ZEVENHUIZEN/MOïRKAPiLLi 1 Oud papier Een drukke agenda voor de Kerstvakantie Film Roemenië Nieuws gierig... Rentokil-ZVH heren beginnen het jaar goed Ook in 1991 kunt u weer eert gratis plaatsei Praatcafé Nessevliet EHBO- cursus voor beginners van start Op 2 dorpf A.W. kalle 's Av geho Visst Dorpskrant 391/9 januari 1991 Zevenhuizen/Oud-Verlaat- Vrijdag 11 en zaterdag 12 januari is er weer een 'oud-papier-actie' bij de chr.basisschool "De Nessevliet in Oud-Verlaat. Oud papier kan vrij dagmiddag van 15.00 tot 19.00 uur ingeleverd worden en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur bij de con tainer op het parkeerterrein bij "De Vierkap". Iemand die 'nieuwsgierig' is, is 'gierig met nieuws'; tuk op sensatie om die voor zichzelf te houden: niet mede deelzaam. Dezer dagen werd mij de vraag ge steld of ik 'nieuwsgierig' ben. "Nee" moet dan het antwoord zijn, want het werk voor een krant als de Dorpskrant moet gedaan worden in het belang van anderen. Ander nieuws: in de persoonlijke sfeer, is bestemd om voor jezelf te houden en niet voor derden. Of je op vertrouwelijkheden nu wel zo tuk moet zijn, is een vraag die ieder voor zich kan stellen.... Je zult maar vertrouwelijkheden te horen krijgen die jij mee moet helpen dragen. Kan degene'die deze toege speeld krijgt (in vertrouwen) dit wel aan????? Wij als Dorpskrant horen graag 'nieuwe dingen', vernemen graag 'nieuws' dat voor iedereen bestemd is: dat doorverteld mag worden. Dan kan het 'beschouwd' worden door iedereen. De lezer kan het 'tot zich nemen', of 'naast zich neerleggen'. 'Er nota van nemen' of 'overslaan'. Het feit of de wetenswaardigheden zijn medegedeeld en voor de krant als zodanig afgedaan.... Op naar het volgendezonder je er emotioneel bij betrokken te voelen. Je stond erbij en je keek ernaar De Redactie is dus niet 'nieuws-gie- rig' maar in het algemeen belang, 'stapel op' wetenswaardigheden, nieuwtjes, originaliteiten, leuke hobby's, aparte bezigheden, vrijwilligers die niet te betalen zijn. enz. enz... Bel gerust.Schroom niet! Tel. 01802-1653. Redactie. Zevenhuizen- Dinsdagavond 8 ja nuari ging de 'EHBO-cursus voor beginners' van start in het gebouw voor hulpverleningsdiensten aan de B. Boerstraat in Zevenhuizen. On danks deze start is het nog mogelijk voor degenen die aan de cursus deel willen nemen, zich aan te melden. Dat kan deze week nog bij Burg. Boerstraat 14, tel. 1522 of tel. 1376. Er kwam een einde aan de zelfstandigheid van: Zevenhui zen, Moerkapelle en Benthui- Inwoners van Zevenhuizen Moer kapelle en Benthuizen mochten in de Kerstvakantie afscheid nemen. In Moerkapelle werd dat gedaan van de gemeenteraad in het dorpshuis Op Moer" op dinsdag 18 december. Velen kwamen de leden van de raad, burgemeester A.W. Lips en hun partners de hand drukken. Twee dagen later gebeurde dat in Zevenhuizen. Op 28 december in Benthuizen. De agenda van de Dorpskrant was dan ook dagelijks 'bezet' ondanks het feit dat er geen krant uitkwam. We begonnen met een'jubileumher denking 12_ jaar Dorpskrant op 17 december; op deze dag mocht ook Ed Broer, brandweercommandant van Moer kapelle gedenken dat hij 25 jaar bij de brandweer was; in Benthuizen werd de laatste 'normale' gemeente raadsvergadering gehouden. 18 december: 'normale' raadsverga dering Moerkapelle en 'buitengewo ne' gemeenteraadsvergadering: na middag. 's Avonds afscheidsrecep tie. 19 december: in het gemeentehuis van Zevenhuizen vond een buitenge wone raadsvergadering plaats: af scheid burgemeester A.H. van Gent. 20 december: in "Swanla" stond die avond een lange rij met mensen die afscheid van het echtpaar Van Gent kwamen nemen. Er was voor ieder persoonlijke aandacht, hetgeen re sulteerde in lange wachttijden 21 december...en de dag erna: een KOHVOOI schitterende bruidsjaponnenshow in het gemeentehuis van de Historische Kring, in Benthuizen Een Kerstzangavond in Moerkapelle en Kerstviering jeugdclubs Zeven huizen. 22 december was er de Wintershow van Rolling '90 in Moerkapelle 24 december :Er reed een arreslee door Zevenhuizen. Er was dan wel geen sneeuw, maar het leek net echt. Een geste van de plaatselijke AH supermarkt. 27 decemberverhuizing inventaris van gemeentehuizen Moerkapelle en Benthuizen. Van Moerkapelle naar Zevenhuizen, van Benthuizen naar Rijneveld. 28 december afscheid van zelfstan dig Benthuizen: buitengewone raadsvergadering en aansluitend ge animeerde receptie. Moerkapelle- In de "Kerst-Dot krant" stond een artikel over deU levenissen van een deelneemster, het Roemenië-Konvooi, dat eij november vanuit Moerkapelle n< Roemenië ging met hulpgoederi De Nieuwerkerkse Sandra Nelera vertelde in dit artikel over haar bei venissen en die van het totale ki vooi. Film Op zaterdag 19 januari a.s. zal hj Roemenië-Konvooi Moerkapelle. film vertonen die is gemaakt van hulpactie. De film geeft beelden te zien vana! handelingen die gedaan zijn voori gaand aan het transport, waant» zovelen daadwerkelijk hebben holpen. De filmvoorstelling begint om 201] uur precies in dorpshuis "Op Moei Alle mensen die aan het verzamele sorteren enz. hebben meegewet mogen zich verzekerd weten vane gereserveerd kaartje dat af te haler tot en met vrijdag 11 januari bij] Fotoboetiek. Voor overige belangstellenden ge] dat zij vanaf zaterdag 12 januari a: maximaal 2 kaartjes per persod kunnen afhalen bij de Moerkape] Fotoboetiek. Hierbij geldt ev op=op! De film is op deze avond tevens koop voor veertig gulden. De brengst komt ten goede aan Ri menië! Een groot deel van de gemeenteraad van Moerkapelle tijdens een afscheidsreceptie vergezeld van hun partners. Het echtpaar De Gooijer ontbreekt. Ine Krir lik |m« Zevenhuizen- Vrijdagavond 11 ja nuari a.s. is er bij koffiebar 't Praat huis weer "Praatcafé Met veel gezelligheid, tijd om een praatje met iemand te maken, wat te lezen, of een spelletje te doen. Biljarten behoort ook tot de moge lijkheden, evenals darten en gewoon koffie drinken. Er is veel te doen in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 Jongeren vanaf 15 jaar zijn hartelijk welkom. Aanvang 20.00 uur. Zevenhuizen- Rentokil-ZVH speelde zaterdag 5 januari tegen het Arn hemse EAW, de nummer elf van de eredivisie. Trainer Toon v.d. Burgt kan nog steeds niet beschikken over drie spelers. Jan Clardeij, mark Dronkers en Edger Tinkhof. Cees van opijnen verving Jan Clardeij in de basis. Nadat iedereen een keer geserveerd had, werd het eerste punt door EAW gescoord, dat verder een 0-2 voorsprong nam. Dit was echter van korte duur. na een sterke opslagbeurt van Laurens Clardeij, wist Rentokil- ZVH met 3-23 voor te komen. Deze voorsprong werd door een sterke blokkering steeds verder uitge_ bouwd, wat resulteerde in een 15-5 setwinst. In dé tweede set waren de spelers van Rentokil-ZVH even niet bij de les, door de gemakkelijke winst in de eerste set, was er nu concentra tieverlies te bespeuren. EAW wist dit te gebruiken en kwam met 0-6 voor, voordat Rentokil-ZVH er iets tegenover kon stellen. Rentokil ging moeilijker serveren en de pass bij EAW werd daardoor minder, zodat de Zevenhuizense blokkering geen moeite meer had aan de EAW- smashes. Met 15-11 ging deze set naar Rentokil toe. Ook de derde set werd met 15-5 door de gastheren gewonnen, die zodoende aan de kop van de eredivisie blijven staan. Aan staande zaterdag spelen de heren in Kampen óm 19.00 uur tegen hekke- sluiter Reflex. Dames Rentokil-ZVH blijven in de race De dames gingen zaterdag naar Voorburg toe, om het op te nemen tegen Tonegido, de nummer tien van de tweede divisie. Trainer Willem Jan van Yperen moest het team laten spelen met een niet honderd procent fitte Carin Nagtegaal. Deze kon de gehele week niet trainen vanwege ziekte. In een ongeïnspireerde wed strijd wisten de Zevenhuizense da mes toch de nodige punten binnen te halen. Tonegido wist in de beginfase van elke set het initiatief te nemen en telkens een voorsprong te pakken, maar de nummer twee van de divisie wist op het juiste moment zichzelf weer op te peppen en kon via de setstanden 13-15.8-15 en 13-15 de volle winst naar Zevenhuizen nemen. Aanstaande zaterdag spelen de da mes om 17.00 uur tegen Ekspalvo in eigen huis. Rentokil-ZVH dames tegen DOS voor de NSW-beker De dames van Rentokil-ZVH spelen zaterdag 9 februari om 17.00 uur in Zevenhuizen tegen streekgenoot DÓS voor de derde ronde van de NSW-beker. Rentokil-ZVH 2 heren missen vastheid in de pass Heren 2 speelde in eigen huis tegen Ekspalvo uit Dordrecht. Een team dat op drie punten achter Rentokil in de tweede divisie staat. Coach Nico den Hollander had za terdag een team waarbij een aantal blessures zorgde dat de selectie uit gedund was. Remco van Dijk en Frans Streefland speelden niet. Ekspalvo begon de wedstrijd voort varend. De pass bij Rentokil werd niet goed verzorgd. Spelverdeler John van Zuylen gaf hierdoor te doorzichtige set-ups, waardoor de blokkering van Ekspalvo geen moei te met de Rentokil-aanvallen had. De eerste set ging met 6-15 naar Eks palvo toe. In de tweede en derde set nam Rentokil-ZVH het initiatief en kwam Hans Lindhout binnen de lijnen, mede door zijn aanvalskracht wist Rentokil deze sets met resp. 15-10 en 15-5 winnend af te sluiten, in de vierde set verviel Rentokil-ZVH weer in een slechte passing en moest toezien dat Ekspalvo met 7-15 deze set wón. In de beslissende vijfde set kon op het eind de Zevenhuizense ploeg niet de beslissende punten scoren. Met 12- 15 won Ekspatvo ook deze set. Voor a.s. zaterdag staat de 'uit-wed- strijd' tegen SVC in Den Haag op het programma. Wisselend succes Rentokil- jeugd in Spike Cup In de Kerstvakantie werd door de volleybal-jeugd tot 18 jaar de eerste ronde van de Nationale Spike-Cup gespeeld. Voor Rentokil-ZVH deden de dames en heren-junioren mee. De dames speelden in Dordrecht tegen orga nisator Ekspalvo, Symmachia, Slie- drecht Sport, Ridderveld en Bach SV. Het team werd door gelegenheids- coach Joyce Ruygrok naar een winstpartij en twee gelijke spelen geleid. De uitslagen zijn: Rentokil- Ekspalvo 0-2; Rentokil-ZVH -Sm machia 1-1; Ren- Sliedrecht Sport 0-2; Rent- Ridderveld 1-1 en Rent] Bach 2-0. Speelsters in dit dames jeugdteffl zijn: Monique Braat, Janneke Knecht, Stephanie van Duin. Jo ;<w en Sharita Zappeij, Kristina Vissejjaa' Charon Sleeuwenhoek, Carolinlue Visser, Simone v.d. Heiden 9®- Claudia Zuyderwijk. a/ Bij de heren-junioren verliep tfl eerste ronde beter, het team samen met coach Bas Nol tweemaal te winnen en tv. de gelijk te spelen. Van Wevoc en AVC Spirit wei t0 l met 2-0 gewonnen en tegen 8 DOS werd gelijk gespeeld. Vet Spelers in dit team zijn: Ste 0p Bolsterlee, Jeroen de Bruin. Rernjj RP: van Dijk, Sander Poot. Jan-Marfj In Visser, Bareld v.d. Meer, Arjen - we'. Wel en Camiel Hack. ^R drie Wedstrijdprogramma Rento- de kil-ZVH Voor zaterdag 12 januari staan d^R volgende wedstrijden gepland dorpshuis "Swanla ^R Om 12.30 uur BI dames aspirat ne' ten -Sille/Jupiter B2; -13.00 uur heren asp. C2 -Forum JB Cl J -14.00 uur dames 2 -Gemini/K] heren 3 -Agon 1; dames 6 L Bank/Be Fair 5. -15.30 uur dames 4 -Dosko 2 -16.00 uur dames 3-VCH l;damf 7 -CV Bank/Be Fair 6 17.00 uur Rentokil-ZVH heren - Ekspalvo He me wa W mit "Ef het var Als

Dorpskrant | 1991 | | pagina 26