Gemeente Zevenhuizen Strijd DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Hinderwet 'Afscheid" Moerkapelie Collecteschema Vergaderschema Burgerlijke stand Afgegeven bouwvergunningen Agenda raadsvergadering Muzikale show. Musical Esther bij koffiebar de TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN pagina 4 Dorpskrant 389/12 december 1990 ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071 -252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. In verband met de gemeentelijke herindeling per 1 januari a.s. wordt de bevolking, de verenigingen/instellingen en het bedrijfsleven de gelegen heid geboden op informele wijze "afscheid" te nemen van de leden van het gemeentebestuur. Hiertoe wordt er op 18 december a.s. van 19.30 - 21.00 uur in het dorpshuis "Op Moer" een receptie gehouden. Aangezien het niet mogelijk is iedereen persoonlijk een uitnodiging te zenden, is besloten tot het plaatsen van deze algemene kennisgeving. Wanneer U van de gelegenheid tot spreken gebruik wenst te maken, verzoeken wij U dit vóór 15 december a.s. te melden bij de heer A. Wessels van de gemeentesecretarie. Graag hopen wij velen van U te ontmoeten! Burgemeester en wethouders van Moerkapelie, de wethouder, de burgermeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Tot en met 31 december 1990 worden er geen collecten en/of inzamelingen gehouden. 18 december 1990: Vergadering gemeenteraad te 14.00 uur; 18 december 1990: Buitengewone raadsvergadering te 16.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. Geboren: Paulien Jennifer, dochter van Vos, Paul H. en Van der Does, Leonie W., op 29 november 1990; Jasper Reyer Gerard, zoon van Brand, Petrus M.G. en Ludolphie, Maria T., op 1 december 1990; Dirk, zoon van Vis, Gerrit en Verwey, Alida C., op 4 december 1990. Burgemeester en wethouders van Moerkapelie hebben op 12 december 1990 bouwvergunning afgegeven aan: - M. van Velde* Bredeweg 43 te Moerkapelie, voor het bouwen van een woning met garage, plaatselijk bekend Bredeweg 37a te Moerkapelie. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelie. Op dinsdag 18 december 1990 komt de gemeenteraad van Moerkapelie te 14.00 uur in vergadering bijeen in het gemeentehuis. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld. 1Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 20 november 1990. 3. Mededelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel tot het nemen van een volume-besluit in het kader van de stads en dorpsvernieuwing. 6. Voorstel tot het nemen van een verkeersmaatregel in de Beatrixlaan. 7. Voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan de Tennisvereniging Love '70. 8. Voorstel inzake toekomst gemeentelijk woningbedrijf. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van de verwarmingsinstallatie in het Multifunktioneelcentrum "Moerveen". 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de voorberei ding van de rekonstruktie van de Moerkapelse Zijde. 11Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de rekonst ruktie van de openbare verlichting. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de inrichting van een luisterhoek in de Burgemeester I.J.P. Keijzerschool. 13. Voorstel tot ingebruikgeving van grond. 14. Voorstel tot verkoop van grond aan de Van Hogendorpstraat. 15. Comptabiliteit. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. Zevenhuizen- Luisteren, kijken en genieten. Drie aspecten die oj januari de 'muzikale show' van heti harmonie-orkest "De Kleine Trom petter" tot een daverend succes ma ken. De jaarlijkse uitvoering wordt groots en professioneel opgezet, muziek is eigentijds en nostalgisch; a worden op technisch vernuftige wij ze- dia's gepresenteerd en... een se lecte dansgroep toont haar kunnen op de swingende muziek van het harmonie-orkest. Uiteraard is er een volumineus op treden van de Dixielané-band. Ha geheel belooft een prachtige show van orkest en dansparen te worden. Zowel de jeugd als de senioren van "De Kleine Trompetter" hebbende laatste maanden, als geïntegreerd orkest, intensief geoefend om zichde nieuwe muziek eigen te maken. Het resultaat is hoorbaar en zichtbaar op 26 januari: een avond om uit te gaan. Te genieten van het Harmonie-or kest dat onder leiding staat van Jan Wijenberg, het Tamboer-en Lyra- corps o.l.v. de heer J. Verheuvel,het Dixieland-orkest enz. enz. De toehoorders zitten in de grote Zuidplaszaal, niet keurig achter e kaar in rijtjes, maar hebben het ge voel iets speciaals te beleven omdat ze op een terras zitten....De entou rage geeft een dusdanige ambiance dat het bijwonen van de jaarlijkse uitvoering een belevenis op zich is.... Het heeft veel weg van een show, waarbij het publiek ongedwongen, informeel toekijkt en luistert... In de grote zaal wordt een bar inge richt waar koffie en later drankjes geserveerd worden....Deze grandio ze show-uitvoering van "De Kleine Trompetter" kan gerealiseerd wor den dankzij sponsoring van plaatselijke Rabobank. Het bestuur en het activiteitenteam is hiermee zeer ingenomen.... Om alvast te noteren Zevenhuizen- Vrijdagavond 14 cember a.s. wordt in koffiebar Praathuis" de musical "Esther op gevoerd. Deze musical geeft hene ven van Esther en haar familieleden - d.m.v. zang, dans, muziek en ton» weer.Het belooft een gezellige en i leuke avond te worden. Iedereen van 12 jaar en ouders hartelijk welkom in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156. Aan vang 20.00 uur. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 13 november 1990 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer A.Th. van Leeuwen, Vlietkade 15, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking houden van een veeteeltbedrijf aan het adres Vlietkade 15. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, vooreen ieder ter inzage en wel vanaf donderdag 13 december 1990 tot maandag 14 januari 1991elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot maandag 14 januari 1991 schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Voor het indienen van mondelinge bezwaren kan tot maandag 7 januari 1991 telefonisch een afspraak worden gemaakt (tel.: 01802-1644, toestel 31). Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissing op de aanvraag, ter inzage liggen. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de te nemen ontwerp-beschikking in te dienen. Er zijn zo van die dagen dat mijn gedachten vervelend terugzweven naar vroeger. Zo ook, toen ik on langs mijn mongoloide zus een paar dagen bij mij over de vloer had. Een vrouw, die haar dagen slijt -als zij buitenshuis is- met eindeloos uitleg gen en oprapen van de kaartjes van haar memorie-spel. Het spel dat ze, overal waar zij komt in de familie altijd bij zich heeft. Uitleggen, oprapen, uitleggen, op rapen zonder onderbeking. Ter afwisseling leg ik haar wel eens tekenpapier voor met wat figuurtjes om te omtrekken, plus een doos met viltstiften. Eindeloos kleurt zij dan, uur na uur en als ze weer weggaat zijn de meeste stiften leeg. Zo bij haar tafel zittend, dwalen mijn gedachten dan af naar de tijd van toen, toen mijn ouders, eenmaal uit de grootste zor gen, deze 'nakomer' als een zwaar kruis kregen opgelegd. Achttien jaar was ik, kwaad en op standig toen ik haar zag opgroeien als een compleet zorgenkind. Later sleet dat, maar op bepaalde tijdens speelt het altijd weer op. Ongeveer vijftien jaar woont zij in een tehuis met mensen van haar soort, onder zeer goede leiding van bekwaam personeel en dat verzacht veel. Tevreden leeft ze, gelukkig, kent geen zorgen en gaat rustig haar gangetje. Het heeft lang geduurd eer ik me bij dat alles heb kunnen neer leggen en zodoende is dit gedid1' ontstaan: Zij kent de zorg niet van het leven zij weet niet veel van vroeg en la zij is door God aan ons gegeven zij kent geen geld zij kent geen kwaad bij alle liefde die ik voelde proefde ik de wrange smaak van waarom moet dit kind zo waarom dit kruis zo'n zware taak ik zag de zin niet van dat leven ik vroeg aan God waar dit voo ik heb het over kunnen geven ik heb verloren ik... ik pas. Corrie van Nierop.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4