Wereldkinderen organiseert grootse Rommelmarkt ïmetje's efparade Kttkerade bezoek?: Nieuws uit de Waddinxveense Zuidplaswijk Handbal in Waddinxveen van start betaalde N, geen per waard?! Unicef wenskaarten.... Ruilbeurs van schaatsen, ski's enz. ïjaars- [rgadering kkdiensten ndag 11 'ember fcuwerkerk I. Ussel Een wereld van verschil UIT DE WIJK. Zet dit jaar eens UNICEF wenskaarten op uw kerstboodschappenlijstje |kr Wr de arbeid' |l803 Nelvan Rün. Dorpskrant 384/7 november 1990 pagina 21 Meen- Voor de jeugd wordt froensdag 14 novembe r in imtrum "Het Trefpunt" aan de (straat, om 14.30 uur een tlng gegeven van het jeugd- C'Pimmetje's pret parade", (aiprogramma vol spanning, ten feest, van de theatergroep (arcel van der Voort en Harry leeteren. Entreeprijs f5,p.p. nxveen- Toneelgroep "Mas- speelt deze winter op ver- loorverenigingen en op uitvoe- le.d. Jaag een avondvullend toneel- Hrijgt voorgeschoteld kan zich pze toneelgroep in verbinding e mummie" is een avond- Bdblijspel. De opvoering ervan 350,— nacter "een lichte lunch" die 3/ Iduurt kost f 200,en een toneelstuk van een half uur 16503. (nxveen- De najaarsvergade- n de Reformatorische Politie- lereniging van Waddinxveen I gehouden op dinsdag 13 no- (r. aanvangstijd: 20.00 uur. (Onderweg 71. pet huishoudelijk gedeelte af ijn is. zal Menno van der Haven Iraing houden over: de Alge- tfechowuingen. (den zijn hartelijk welkom. Waddinxveen- De stichting Wijkwerk "De Zuidpias" maakt nu alvast be kend dat Sint Nicolaas op 1 decem ber naar De Zuidpias komt. Hij zal om ca. 10.00 uur bij het nieuwe gebouw Het Zuidhonk" arriveren en vervolgens een rondrit maken door de wijk. Feestmiddag Voor de kinderen wordt er 's-mid- dags een feestmiddag met Sint Nico laas en de zwarte Pieten gehouden in het nieuwe gebouw. De kinderen van 3 en 4 jaar worden van 13.00 tot 14.30 uur verwacht en de kinderen van 5, 6 en 7 jaar van 15.00 tot 16.30 uur. Het voorprogramma wordt net als vorig jaar, verzorgd door theater groep "De Verkleedkist". Het is, van wege het voorprogramma, niet mo gelijk broertjes en zusjes die in ver schillende groepen zitten, bij elkaar te plaatsen. De kosten van deze middag bedra gen f 3,50 per kind. Begeleidende ouders betalen f 1,50 p.p. Men kan de kinderen aanmelden tus sen 7 en 15 november op de navol gende adressen: Gruttodreef 29, Tarwe-akker 12, Graanakker 72, Woubrechterf 7, Zuidplaslaan 124 en Marga Klompé Hoeve 79. Tegen betaling van het inschrijfgeld ontvangt men een entreebewijs. In verband met de inkopen van de Sint is het onmogelijk om na 15 novem ber nog inschrijvingen te accepteren. Jeugd 8 tot 12 jaar Voor de jeugd van 8 t/m 12 jaar wordt er op woensdag 28 november een 'knutselmiddag' gehouden in het Zuidhonk. Hier kunnen de kinderen voor een gulden, een surprise maken. Zelf die nen ze wel bijzondere materialen mee te brengen. De gebruikelijke, zoals karton, stof en verf, zijn aanwe zig. Kinderen die aan deze 'knutsel middag' deelnemen dienen zich ook van tevoren op bovenstaande adressen aan te melden. Sint Maarten Waddinxveen- Ook dit jaar wordt Stin Maarten weer in de Waddinx veense wijk "De Zuidpias" gevierd. Omdat 11 november dit keer op een zondag valt wordt de "rondgang met lampionnen" door de wijk, dit keer op 10 november gemaakt. Kinderen van 4 tot 12 jaar lopen, onder begeleiding, in groepsverband de wijk in en bellen bij de huizen aan. De lampion dient men thuis zelf te maken of evt. te kopen. Alle kinderen van 4 tot 12 jaar wor den uitgenodigd om op 10 november om 18.30 uur bij "Het Zuidhonk" te verzamelen. Om ca. 19.30 uurwordt de jeugd terugverwacht en ontvan gen met warme chocolademelk of limonade. Deze activiteit is kosten- loos. Tot op heden ontbrak in Waddinx veen de handbalsport. Zoals ook in Boskoop, Zevenhuizen, Moordrecht en Bodegraven. De hele regio was aangewezen op de vereniging Vires in Gouda. Met ingang van zondag 4 november 1990 is het mogelijk om in Waddinx veen te handballen. De nieuwe club heeft de naam Rowah en zal de clubkleuren rood (shirt) en blauw (broek en sokken) gaan dragen. De naam staat voor RO(od) de clubkleur, WA(ddinxveen) voor de gemeente en de H van handballers. Na een klein schalige promotiecampagne bleek een handbalvereniging in Waddinx veen levensvatbaar. Op het eerste persbericht over het voornemen een vereniging op te richten hebben een 32 tal serieuze kandidaten gerea geerd. Er is inmiddel ook een dage lijks bestuur gevormd bestaande uit; Rob Jongkind als voorzitter, Kees Hoffmans als secretaris en Francis Kok in de functie van penningmees ter. De eerste contacten met de gemeen te en andere verenigingen in Wad dinxveen voor accomadatie in het binnen en buiten seizoen zijn gelegd. Daar er voor een nieuwe vereniging (dus zonder baten) direct kosten zijn zoals zaalhuur en aanschaf van mate riaal is er bij de gemeente een start subsidie aangevraagd. Ook het Wad dinxveense bedrijfsleven zal om een bijdrage verzocht worden om hier mee de vereniging goed van de grond te laten komen. Aan het officieel maken van de vere- niginge dus het opstellen van statu ten, een huishoudelijk regelement en inschrijving bij de notaris en kamer van koophandel wordt hard gewerkt, en waar het allemaal om draait, de Training, vangt aan op zondag 4 november van 10.00 tot 11.00 uur in de sporthal de Sniep aan de Sniep- weg te Waddinxveen. Dit voor de komenden vier weken. Vanaf 2 de cember trainen we in de nieuwe sporthal in de Zuidpias te Waddinx veen genaamd de Duikelaar. Een ieder van jong tot oud, van fanatiek competitiespeler tot iemand met in teresse in de recreatieve mogelijkhe den zijn van harte welkom. Natuurlijk verwelkomen wij ook van harte mensen die voor het eerste met deze tak van sport kennis willen maken. Handbal is een snelle, atletische maar ook een familiesport. De hand balsport kan zowel recreatief als prestatie gericht beoefend worden. De jongste kinderen worden al vanaf zes jaar spelenderwijs vertrouwd ge maakt met het handbalspel. Het is in ieder geval een sport die draait op samenwerking en teamverband. Spreekt dit alles u aan dan kunt u voor verdere informatie of reacties terecht bij; Rob Jongkind tel. 01828- 15899 én Kees Hoffmans tel. 01828-13453 Pervormde Gemeente (erk 9.30 uur ds. G. Mulder, ■oTn Cuperus; nieuwe n, uur ds. D.J. Cuperus fjtt ds. G. Mulder L'iery.Gem. De Bron Ion "H- Verhaar Nwk. a.d. I uurds. W. Radstake R-dam I Geref.kerk li® 9eyj"- ds. P.H. Couvée Ti s, W. Radstake De Bron J -Gem. in ned. I D i, uur leesdienst T R-K- St. Joseph Lu 0 uur parochiekerk tnammersteinzondag 9.30 |i(jem C30 uur Ontmoetings- _FerkerU a c^' 'dsse'~ De afdeling l°rqankVan Vrouwenbond F een ff dinsda9 13 no- |eisduif" in°H 10 het 9ebouw leussion irenestraat, over rdcmf °'ect 1990-1991. f fe hpn? discussiepro- I arbeid "n u9 van de onbe" Be- Ineerinf ''n bartelijk welkom. w tel. 1895i en doke van Nieuwerkerk a.d. Ussel- Op zaterdag 10 november organiseert de Vereni ging "Wereldkinderen" een Rom melmarkt in gebouw "Kwartet" aan de Kam. Onnesstraat 2 in Nieuwer kerk a.d. Ussel. De Rommelmarkt is open van 10.00 tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Aanwezig: Speelgoedkraam- misschien een idee voor Sint Nicolaas Diverse gebruiksvoorwerpen- voor een surprise. Kledingkraam - met kleding voor de kleintjes en groten Grabbelton voor de allerkleinsten Boekenkraam- om te snuffelen.... Voor de verzamelaar: postzegels, buttons, sigarenbandjes, speldjes en ansichtkaarten. Winkeltje Derde Wereld Ook het winkeltje met nijverheidsar tikelen uit de Derde Wereld is aanwe zig met de nieuwste en allerleukste kerstkaarten. Dus ook voor kerst aankopen kan men op de Rommel markt terecht. De opbrengst van de Rommelmarkt komt voor 100% ten goede aan de projecten van "Wereldkinderen'' in India, Sri-Lanka en Brazilië, informa tie over deze projecten kan men vinden in de folder die beschikbaar is op de Rommelmarkt op 10 novem ber. Spullen gevraagd Wie nog artikelen, attributen, kle ding, speelgoed, serviesgoed e.d. Zevenhuizen/Oud-Verlaat/Moer- kapelle en.... Waddinxveen! Unicef wenskaarten en kado-artike- len zijn ook verkrijgbaar in Waddinx veen. In de wijk Zuidpias kunnen lezers van de Dorpskrant terecht bij Irene Alma, Machtelderf 18, tel. 01828-11580. In Zevenhuizen bij Ina v.d. Hoek Korenstraat 19, tel. 01802-2260 en Wilma van Holst, De Patrijs 27, tel. 2921. Moerkapelle: Joke Verhulst, J.W. Frisoplantsoen 2, tel. 01793- 2344 en Francis Jansen, Beatrixlaan 109 tel. 2771. Waddinxveen-drs.J.P. Pronk, minis ter voor Ontwikkelingssamenwer king komt woensdag 14 november naar het Waddinxveense gemeente huis, aanvang 20.00 uur. Hij spreekt, op uitnodiging van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen, over "Ont wikkelingssamenwerking: via voor lichting naar begrip en aktie". De nieuwe beleidsnota van minister Pronk, "Een wereld van verschil"die eind september uitkwam, geeft veel aanknopingspunten om te komen tot een boeiende gedachtenwisse- ling. Minister pronk zal van 20.00 tot 21.15 uur spreken, terwijl wethou der P.F.J. van Schie na de pauze het woord voert. Voorts vindt de overhandiging plaats van een bijdrage voor het project in Lima aan een vertegenwoordiger van Novib en wordt informatie over dit project verstrekt. De avond heeft een feestelijk tintje in verband met het 15-jarig bestaan van de Kerngroep. overcompleet heeft of reclame-arti kelen van een bedrijf die mag deze afgeven op één van de onderstaande adressen: Anja Scheele, Veenmos 12, Nieu werkerk a.d. Ussel tel. 01803- 15293; Lydia Brusse, Lelieveld 164 tel. 18646 of Riki Weijenberg Zilvermos 21 tel. 15423. Op maandagavond 12 november a.s. organiseert De Verzamelaar weerde maandelijkse ruilbeurs. Deze ruilbeurs wordt gehouden in de grote zaal van wijkgebouw Romeynshof, Stresemannplaats 8, Rotterdam- Ommoord, aanvang 19.00 uur. Hier kunnen bezitters van schaatsen, ski's, skijacks enz. terecht om deze te ruilen voor andere exemplaren of eventueel te verkopen. Deze avond komt er ook een verzakelaar van oude schaatsen om zijn collectie ten toon te stellen. Mochten er mensen zijn die nog een paar leuke oude schaatsen thuis hebben, maar er toch niets mee doen, kan langskomen. Deze verzamelaar kan er gelukkig mee gemaakt worden. Buiten de schaatsen enz. Kan men ook terecht voor het ruilen van postzegels, mun ten, ansichtkaarten, suikerzakjes, si- garenbanden enz. Iedere maand ongeveer 70 verzamelaars naar de ruilbeurs. In een gezellige en onge dwongen sfeer wordt hier altijd erg goed geruild. Het eerste bezoekje is altijd gratis, de volgende keren be taalt men f.1,25 en leden f.0.50. Vergeet niet om ruilmateriaal mee te nemen. Maandag 12 november a.s.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 21