ZEVENHIIIZIN/MOERKAPEILE Allemaal in de voor het afscheid Sing-inn Installatie burgemeester Lips en beëdiging raadsleden Gelukkig Nieuwjaar Geslaagde show Rolschaats vereniging "Rolling '90" Foto "Camera Zevenhuizen" exposeert in de openbare bibliotheek Dorpskrant 391/9 januari 1991 Moerkapelle-Op zaterdag 22 decem ber jl. hield de, op 1 januari 1990 opgerichte, rolschaatsvereniging "Rolling '90" uit Moerkapelie, voor het eerst een show voor genodigden en belangstellenden. Men had er van alles aan gedaan om deze show aan te kondigen en daardoor was de opkomst dan ook overweldigend. Zeker 150 belangstellenden vulden de sportzaal van "Op Moer". Jammer was het dat de lichtinstallatie van het dorpshuis de avond tevoren juist was doorgebrand waardoor men zich met lampen van de brandweer moest behelpen. Na een indrukwekkend voorpro gramma en een korte pauze, kregen de aanwezigen de eigenlijke 'winter- show' te zien, gegeven door alle le den van Rolling '90. Op sfeervolle muziek flitsten sneeuwpoppen, ijskonijntjes, een ijsbeer, rendieren die de arreslee met de ijsprinses voortrokken en natuur lijk de kerstman, om elkaar Jangs elkaar en door elkaar heen. Van de tribune kwamen enthousiaste kreten en aan het slot keek men vol verbazing naar een gigantisch sneldraaiende carrousel, die door sneeuwmannen gevormd werd en bijeen werd gehouden door een lichtboog, terwijl de overige leden van Rolling '90, een kaars met een groet aan alle aanwezigen op de tribune uitdeelden. Hierna kon de jeugd gezellig nog een uurtje rolschaatsen. Vanaf de zomervakantie was er voor deze 'wintershow' geoefend en de show ingestudeerd. Voor de trainster, het bestuur en natuurlijk voor de leden was deze dag een geslaagde finale na een maan denlange voorbereiding. Wie door het zien van deze show kennis wil maken met de rol- schaatssport kan op elke vrijdag middag van 16.00 tot 17.30 uur komen kijken en meemaken wat er zoals op deze lessen gedaan wordt. Ter kennismaking kan men voor maar vijf gulden voor vier lessen deelnemen. Informatie: Marian Krispijn (secretaris) tel. 01793- 2792 of Ciska Dijkema (T.C.K.) tel. 01793- 1935. Het oude jaar is weggeknald, het nieuwe luid begroet, al kwam het - zwaar gebogen onder zorgen, die het met zich dragen moet. Haar last is wereldwijd. Geen landsgrens en geen zee kan haar nog weren. Zij wacht - met ons- angstvallig af. Wat broeit er in de Golf? Wat brengt de dead-line middels wijze heren? Ik hoop, dat men besluiten neemt dor het hart gevormd, rekening houdend met miljoenen mensen die, hoopvol en oprecht van zin, elkander vrede op aard en bovenal gelukkig nieuwjaar wen sen. Corrie van Nierop. Zevenhuizen In het Hervormd Centrum wordt a.s. zaterdagavond 12 januari een "Sing- inn gehouden, aanvang 20.00. uur. Iéderëèiï 15 hartelijk Cvëfkötri. Zevenhuizen Op donderdagavond 20 december had zich een lange rij gevormd van velen die het echtpaar Van Gent de hand kwamen drukken. Om acht uur 's avonds begon de receptie in de tot receptiehal omge bouwde sportzaal van "Swanla", welke er bijzonder leuk uitzag. Burgemeester Van Gent wisselde met iedereen- en het waren er enkele honderden- een gezellig woordje, waardoor de rij maar langzaam op loste. Degenen die na negen uur arriveer den moesten tot ca. elf uur wachten alvorens aan de beurt te zijn om het echtpaar de hand te schudden. Het echtpaar Van Gent toonde zich bijzonder getroffen door deze vele blijken van hartelijkheid van de Ze- venhuizense inwoners. Eerder die dag, donderdagmiddag, vond er in de Catgeszaal een af scheidsreceptie plaats voor collega burgemeesters en bestuurders uit omliggende gemeenten en andere genodigden. Ook hier was een geanimeerde drukte, echter zonder dat men lang moest wachten. ri| afscheid gemeenteraad Zevenhuizen- Fotoclub "Camera Zevenhuizen" exposeert de gehele maand januari in de openbare bibli otheek van Zevenhuizen. Deze fotoclub bestaat al 14 jaar, maar timmert niet zoveel aan de weg De vrije-tijdsfotografen die in deze fotoclub gezamenlijk hun fotografi sche interesse tot verdere ont plooiing trachten te brengen, willen nu eens wat duidelijker naar buiten treden, door een deel van hun werk in Zevenhuizen ten toon te stellen, zij gaan er van uit dat fotografie een persoonlijk uitdrukkingsmiddel kan zijn. De leden proberen hun creati viteit in de foto gestalte te geven. Dat betekent dat ze vinden dat een foto meer moet zijn dan alleen een plaatje waar alles keurig en duidelijk op staat. Zij willen met hun foto's uit drukking geven aan hun behoefte om een esthetische of emotionele waar de over te brengen. Op de tentoonstelling is een 25-tal foto's te zien die leden van de Foto club gemaakt hebben. Daar is geen foto-centrale aan te pas gekomen, het is geheel eigen werk, van opna me tot en met vergroting, de club is aangesloten bij de lande lijke Bond voor Nederlandse Ama teur Fotografen Verenigingen en neemt deel aan landelijke activiteiten als' themadagen' en 'fotowedstrij den'. Bij de fotowedstrijden worden resultaten behaald die voor zo'n kleine plaatselijke groep 'goed' ge noemd kunnen worden. Het is de moeite waard om kennis te nemen van de artistieke activiteiten van de fotograferende Zevenhuize- naren. Inl. tel. 01802-1782 of 1765. De tentoonstelling is in de biblio theek, Dorpsstraat 87, te bezichti gen tijdens openingsuren maandag: van 13.30 tot 16.30 en van 19.00 tot 21.00 uur; dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur; woensdag van 13.00 tot 16.30 uur; donderdag van 19.00 tot 21.00 uur; en zaterdag van 9.30 tot 11.30 uur. De oliebollenschaal is leeg, de kerstboom afgetuigd, de kribbe op de vliering opgeborgen. De heer B. van Yperen, voormalig wethouder van Zevenhuizen, installeert burgemeester A.W. Lips van Moerhuizen, hangt hem de ambtsketen om en overhandigt de voorzittershamer De beëdiging van de nieuwe burge meester van Moerhuizen, de heer A.W. Lips, vond eerder in december op het Provinciehuis plaats, maar de installatie in dorpshuis "Swanla" te Zevenhuizen, tijdens een bijzondere bijeenkomst van de nieuw gekozen raad. Deze werd bijgewoond door veel genodigden, waaronder collega- burgemeesters uit omliggende plaatsen, twee oud-burgemeesters, oud-raadsledenvertegenwoordigers van verenigings-en maatschappelijk leven, alsmede van de kerken van Zevenhuizen en Moerkapelie. Tevens werd woensdagmiddag de nieuwe gemeenteraad van Moerhui zen geïnstalleerd, bestaande uit 13 personen, waarvan zes uit Moerka pelie en zeven uit Zevenhuizen. Aansluitend vond een kenningsma- kingsreceptie plaats, die tevens een nieuwjaars-accént had. Woensdagavond vond de eerste vergadering van de nieuwe ge meenteraad van Moerhuizen plaats, waar tijdens de wethouders gekozen werden. Burgemeester A.W. Lips zei in zijn toespraak, na een kort welkom van de heer Bvan Yperendat de nieuwe raad van Moerhuizen met een aantal zaken geconfronteerd zal worden waarvoor in de folders voor de ge meenteraadsverkiezingen al aan dacht was gevraagd, b.v. in het kader van het milieu, het gescheiden op halen van het huisvuil. Voorts de aanleg van fietspaden met name richting Waddinxveen waar leerlin gen van middelbare scholen uit Ze venhuizen en Moerkapelie gebruik van gaan maken. Verder zal er in het nieuwe jaar aandacht gevraagd worden voor de verkeersverbinding naar rijksweg A 12 en A 20, zodat het doorgaande vrachtverkeer uit straten geweerd kan worden. Met betrekking tot de woningbouw- ontwikkeling stelde hij dat de nieuwe gemeente Moerhuizen een 'open gebied' dient te blijven waarbij het belang van de inwoners voorop dient te blijven staan en gestreefd moet worden naar de eigen identiteit van de woonkernen, met elk een bloeiend gemeenschaps-vereni- gingsleven. Spreker hoopte met de inwoners niet alleen in voorspoed op te trekken maar ook in andere ogenblikken. Hoewel politiek zijn bijzondere be langstelling heeft, streeft hij naar onpartijdigheid en een objectieve benadering welke niet in strijd is met de Bijbel. "Vanmorgen heb ik een ontmoeting gehad met het gemeentepersoneel. Ik hoop dat we op een aangename manier mogen samenwerken. Dit stel ik ook ten opzichte van de corp sen vrijwillige brandweer, wat nu ei genlijk één corps is". De heer Lips sprak voorts de wens uit intergemeentelijk goede contacten te houden. Hij sprak de verwachting uit dat de toenadering van de beide gemeen schappen: Moerkapelie en Zeven huizen in de pers ook op een posi tieve wijze gebeurt ter bevordering van de eenheid. "De pers kan ze dichter bij elkaar schrijven". Wat zijn werk betreft en de toekomst vroeg hij Gods hulp in het citeren van de tekst uit Ps. 119: "Heere! leer mij de weg van Uw inzettingen, en ik zal hem houden ten einde toe. Geef mij het verstand, en ik zal Uw wet hou den; ja, ik zal ze onderhouden met geheel mijn hart." Hij eindigde zijn betoog met het uit spreken van de wens op saamho righeid en goede samenwerking en hoopte dat 1991 een gezegend jaar zal worden wordt vervolgd

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13