Oecumenische gebedsdienst Oplossing kerspuzzel Prijswinnaars Kerstpuzzels Dorpskrant >bby- fentoonstelling iii "De Tas" Ook in 1991 zijn de politie berichten weer aanwezig in de Dorpskrant Kerkdiensten Benthuizen PERSBERICHTEN: van 30 december 1990 t/m 5 januari 1991. Ingezonden Dorpskrant 391/9 januari 1991 vW t %y, Moerhuizen- In het kader van de jaarlijkse "Week van Gebed voor de Christelijke Eenheid" die wereldwijd wordt ge houden, willen wij als plaatselijke werkgroep oecumene, ook in 1991 een gebedsdienst houden. Wat ons bindt, willen wij naar voren brengen in deze oecumenische dienst, die tot stand kon komen door de positieve contacten met de kerk genootschappen en hun voorgan gers. We voelen ons zo veilig in onze vertrouwde omgeving en in onze ei gen kerk. maar is het niet belangrijk eens buiten onze kring te stappen, elkaar te spreken in oecumenische verbondenheid en te helpen Gods boodschap over te brengen aan medemensen en aan nieuwe gene raties. Rondom het thema "Looft de Heer, alle volkeren..." hebben wij ter voor bereiding enige gesprekken gevoerd en de liturgie samengesteld. Wij nodigen u van harte uit voor deze dienst: op vrijdag 18 januari 1991 aanvang 19.30 uur in de hervormde kerk te Zevenhuizen. Voorganger: ds. H. Gaasbeek, m.m.v. het Gereformeer de kerkkoor o.l.v. Adriaan Verhoef. Na de dienst is er gelegenheid om koffie te drinken. zondag 13 januari Hervormde kerk 930 uur ds. JBoer 18.00 uur cand. J.P.J. Voets Hazer- swoude S.O.W."De Hoeksteen" 10.00 uur dr. Brade Alphen a.d. Rijn Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- dienst B oplossingen van de kerstpuzzel rijn: Kruiswoordpuzzel Bpskrant twaalf en half jaar. Geheimschrift vraag was: Jan is tweemaal zo Din als Piet was toen Jan even oud was als Piet nu is. Samen zijn ze »ntig. Hoe oud zijn ze nu? rplossing is: Jan is 40 jaar en Piet [O jaar. Invuloefening Ialles is ingevuld moet het woord |opa diagonaal verschijnen. lelthuizen- Op 25 en 26 januari a.s. m iiseert de Stichting Evenemen en commissie Benthuizen, een otse "Hobby-tentoonstelling" in puw "De Tas". Iedereen die graat ltselt, verzamelt, schildert e.d. tiA rijn/haar hobby ten toonstellen. MJi mag zelf over zijn/haar hobby «lellen tijdens de tentoonstelling die B dagen duurt. Erfcijn geen kosten aan deelname lew nden. De tentoongestelde goe ie» worden verzekerd. Wie mee wil doei en zijn/haar hobby-produkten Bentoonstellen, kan tel. informe- reilbij Nico Krol tel. 079 -31.38.20 grae tussen 19.00 en 20.00 uur. Korps Rijkspolitie Groep Nieuwerkerk aan den IJssel jftuwerkerk a.d. IJssel- Op 10 ja nuari wordt er in het Hervormd Körkelijk Centrum aan de J. A. Beije- Stkstraat te Nieuwerkerk a.d. IJssel een 'Nieuwjaarsreceptie" van de Ned. Christenvrouwenbond gehou den aanvang 19.30 uur. Vervolgens komt de heer Oosterbaan, milieu- Becteur bij de gemeente Nieu- Bkerk vertellen over de aspecten een gezond leefklimaat: nl. het Overige prijswinnaars: na trekking Niet op de foto staan J. Visser van Beemd 9 te Gouderak en I. Harreman Van Zuytland 39 te Benthuizen. Zij en de navolgende personen kregen een biljet van vijfentwintig gulden uitgereikt - na loting- onder de vele inzenders van de Kerstpuzzels. P. van helden, Fazantdreef Waddinxveen, Gerda Slobbe Akkerstraat 17 Zevenhuizen; J. Terpstra Schielandsingel Zevenhuizen; W.P.F. Stolk 3e Tochtweg 2 Moordrecht; C. Huisman Wilhelminastraat Moerkapelle; K. Hamelink Zeemanstraat Nieuwerkerk a.d. IJssel; Coby van Halm Het Hogeland 6 Zevenhuizen; H.J.P. Koetsier Onderweg 14 Waddinxveen. Zevenhuizen- Dankzij de heer Frans Schier- eck stonden in de Kerst-Dorps- krant drie puzzels afgebeeld. Deze zonder fouten op te los sen was een moeilijke klus. De 19-jarige Leon van Vliet uit Moerkapelle was de enige die een compleet foutloze inzen ding deed van drie puzzels. Hij had exact de juiste ant woorden. Leon loste de puz zels voor z'n plezier op. Vorig jaar was z'n grootmoe der één van de gelukkige prijs winnaars. Nu mocht deze tweedejaars student 'rechten' uit handen van Frans Schiereck, namens de Dorpskrant een bedrag van honderd gulden in ontvangst nemen. AANRIJDINGEN 31-12-1990 OR de kruising Schielandweg/Ker- vond een aanrijding plaats twee personenauto's. Een >ner van Nieuwerkerk wilde, rij- ide over de Kerklaan, de Schie- Iweg oversteken. Hierbij zag hij luto van een inwoner van Wad- ~lïveen over het hoofd. Deze reed over de Schielandweg. Het resultaat van deze voorrangsfout was een aanujding. De schade was groot, mae - bleef beperkt tot de voertuigen HOl-1991 Op het parkeerterrein achter het Bjerhof aan de zijde van het inendaal vond een aanrijding plas :s tussen twee personenauto's, ten inwoner van Nieuwerkerk had getr icht zijn auto te parkeren en was te9en een stilstaande auto geleden. Bij het ter plaatse komen van Je politie, bleek deze bestuurder ^feP in het glaasje gekeken te ^Jen. De man werd overgebracht naa: het bureau, waar hij een ade- |S>alyse onderging. Na een rijver- 'e hebben gekregen werd de mar naar huis gestuurd. Tegen hem ^Jproces-verbaal worden opge- 1-1991 le RW-20 vond een eenzijdig ïval plaats. Een bestelbus, be- fd door een inwoner van Rot- pm, wilde een ander voertuig |en. Hierbij begon het voertuig deling te slingeren, waardoor de lurder de macht over het stuur 'or en de auto omsloeg. De in- iden kwamen er met lichte ver- pingeo yan af. Deautowerd. totaal vernield. Een onderzoek leer de, dat het voertuig bijna 100% overbeladen was op het moment van de aanrijding. Tegen de bestuur der zal proces-verbaal worden op- gemaakt. ONVERZEKERD Op de RW-20 werd een auto ge controleerd. Na controle bleek het om een onverzekerde auto te gaan. De eigenaar/bestuurder, een inwo ner van Zevenhuizen, kreeg een proces-verbaal. De auto werd uit het verkeer genomen. MISHANDELING 31-12-1990 Een inwoner van Amsterdam maak te, na een bezoek aan een horecage legenheid in de Dorpsstraat, bij het verlaten hiervan enkele opmerkin gen over het uiterlijk van de portier. Deze portier was hier niet van ge diend. Er ontstond een handge meen, wat de Amsterdammer een gebroken neus opleverde. Tegen de portier zal proces-verbaal worden opgemaakt terzake mishandeling. VERNIELING 31-12-1990/01-01-1991 Ondanks het feit dat de jaarwisseling te Nieuwerkerk aan den IJssel rustig verlopen is, werden er toch enkele vernielingen gepleegd. Vooral (semi)overheidsgebouwen moesten het ontgelden. In alle gevallen wer den .er ruiten vernield. Dit gebeurde onder andere bij het gemeentehuis, het NS-station en de Gideonschool. VERNIELING (vervolg) 02-01-1991 Een geparkeerd staande vrachtauto aan de Europalaan en diverse andere vrachtauto's staande op een terrein langs de Parallelweg Noord werden vernield. In totaal werden tien auto's beschoten met een geweer. Van de meeste voertuigen moeten de ruiten het ontgelden. 03-01-1991 Van een geparkeerd staande perso nenauto aan het Mezendaal werd een buitenspiegel vernield. De da ders hebben de spiegel van de auto geschopt. DIEFSTAL FIETS 01-01-1991 Vanuit het portiek van een flat aan de Ir. Lelystraat werden twee fietsen weggenomen. Het betrof een heren fiets, kleur zwart, merk Eureka en een damesfiets, kleur beige, merk Excellent. Het afgesloten slot bleek geen belemmering voor de daders. 03-01-1991 Vanuit de stalling van het NS-station aan de Kerklaan werd een fiets weg genomen. Ditmaal betrof het een herenfiets, merk Batavus, kleur bruin. VALSE ALARMKRETEN 04-01-1990 Al een aantal dagen werden hulpin stanties, zoals brandweer en politie en diverse particuliere instanties ge confronteerd met valse meldingen en bestellingen. Op 04-01-1991 werd er een ambulance besteld, omdat er iemand van de trap geval len zou zijn. Ook deze melding bleek vals. Na analyse van de meldingen bleek het spoor te lopen naar een inwoner van Nieuwerkerk. Nadat hij was aangehouden, bekende hij tij dens het verhoor de valse meldingen. Tegen hem zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Tevens zullen aan hem de rekeningen gepresenteerd worden van de kosten die door de diverse instanties gemaakt werden. INBRAAK 05-01-1991 Een woning aan het Zwanendaal werd door leden van het inbrekersgil de bezocht. Men wist door verbre king binnen te komen. De daders verdwenen met geld. VERHUISBERICHT Op 8 januari 1991 verhuist de Nieu- werkerkse politie naar het nieuwe kantorencomplex aan het Raad huisplein. Het bezoekersadres zal vanaf die datum Raadhuisplein 50 worden. Het telefoonnummer blijft ongewijzigd enwel 01803-14444. GEVONDEN VOORWERPEN goudkleurige aansteker: handschoe nen; bankbiljet; sleutel aan hanger; damesportemonnee; konijn; sleutel hanger met portemonnee; sleutel aan koord; sleutels aan hanger; VERLOREN VOORWERPEN twee sleutels aan grote ring; 2 x gouden schakelarmband; fietssleutel aan rode hanger; zilveren bedelarm band; gouden armband; rijbewijs; sleutelbos; creditcard; rijbewijsetui, met daarin een kentekenbewijs, rij bewijs en paspoort; schaap; groen lederen portefeuille met daarin pas poort en rijbewijs; een hond, Mal- thezer leeuwtje; Ford autosleutels; sleutelbos met 4 sleutels; bruine portemonnee; zwarte portefeuille met o.a. rijbewijs, kentekenbewijs, paspoort; kleine Bijbel; sleutel van Opel.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 23