MOERKAPELLE Ie reis van hun leven Diabetescollecte 'derlinge wedstrijden gymnastiekvereniging Tarzan Zwarte Zwaantjes in vijver Beth-San Kerstmarkt Moerkapelle zaterdag 15 december! Wedstrijd Groeneweg Dorpskrant 388/5 december 1990 pagina 15 Ingezonden Joerkapellenaren, inwoners t Zevenhuizen en Nieuwer- Jjfc naar Roemenië met het iMoerkapelse konvooi... Irkapeile- Zaterdag 1 december i) uur: Heel Moerkapelle komt Jwging om het Roemenië-kon- jop te wachten. Er staat op de leen grote emmer met boeket- [temen klaar voor alle deelne- Het regent, parapluus wor- |uitgeklaptWachten... Gele- 1 om een praatje te maken aar... Wachten duurt lang... 1 blijven ze... Dan tien minuten f half twaalf rijdt de geluidswagen leheer D. de Leeuw langs: "het »i is drie kwartier telaat" migen keren huiswaarts: even Jen warmen, een kopje soep nut zeen boterham eten li kwart over 12 terugkomt is lie ran de hartelijke ontvangst: Is van Marle legt alles op video [terwijl Beppie Roos bloemen Getoeter van jewelste: Pjvooi is thuis... "Aaach" klinkt P! het zien van de in 'gort' gere- Pjw op de oplegger, waar een Pa aan verbonden is. Daarvan I Itick Pak even later, vooraf- i- aan de ontvangst bij dorpshuis |Me«r verslag aan de Dorps- T m oer Jos heeft een artikel C wat 'n een regionaal dag- Keptaatst werd, van het ongeval sdagavond laat op weg naar Plaatsvond, waarin een ver- ■vsuggestie gewekt werd. J men nl. gedronken zou heb- |dlesis minder waar. Dick Pak Tn tamilie, die dit betreuren, FJ ten stelligste benadrukken, n-jf me^ hulpgoederen W Seleegd' bij een kinder- et daarvoor had de Renault Knlf* Sekregen bij een kerk Tanden zich vier personen in de Lj.eeI! mimte die voor twee E l Jf'R^ra Neleman en haar L Pak en Kees Brou- r opeengepakt in de cabine liPuB °P e onverlichte, zeer l ppn k 'n een S''P raakte, rechts ■»or aanreed en vervol- lasnTf 9ehavend tegen een Ju, f 'mkerzijde van de weg Inkwam. Niet meer te be Gelukkig passeerde net een.hoe bestaat het!) Nederlandse vrachtwagen die het viertal oppikte en naar Sibiu vervoeren kon. Daar is anderhalf uur rondgereden op zoek naar het hotel.Toen dat gevonden was, moest iedereen wakker ge maakt worden om de truck uit de kant te gaan tillen en op een oplegger te plaatsen. Een gigantische klus die de hele nacht gevergd heeft. Velen hebben die tweede nacht in Roeme nië geen oog dichtgedaan. Op de terugweg kreeg de bestuurder van de truck waarop de defecte truck stond, een bekeuring'te hoog'....Hulpverlenen, met panne en een total-loss-truck plus een be keuring terug Eén van de deelnemers is op de terugweg in Nederland blij verrast. Z'n vrouw wachtte het konvooi op bij een benzinestation. Het werd een blijde gezinshereniging, de kinderen kropen bij pappa in de cabine en mamma reed terug, voor het kon vooi uit naar Moerkapelle, waar ze de wachtenden kon mededelen: "Het Konvooi komt eraan!" Ontvangst De Roemenië-chauffeurs en bijrij ders, werden bij aankomst voor het dorpshuis "Op Moer" hartelijk toe gesproken door burgemeester A.W. Lips van Moerkapelle en de leiders/ organisatoren in het zonnetje gezet w.o. Bram Noordam. De heer Lips liet zich lovend uit en sprak woorden van waardering tot de Moerkapelle-Op dinsdag 27 november jl. namen 61 leden van "Tarzan" enthou siast deel aan de jaarlijkse onderlinge wedstrijden. De winnaars waren: Meisjes A-groep- jongsten 1. Sanne v. Delft 29.2 punten, 2. Ilona Roelse 29.1 pnt., 3. Sjoerd Banga en Trisja van 't Wout resp. 28.8.pnt. - oudsten: 1. Anita Koole 30.1 pnt., 2. Sandra Koole 29.8 pnt., 3. Evelien Boe vee 29.4 pnt. Meisjesgroep 8 - jongsten 1. Gerdien Lindhout 30.6 pnt.2. Krista Droist 30.4 pnt, 3. Ynske Banga 30.0 pnt oudsten 1. Natasja de Hoog 32.2 pnt 2. Femke Banga 32.1 pnt.. 3. Wendy de Jager 31.2 pnt. Jongens A - 1Pieter de Graaf 30.5 pnt. 2. Sebastiaan de Bruin 29.4 pnt. JongensB -1Martijn v.d. Waal 30.8 pnt. Aspiranten T.. Hatwke 1j51c>k"3.1\2. pnr.< De wisselbeker ging dit jaar naar Natasja de Hoog die met 32.2 punten het hoogste aantal punten van alle deelnemers be- Moerkapelle- Er zijn eindelijk weer jonge zwaantjes in de vijver van be jaardentehuis "Beth-San" te Moer kapelle. Het was ca. 4,5 jaar geleden zorgd, zodat de bewoners hen mo gen zien opgroeien. Van de vier eie ren zijn er twee uitgekomen. Trots zwemt het zwarte- zwanenechtpaar vermoeide deelnemers aan dit grote konvooi van ca. 20 wagens dat een week naar Roemenië was geweest. Zij legden ruim 4500 kilometers af en bezochten diverse tehuizen....Wat zij gezien en meege maakt hebben werd even heel kort door Bram Noordam verwoord, maar was onbeschrijfelijk. Een kin dertehuis mocht van boven tot be neden worden bekeken: een in zeer deplorabele toestand verkerend gebouw....Je staat erbij en je kijkt ernaar...'Vreselijk', vonden de Roe- menië-helpers hetgeen ze zagen.... Koos van Marle, vorige week met het konvooi vertrokken, en op woens dag met het vliegtuig teruggekomen, onderstreepte de belangrijkheid van deze gigantische klus en sprak ook woorden van waardering aan het adres van Bram Noordam en Rob Luijendijk. Beiden kregen van de dames Roos en Noordam een pla quette als blijvende herinnering aan geboden. In de dank werd ook Ibolyka Werner, de in Den Haag woonachtige tolk, hartelijk betrokken, terwijl tevens de heer Van Veldhoven die samen met Luijendijk de reis leidde, in de dank werd betrokken. Verder de families V.d. Spek, Bakker en Schipper in wiens schuren de voorgaande weken alle hulpgoede ren/kleding werd opgeslagen en gesorteerd. Uiteraard klonken er woorden van dank aan het team van Stehouwer dat als mecaniciëns hun best had gedaan terwijl Van Steijn's catering buitengewoon goed uit de verf is gekomen. Tijdens de reis is ook ge bleken datde heren goed aardappels konden schillen. Een echt reisverslag kon nog niet worden gedaan vanwege de ver moeidheid van de deelnemers, maar Koos van Marle kon wel een tip van de sluier oplichten: "Het was zoals het in vroeger jaren, rond de eeuw wisseling in Nederland moet zijn ge weest".... Hij stelde dat de deelnemers er nog wel even voor nodig zullen hebben om te acclimatiseren.... Vervolgens, na een hartelijk applaus, was er nog even een kort samenzijn in dorpshuis "Op Moer" met koffie en familiehereniging... Daarna sloeg de vermoeidheid toe dat een zwanenpaar jongen kreeg. Cor Bos uit Nieuwerkerk zorgde wel steeds voor een nieuw zwanenecht paar, maar deze kregen geen naza ten. Gelukkig heeft dit jonge echt paar wei voor jonge zwaantjes ge- met hun jongen door de vijver. Bang voor de kou zijn ze niet. Vol gens huismeester Lindhout kunnen zwanen wel tegen een stootje. Hij vertelde dat er destijds jonge zwaan tjes in de sneeuw liepen Moerkapelle- Alweer voor de tweede keer organiseert de Winkeliersvere niging "Moerkapelle" een Kerst markt op zaterdag 15 december in de geheel gerenoveerde Dorps straat. De markt begint om 15.30 uur en zal duren tot 's-avonds 21.30 uur! De Kerstmarkt, die vorig jaar voor de eerste keer gehouden werd, is zo goed aangeslagen in Moerkapelle en wijde omgeving, dat de kerstmarkt commissie alweer druk bezig is ge weest om er een sfeervol gebeuren van te maken. Want sfeer moet er zijn, dat is het belangrijkste, vindt de commissie. Maar hoe krijg je die typische sfeer, die ook het geheim van veel kerst markten in Duitsland en in plaatsen in het Zuiden van ons land is? "Niet echt moeilijk" vindt de com missie. De bevolking heeft de afge lopen weken ook weer blijk gegeven van een hechte gemeenschap, waar vaak iets kan en waar iedereen achter staat. Denk daarbij nu aan die ver nieuwde Dorpsstraat, met z'n prachtige gevelwoningen, die samen met de andere winkels feeëriek ver licht zullen zijn. En dan natuurlijk de keuze van het aantal kramen dat toegelaten wordt. Ook voor deze Kerstmarkt heeft de commissie gekozen voor een kleine, compacte opzet. Niet meer dan 50 kramen over de gehele Dorpsstraat. De kraamhou- ders zullen - naast kerst-artikelen - zoveel mogelijk proberen 'winterse' sfeerverhogende cadeau-artikelen aan te bieden. Er zullen ook de de monstraties gegeven worden, o.a. het beschilderen van kaarsen. Ook op wintersport-gebied is er weer in formatie te verkrijgen. Natuurlijk wordt de inwendige mens niet ver geten. Er zullen specifieke winter- hapjes aanwezig zijn, zoals b.v. de beroemde bratwursten, oliebollen en gepofte kastanjes. En wat dacht u van een lekker glühweintje erbij? Maar de commissie gaat nog verder: In alle kramen zal sfeerverlichting aangebracht worden, met hier en daar een prachtige denneboom. Dit alles zal omlijst worden met passende sfeervolle muziek. Voor de kinderen is er een leuke bokkenwagen, waar ze gratis een ritje mee kunnen ma ken. Als klap op de vuurpijl is er meerdere malen een 'life-optreden' van een (landelijk) bekende dorpsgenoot, die op de Kerstmarkt prachtige muziek ten gehore zal brengen. De kerstmarkt duurt tot 21.30 uur, zodat iedereen in de gelegenheid is de sfeer te proeven. Wie het koud krijgt kan zich daarna altijd nog waren aan de vuurkorven die her en der verspreid over de markt zullen staan. "Want", zegt de commissie het weer zal in grote mate het bezoe kersaantal bepalen. Natuurlijk hoopt men op droog weer, maar.... een beetje vorst.... een zonnetje.... mis schien zelfs een vlokje sneeuw.... Hoe dan ook, als het aan de com missie ligt, kan Moerkapelle en de wijde omgeving rekenen op een ge zellige en sfeervolle kerstmarkt! Moerkapelle- De opbrengst van de onlangs gehouden collecte "Geef 's voor Diabetes" heeft in Moerkapelle f 2.163,40 opgebracht. Het geld is bestemd voor het we tenschappelijk onderzoek naar oor zaken van diabetes en de gevolgen die hieruit kunnen ontstaan. Dankzij de opbrengsten van de collectes van voorgaande jaren heeft al veel on derzoek plaats kunnen vinden op het gebied van behandeling van diabe tes. De gemeente Moerkapelle doet niet mee met het project "Methoden ter voorkoming van insuline daar er bezwaren tegen waren. Collecte-organisatrice mevrouw Hofman is blij met de mannelijke invaller Roel die zijn zieke vrouw verving als collectant en wil hem en iedereen langs deze weg bedanken die een steentje bijdroeg: zowel col lectanten als gevers. Wie de collectant gemist heeft en het onderzoek wil steunen kan een bij drage overmaken op giro 5766 of banknummer 70 70 70 805 t.n.v. Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. Zevenhuizen- Zondag 9 december a.s. speelt Groeneweg 1- tegen

Dorpskrant | 1990 | | pagina 15