GEMEENTE ZEVENHUIZEN GEMEENTE MOERKAPELLE Kinder boekenweek 1990 van 10 tot 22 oktober Welfare Bazar Rode Kruis Verkiezing van de leden van de gemeenteraad mmering van de lijsten van kandidaten slissing geldigheid lijstencombinaties Verkiezingen Ter inzagelegging kandidatenlijsten Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Stemmen bij volmacht Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Verkiezingen Zitting van het hoofdstembureau inzake beslissing geldigheid ingeleverde kandidatenlijsten Dorpskrant 381/17 oktober 1990 pagina 11 ittervan het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden gemeenteraad van Moerhuizen maakt bekend dat op donderdag 18 as. te 8.30 uur, in een openbare zitting in het gemeentehuis van toizen, Dorpsstraat 89, de nummering ingeleverde lijsten van kandidaten en de beslissing over de ivan de lijstencombinaties voor de op 28 november 1990 te „verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal plaatshebben. luizen, 10 oktober 1990. nrzitter voornoemd, ivan Gent) 'rzittervan het hoofdstembureau voor de op 28 november 1990 te verkiezing van de leden van de raad van de gemeente van «zen maakt bekend, dat de op heden ingeleverde en door het lembureau onderzochte kandidatenlijsten - met indien vereist de steuningsverklaringen - voor deze verkiezing, waarvoor de stern al plaatshebben op 28 november 1990 ingevolge het bepaalde in Alid 1 van de kieswet, ter secretarie van deze gemeente voor een ter inzage zijn gelegd. (ten, 16 oktober 1990. rzitter voornoemd, van Gent) 'Slemeester van Zevenhuizen maakt bekend dat het bij de aanstaan- «ezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toegestaan °macht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. htiging op schriftelijke aanvraag secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de mnvoor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen, boekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van Jog, dus voor of op 14 november 1990, door de kiezer worden ide burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der Jstelling (16 oktober 1990) in het kiezersregister is opgenomen, (zoek wordt niet ingewilligd wanneer aan de verzoeker is toe- In een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te iao?l3ere'^ dee^ vefklaard als gemachtigde op te treden, moet mw?er ^andidaatstellin9 a's kiezer zijn geregistreerd. '9|n9 van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- "Wljs. "ilevolmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. Ij n9 door overdracht van de oproepingskaart ipsi r an 00^' 'n Plaats van een verzoekschrift in te dienen, na van zijn oproepingskaart tot en met de dag der stemming, zelf kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproe- aan die kiezer over te dragen. °P deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag der ven'aic'Ü"®. (16 okt°ber 1990) in hetzelfde stemdistrict staan inge- aidu 9 kiezer die de volmacht geeft. stern 9eryjac;htigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn 1 'n het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. er mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aan- fahtgever i ■%imim '"l'chtini 's niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon '9 deel te nemen. 9en worden ter gemeentesecretarie verstrekt. hüKen> 16 oktober 1990. Gent) De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend dat het bij de aan staande verkiezing van de leden van de gemeenteraad een kiezer toe gestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. a. Schriftelijk verzoek 1. Ter secretarie van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formu lieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 14 november 1990, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (16 oktober 1990) in het kiezersregister is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. b. Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproe pingskaart vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling (16 oktober 1990) in het kiezersregister is opgeno men, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 23 november 1990. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen de woongemeente. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie verstrekt. Zevenhuizen, 16 oktober 1990. De burgemeester voornoemd, (A.H. van Gent) De voorzitter van het hoofdstembureau voor de op 28 november 1990 te houden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente van Moerhuizen maakt, ingevolge artikel I 4 van de kieswet bekend, dat dit bureau op vrijdag 19 oktober 1990 om 17.00 uur, in het gemeentehuis van Zevenhuizen, Dorpsstraat 89 in een openbare zitting zal beslissen over - de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten; - het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten; - het handhaven van de daarboven geplaatste aanduiding van een politieke groepering. Zevenhuizen, 16 oktober 1990. De voorzitter voornoemd, (A.H. van Gent) feester voornoemd, Zevenhuizen- In het eerste gedeelte van de kinderboekenweek zijn reeds alle kleuterklassen van "De Nesse- vliet" (Oud-Verlaat, zij kwamen met de bus),"'t Reigerbos" en "de Een- dragt" in de bibliotheek op bezoek geweest, op 10 en 11 oktober jl. alle bezoeken waren succesvol, er werd aandacht besteed aan de be kroonde boeken, er werd een ver haaltje voorgelezen en de kinderen werden vertrouwd gemaakt met de prentenboeken-hoek van de biblio theek. Op dinsdagmiddag 16 oktober werd een vergelijkbaar programma ge maakt voor de peuters, die via de peuterspeelzaal uitgenodigd waren om in de bibliotheek op bezoek te komen. De komende dagen zullen de volgen de activiteiten nog plaatsvinden: Spoenk, kindertoneel De kindertheatergroep "Spoenk" uit Nijmegen brengt dit jaar voor de tweede keer een daverende voorstel ling in de bibliotheek en wel op vrij dagmiddag 19 oktober van 1430 tot 15.30 uur. Deze voorstelling is be stemd voor kinderen in de leeftijd van groep 4. Uitnodigingen zijn inmid dels verspreid, de toegangsbewijzen kunnen tot en met 17 oktober in de bibliotheek worden afgehaald, zo lang de voorraad strekt! (max. 100 kinderen). "Spoenk" zal "Kaspar en de ijzeren poedel" spelen, een thea terbewerking naar het boek van Jo seph Hooper en Huberte Vriesen- dorp. Els de Groen De schrijfster Els de Groen brengt op maandag 22 oktober een bezoek aan de bibliotheek en alle kinderen van groep 7 zijn hierbij klassikaal uitge nodigd. Zij hebben van Els de Groen een schrijfopdracht gekregen ("af- maak-verhaal") en de resultaten zijn inmiddels naar Els de Groen opge stuurd. Zij zal alles nakijken en er op 22 oktober met de kinderen over praten. expo Tijdens de gehele kinderboeken week is er in de tentoonstellingsruim te van de bibliotheek een tentoonstel ling te zien van de bekroonde kin derboeken en rond het kinderboe kenweek-thema: Van boeken krijg je nooit genoeg/ Boeken horen bij je. Let op In verband met het bezoek van Els de Groen op maandag 22 oktober, zal de maandagmiddag-uitlening van 22 oktober eenmalig vervallen!!! De uitlening van maandag-avond gaat die dag wel gewoon door. Zevenhuizen- De dames van het Welfare-werk: zowel de deelneem sters als de leidsters, zijn deze weken druk in de weer om alle produkten van handvaardigheid op tijd 'af' te krijgen voor de "verkoopmiddag" op 24 oktober a.s. Er zijn weer prachtige kleden, kus sens, poppen, tafellakens, kerstlo pers (met goud borduurd), knuffel beesten, schortjes, sokken en nog tal van leuke artikelen te koop. Hopenlijk trekt de verkooppmiddag, waar men niet alleen kan kopen, maar ook aan enkele attracties deelnemen en koffie met iets lekkers kan drinken, weer veel belangstel ling. Dan wordt de inzet van de handwerksters beloond en weten de leidsters dat het publiek hen niet vergeet. Iedere week wordt er op dinsdagmiddag gezellig met elkaar in de recreatiezaal van bejaardentehuis "De Zevenster"gehandwerktZij die deelnemen aan het Welfare-werk" zijn niet alleen bewoonsters van "De Zevenster" ook van buiten het tehuis komen de oudere dames graag we kelijks. Van de restjes wol wisten ze zelfs nog een lappendeken te maken dat straks met een transport naar Roemenië gaat. Eerder werd al een dergelijk deken gebreid voor de in zameling voor Polen. Op woensdag 24 oktober zal me vrouw J.M. van Gent-Kelderman, echtgenote van de burgemeester van Zevenhuizen, de Welfare-verkoop middag officieel openen. De verkoopmiddag wordt op de bo venzaal van bejaardentehuis "De Zevenster" gehouden.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 11