Kerkdiensten Nieuwerkerk a.d. IJssel zondag 9 december Politieberichten Ouderenbonden samen op weg Geslaagde oefening Rode Kruis en Brandweer Expositie Bob van Eijck Kerstzö Brieven voor behoud postkantoor Dorrestein pagina 20 Dorpskrant 388/5 december 1990 Hervormde Gemeente oude kerk 9.30 uur ds.G. Mulder 18.45 uur ds. D. Cuperus nieuwe kerk 9.30 uur ds. D. Cuperus en 17.00 uur ds. G. Mulder Hervormde Gemeente De Bron 10.00 uur dsJWKirpestein Gouda 19.00 uur ds. B. Duisterhof Rotter dam Geref.Gem.in Ned. 9.30 en 15.30 uur leesdienst St. Joseph R.K. parochie 8 december 19.00 uur parochiekerk pastor Hammerstein 9 december 9.30 uur idem en 11.30 uur Ontmoetingskerk Nieuwerkerk a.d. IJssel- Evenals de gezamenlijke Ouderenbonden heeft ook het Koninklijk Nederlands On- dernemersverbond te Nieuwerkerk a.d. IJssel een protestbrief geschre ven naar de betreffende instanties voor het behoud van het postkantoor in de wijk Dorrestein. De hervestiging van genoemd post kantoor in de wijk Dorrestein, is zeer noodzakelijk voor de leefbaarheid van deze wijk. Ten eerste voor de vele ouderen die met veel problemen hun postzaken in het voor velen ver gelegen kantoor Reigerhof moeten doen. Ten tweede voelen de onder nemers, gevestigd in winkelcentrum Dorrestein, zich zeer sterk benadeeld door het wegvallen van een trekker in hun centrum. De KNOV: "De houding van de PTT in deze kwestie is voor iedereen on begrijpelijk, omdat uit zeer betrouw bare bron bekend is dat de loket handelingen in bovengenoemd kan toor, ruim voldoende waren". Door problemen met de kantoor houder, moest het bijkantoor abrupt gesloten worden. De PTT beloofde dat er naarstig gezocht zou worden naar een andere plaats voor een kantoor in Dorres tein. Een citaat uit de brief van het KNOV: "Al heel spoedig bleek dat de heer Verwilligen een gedeelte van zijn winkelcentrum Dorrestein, voor een PTT-kantoor beschikbaar stelde Verder overleg hierover met de heer Verwilligen, over deze nieuwe vesti ging, zou na de vakanties in augustus plaatsvinden. Tot onze grote verba zing hoorden wij later, dat de oor spronkelijke plannen voor her nieuwde vestiging in winkelcentrum Dorrestein ingetrokken waren. Voor iedereen is dit besluit onbe grijpelijk. Het kantoor Dorrestein heeft een zeer belangrijke plaats in deze wijk ingenomen. Bijvoorbeeld voor de vele bejaarden van het cen trum Chrysanthenum en de vele omliggende bejaardenwoningen. De totale leefbaarheid van de toch grote wijk Dorrestein, met het centraal daarin gelegen centrum komen door uw genomen besluit in het gedrang. Waar blijft uw veel gepropageerde cliëntvriendelijkheid van de PTT? Tevens willen wij u erop attent ma ken, dat wij tijdens een t.v.-gesprek, waarin bepaalde plannen van de Postbank besproken werden, verna men dat sluitingen van bijkantoren in plattelandsgemeenten niet plaats zouden vinden. Wij hopen dat u mede door dit schrijven op uw genomen besluit te rugkomt en hopen eerstdaags een gunstiger bericht hierover van u te vernemen. Met deze hierboven ge noemde vraagstelling hebben wij het verzoek van diverse instanties en verenigingen verwoord." einde citaat WONINGINBRAKEN In 4 woningen werd in de nacht van 26 op 27 november ingebroken. Dit waren woningen in de Verzet- straat, P D. Kleyïaan en het Zwa- nendaal. Gezien de buit was de dader voor namelijk op geld en cheques uit. Ver moedelijk is er in alle gevallen sprake van dezelfde dader(s). VERNIEIJNG AUTORUIT De eigenaar van een Mazda, welke geparkeerd stond op de hoek van het Goudmos en het Bladmos, ontdekte dinsdag dat men de achterruit van zijn auto had vernield. VERNIELING BRIEVENBUS PTT Bij het postkantoor werd een brie venbus vernield. Vermoedelijk heeft men gebruik gemaakt van vuurwerk. De PTT kwam daardoor met een schadepost van fl. 1100,= te zitten. OPGELOSTE INBRAKEN De dader van een 2-tal inbraken die werden gepleegd op 18 april j.l. in de Eykmanstraat en de Alexanderlaan werd door de politie aangehouden. Deze 26-jarige, aan drugs verslaafde, Rotterdammer werd voorgeleid aan de officier van justitie. De buit is geheel aan drugs opge gaan. Het onderzoek naar een 2e dader is nog gaande. AANVARING Op de IJssel vond ter hoogte van het pontje naar Ouderkerk een lichte aanvaring plaats tussen twee binnen schepen. Eén van de betrokken vaartuigen kwam daardoor tegen de dijk vast te zitten, doch kon na enige inspanning op eigen kracht weer loskomen. AUTO OVER DF. KOP Vermoedelijk tengevolge van het natte wegdek raakte een autobe stuurder op de Europalaan uit de koers. In plaats van de S-bocht te nemen ging de auto rechtdoor de berm in, waarna het voertuig om sloeg. De bestuurder kwam met de schrik vrij. DOORGEREDEN NA AANRIJ DING Terwijl een autobestuurster vrijdag middag omstreeks 15.10 uur, stil stond voor de verkeerslichten bij de kruising Kerklaan-Schielandweg, werd haar rode Fiat Panda tegen de achterzijde aangereden door een goudkleurige personenauto. Deze auto was vermoedelijk van het merk Mazda, type 626. De bestuurster van die auto wenkte waarna de Pandabestuurster haar auto stopte op de Schielandweg om de schade te regelen. Tot haar niet geringe verbazing reed de andere autobestuurster echter recht de kruising over en verdween over de 's- Gravenweg. Haar identiteit, noch die van haar auto kon daardoor niet worden vastgesteld. Daar een misverstand niet uit te sluiten valt, verzoekt de politie de bestuurster van de goudkleurige personenauto contact met haar op te nemen teneinde tot een correcte schadeafhandeling te kunnen ko- DIEFSTAL AUTORADIO In de nachtelijke uren werd een Ford Escort ontdaan van de autoradio. De auto stond geparkeerd in een carport aan het Geraniumveld. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Na een voorbereidingsperiode van zo'n 1,5 jaar, hebben de plaatselijke afdelin gen van de drie ouderenbonden in Nieuwerkerk a.d. IJssel, alsmede SOOS 55 hun krachten gebundeld in een Samenwerkingsverband Ouderenbelanaen (SVO) en dit be zegeld door het ondertekenen van de statuten. Het SVO wordt gevormd uit afge vaardigden van de plaatselijke oude renbonden en daaraan verwante or ganisaties en is ingegaan op 26 no vember 1990. Het werkgebied om vat de gehele gemeente Nieuwerkerk a.d.IJssel. De volgende plaatselijke organisaties maken deel uit van het SVO: -de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) -de Protestantse Christelijke Oude ren Bond (PCOB); -de Unie van Katholieke Bonden van Ouderen (KBO); -de Ontmoetingsplaats SOOS 55 allen te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Het doel van de samenwerking is in de ruimste zin opkomen voor de individuele en collectieve belangen en rechten van ouderen in het alge meen en van de leden in het bijzon der, alsmede het bevorderen van hun materiële, sociale en culturele ont wikkeling. Primair in de doelstelling staat dus de belangenbehartiging en om dit wat concreter te maken, worden wat ac tiepunten vermeld: -beter wonen voor ouderen, waar voor een werkgroep in oprichting is; -verkrijgen van accomodatie voor ouderenactiviteiten (dorpshuis); -bevorderen van verkeersveiligheid en inbraakpreventie; Moerkapelle-Als je baas ernstig ver wond wordt en hij het uitschreeuwt van de pijn, dan laat je hem niet alleen als hond. Dat deed Borus de hond van Jan Oudijk sr. ook niet dinsdagavond. Hij bleef bij z'n baas Brandweer. Wat dat is snap je niet als hond...Maar een zucht van verlich ting kan wel geslaakt worden.... Maar liefst 13 slachtoffers telde de ramp die zich zgn. dinsdagavond voltrok. het ketelgebouw. Buren van het ge troffen bedrijf melden de brand aan de regionale alarmcentrale van de brandweer. het in de kas aanwezige personeel wordt getroffen door rondvliegend De oefening werd aldus omschreven: "Een korte, hevige windhoos trekt over het kassengebied in de regio Midden-Holland. Ook in de ge meente Moerkapelle is een tuin- dersbedrijf getroffen. Een kas stort over vrijwel de gehele lengte in. De verwarminqsinstallatie raakt bescha- en gromde lelijk toen brandweerlie den z'n baas naar een veiliger plaats wilden brengen. Op de brancard in de bloemensorteerloods week de hond niet van zijn zijde en ging ook mee de ziekenwagen inToen ineens bleek dat de baas alleen maar gespeeld had, meegedaan had aan een oefening van Rode Kruis en glas en vallende delen van de dragen de constructie. Een werknemer raakt opgesloten in het ketelgebouw. Op het moment van de melding is bij de alarmcentrale bekend dat alle ambulances zijn uitgereden i.v.m. meldingen uit andere delen van de regio. Dit gegeven en de brandmel- t Van 30 november t/m 21 1990, exposeert de Nie kunstenaar Bob van Er aquarellen, in het raadhuist werkerk a.d. IJssel. Bob van Eijck, autodidact,1 vier jaar geleden met aq Gedreven vanuit een fot' achtergrond, was hij toe nieuwe uitdaging. Wat hem fascineerde grootsheid van het landschap schoonheid en manipulee van het stilleven. Hij heeft al werkende, een zeer s techniek ontwikkeld. Zijn kunstwerken kenme door een grote mate van pr1 van juiste verhoudingen, een, van zijn fotografisch verleden! Bob van Eijck is een reist soon met zeer veel Frankrijk, wat te zien is in schappen, die dan ook de het Franse land weergeven. Op vrijdag 30 november a 16.00 uur, wordt de expo? pend door de heer G.J. Mev De expositie is tot 211" bezichtigen tijdens de openir van het raadhuis te Nieuwe IJssel. -het ongedaan maken van de_ fing van het postagentschap tein. Voor wat het laatste puntbetr SVO in actie gekomen. Daartoe is een brief aan de van de PTT post gezonden. zijn het college van B. en V' fractievoorzitters van de partijen in deze gemeente af: gestuurd van alle over dit K voerde correspondentie. D< renbonden hebben verzocht- het grote belang voor de cal ouderen in de wijk Dorre: vertegenwoordigen- zo 1 hun vermogen ligt- hun weder invoering van het post schap in de betreffende wijk dersteunen. lokale brandweercorps. De commandant van de brar neemt het zekere voor het® en vraagt de RKK-colonne mogelijk naar de plaats van: geval te gaan en daar zonodig' voor eventuele slachtoffers op nemen". Die plaats was de familie Oudijk aan de Mid® Moerkapelle. De oefening was voorbe Jan Oudijk jr, Enne de M menwerking met de bran# Iedereen speelde de goed mogelijk mee. De TUSslachtoffers, waaronder D. Houweling toonden professionals, terwijl pseudo-gewonden ook nel ken. De Rode Kruis vrijwillig^ den eerste hulp en wisten offers te kalmeren. Deelnemende slachtotten Marleen Luitjes, Andre Martin, Mia de Vos, Dirkn Chris de Bruin, J. 0u<ij Hoogendoorn, Jaap 1 j Margriet Herberts, Hans en Anja v.d. Spek. Na afloop was er eennadW in gebouw Moerveen waa 1 videobeelden werden be gaven een goede indruk verloop van de oefen111/, hond Borus zo'n indrukwej» vertolkteDe conclusi wedstrijd goed geslaagd^ Op vrijdagavond 21 u is er in het kerkgebouw formeerde Gemeente pelle een kerstzangav0 Medewerkende korenPU koor Asarela, Meisjeskoo Ouderenkoor de Ay n®^| gemengde koren Asaf. Aanvang 19.45 uur

Dorpskrant | 1990 | | pagina 20