w MOERKAPELLE DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Reconstructie Bredeweg en aanleg fietspad Mini-containers - wordt vervolgd Rioleringsplan Moerkapelle Oud papiér bon voor GRATIS KLEINTJE TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Vergaderschema Burgerlijke stand Voorbereidingsbesluit Collecteschema pagina 4 Dorpskrant 383/31 oktober 1990 ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. 31 oktober 1990 Commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 5 november 1990 Commissie A.B.Z./Financien te 19.30 uur; 20 november 1990 Vergadering gemeenteraad te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergadering wordt in het gemeentehuis ge houden. Overleden: van Zwieten, Leonardus, oud 60 jaar, op 23 oktober 1990. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der gemeente Moerkapelle in zijn vergadering van 23 oktober 1990 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een drietal gebieden, vallende binnen het bestemmingsplan Dorp '77, een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekeningen. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekeningen liggen vanaf heden ten gemeentehuize voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 31 oktober 1990, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. 29 oktober t/m 4 november 1990: Unesco. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplakken a.u.b. Moerkapelle- Er is op dit moment een discussie gaande om het recon- structiewerk aan de Bredeweg, met het oog op de winter, te stoppen. Een weg openleggen in de winter is niet zo ideaal. De gedachte leeft om het werk in februari voort te zetten. Er blijkt nog met één eigenaar over eenstemming bereikt te moeten worden, inzake het fietspad en heeft te maken met het ontwikkelen van een tuinbouwcentrum. Burgemees ter Lips stelde nadrukkelijk dat de aanleg ervan doorgaat. Voorbereidingsbesluiten Kerk Geref. Gemeente, Reho- bothschool, twee woningen Uitbreiding kerk De heer S.E. Duursma Alg.Bel. had een heel ander voorstel voor de kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente die hun gebouw vergroot wil hebben. Daartoe moest de raad een voorbereidingsbesluit nemen op het bestemmingsplan. Hij stelde voor om de pastorie (waarvoor al in een eerder stadium plannen waren) tegen de vlakte te gooien en met de firma Havelaar in onderhandeling te treden. Deze firma verkoopt z'n ei gendommen waartoe de voormalige kerk van de Geref.Gemeente. Op die plaats zou dan een riante pastorie gebouwd kunnen worden en de kerk zou aan de oostkant uitgebreid kun nen worden terwijl en blijft er volgens hem voldoende parkeerterrein. "Net als de Rehobothschool steeds met een lokaal uitbreiden, nu één bult aan de kerk, straks misschien meerdere" Verder kwam hij met het plan een dependance van de Geref .Gemeente in b.v. Waddinxveen te stichten, hetgeen De Gooijer SGP de reactie ontlokte dat deze een paar stappen te ver gaat. Hij en andere sprekers na hem, zoals de heer H. Doornhein vroegen aandacht voor de parkee- problematiek. De heer A. Verweij RPF noemde het een financiële aderlating van het kerkgenootschap en een zaak voor hen zelf en kreeg bijval van de heer C. Wolff CDA in zijn constatering dat het plan geen schoonheidsprijs verdient. De voor zitter ging in op de zaak en liet dui delijk worden dat een andere wijze van uitbreiding van vooral de verga derruimten, niet tot de mogelijkhe den behoort, daar grondverwerving aan de noordzijde, niet lukte. Hij vond dat de raad het kerkgenoot schap kan helpen onder voorwaarde dat het parkeren (op zondag en bij andere diensten) goed geregeld is. Spreker benadrukte dat nu het voorbereidingsbesluit genomen moet worden daar anders de proce dure te lang duurt. Na een tweede ronde met suggesties voor parkeren ging de raad akkoord op voorwaarde dat er parkeerplaatsen worden ge realiseerd door de kerk. Rehobothschool De raad sprak zich unaniem uit voor de uitbreiding van de Reho bothschool met vier lokalen, hetgeen in de praktijk neerkomt op 5 lokalen (1 speellokaal erbij) Er werd een voorbereidingsbesluit geno de wijziging van het beste plan. woningbouw Hoewel één bewoner van nastraat het er niet mee eens' de raad unaniem dat er tw ningen onder één kap g moeten kunnen worden tv woningen huisnummers 19 Degene die tegen is is een - die doorgaans de raadsve gen bijwoont en vaak van de kronde voor het publiek J maakt. Dit keer was hij ai» wege z'n verjaardag. Met de op zijn hand. klonk deze m: door de heer De Gooijer di stelde om hem namens de r bloemetje te brengen, wa' aangewezen werd dat te d~ Enquete woning-aank* De gemeente Moerkapelle g grote omzichtigheid gep, enquête houden onder de hi van gemeentelijke woningen die tenminste 5 jaar huurder een woningwetwoning, deze kopen. De rijksbijdragereg- worden gevolgd terwijl er e speculatiebeding wordt opg" in het (mogelijke) koopcon indien er sprake is van acht' onderhoud een regeling Verder wordt de verplich" maakt dat de koper tenminste de gekochte woning dient te nen alvorens deze doorverk" worden. Voorlopig zijn deze voot nog niet aan de orde. Het gin de raad in eerste instantie o een onderzoek in te stellen n dergelijke behoefte. tal van waarschuwingen wijze van invulling en uitroe" Gemeenteraad Moerkapelle Raadslid R. de Gooijer (SGP) leefde zich tijdens de raadsvergadering uit over de wijze waarop B. en W. van Moerkapelle hebben voorgesteld om tot invoering van mini-containers over te gaan. Hij deed dat verkapt als toeschouwer, zoals hij eerder bij de algemene beschouwingen, 2 jaar geleden als wandelaar, nu als fietser: niet z'n broer, maar wel de zoon van z'n vader. Hij was tot de ontdekking gekomen dat de containers al voor 15 sep tember waren besteld, terwijl de raad pas op 25 september tot de aankoop besloot. "Jij je er maar druk om maken terwijl er aan de collegetafel alles al beklonken is". (Hij betrok de vraag van de heer Wolff CDA hierbij die in de vorige raad een dergelijke vraag stelde of het een regiogebeu- ren betreft en Moerkapelle genood zaakt is mee te gaan) Hij bracht ook het financiële aspect en de gevolgen voor de inwoners van Moerkapelle daarbij onder de aandacht en dacht, op grond van zijn berekening, dat de tarieven van de AVR voor alleen- wonenden en huishoudens niet stij gen van f 78,naar f 93,en f 96,naar 112,(na invoering resp. f 126,en f 145,maar liefst f 155,— en f 191,gaan bedragen. Hij benadrukte niet tegen gescheiden inzameling te zijn, wel tegen de mini-container. "Burgers worden met onnodig hoge belasting opgezadeld. Nu is men bezig met het vervolmaken van afbreekbare vuil niszakken hetgeen een geringe be lastingverhoging zou betekenen. Tien gulden in plaats van f 33,Dat zou een besparing van f 48.000, per jaar op kunnen leveren. 48 x per jaar de veegmachine door het dorp om het zwerfvuil (het argument waarom Moerkapelle tot de aanschaf van mini-containers overgaat) te ha len. De heer H. Doornhein PvdA vroeg hierop opening van zaken door het college en de heer S.E. Duursma Alg.Bel. stelde dat als inderdaad waar blijkt wat de heer De zegt hij beter een motie trouwen tegen z'n eigen we in kan dienen. "Die heeft o zerd. Het gaat er nu om war besteld of niet: ja of neen de SGP had u op de hoogte wezen. Als u een motie trouwen indient zal ik die steunen". De heer A. Verweij RPFvoors( van invoering mini-contaire gescheiden ophaal, vroeg er naar de berekening van de ta Echt duidelijke antwoo wethouder V.d. Spek niet Ook werd de vraag niet beau of het college de mnini-cont besteld had op 25 septffl voorzitter beloofde in samen met Zevenhuizen, de tarieven mogelijk te houden. De Gooijer reageerde op de v. de heer Duursma over de m wantrouwen dat iets derc maanden duurt en die I meer is... De gemeenteraad van Moerkapelle gaf z'n fiat aan het rioleringsplan in het noord-oostelijk deel van de ge meenten, dat door de afdeling Ge meentewerken is opgesteld. De to tale kosten worden op f 665.000, geraamd, inclusief BTW. Vandaag vindt de aanbesteding plaats. Omdat de betonnen elementen een levertijd hebben van ca. 8 weken, zullen de werkzaamheden rond die tijd een aanvang nemen. Het berg-bezink- bassin komt tussen het einde van de Jhr.V.d. Weistraat en het voetbal veld. De gemeente moet ook een stukje grond kopen en is het nodig dat erfdienstbaarheden worden geves tigd i.v.m. de werkzaamheden in de Oranjestraat. Verbeterde riolering Door de uitvoering van dit ingrij pende rioleringsplan zal de riolering aanzienlijk worden verbeterd. Een aanpassing van het riool is noodzakelijk omdat de overstort die is geplaatst bij de sloot voor de Bern- hardstraat, eigenlijk te laag ligt. Daardoor wordt al het rioolvuil bij de eerste de beste bui voor het regen water uitgeduwd richting overstort. Het rioolvuil komt daardoor direct terecht in de sloot bij de Bernhard- straat. Met de bouw van een bergbezink- bassin denkt men hiervoor een op lossing gevonden te hebben. Het bassin wordt geheel onder de grond gebouwd en heeft twee functies. Ie De kwaliteit van het te lozen rioolwater wordt verbeterd, doordat in het bassin de drijvende en de be- zinkbare stoffen worden gescheiden. 2e Het bassin kan bij hevige buien dienen als opslagplaats voor het water. slib Een bergbezinkbassin staat bij droog weer leeg. Als bij neerslag het ber gend vermogen van de rioolbuizen niet toereikend is, stroomt het riool water over een overstortdrempel het bassin binnen. Op het moment dat het water in het bassin komt neemt de stromingssnelheid af. Daardoor verdwijnen de bezinkbare stoffen naar de bodem en wordt het water schoner. Alvorens met de bouw van het bergbezinkbassin kan worden be gonnen, moeten eerst de sloten langs de Bernhardstraat en het Wil lem Alexander Plantsoen worden uitgebaggerd. Aanvankelijk dacht de gemeente dat het rioolslib niet geschikt was voor gebruik op het land, omdat het che misch verontreinigd zou zijn. Een onderzoek heeft echter uitgewezen dat het om schoon rioolslib gaat. De bagger hoeft dan ook niet te worden opgeslagen in het depot op het industrieterrein. Wann«' ten schoon zijn kan, na het g een dam, de bouwkuip wo graven. Vervolgens kan ne zinkbassin worden gebou vloer wordt een goot waarin het bezonken vut melt. Door aansluiting °P leiding bestaat de moge J, na de overstorting de 1 schoon te spoelen. De spoelleiding zorgt teve verversen van het sloolW De gemeente wil bij de v van het riool ook het verni de spoelleiding bij de Oranj» het aanpassen van de betrekken. Voorts wordt m van een pomp voorzien kleinere capaciteit. Op zaterdag 3 november er weer oud papier opa' Moerkapelle. Om 9-3 vriwjilligers van de He en de Geref.Gemeente papier op te halen tot ca Een verzoek van hen goed gepakt 3ereed, ^„(li- opbrengst is voor dI beide Moerkapelse k Indien men dat wenst papier naar het kerkp van de Gereformeerde gebracht worden.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4