De heer D. de Leeuw neemt afscheid als gemeenteraadslid van Moerkapelle.... )e Dorps- (ront bestaat l'21/2 jaar... Gedeputeerde ontvangt Kaderplan molens te kaarten zijn geschud: de vethouderszetels 'erdeeld (erstzang Adieu! f- De Paddestoel Waddinxveen Dorpskrant 390/19 december 1990 Drie Zevenhuizense wethou ders?! Joerhuizen-Drie politieke partijen |;e deel uit gaan maken van de ge meenteraad van Moerhuizen, heb- len overeenstemming bereikt over te verdeling van de wethoudersze- I fcemeentebelangen, WD en CDA, Triet elkaar een meerderheid vor- Isiend met één zetel, leveren de rieuwe wethouders, want, zo blijkt hreacties, er is van hogerhand geen fczwaar tegen een derde wethouder worde eerste raadsperiode van drie I Be aanvraag hiertoe moet direct bij pinstallatie van de nieuwe raad naar p Commissaris van de Koningin, V S. Patijn, worden verzonden, IHet geval doet zich voor dat PvdA en feSGP/RPF buiten spel zijn gezet. IHet is opmerkelijk dat de drie nieuwe Iwhouders, die overigens nog ge- pozen moeten worden, na de instal- |atie van de nieuwe gemeenteraad o "januari, al' bmstig zijn. (januari, allen uit Zevenhuizen /kandidaat wethouders zijn: Mar- Pj) Zijderhand, Gem.bel.; Ben van poeren WD en Hans Brouwer CDA. de zetelverdeling bekijkt, ont- ft dat van de 13 raadsleden 6 perkapelse ingezetenen zijn. /zijn: Mevrouw A.v.d. Feltz WD, •"de heren: R. de Gooijer SGP, G. N Laviere RPF (samen SGP/RPF) 't.Duursma Gem. bel.,H. Doorn- Kin PvdA, J. Lindhoud CDA. pheerst onder de kiezers van de Wijcombinatie SGP/RPF een pm van onvrede, ja verslagenheid f® de situatie waarover men zich Fjenover de Dorpskrant in voor lange bewoordingen uitlaat en zich w niet met naam en toenaam wil noemen. «fkapelle-Op vrijdag 21 decem- pS 's er in het kerkgebouw van /reformeerde Gemeente van «kapellê een Kerstzangavond. (Wewerkernde koren zijn: Jeugd- Asaela, meisjeskoor Nethanja, erenkoor De Avondster en de ■U a e koren Sursum Corda en Aanvang 19.45 uur. I Weuen de jaren ■"/eiten vergaren ("'ebben en zuchten 1 Ulcere luchten J 1 die uaak scheen I door wolken heen f"sen iets leuks geven fteuan het leven 1 l°S' a"er'ei informatie F u,d net een traktatie I Ke'en maakt je sterk I - plezier in het werk L per 'a(en we nu glimmen I J" door met aardige dingen e/denken, aardig zijn 1 n®' '1el leven zonneschijn... P'to-teom Even voorstellen: De heer D. de Leeuw, 67 jaar, van beroep (part-time) administrateur te Moerkapelle. Raadslid voor Algemeen Belang in de periode van 1982 - 1990. Waarom besloot u niet meer als raadslid terug te keren? Om de jongere gegadigde voorrang te verlenen. Hoe bent u destijds in de gemeentepolitiek verzeild geraakt? Wegens het opgaan in 1966 van de Neutrale Arbeiderspartij in de P.v.d.A. was ik één van de initiatief nemers tot het vormen van toch een neutrale groepering. U koos voor een bepaalde politiek. Waarom? (christelijk of principiële e.d.) Ja, een neutrale gemeentelijke in breng, los van de landelijke politiek. Wat vindt u in de periode van uw raadslidmaatschap verbe terd? De toenemende ondersteuning van overheidswege in woord en geschrift en de uitgebreide verslaglegging en berichten in de regio van dag- en weekbladen. In uw gemeente? Toename in 1986 van het aantal raadsleden van 7 naar 11dus ver mindering van werkdruk en het in stellen van raads-commissies. Wat had beter gekund? Belangstelling van inwoners van raads- en commissievergaderingen. Wat was uw stokpaardje? Financiën, Milieu, Openbare wer ken. Vindt u dat u bijgedragen heeft aan hetgeen tot standge- komen is? Ja, in samenwerking met overige collega's en beambten. Heeft u ook weieens gedacht te falen op bepaalde punten? Ja, door ergens mee in te stemmen wat later door inwoners niet geac cepteerd of gebruikt werd. Vindt u dat de gemeenschap zich weieens dankbaarder mag opstellen t.a.v. het gemeente bestuur? Neen, reacties welke mij ter ore ko men zijn voldoende. Zou u de bevolking kritischer wensen; er meer bij betrok ken? Ja, door niet hun kritiek onderling te spuien, maar hiermede naar de raadsleden te gaan. Hoe zou dat volgens u kunnen verbeteren? Door aktivering bij hun leden door de plaatselijke partijen en het aanmoe digen van de inbreng door inwoners via de regionale media. Wat sprak u het meeste aan in uw raadslidmaatschap? Het feit dat men als hoogste gezags orgaan in een gemeente veel voor de inwoners kan betekenen. Zou u deze periode over willen doen? Ja. dan zou beschikken over de ervaring van thans, anders niet. Wilt u eens een leuk voorval vertellen tijdens uw raadspe riode... Helaas, schiet mij niet te binnen. een hoogtepunt of zo Hoogtepunt, dat onze groepering tegen de verwachting in tijdens de raadsverkiezingen van 1986 3 zetels behaalde. Heeft u nog wensen t.a.v. uw nieuwe- heringedeelde ge meente? 'k Wens dat de nieuwe gemeente raad zich met elan door alle (herinde- lings) problemen heen slaat en dat veel verkiezingsbeloften van de ge meentelijke partijen uitvoerbaar blij ken te zijn. Heeft u nog andere functies? Ja, in bedrijfsleven en verenigingen. en wat zijn uw hobby's? Tuinieren - Eenvoudige rekreatie - Belangstelling in alles op natuurge bied. Waddinxveen- Programma van "De Paddestoel" vanaf 19 december: woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur jeugdinstuif; woensdaga vond: dansles vanaf 20.00 uur; donderdagmiddag: Meer bewegen voor ouderen van 13.45 tot 14.45 uur: donderdagavond: naaicursus van 19.30 tot 21.00 uur; vrijdaga vond: Klaverjassen/jokeren aanvang 20.00 uur Zaterdagmiddag: Kerstmiddag van 16.00 tot 18.00 uur. Alleen voor kinderen van leden. Zaterdag 22 december is er Ruil beurs, aanvang 11.00 uur. 's Avonds is er Kerstbingo, aanvang 20.00 uur. Voorts op 24 december: maandag instuif voor volwassenen van 13.30 tot 16.00 uur en 's-avonds Meis jesclub van 6 tot 12 jaar van 19.00 tot 20.30 uur. Donderdagmiddag "meer bewegen voor ouderen" van 13.45 tot 14.45 uur. Donderdagavond: naaicursus 19.30 tot 21.00 uur Vrijdagavond disco voor de jeugd van 6 tot 12 jaar van 19.30 tot 20.45 uur. Stijldansen is er vanaf 21.00 uur voor senioren en de wat oudere le den en donateurs. Moerkapelle-De zon hing laag, het was koud vriezend weer toen we voor het eerst kennismaakten met dit unieke deel van Moerkapelle. Een reiger vloog klapwiekend uit het riet en ertussendoor, aan de overkant graasde een kudde schapen,... Een lichte damp steeg op het water schoons. Dat deed gedeputeerde 1. Günther twee iaar geleden ook toen ze met de dijkgraaf van Schieland een bezoek bracht aan de oorsprong van de Rotte. Nu woensdagmorgen 13 december, deed ze het bij her nieuwing. Zij bevond zich nu in een gezelschap van bewoners van de passagiers uit moesten stappen en aan den lijve het echte Hollandse weer: storm, regen en daarna opkla ring, ervaarden. De molen van de familie Harrewijn: met een toepasselijk moleninterieur, stond voor deze gelegenheid open. De bezoekers konden van hieruit een Inwoners van Moerkapelle weten hoe mooi het aan de Rotte kan zijn. Mensen die er voor het eerst komen slaken een kreet van verrukking bij het aanschouwen van dit landelijk molenstompen, gemeentelijke func tionarissen en bestuursleden van de stichting "oud-Zevenhuizen/Moer- kapelle". De bus kon helaas niet de gehele Rottedijk berijden, zodat de blik over het landschap werpen en beamen dat het leven hier goed is. Ook al hebben de zes 'molenstom pen aan de Rotte dan geen wieken, het zijn juweeltjes om te zien, gelegen in een echt Hollands landschap. Dat dit echt Hollandse bewaard moet blijven en in relatie moet blijven staan met het 'open hart' daar is gedepu teerde mevrouw drs. I. Güntner met de portefeuille' monumentenzorg' ook van overtuigd. Of de middelen van Monumentenzorg toereikend zijn om aan de wensen tegemoet te komen valt te betwijfelen. Daarom hoopt zij één en ander met gedepu teerde Van Heemst te bespreken. Deze heeft o.a. "natuur" in zijn por tefeuille. Overigens kon mevrouw Günther woensdag geen toezeggin gen doen, omdat besluiten altijd ge zamenlijk genomen worden. Burge meester A.W. Lips van Moerkapelle overhandigde haar na het bezoek aan de molens, het "Kaderplan" over het molengebied van Moerkapelle. Een rapport dat voor het grootste gedeelte door de heer J.S. Bakker geschreven is. In dit rapport wordt het belang van het behoud van de molens en het omliggende gebied onderstreept. Als ideaal wordt daar bij een volledige restauratie van de molens genoemd. Om de molens voor Moerkapelle te kunnen behou den, moet er veel geld op tafel ko men. De gemeente Moerkapelle kan dat niet alleen betalen. Daarom wordt geprobeerd zoveel mogelijk instanties en instellingen, waaronder de provincie, te overtuigen van het belang van de molens en hun om geving. Om die reden werd mevrouw Günther gevraagd naar Moerkapelle te komen om het eerste exemplaar van het kaderplan in ontvangst te nemen. Zij benadrukte de aanwezi gen: merendeel bewoners van de molens, dat zij betrokken worden bij de discussies. "Het is zeker niet de bedoeling, dat over uw eigendom men wordt gediscussieerd zonder dat u erbij bent betrokken". N.B. Moerkapelle telt niet alleen zes molenstompen bij de Rotte, ook is er nog een molen nabij de Middelweg.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 37