ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE burgemeester Van Gent Crossloop succes Kleine Trompetter met ludieke show Computer prive-project Afscheidnemen van: R0TTEZ®&M Film Rottezoom "My left foot Dorpskrant 391/9 januari 1991 Zevenhuizen- Bij afscheidnemen ho ren toespraken. Die klonken tijdens het afscheid van burgemeester Van Gent als burgemeester van zelfstan dig Zevenhuizen vele malen. De meeste echter achter elkaar tijdens een afscheidsbijeenkomst tijdens een buitengewone raadsvergadering. Gemeentesecretaris AVisser las, na onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden voor de ge- I menteraad van "Moerhuizen", het ontslagbesluit van burgemeester Van Gent voor. ''Wanneer de vraag gesteld wordt: 'wat heeft de burgemeester voor Ze venhuizen gedaan, dan kan simpel weg gesteld worden 'veel'. Met deze woorden besloot wethou der Van Yperen zijn toespraak die hij begon met een terugblik naar de achterliggende 8_ jaar burgemees terschap van de heer Van Gent. Dat er een maand eerder dan het tijdstip waarop de heer Van Gent 65 jaar wordt, afscheid moet worden genomen, was, zo vond de heer Van Yperen, de schuld van de overheid. Hij stelde dat het zeker niet aan de heer Van Gent heeft gelegen dat de herindeling van Zevenhuizen' door gaat, daarbij refererend aan dienst toespraak op de hoorzitting in Alp hen a.d. Rijn. "het lijkt nog maar zo kort geleden toen ik de installatietoespraak in de bruine zaal van dorpshuis 'Swanla, op 20 juli 1982 mocht houden. Sindsdien is er het nodige gebeurd. Allereerst in 1982 het rouwcentrum en het bestemmingsplan De Bonk, het volgende jaar de kleuterschool in Oud-Verlaart en de aanzet voor het dorpscentrum". Spreker stelde dat de herindeling al die jaren als een rode draad door alles heeft gelopen, bracht de aanschaf van de nieuwe brandweerauto in 83/84 in herin nering, de riolering van de buiten gebieden en vervolgens somsde hij de totstandgekomen objecten één voor één op. Zijn conclusie was dat de heer Van Gent als burgemeester veel werk verzet heeft en in het col lege voortrekkerswerk verricht heeft een rol die hem goed ligt. Tot me vrouw Van Gent zei hij dat ze zich opgesteld heeft als een echte burge meestersvrouw. "Mijn wens is dat u samen nog vele gelukkige jaren mag hebben" Wethouder J.E. Dorrestijn vond ook dat deze 8 jaar omgevlogen zijn"je bent in je leven constant aan het afscheidnemen, nu is er een con- Ifrontatie, afscheid van raad, burge meester en zelfstandige gemeente. |We constateren dat uw tak een uit voerende was en de wethouders een part-time-functie hadden". Spreker stelde dat de samenwerking in het college door de heer Van Gent als 'goed' betiteld werd en stelde de vraag of alles wel van een leien dakje liep. Er klonk weieens een stemver heffing, hetgeen niet wilde beteke- nenn dat het huwelijk slecht was, als er maar een zuiverende werking van uitging. De heer Dorrestijn sprak zijn waardering uit over de ijver die de heer Van Gent ten toon spreidde. Een burgemeester die de geschiede nis ingaat als laatste burgemeester van een zelfstandig Zevenhuizen. Onder dankzegging bood hij het echtpaar Van Gent namens de raad een fraai herinnerings-tegeltableau van Zevenhuizen aan voor hun nieu we woning in Waddinxveen. Vervolgens kwamen alle raadsfrac ties aan bod. De heer D. Zwerus SGP "Dat kwam bij ons wat vreemd over" Hij prees de heer Van Gent dat hij geen imitatie wilde zijn van zijn voor ganger en al waren er keline' me ningsverschillen in het college, dit als team naar buiten trad. Overigens H.J. Sleeuwenhoek aan het woord. Deze stelde dat het voor de heer Van Gent moeilijk moet zijn geweest bur gemeester Van 't Verlaat op te vol gen die zo populair was. "Een burge- meesterstaak is niet eenvoudig" zo citeerde de woorden van het Bijbel boek prediker, dat alles z'n bestemde tijd heeft, er een tijd van komen en een tijd van gaan is. Na enkele objecten die in deze perio de tot standgekomen zijn onder de aandacht te hebben gebracht, noem de hij het sterkste punt de onderhan delingsbekwaamheid die de heer Van Gent aan de dag legde. Hij zegde hem dank vor het vele werk en bedankte hem voor de samenwer king, al waren de uitgangspunten weieens anders. Tevens betrok hij mevrouw Van Gent in z'n toespraak die haar man opving als zaken niet gingen als verwacht werd. De heer F. Kerkhof WD sprak over een gewinningsproces toen de heer Van Gent in Zevenhuizen kwam. "U kwam vanuit een bepaalde invals hoek" Hij noemde hem een rechtlij nige voorzitter die ieder in de raad een tweede en een derde spreekron- de toestond omdat er tot besluitvor ming gekomen moest worden. Hij dankte hem voor het staan boven de partijen en de zorg voor een finan cieel gezonde gemeente die hij nu achterlaat. Hij wenste het echtpaar alle goeds. De heer J. Hogenes Gem. belangen bracht de situatie bij de burgemees tersbenoeming in juli 1982 in herin nering toen de heer Van Gent én burgemeester van Zevenhuizen werd en wethouder van Waddinxveen zou blijven tot 1 september. betreurde spreker het dat de zitban ken'in de looproutes naar het dorp, er nog steeds niet gekomen zijn. De heer Hogenes dankte de heer Van Gent voorts voor zijn inzet en het streven naar perfectie. De heer J. Brouwer CDA noemde de scheidende burgemeester een harde werker die veel moest regelen, "ik heb u leren kennen als iemand die goed werkte en veel geduld toonde.. Wij willen onze dank uitspreken dat u ieder in z'n waarde laat en een burge meester bent die gericht was op goed functioneren en in het naar buiten treden bescheidenheid toonde. De heer P. Hofman PvdA bracht de verschuiving van het raadhuis, voor afgaand aan de bouw, ter sprake, noemde e verbouwingen aan de cul turele centra Swanla en De Vierkap, het opstarten van de bouwlokatie "Swanla" en verwaphtte voortgang inzake realisering van aanleunwo ningen. "U bent de eerste en laatste sociaal democratische burgemeester van een zelfstanig Zevenhuizen in de vaart der volkeren"Vanwege dezelf de politieke kleur die de heer Van Gent volgens de heer Hofman met terughoudendheid toonde, kreeg hij van diens fractie symbolisch een rode rozenstruik voor zijn nieuwe tuin aangeboden. Hij bedankte hem voor zijn inzet en wenste het echtpaar een goede tijd in Waddinxveen. Als oudste raadslid kwam de heer concludeerde hij. "Er moet geschip perd worden, het gzag gerespec teerd terwijl de levenswijzen veran derd zijn. Als bouwaanvragen niet gehonoreerd worden krijgt de burge meester de schuld". Hij mocht de burgemeester een electrische porta ble schrijfmachine (met geheugen) overhandigen namens de raad. Gemeentesecretaris A. Visser begon met het gezegde dat afscheidnemen een beetje sterven is.... in het Frans "partir c'est mourir un peu". Hij wees erop dat door de gemeente lijke herindeling de gemeente Zeven huizen straks verleden tijd is, maar geen onvoltooid verleden tijd. "Er is nogal wat om trots op te zijn. Er zijn zeker nog wensen en verlangens, maar het verleden is ook de toekomst vandaag". De heer Visser verwees naar de profielschets die destijds ge daan was voor een burgemeester van Zevenhuizen. Geen schaap met vijf poten,, dat zou een misvormd dier geweest zijn, maar iemand met goed inzicht en een portie verstand, die in harmonie en goede verstandhouding met anderen om kon gaan in een gedwongen huwelijk. Hij schetste de verhouding burge meester en personeel: afstand- be trokkenheid en emoties. Vervolgens de verhouding gemeen tesecretaris -burgemeester: Hij deed dat aan de hand van een aantal sporten: volleyballen er moet geblokkeerd worden, een jockey houdt graag de teugels in handen; een surfer: geen golven gaan hem soms te hoog; een visser: achter het net vissen; een voetballer kan uit z'n slof schieten; een zwemmer houdt het hoofd boven water e.a. "uw vrouw was supporter, trainster, coach en masseuse" zo lachte hij. Hij hoopte dat de heer Van Gent met voldoening op z'n ambtsperiode in Zevenhuizen zal terugzien en over handigde hem, net als hij een dag eerder in Moerkapelle gedaan had, het eerste relatiegeschenk van de nieuwe gemeente "moerhuizen", nl. een ballpoint met inscriptie, met de opmerking" Het verleden is ook de toekomst van vandaag". Opperwachtmeester P. Rubeling. wil de niet terugblikken, doch stelde'dat hij in 1982 gerept had over drie hoeksoverleg, hetgeen tot zijn verba zing ook echt een feit geworden is met politie en gemeenten. Hij roemde de heer Van Gent over zijn positieve inbreng als hoofd van de politie en dankte hem voor de goede samenwerking. Brandweercommandant A. Roos had een humoristische toespraak. Hij wilde niet teveel in details treden maar overhanidgde de heer Van Gent wel de bladzijde van de brand weergeschiedenis die nog niet oud is. (perikelen opheffing brandweer Oud-Verlaat en aftreden voormalige brandweercommandant) Voor de grap had hij een rol printpapier meegebracht, zodat het leek of hij een hele lange toespraak zou hou den. Onder dankzegging voor de medewerking overhandigde hij hem een boek over 'grote branden in de lage landen'. De heer N. Dirkzwager, directeur van de openbare basisschool 't Rei- gerbos noemde de burgemeester 'kindvriendelijk'. Eén aspect van diens karakter wat nog niet genoemd was. "Als een kind een brief schreef aan de burgemeester dan kreeg het persoonlijk antwoord en was daar trots op". Hij zegde hem en zijn vrouw dank voor het bijwonnen van schoolse manifestaties en musicals en zijn getoonde belangstelling voor de schoolprojecten en het betrekken van de kinderen bij de 4-mei her denking. Burgemeester V.d. Linden van Bleiswijk sprak namens meerdere collega's een afscheidswoord en bracht de contacten in de besturen van o.a. De Tien Gemeenten en het recreatieschap ter sprake, waar de heer Van Gent ook weieens met stemverheffing kon spreken. Hij zei hem te waarderen om zijn bestuurlijk inzicht en neomde hem een gevolesmens wie emoties niet vreemd zijn. Burgemeester Van Gent zei in zijn dankwoord tegen dit afscheid te hebben opgezien en bedankte de diverse sprekers en betrok in zijn dank ook het ambtenarencorps. Wat betreft de zinspeling van de heer Hogenes, over het wethouderschap van Waddinxveen en burgemeester schap van Zevenhuizen gaf hij ver duidelijking dat hij deze combinatie niet gewenst had en dientengevolge Waddinxveen het anderhalve maand zonder derde wethouder heeft moe ten stellen. evenhuizen De Kleine Trompetter" geett op aterdagavond 26 januari een gran- joze show-uitvoering, iet alleen het gehoor wordt ge- treeld, ook het oog zal genieten van etgeen geboden wordt tijdens de aarlijkse uitvoeringsavond in dorps- uis "Swanla". e kleine sporthal zal als feestzaal orden ingericht met terrasjes, waar et prettig toeven is. ier kunnen ca. 400 leden, introdu ces en belangstellenden genieten an het geboden entertainment en et resultaat waarnemen van een aar repeteren. Zevenhuizen- Kampeerterrein Ze venhuizen was vorige week zaterdag de verzamelplaats van een Cros sloop. Deze werd door een comité van deze camping georganiseerd. De Prestatieloop had afstanden van 3200, 6400 n 9600 meter. Er waren ca. honderd deelnemers. De route liep over en langs de Rotte en werd, naarmate de afstand vor derde (ruw en onverhard terrein) glib beriger en sensationeler. De Linschotenaar Rut Stigter zetten zich aan de leiding en een grote groep volgde op afstand. In deze groep o.a. Piet Eiekelenboom en Jan van Cappellen uit Zevenhuizen, de Boskopers Bert Koster en Jan de Jong, de Zoetermeerder Jan Cam- meraat en Dick Nijhof uit Rotterdam. In deze groep overigens ook de Bleiswijkers Martijn v.d. Meer- win naar eerste Lions-loop) en Michel Rutten. In de middenmoot werd evenzeer hard gestreden. Na afloop werden de sportief gele verde prestaties, de krachtsinspan ning en het geslaagde idee, positief besproken in café De Roerdomp waar de herinneringen werden af gehaald en T-shirts werden verloot. In totaal namen 97 'lopers' aan deze eerste Zevenhuizense Crossloop deel. 17 personen uit Zevenhuizen, 12 uit Nieuwerkerk en 12 uit Moor drecht., 5 uit Waddinxveen e.a. Uitslag: 1. Rut Stigter Linschoten: tijd 34.54 min over 9600 meter 2. Jan Cammeraat Zoetermeer 35.34: 3. Bert Koster Boskoop 35.48; 4. Jan de Jong Boskoop 36.15; 5. Dick Nijhof Rotterdam 36.23. Dames: 1. Annemiek Kaptein Zoe termeer 42.40; 2. Thea v.d. berg Bleiswijk, 3. Letteke Broekman Waddinxveen. Op 23 februari is de "Lionsloop" in Zevenhuizen. Zevenhuizen- Op donderdag 10 januari wordt door Film "Rottezoom" vertoond: "Mij left foot" van Jim Sheridan met Daniël Day Lewis in een schitterende hoofdrol. De filmvoorstelling kan bijgewoond worden in dorpshuis "Swanla" aanvang 20.15 uur. Toegangsprijs f 8,50. CJP/65 f 3,75. Zevenhuizen-Op suggestie van de heer J. Brouwer CDA. werd er tij dens de rondvraag van de laatste gemeenteraadsvergadering van Ze venhuizen, een discussie gestart over het zogeheten "P.C. Privé-Project". Ambtenaren zouden met financiële medewerking van de gemeente, een personal computer kunnen verkrij gen om hierop thuis meer vaardig heid te verkrijgen. 20 ambtenaren hebben hier hun belangstelling voor getoond. De discussie kwam wel op gang, maar er kwam geen afronding en duidelijkheid over de wijze waarop deze computers aangeschaft moeten worden. Er klonk nog een idee om ze als afscheidscadeau te schenken, hetgeen niet tot de mogelijkheden behoort, daar 20 personen niet im pliceert dat dit het gehele ambtena rencorps is. De suggestie werd daarom aangehouden tot een raadsvergadering van de nieuwe ge meenteraad van Moerhuizen.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 15