w Peuterspeelgroep Hobbelpaar bestaat 20 jaar! DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS De Dorpf ook o< de kleinV (=X=>&> TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Burgerlijke stand Collecteschema Vergaderschema Spreekuur woonruimte-adviescommissie bon voor GRATIS KLEINTJE Opening nieuwe speelzaal gekoppeld aan Lustrumfeest op zaterdag 6 oktober a ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. GEBOREN: Johanna Frederica, dochter van Sonneveld, Johannes en Van de Ven del, Frederica, op 20 augustus 1990; Kayleigh, dochter van Klos, Lammert T. en Fiet, Elisabeth A.M., op 15 september 1990. 24 t/m 30 september 1990: Militaire Thuisfronten. 1 t/m 6 oktober 1990 Dierenbescherming 25 september 1990: Vergadering gemeenteraad te 20.00 uur in het gemeentehuis. 2 oktober 1990: Vergadering commissie Welzijn c.a. te 19.30 uur; 4 oktober 1990: Vergadering commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur 8 oktober 1990: Vergadering commissie A.B.Z./Financien te 19.30 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. Het openbaar spreekuur van de woonruimte-adviescommissie wordt ge houden op 1 oktober 1990 van 19.30 - 20.00 uur in het gemeentehuis. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplakken a.u.b. Moerkapelle- Peuterspeelgroep't Hobbelpaard" viert feest. Voor dat feest zijn twee redenen, nl. de officiëkJ van het tweede speellokaal en de viering van het 20-jarig bestaan. Zaterdag 6 oktober feest Op zaterdag 6 oktober verricht wethouder J.C. Lindhoud om 13.15 uur de officiële opening, waarna de fesfcj in het voormalige schoolgebouw "Jip en Janneke", waarvan twee lokalen door '"t Hobbelpaard" ingèj helemaal op de peuters afgestemd zijn. Het is een prachtige uitnodiging die verzonden wordt met voorop een echt hobbelpaard en binnenin allemaaij die iets zeggen, hetgeen varieert per dier.. Van neushoorn tot zeehond... Groot kabouterfeest Die middag wordt er een Kabouter feest gehouden met tal van attracties. De ouders kunnen van tevoren voor f 2,50 een knipkaart kopen voor deelname aan tien attracties. Deze variëren van grabbelton, ballen- gooien tot schatzoeken. "De bedoeling is dat deze middag tevens de kosten dekt die voor dit openings- en lustrumfeest gemaakt worden", vertelt peuterleidster Cary van Steijn. Cary is één van de zes leidsters van peuterspeelgroep '"t Hobbelpaard". Een peutersepeelgroep die sinds en kele maanden een tweede lokaal van de gemeente Moerkapelle toegewe zen kreeg omdat de wachtlijst zeer lang was. Cary is al 14 jaar leidster, terwijl b.v. Maria Pieters ook al zo'n tien jaar meedraait. Beppie Roos, tot voor twee jaar verbonden aan de peuter speelgroep, de mede-oprichtster, overtreft hen allen met 18 jaar. Tweede lokaal "We zijn blij dat we een tweede lokaal mochten gebruiken. Naast de twee groepen met elk 16 peuters was het noodzaak iets aan de lange wachtlijst te doen. Uit praktijkervaring wisten we dat een middaggroep niet bevalt omdat de kleintjes dan erg vermoeid zijn, dus hebben we sterk bij de ge meente aangedrongen op een twee de lokaal. We kregen hiervoor toe stemming en de gemeente maakte de tussenwand dicht zodat we een eigen afdeling hebben in het voorma lige schoolgebouw. De overige twee lokalen zijn nu weer in gebruik door de Rehobothschool, die ruimtege brek heeft", lacht Maria. Zo kon er een nieuwe groep met 8 kinderen en een nieuwe leidster: Diana Ham, in februari van start gaan. Zij leidt de dinsdag en donderdaggroep. Joyce van Braam kwam erbij om de leiding van de acht peuters van de vierde groep, die op maandag, woensdag en vrijdagmorgen bij elkaar komt. In de zaal naast de leidster die in haar eentje draait, weet ze de twee andere leidsters: Wil Helmer en Ineke de Niet, terwijl Diana dat op haar och tenden weet van Maria en Cary er zijn en er met elkaar buiten gespeeld wordt en in geval van nood, op elkaar een beroep wordt gedaan. Eten en drinken en opruimen De leidsters worden in het opruimen altijd bijgestaan door een ouder, doorgaans een moeder. Dit is min of meer verplicht en verloopt via een rooster. Er is altijd vaat te wassen, want de kinderen eten het meegebrachte lek kers van thuis gezamenlijk in de kring op en drinken uit hun door hen zelf meegebrachte beker. Een hele cere monie waarvan genoten wordt. "Wat heb jij bij je en wat zit daarin", zijn vaak gestelde vragen. "Een nieuwkomertje is daar meestal zo van onder de indruk dat het thuis uitgebreid wordt verteld". Cary wijst op het doel van de peuter speelgroep: het leren spelen, leren ontdekken van de wereld om het kind heen. Het zien doen wat anderen doen. Het 'na' willen doen, praten met elkaar, zingen in de kring, luis teren naar elkaar en een klein beetje vertrouwd raken met een andere omgeving dan het vertrouwde thuis. Fijn zo'n peuterclub Maria: "Heel belangrijk is de houding van de ouder die het kind voor het eerst naar de peuterspeelgroep brengt. Weifelt ze of ze er wel goed aan doet of vindt ze het de gewoonste zaak van de wereld. Daarom komt elke peuter die geplaatst wordt eerst tweemaal met vader of moeder een halve ochtend kijken. Na de tweede keer vindt er diezelfde middag thuis nog een gesprek plaats om de ouder(s) en het kind alvast te leren kennen". Er blijft daarna ook altijd een goed contact en - mochten er zich proble men voordoen- dan is dat altijd be spreekbaar. Twee lokalen voor vier groepen Heel blij zijn zowel leidsters als be stuur met de medewerking van de gemeente Moerkapelle, waardoor '"t Hobbelpaard" nu mogelijkheid heeft om zoveel mogelijk peuters te plaatsen. Wie had bij de start op 13 oktober 1970 gedacht ooit nog eens een dergelijke huisvesting als deze loka len van dit schoolgebouw te hebben? Beppie Roos zeker niet. Een aantal moeders en zij waren blij met het onderkomen in 1970 in de voetbalkantine. Een groot nadeel was echter het steeds in-en uitruimen van het meubilair en speelgoed. Dat meubilair was via de gemeente Rot terdam 'versierd' en met 12 sinaas- appelkisten die als kastruimte dien den, speurtochten door Moerkapelle langs het aan de weg gezette grof vuil, kon er van start worden gegaan. Voor een bedrag van ca. driehon derd gulden waren er ook puzzels en klein speelgoed aangeschaft. Doel In de statuten werd het doel vastge legd van de nieuw op te richten peu terclub "Het bevorderen van de ontwikke ling van peuters, door hen in groeps verband onder deskundige leiding met leeftijdgenootjes te laten spelen op een wijze die bij hun ontwikke lingsfase en behoefte past". Een doelstelling die in de 20 jaren dat de Peuterclub bestaat, niets aan waarde verloren heeft. Toen op 13 oktober 1970 de peuter club van start ging, waren er 11 peuters en hun moeders. Vier weken later, toen Beppie, van origine kleu terleidster, net als de peuters, haar draai had gevonden, werd de peuter club officieel door mevrouw Keijzer- Nieborg, echtgenote van de burge meester, op een step (compleet met hoed) open gestept. Leuk is het dat een contributie-schrift, uit die aller eerste beginperiode van de peuter club, bewaard is gebleven. Hierin werden keurig de ouderbijdra gen van zes gulden per kind per week, door de leidsters bijgehouden, (thans f 45,per peuter voor twee ochtenden en f 60,voor drie och tenden) De eerste peuters en de laatste nieuwe: Op de lijst van namen treffen we: Wouter en Maarten Vroegindeweij, Ferry Onderwater, Jeroen, Bart en Peter Roest, Yvonne v.d. Berg, San dra v.d. Spek, Marleen Lindhout, Robert Oudshoorn en nog diverse anderen(De allerlaatste nieuw komers op de peuterclub zijn thans: Anika v.d. Berg, Angela Jansen en Sandra van Rootzelaar) Bij de diverse lustrumvieringen wer den diverse oud-peuters, die nu zo'n 23 jaar zijn, betrokken bij de. teiten. Verhuizing in 1972 Na 1 1/2 jaar was er wea verhuizing. Nu naar een eigen ten gebouw naast het dorpshii sen Bac en Van Vliet). In 1973 werd een bestuur en besloten tot de stich. Direct werden er al twee gr' 16 peuters gevormd en waren leidsters. De peuterclub ging naar vijf ochtenden en kon meldingen nauwelijks ve Lange wachtlijsten nood» een middaggroep erbij. Ontwikkelingen Er werden acties gehouden- bleef alert op landelijke onW» gen, de leidsters namen cursussen, probeerden g® laatje te krijgen door te co» voor Jantje Beton enz-enz- lang niet iedereen in Moe overtuigd van het nut van« r club, er kwam van lievere" van alle gezindten. Dit br» vlak heeft de peuterclub g Inmiddels zijn er drie lus gen achter de rug. De zicht. Feest Dit keer met bijzonder J schap, omdat de Pfute'i ci gemeentelijke medewerMP vrijwilligerswerk, van lei stuur en ouders, thans op tioneert en een niet m denken voorziening isin leWaar peuters aW* alle lagen van de bev beschermende omgey19 een veilige haven heb met leeftijdgenootjes de 3 smaken om heerlijk te» samen genoegens te begeleiding van een N.B. De ouders va" ingeschreven wordt speelgroep, krijgen boekje waarin het re: de speelgroep verduidelijk De peuterspeelgroep paard" bevindt zich in paaru uevuiui—-" schoolgebouw "J'PejZ[ het Moerhageplants 2579. bestuut^ De voorzitter van he^ j., tine Keesman. AW« 2579. Jhr. V.d. Weistraat4» ters worden aangen

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4