DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Hulde aan het gouden bruidspaar Algemeen Belang wor geen Gemee tebelangen pagina 4 Dorpskrant 381/17 oktober 1990 j j TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Collecteschema Vergaderschema Bekendmaking bouwplan bon voor GRATIS KLEINTJE Agenda raadsvergadering Afgegeven bouwvergunningen Burgerlijke stand Ingezonden: Persbericht ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071 -252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. 15 t/m 18 oktober 1990: Roemenië Konvooi. 29 oktober 1990: Commissie Welzijn c.a. te 19.30 uur; 31 oktober 1990: Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 5 november 1990: Commissie A.B.Z./Financien te 19.30 uur; 20 november 1990: Vergadering gemeenteraad te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergadering wordt in het gemeentehuis ge houden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: - Bouwbedrijf Vreeswijk en Koebrugge te Huizen, voor het bouwen van 8 woonhuizen aan het Reigershof te Moerkapelle, kadastraal bekend, sectie B, nr. 737. Bovengenoemd plan ligt vanaf heden gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Moerkapelle, 17 oktober 1990, Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, de burgemeester, J.C. Lindhoud. A.W. Lips. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam Adres Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag In de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtDlakken a.u.b Op dinsdag 23 oktober 1990 komt de gemeenteraad van Moerkapelle te 20.00 uur in vergadering bijeen in het gemeentehuis. Tijdens deze verga dering zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld. 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 25 september 1990. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot het nemen van een drietal voorbereidingsbesluiten voor gebieden vallende binnen het bestemmingsplan Dorp '77. 6. Voorstel betreffende de toekomst van het gemeentelijk Woningbedrijf. 7. Voorstel tot verkoop van grond op het bedrijfsterrein. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de riolering aan de Noorddijk. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanpassing van de riolering noord-oost. 10. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1989 van het gemeentelijk Woningbedrijf. 11Voorstel tot voorlopige vaststelling van de jaarrekening 1989 van het gemeentelijk Grondbedrijf. 12. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1989. 13. Voorstel tot vaststelling van de Najaarsnota 1990. 14. Comptabiliteit. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 17 oktober 1990 bouwvergunning afgegeven aan: - G.M. Gielisse, Schieland 13 te Moerkapelle, voor het oprichten van een aanbouw, plaatselijk bekend Schieland 13 te Moerkapelle. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. GEHUWD: Van Leeuwen, Cornells Jacob Leonardus en Van Helden, Monique op 12 oktober 1990. Moerkapelle-Er zijn mensen die zich ver dienstelijk hebben gemaakt in het maat schappelijk leven of iets opvallends ge presteerd hebben. Het gouden bruidspaar Klomp-Bakker aan de Raadhuisstraat in Moerkapelle, heeft zoiets niet gedaan, alhoewelis het opvoeden van 13 kinderen dan geen prestatie? Wis en waarachtig. Dat is geen sinecure! Helaas levert zoiets geen Ko ninklijke onderscheiding op De bruid vindt het op zich geen prestatie. Ze beaamt dat ze het druk gehad heeft met de kinderen, waaronder twee twee lingen en soms een nachtje door moest werken om alles goed schoon te houden, maar ze kent in Moerkapelle gezinnen waar meer kinderen werden geboren... Vanaf de geboorte van hun eerste tot twee jaar geleden hadden ze de zorg voor kinderen. In december trouwt de op één na jongste zoon. De laatste die uitvloog en ging samenwonen in Leiderdorp. Het bruids paar heeft dan ook niet echt geleerd om samen dingen te doen of te ondernemen. Altijd waren er nog kinderen om thuis voor te blijven. Trouwens de 72-jarige bruidegom denkt dat hij daar de tijd niet voor heeft. Elke middag wacht hem im mers zijn taak op het landbouwbedrijf van z'n schoonzoon in Benthuizen. Nu met de oogst is er zeker van alles te doen, uien, aardappels of spruiten sorteren en noem maar op. En verder houdt hij de eigen tuin bij en die van z'n zoon, twee huizen verder. Hij weet dat z'n vrouw zich thuis niet verveelt, want stilzitten is er niet bij. Haar hobby's zijn: zemen, boenen en poetsen. Op woensdagmorgen wordt ze daarbij door één van de dochters geassisteerd. 50 jaar samen Op 17 oktober is het 50 jaar geleden dat Jan Klomp en Catharina Bakker elkaar in het Moerkapelse gemeentehuis het 'ja woord' gaven. De 22-jarige bruidegom, een geboren en getogen inwoner van Benthuizen, kwam uit een gezin van zeven kinderen. De even oude bruid, een geboren en getogen Moerkapelse, kwam uit een ge zin van zes kinderen. Deze familie is met de terugkeer van de laatste zuster die met haar man, in de vorige Dorpskrant de sleutel van de wo ning aan de Grutto kreeg overhandigd, nu weer helemaal in Moerkapelle woonach tig- Kennis krijgen aan Hoe Jan en Catharina elkaar hebben leren kennen is niet spectaculair. Samen met een vriend kwam Jan Klomp nogal eens op de fiets vanuit Benthuizen 'buur ten' bij de familie Bakker, om een agrari sche 'boom' op te zetten met vader Bakker. Na hun huwelijk in oktober 1940werkte Jan in de agrarische sector, reed en bediende o.a. de combine. Om dat het gezegde 'wie appelen vaart, ap pelen eet' ook hier opgeld deed, hoefde het gezin in de oorlog geen honger te lijden. Er kon zelfs voedsel geruild worden voor kleding. De bakker bakte van de aangeleverde tarwe, brood. Gezelligheid Van lieverlede groeide het gezin bijna uit de woning aan de Moerdijkstraat: op de zolder sliepen drie kinderen in een twee persoonsbed. Eerst werden er drie meis jes geboren, toen één jongen en toen zes meisjes. De laatste drie kinderen waren jongens. De huisarts zei weieens tegen de jongen 'jo, ik heb het met jou te doen tussen al die meiden'. Gelukkig was het huis aan de Raadhuis straat wat van groter formaat. Hier woont het echtpaar al 34 jaar. Toch was het hier, met drie slaapkamers boven, nog steeds Moerkapelle-Leden van Algem lang, waaronder de voorzitter J.V ser, hebben met misnoegen kerr1 nomen van uitspraken van de her Duursma en F.J. van Ameron- Dorpskrant van 12 september 19' Volgens de heer Visser is er geen sprake van dat Algemeen Belang i in Gemeentebelangen. In de ledenvergadering van 13 besloten dat: "Algemeen Belango; te bestaan op 31 december 1990 Niet aanwezig op deze vergade de heer Van Amerongen, terwijl del Duursma tegen het einde van de f dering arriveerde. Na de besluitvoj In de vergadering is afgesprokend| raadsleden tot en met 31 decern als lid van Algemeen Belang in meenteraad blijven functioneren,) intussen de vrijheid hebben hun toekomst te bepalen. Echter op duele basis en niet als lid van Alg] Belang. Onze groepering heeft een liberal rakter, minimaal 80 van onze] stemt landelijk V.V.D. Zie de i zingsuitslagen van de afgelopen Het ligt voor de hand dat deze lede plaatselijk V.V.D. zullen stemmen.! heer D. de Leeuw een andere mei toegedaan, was onze leden bekenj Thans wordt echter gesuggereeil Algemeen Belang opgaat in Geml belangen. Dit is volstrekt nonsens,) Algemeen Belang gaat n politieke partij of groepering. I slechts een stemgedrag geconstat Er moet de voorzitter nog iets v hart: Algemeen Belang is in 19^ gericht omdat in de Raad van pelle vele politieke partijen vs woordigd waren behalve de lil "Wij respecteren alle partijen, maar^ nodig dat óók Liberalen worden genwoordigd". De heer Duursma heeft 2 1/2 jaar, den met zijn raadslidmaatschap stemd omdat het maar voor een periode zou zijn. Thans zegt I achterban meer te hebben en we (zonder enige mededeling aan steeds bestaande achterban) op Gemeentebelangen Hoe moet de kiezer nog weten wat zo'n raadslid aanmoet? Tevens staat in het genoemde artikel dat mevrouw A. Hoog Leeuw op de lijst staat als oud A BI is geen lid en het ook nooit gewe met al hebben wij geconstateerd da] verkiezingstijd/strijdklaarblijkeli geoorloofd is. Algemeen F zich op een waardige wijze op te t zonder zich te 'verkopen aan tieke partij of groepering. De voorzitter heeft toch alle vertr in het intellect van de kiezer! Moerkapelle, oktober 1990 Algemeen Belang Moerkapelle passen en meten. Desondanksko» 'vrienden' van de dochters nog vliering geherbergd worden als weekeindje over bleven. De kinderen hebben allemaal herinneringen aan hun jeugd ouderlijk huis, waar alles kon. vaff. werkte van 's-morgens vroeg avonds laat in de bouw, hier en hand uitstak om de kinderen na brengen, maar verder alleen °P tijd had voor het gezin. Moede dag een grote was had, aanvan de hand en later met de was "Gelukkig had ik een lange wasi de sioot", lacht ze. bij slecht weer, hing er altijd w - Sinds 10 jaar neemt de bruid meer echt deel aan het arbei P de bouw, nadat hij door de 3 ziekte werd geveld. Gelukkig lemaal mee en, omdat hij niet w ten, is er een schoonzoon die A j prijs stelt Alle kinderen, waarvan e Moerkapelle wonen, tweernt*' één in Zevenhuizen en de spreid over het land, konne Het is dan reuze gezellig m de Raadhuisstraat. Het lijkt beetje op vroeger toen plaatsje opgeschoven werd de vriendjes en vriendinnen met 21 aan tafel zaten was heel g herinnert zich een dochter. Ook de kleinkinderen (de J komst), gaan graag naai OprS26 oktober trouwt het «erst kind: Carla Laban uit niet het oudste kleinkind dan - pellenaar Jan de Knesd J Renate Klomp, die twee deuren de Raadhuisstraat woon kleinkind: twee maanden. ook met haar grootoudere OP Ongetwijfeld zal ze ,^,n het familiefeest zijn dat ter er r bruidspaar gehouden dorpshuis "Op Moer

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4