Politieberichten WADDINXVEEN reker over id-Afrika rkdiensten ndag lovember deofilm lardenspelen izar Gouwe- oem Wad- nxveen gramma 'Paddestoel" Duizenden jongeren verkeren dagelijks in gevaar Eerste steen kantoorpand Baas-bedrijven V.V.D.-infor- matieavond D.K.V. levert topprestatie! Arie Clazing onze nieuwe Generaal Kampioen 1990. Contactavond Zang en kleur Dorpskrant 383/31 oktober 1990 pagina 23 ^ilig'teÏÏen.en2'>endejaarlijk" 00duSaVeriassen/j°keren aan" ïfcber 1330 tot 16 00 ''tot 20 iïZS]eSdub '0t 'aar 's er weer een «MlWirtg 14;oo uur «erk a.d. IJssel- De heer D. de it Vlaardingen is gastspreker op •ingvan de Nederl.Christen Vrou- jkKNCVB) afd. Nieuwerkerk a.d. opdonderdag 8 november a.s. avond laat de heer De Beer Zuid- van verschillende kanten zijn. De die in het Hervormd kerkelijk Cen- jide J.A.Beijerinckstraat gehou- -idt, begint om 20.00 uur. Gasten lelijk welkom. 'egemeente: oude kerk 9.30 .DJ.Cuperus, 18.45 uur ds. G. nieuwe kerk 9.30 uur ds. J.J. _ar 17.00 uur ds. D.J. Cuperus. 1^9.30 uur ds. G. Mulder (De Bron 10.00 uur ds. C. Baas it 17.00 uur ds.H. Belier Cap. kerk9.30 uur ds. E. Hoogerwerf tuirds. H. Beker Cap. a.d. IJ '.Gem. 9.30 en 15.30 uur lees- 2 november Allerzielen 19.00 arochiekerk Pastor Berrevoets r. 19.00 uur parochiekerk pastor mets, zondag 9.30 uur idem, !mir Ontmoetingskerk gezinsvie- mbenDankdag voor gewas en ■Gem. oude kerk 18.45 uur ds. G. a. nieuwe kerk 9.30 uur ds. J.J. a 19.30 uur ds. D.J. Cuperus Ikerk 19.30 uur ds.E. Hooger- I.Gemeente 9.30, 14.30 en 0 uur leesdienst wferka.d. IJssel/Zevenhuizen- De D B, Groenendal uit Nieuwerkerk tel heeft op 6 oktober een video- Makt van de Paardenspelen die in wrkerk a.d. IJssel werden gehou- udeden vier teams mee, te weten: *Éen, Nieuwerkerk a.d. IJ, Moor- tfflCapelle a.d. IJ. Daar er zowel 'sterkers als Zevenhuizenaren aan W hebben deelgenomen, is het hen leuk te vernemen dat van topt/m zaterdag 10 november in tatrnm Reigerhof in Nieuwer- tee film wordt afgedraaid op t.v. men. w die deelgenomen heeft en ande- Spden kunnen gaan kijken. 4 01803- 186 68) Inbraken 22-10-1990 Op diverse plaatsen in Nieuwerkerk aan den IJssel werd er ingebroken. Deze keer waren enkele bewoners van het Margriet- veld en de Parallelweg Zuid het slachtof fer. Vermist worden met name geld en waardepapieren. De daders wisten bin nen te komen door het zogenaamde "gaatjes boren". Hierdoor kunnen de daders van buiten de woning de hefbomen waarmee deuren of ramen zijn afgesloten ontslui ten. Dit kan worden tegengegaan, door afsluitbare hefbomen te gebruiken. Bij de vakhandel zijn hefbomen verkrijgbaar die voorzien zijn van een slot. Bij juist gebruik van deze hefbomen wordt voorkomen, dat eventuele inbrekers door middel van "gaatjes boren" hun slag kunnen slaan. VOORKOMING MISDRIJVEN EEN ZAAK VAN DE POLITIE EN UI! 22-1-1990 In een woning aan de Pr. Beatrixstraat werd ingebroken door een raam open te breken. Hier bleken de daders uit te zijn op audio-apparatuur. 28-10-1990 Ditmaal sloeg men toe in een woning aan het Madeliefveld. Ook hier kon men door verbreking binnen komen. De buit betrof waardepapieren. Ook hier kunt u als bewoner iets aan doen. Door uw ramen en deuren te voor zien van juist hang- en sluitwerk maakt u het de potentiële inbrekers moeilijker om uw woning binnen te dringen, waardoor een situatie kan ontstaan, dat zij uw deur voorbij gaan. In de vakhandel is het juiste hang- en sluitwerk verkrijgbaar. VOORKOMING MISDRIJVEN EEN ZAAK VAN DE POLITIE EN Uü 27-10-1990 Aan het Lelieveld werd getracht in te breken. Door een ruit te vernielen tracht te men binnen te komen. Dit werd echter gehoord door een van de omwonenden. Toen deze buurman poolshoogte wilde nemen, kozen de inbrekers het hazepad. Voorkoming misdrijven Indien u uw woning gaat beveiligen is het raadzaam daarover advies in te winnen. Voor deze adviezen kunt u onder andere terecht bij de Lokaal Preventie Ambte naar van de politie. Neem gerust kontakt op met de politie en maak een afspraak met deze ambtenaar. Fietsdiefstal 22-10-1990 Vanuit de stalling van het NS-station werd een mountain-bike weggenomen. Het betrof een fiets van het merk Raleigh, diverse kleuren, herenmodel. Ondanks het feit, dat de fiets was afgesloten, bleek dit niet afdoende om de daders van het wegnemen te weerhouden. 23-10-1990 Een fiets die onafgesloten voor een wo ning aan de IJssellaan stond werd een prooi van het inmiddels overbekende gil de. Het betrof een damesfiets, merk Union, kleur groen. Aanrijding 23-10-1990 Tijdens het uitlaten wist een hond aan de leidende hand van zijn baas te ontsnap pen. Het dier liep de Schielandweg op, waar op dat moment een auto passeerde. Een aanrijding was het gevolg. De hond overleefde de aanrijding niet, terwijl de auto licht beschadigd werd. Beide betrok kenen kwamen uit Nieuwerkerk aan den IJssel. 24-10-1990 Op de kruising Kerklaan en Bostelweg vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Beide bestuurders wa ren afkomstig uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Zij reden in tegenovergestelde rich ting over de Bostelweg. De bestuurder komende uit de richting van Zevenhuizen wilde de Kerklaan in rijden. Hierbij zag hij zijn tegenligger over het hoofd. Een aanrijding was het gevolg. Beiden kon ongedeerd, maar met flinke materiële schade naar huis. Onder invloed Een inwoner van Nieuwerkerk aan den IJssel had te diep in het glas gekeken en was daarna toch in zijn auto gaan rijden. Hierbij liep hij de politie tegen het lijf. De man moest een ademanalyse ondergaan. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Ook kreeg hij een rijverbod. Winkeldiefstal 26-10-1990 In twee zelfbedieningswinkels van het Reigerhof vond een diefstal plaats. De daders wisten in ieder van de winkels een klant haar portemonnee afhandig te ma ken. De portemonnees zaten in onbe heerd staande tassen in de winkel. Aan de hand van getuigenverklaringen konden de daders in de nabijheid van het winkel centrum worden aangehouden. Het be troffen inwoners van Rotterdam. Nadat zij verhoord waren en te horen hadden gekregen, dat er tegen hen proces-ver baal zal worden opgemaakt, werden ze overgedragen aan andere politie-instan- ties door wie zij gezocht werden. Gevonden voorwerpen zilveren hanger; fietssleutel aan label; aantal sleutels; damesportemonnee. Verloren voorwerpen Adidas tennisracket in witte hoes; zwem- kaart van het Polderbad; 2 sleutels aan ringetje; tas van A.H. met boodschap pen; ldnderjas, maat 140, kleur zwart/ bruin, half lang; sleutelbos met 4 sleutels aan hanger mat zwart/roze voetbal schoen; busabonnement; gouden oor ring, grote afgeplatte vorm; giromaatpas; grijze portefeuille, kunststof met daarin diverse waarde papieren; bruin sleuteletui met sleutels; gouden armband; Mechelse herder, naam Kelly. Wen- Op vrijdag 2 en zaterdag 3 'if' W0|dt door de Stichting webloem haar jaarlijkse "bazar" in het Anne Frankcentrum, 'jnenpad 1 in Waddinxveen. ™j9 wordt verricht door de voor ga Gouwebloem" de heer H.E. JJ9 op vrijdag 2 november a.s. om ïloMR'nn" z'in op vrijda3 van 3 tot 17 nn uur en zaterdag van /ut i/.UU uur. t ha' jJOrdf 'n hoofdzaak gehouden Randwerk- en andere handenar- bnto yan de deelnemers (ge- atn»0'? m°gelijk gemaakt door »kmot met vee' enthousiasme •Sjtegen van artikelen. weekprogramma van s Menvereniging "De Padde- Jeiigdinstuif 5 tot 12 kta,„ 1 **>.UU uur- V°nd: Dansles vanaf 20.00 Vertegenwoordigers van het Leerlingen Plat Form overhandigden burgemeester C.M.v.d. Linden 2480 handtekeningen voor een veiliger fietsroute Waddinxveen/Zevenhuizen- Ca. 200 jongeren uit Zevenhuizen en Moerkapelle verkeren dagelijks in gevaar als zij zich op de fiets naar middelbare scholen in Wad dinxveen begeven. Moerkapelse jonge ren moeten of over de Julianaweg fietsen die smal is en waar het verkeer zeer snel rijdt of via de Bredeweg. Hierlangs is een fietspad in aanleg. Zevenhuizense jongeren rijden via het fietspad over de Noordelijke Dwarsweg, tunnel, fietspad en komen dan een over steek tegen over de Bredeweg. Deze is erg gevaarlijk. Diverse malen is hier door de raad van Zevenhuizen op gewezen. Vervolgens gaat de fietsroute weer ge paard met een oversteek als de jeugd voor de Tweede Bloksweg kiest. Het is een halsbrekend karwei om heelhuids over de Beijerincklaan te komen, zodat sommi gen kiezen voor de fietsroute over de IJsermanweg, waarbij men later, voorbij de zgn 'wokkels' de Beijerincklaan hoeft over te steken, als het verkeer aldaar moet afremmen voor een voorrangssituatie. Maandagmiddag kwamen we fietsende .jongeren tegen die uit school kwamen en vanaf de Tweede Bloksweg de Beijerinck laan wilden oversteken. Terwijl de foto gemaakt werd, gebeurde er bijna een ongeval toen één van de jongeren door wilde fietsen en het zeer snel rijdende verkeer niet opmerkte. De 18-jarige Michiel Bosgra (examenklas VWO), de 17-jarige Richard van Ommeren(examenklas HAVO) en de 15- jarige Jan Hein Hoogstraat (3e klas VWO) fungeerden op dat moment als spreekbuis namens het Leerlingen Plat Form van de Samenwerkingsschool, dat vorige week 2480 handtekeningen aan burgemeester C.M. v.d. Linden overhan digde voor een veiliger fietsroute door en vanaf Waddinxveen. Hierbij was ook wethouder J. Neele aanwezig. Het Leerlingen Plat Form, heeft de hand tekeningenactie gestart omdat de leden (14 in totaal) geschokt waren door enkele ongevallen. Daarbij was een leerlinge van hun school, de Samenwerkingsschool betrokken, nl. Annemarie Glasbergen. Deze 12-jarige, eerste klas leerlinge en een leerling van "De Wadde" waren bei den bij een ongeval aan de Juliana van Stolberglaan betrokken. Annemarie heeft tijdelijk in semi-comatueuze toe stand verkeerd en liep een schedelbasis- fraktuur op. Een ander ongeval betrof een leerling van De Wadde dat in de Kanaal straat plaatsvond. Verkeerscirculatieplan De gemeente Waddinxveen heeft een Verkeerscirculatieplan in studie. Het om vat meerdere delen. De eerste drie delen, betreffend: 1. autoverkeer, 2. fietsver- keer en 3. openbaar vervoer, kwamen in 1988 gereed en werden opgesteld door Bureau Goudappel Coffeng B.V. Het thans in studie genomen Verkeerscircula tieplan is nog in het vertrouwelijke sta dium in bespreking bij B. en W. Michiel heeft het plan in een voorberei dend stadium al gezien en weet dat het fietsroutes door Waddinxveen omvat, waardoor men op elke 100 meter af stand, aansluiting heeft en om van een fietspad gebruik te maken, niet hoeft om te rijden. De kosten zullen naar schatting te hoog zijn om door de gemeente Wad dinxveen te worden gedragen. De aanleg wordt geschat op vijf miljoen gulden. Er bestaat kans op overheidssubsidie waarbij 80% vergoed kan worden. Het Verkeerscirculatieplan toont helaas geen veilige route voor fietsers vanuit de richtingen Moerkapelle en Zevenhuizen. Beide gemeenteraden- onlangs nog die van Moerkapelle- kaarten herhaaldelijk de onveiligheid van de fietsroutes aan, terwijl eerder leraar Andeweg dat al deed in de pers. Misschien is de suggestie aan de leerlin gen, zelf te onderzoeken wat de veiligste fietsroute is. Misschien is dat de IJserman weg wel een veiliger alternatief. I6" f?4q^Si'^eer bewegen voor rteoaun j k 5 uur; 9 vond: Naaicursus 19.30 tot SvonH °'WaSSenen 3midda9 Aerobic 13.45 tot 14.45 handwerkclub 19.30 tot ^Sjniddag jeugdinstuif Waddinxveen- Vrijdagmiddag werd de eerste steen gelegd van het nieuwe kan toorpand voor de "Baas-bedrijven", aan de Wilhelminakade in Waddinxveen. De handeling werd verricht door burgemees ter C.M. v.d. Linden van Waddinxveen. Hij werd hierbij geholpen door de 1 1/2 jaar oude Nick Baas, kleinzoon van de heer J. Baas (president directeur Baas Holding). De nieuwbouw is naar verwachting half februari 1991 gereed. De belangrijkste reden voor de uitbreiding is de sterke groei van de Baas Bedrijven, waardoor de bestaande kantoorruimte te klein is ge worden. In het drie verdiepingen hoge pand zullen de directie en een aantal centrale diensten hun intrek nemen, het totale kantooroppervlak bedraagt 1900 m2. Naast Baas Holding en Baas Beheer zijn de volgende Baas bedrijven in Waddinx veen gevestigd: het aannemingsbedrijf J. Baas, Bagaco, J. Baas Telecom, H. Baas Kabelwerken, Standaard Montage, Scho- onderwoert, Optical Waveguide Systems en Ingenieuersbureau Coenecoop. An dere vestigingen zijn: J. Baas Haarlem en H. Baas Dokkum. De afdeling Zevenhuizen/Moerka- pelle van de V.V.D. houdt a.s. dins dag 6 november een bijeenkomst in dorpshuis 'Op Moer' in Moerkapelle, aanvang 20.00 uur. Op deze avond worden de aanwezi gen in de gelegenheid gesteld om kennis te maken met de kandidaten voor de komende 'gemeenteraads verkiezing'. Tevens zal er deze avond met de aanwezigen van gedachten worden gewisseld over het te voeren beleid. Muziekvereniging Door Kunst Verkregen uit Nieuwerkerk a.d. IJssel heeft op zater dag 27 oktober jl. deelgenomen aan het Nationaal Indoor Muziekconcours in Via- nen, georganiseerd onder auspiciën van de Algemene Unie van Muziekverenigin gen (A.N.U.M.). D.K.V. had zich evenals op haar eigen concours in Nieuwerkerk, weer ingeschreven voor de showweds- strijd voor drumfanfarekorpsen. Bij dit onderdeel wordt niet alleen gelet op de muzikale prestatie, maar zeer zeker ook op de uitvoering van de show. Tevens wordt de choreografie en de bijbehorende muziekkeuze beoordeeld. Ook nu weer was D.K.V. het enige korps dat zich op dit weer zware onderdeel liet beoordelen. Rond acht uur 's avonds was de beurt aan D.K.V. om in een momentopname van 10 minuten te laten zien en horen waar zo veel op gestudeerd en gerepeteerd was. Onderleiding van tamboermaitre/sho- winstructeur Leo van Vliet werd in de drukbezette sporthal van Vianen de show, bestaande uit formaties en choreo grafieën op de nummers "Bandorama" van W. Laseroms en "Made in Line" van D.K.V.-instructeur André Kouwenhoven uitgevoerd. Beide nummers worden aan elkaar verbonden door een slagwerkinter mezzo van slagwerkinstructeur René Re- ijerse, waarbij een indrukwekkende cho reografie te zien is. Na het optreden braken voor D.K.V. spannende tijden aan, tot het moment van de prijsuitreiking. Zij wisten dat de show nog nooit zo goed was uitgevoerd en ook muzikaal was het beter als destijds in Nieuwerkerk. Zou het dan nu mis schien toch lukken om te promoveren? Rond half tien werd de spanning verbro ken, toen bekend werd gemeekat, dat de jury het optreden had beloond met 307 1/2 punt!Dit betekend een eerste prijs met promotie naar de eerste divisie!!! Een luid gejuich van het korps en haar suporters klonk door de hal. Op de terug reis naar Nieuwerkerk werden in de bus natuurlijk eerst de juryrapporten doorge nomen. OOk nu weer bleek de waarde ring en bewondering voor het optreden, zowel op muzikaal, alsook op choreogra fisch gebied. Met een gemiddeld cijfer van ruim boven de 8 1/2 en veel lovende woorden van de 3 juryleden in het kritisch verlag, gaf de jury blijk van het hoge niveau dat D.K.V. heeft bereikt met zo veel jeugdleden en met muziek van niet alleen bekende componisten, maar ook van de eigen muziekinstructeurs en cho reografie van de eigen showinstructèurs! De 46 leden van postduivenver. "Sormvliegers" te Zevenhuizen heb ben in 1990 weer strijd geleverd om de volgende kampioenschappen: Vitesse onaangewezen. 1. A. Clazing, 2. H. Brands, 3. M. Strijdhorst. Vitesse aan gewezen. 1. C.v.d.Graaft, 2. H. Brands, 3. C. Zweere. Midfond onaangewezen. 1 A. Clazing, 2. N. Koppenaal, 3. C. v.d. Graaff. Midfond aangewezen. 1J. Hey- koop, 2. W. Smaal, 3. Ton en Ank Comb. Fond onaangewezen. 1. C.v.d.Graaff, 2. Ton en Ank Comb., 3. W.v.d.Hoek. Fond aangewezen. 1C.v.d.Graaff, 2. H. Brands, 3. M. Strijdhorst. Totaal oude duiven onaangewezen. 1. A. Clazing, 2. C.v.d.Graaff, 3. N. Koppenaal. Totaal oude duiven aangewezen. 1. C.v.d.Graaff, 2. J. Heykoop, 3. A. Cla zing. Jonge duiven geen klassement wegens vroegtijdige beëindiging van deze vluch ten en wel zijn doorberekend in het eind klassement van de generalen. Navluchten onaangewezen. 1. C.v.d.Graaff, 2, A. Clazing, 3. J. Hey koop. Navluchten aangewezen. 1. A. Clazing, 2. C.v.d. Graaff, 3. M. Strijd horst. Generaal kampioenen ónaange- wezen. 1. A. Clazing, 2. C.v.d. Graaff, 3. J. Heykoop. Generaal kampioenen on aangewezen. 1. A. Clazing, 2. J. Hey koop, 3. A. Clazing. Kampioen oude doffer A. Clazing 2 punten, Kampioen oude duivin N. Koppenaal 4 punten. Wisselbeker E. Verschoor gewonnen door: A. Clazing met daarvoor de drie aangewezen vluchten. Wisselbeker J. Kreft gewonnen door: J. Heykoop met daarvoor de drie aangewezen vluchten. Dinsdag 6 november a.s. is er weer een contactavond bij vogelvereniging Zang en kleur. Waar een uitgebreide lezing en dia's over parkieten te zien zal zijn. Een ieder die interesse heeft is vanaf 20.00 uur in ons clubgebouw bij de stoplichten Burg, Klinkhamerweg te Zevenhuizen van harte welkom.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 23