ZEVENHUIZEN m VERKIEZINGEN ite show Ldbouw- erktuigen Na acht jaar een ander aan bod DRUKKERIJ ELGERSMA ZOEKT U: - computerpapier - faxrollen -computer-etiketten Al wezen stemmen? Laat uw stem niet verloren gaan!! Als het nog kan, ga dan1"" Dorpskrant 387/28 november 1990 r&Lwiida9 30 novem- r 10.00-22.00 uur. Zaterdag puber van 10.00-17.00 uur pagina 21 dan bent u bij: Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen Tel. 01802-2289 aan het juiste adres!!! 0 o O O O 0 0 O 0 0 o 0 0 0 0 0 0 0 O Pm" Van mede'even tijdens de ziekte en na het overlijden innig geliefde vrouw en onze lieve zorgzame moeder ['art 'Jntje Cornelia Adriana Zwerus-van der Spek ren zó ranken. tnlrijk, dat het voor ons moeilijk is ieder persoonlijk te Langs deze weg betuigen wij onze oprechte dank. ^huizen 28 D. Zwerus en kinderen november 1990. lijk- Zoals elk jaar organiseert I Bleiswijk B.V. ook dit jaar leen grote show van landbouw- luigen. Alle nieuwtjes op het ld van de landbouwmechanisa- Irden hier tentoongesteld. Dit Mi de nieuwe serie's van Case- lational de grote trekpleister, per nieuws van Rabewerk en lima. E.L.M. Bleiswijk B.V. Ki altijd erg veel werk van haar li. Kosten noch moeite worden ■aard om vooral de nieuwste prikkelingen in de land- en tuin- Iaan haar klanten te tonen. Het l nieuws dit jaar zijn de nieuwe l'svan Case-International. Na de M-serie is er nu ook de M-serie. De eigenschappen ■dezetractor zijn: zonder koppe- Ikan men schakelen. Dit heet phift. Het koppelingspedaal is finog nodig voor de groepen Jkeling; vier volledig gesynchro lerde groepenwaar mee men de ■snelheid kan bepalen. Met de Jel aan de stuurkolom kan men letiw zonder te schakelen, van lnaar achteruit, dit heet "Power Ie". Bovendien hebben deze ■oren een korte draaicirkel, een I hefvermogen tot 5300 kg. pe motoren en een cabine van sabel. Deze tractoren zijn le- arin 3 types; de 5120 (90 pk.) 1130(100 pk.) en de 5140 (110 lOok nieuw is de "40 serie": behappen; verbeterde zuinige k. schakelbare aftakas 540/ lof 540/1000 toeren, hydro Isrote capaciteit, digitaal dash- hefvermogen 2600 kg. Dan loogde "95-serie": eigenschap- imipversnelling vanaf 290 m./ |5 versnellingen onder de 1000 p. digitaal dashboard, korte Pjkel en een grote bodemvrij- I jaastdit moois is er ook nieuws 1 Rabewerk, de nieuwe ploeg I Sar Variant, met strokenrister P' hydraulisch verstelbare snij- Fe per schaar. Miedema, een PUler voor kuubskisten. B.M., I milieuvriendelijke zodebemes- fjkis er op de show een uit- P® collectie speelgoed. C nieuws lijkt het ons zeker de fewaard een bezoek te brengen feshowvan E.L.M. Bleiswijk BV Ij ™sweg. Openingstijden: I a3 co november, donderdag Dick Overdijk (PvdA) stopt met actieve gemeentepolitiek Zevenhuizen- "Mijn persoonlijke vi sie is dat het raadslidmaatschap een functie is waarbij macht wordt uit geoefend. Om die reden is het wen selijk niet langer dan 8 jaar een der gelijke functie te bekleden, behou dens degenen die verdere aspiraties hebben voor de wethouderszetel. De democratie wordt daarmede, naar mijn persoonlijke mening, bevor derd. Dat betekent niet dat ik niet meer bij de plaatselijke politiek be trokken blijf. Ook na afloop van deze raadsperiode blijft die overeind staan". Aan het woord is de 56-jarige Dick Overdijk, die van 1983 tot 1990 gemeenteraadslid voor de PvdA Ze venhuizen geweest is. Hij is min of meer toevallig bij de PvdA beland. "Er was bij mij altijd al een sterke belangstelling voor de politiek, zon der echt bij een politieke partij be trokken te zijn. Toch sprak mij deel name in een politieke partij we! aan. In 1973 bezocht ik een kennisma kingsbijeenkomst van de PvdA-af- deling Zevenhuizen, op de zolder van Hof van Holland. En passant heb ik me daar aangemeld als lid, hetgeen ingegeven werd door de open en vrije discussiemogelijkheden die je bij deze partij vindt. Ik elk partijprogramma spreken je wel punten aan. Van al die partijen vind ik toch de meeste punten van overeenkomst bij de PvdA". Wie de heer Overdijk kent, weet, dat hij, ondanks zijn visuele handicap, een zeer bekwaam raadslid is en zich voor 100% inzet. Als toeschouwer bij raadsvergaderingen lijkt het soms dat hij toch nog punten van het pa pier afleest. Dit blijkt niet zo. Ik prijs me gelukkig dat ik een goed geheugen heb en me sterk in kan ':even in situaties; bovendien een buurman te hebben die me al zeven jaar bijstaat in het doornemen van de stukken. De heer W. Buskop komt, voorbereidend op de commissie-en aadsvergaderingen, altijd de stuk ken voorlezen. Hij fungeert als spie gel. Als ik hardop een bepaalde me ning verkondig, reflecteert hij, maar dan a-politiek. Ik ben hem zeer er kentelijk voor zijn assistentie". Het is overigens zo dat de heer Over dijk sommige artikelen via een ver grotingsapparaat, mits ze donker zijn en niet te dicht op elkaar beletterd, zelf kan lezen. Speelkaarten kan hij, doordat ze groot van opdruk zijn en niet druk beletterd zijn, ook nog lezen zodat hij b.v. ook nog kan bridgen, een hobby die hij graag beoefend. Zo ook skiën bijvoorbeeld: hij houdt daartoe het jack van z'n vrouw, of een ander die voor hem afdaalt, in de gaten. Dat hij weieens notities maakt tijdens raadsvergaderingen is meer om aan anderen te laten lezen of dit nog eens voor te laten lezen, later, opdat hij het niet vergeet. Dat laatste blijkt nauwelijks voor te komen. Als er iemand is die snel reageert tijdens raads- en commissie vergaderingen. is het Overdijk wel. Hij brengt zelfs nog weieens uitspra ken in herinnering die anderen ver geten zijn En als er sprake is van een bepaalde intonatie dan is dat zeker niet per soonlijk bedoeld; integendeel. "De onderlinge verhoudingen tussen de politieke partijen zijn in Zevenhui zen de laatste jaren duidelijk verbe terd. Deze zijn minder sterk gepolari seerd. De betrokkenheid van de burger bij de gemeentepolitiek had beter ge kund. Trouwens die medaille heeft twee kanten: zowel van de politiek naar de burger, als andersom. Inspraak van burgers is mooi, maar of men het ook wil. Een recentelijk onderzoek heeft uitgewezen dat kie zers, als ze tien gulden moeten be talen om te kunnen stemmen, slechts 6% naar de stembus zou gaan". "Vindt u dat iedere burger bij elk raadslid moet kunnen aankloppen?" "Gemeentepolitiek is naar mijn me ning zo, dat men zaken van personen moet scheiden. Ieder kijkt vanuit een andere uitgangspositie naar een be paald doel; dat is hetzelfde als jij hebt nl. het dienen van de belangen van de gemeenschap. Niet de belangen van je kiezers maar de algemene. Je moet als politicus als iemand om hulp vraagt niet kijken of het een lid is van je eigen partijJe moet gewoon helpen. Overigens vind ik dat de burger zich naar het Dagelijks be stuur van de gemeente moet wen den: het college van B. en W. Ik heb een ontzettende hekel aan lobbyen (Meerdere raadsleden langsgaan om een bepaalde zaak onder de aandacht te brengen en hen jouw standpunt te laten innemen: hen voor je karretje spannen, red.) Als men zich tot bepaalde raadsleden wendt dan worden dezen gecon fronteerd met een zaak waarbij per soonlijke emoties meespelen. De persoon moet maar naar de burge meester gaan, of als die verhinderd is, naar één van de wethouders. Een gemeente-ambtenaar kan die functie niet vervullen omdat hij geen politie ke verantwoording heeft. Deze mag echter wel een voorlichtende functie hebben". Een vraag die aan elke schei dende bestuurder wordt gesteld is: "Wat was uw stokpaardje?" "Op de financiële middelen passen, vanuit een calvinistisch zuinigheid strekje. Overheidsgelden zijn midde len van iedere burger". "Vindt u dat u bijgedragen heeft aan hetgeen in de laatste jaren tot standgekomen is in Zevenhuizen?" "Indirect. Ik heb alleen deelgenomen aan de besluitvorming". "Heeft u ook weieens gedacht te falen op bepaalde punten?" "Niet direct een falen. Weieens kwam de gedachte bij me op: 'doe ik wel voldoende?'Toch denk ik naar beste vermogen heb gehandeld. Een ander kan beoordelen of ik het goed heb gedaan. Overdoen zou ik deze periode zeker niet willen". We praten over de vrijwilligers het vrijwilligerswerk in z'n algemeenheid en de functie van raadslid: tegen een kleine vergoeding. "Het maakt voor mij totaal niet uit dat er een vergoe ding voor het raadswerk wordt ge geven .Het zou wat anders zijn als het een full-time baan betrof. Wat denk je, in de samenleving hier in Zeven huizen wordt er veel vrijwilligerswerk gedaan. Neem nou alleen binnen het bejaardentehuis "De Zevenster"." "Welke uitslag verwacht u vanavond van de gemeente raadsverkiezingen?" "Ik verwacht dezelfde als die van de landelijke verkiezingen, alhoewel van de PvdA minder verlies. Dat was nl. onlangs ook zo. Ik denk dat het CDA vier zetels krijgt, de PvdA misschien drie, Gemeente belangen, de WD en de SGP elk twee. (In totaal 13 zetels.) Heeft u nog een boodschap voor de nieuwe gemeente raad?" Graag zou ik zien dat de harmonie tussen de politieke partijen verbeterd wordt, er met eigen inbreng tot unanieme besluitvorming kan wor den gekomen. Dat men elkaar vindt middels de discussies". "Wat gaat u verder nog doen? U bent ook voorzitter van de Stichting Uitvaartcentrum Zevenster?" Wat dat laatste betreft, daar stop ik ook mee na zo'n tien jaar. Ik huldig daarin precies dezelfde mening als ik voor de gemeentepolitiek doe: voor mij een ander. Hobby's heb ik ge noeg, per week luister ik heel wat cassettes af, luister naar wat de kranten schrijven en blijf op de hoogte met het nieuws. Verder luis ter ik graag naar gesproken boeken van het Centrum voor gesproken Lectuur en naar klassieke muziek. Nee vervelen is een woord dat ik niet ken lacht het scheidende raadslid Dick Overdijk. VI I i

Dorpskrant | 1990 | | pagina 21