woninS Moerkapelle. ian Word' Jtsubishi g; "PK Mil 199,

Dorpskrant | 1990 | | pagina 18