Begint de victorie in Moordrecht? Gerrie 5 gehuldigd met productie 100.000 liter. 1 Trekking prijzen nktie "Moord winkels". Nog enkele bassen en tenoren nodig! Gouwestad programma. In Dorpshuis Gouderak zijn veel mogelijkheden iz//'/ bon voor GRATIS KLEINTJE Dorpskrant 391/9 januari 1991 H- ijn floorcbechtsei Ifoerie De heer Van Blitterswijk, die op het industrieterrein aan de Oostpolder- weg een bedrijf heeft in machines voor groen- en milieu -techniek, heeft een geheel nieuwe machine ontwikkeld in de strijd tegen de hondepoep.Er zijn dan wel meer andere machines in gebruik, die ge acht worden het probleem grondig aan te pakken met van groenvoorzieningen wordt ge bruikt een installatie gemonteerd. Die bestaat uit een vacuumpomp en een zuigsysteem en achterop de machine een z.g. minicontainer (een normale huisvuilcontainer). Het is dus geen stofzuiger, maar een machine die op een vacuum principe werkt. De ontwikkelde machine is door het wisselend succes overigens. Be kend is o.m. de "Caninette",die gek scherend ook wel eens "kakkinette" wordt genoemd. Op een motorfiets is een soort van drollen- stofzuiger gemonteerd, die als nadeel heeft, dat de motor door haar zware op bouw moeilijk wendbaar is en dege ne die de machine bedient een zwaar gebouwd persoon moet zijn. Van Blitterswijk nu, heeft op een bestaande, hydraulisch aangedre ven machine, die bij het onderhoud R lemeentelijk reinigingsbedrijf van Rotterdam, de Roteb acht weken lang uitgeprobeerd, met volgens Van Blitterswijk doorslaand suc ces. Dat werd overigens door Jan Deckers, districtschef van de Roteb in een artikel dat in een landelijk dagblad stond beaamd. Volgens Deckers levert dit proto-type, waar op door Roteb provisorisch'een ho gedrukspuit is gemonteerd goede prestaties. Per dag wordt er zeker 80 kilo hondepoep mee opgezo gen. Ook de reacties van de bewo ners van de wijk waar machine be proefd wordt zijn alleen maar posi tief. Men ziet dat er nu wat gebeurt. Met echte Rotterdamse humor heeft de machine ook al een naam gekregen n.l. het "poepiemonster". Op basis van de ervaringen die Ro teb met de machine heeft opge daan, zijn er in het proto-type een aantal wijzigingen aangebracht. Zo is bijvoorbeeld de stoel van de be stuurder van de machine verbeterd en is de aanzuigslang eveneens verbeterd, terwijl ook de hogedruk spuit in de definitieve versie stan daard wordt aangebracht. De machine is door Van Blitterswijk aan Roteb verhuurd met de condi tie, dat de machine regelmatig be schikbaar is voor demonstraties bij andere gemeenten. Het ligt in de bedoeling, de pro ductie binnenkort op te gaan star ten, voorlopig vijf machines, maar Van Blitterswijk hoopt er nog in de komende tijd meer te verkopen aan andere gemeenten in Nederland. Zijn optimisme is gestoeld op de vele verzoeken om demonstratie van de machine en de positieve reacties op deze nieuwe machine van anderen. Het "poepiemonster" werkt zeer milieuvriendelijk. Het afvalproduct (de hondedrollen) wordt in een nor male huisvuil-container verzameld waarna de container door de reini gingsdienst opgehaald kan wor den. Van Blitterswijk heeft met de door hem ontwikkeld machine mogelijk een aanzet gegeven tot de oplos sing van een knellend probleem in onze huidige samenleving, de ver ontreiniging van onze straten etc. door de hondepoep. Op de foto het nieuwe "poepiemonster" Voorbijgangers, die op vrijdaga vond 29 december j.L de Rabobank passeerden, keken raar op, toen zij de twee politieagenten P. Hitzert en C. Notenboom gebogen zagen over een enorme stapel enveloppen, die in de hal van de bank waren neer gegooid. Het betrof hier gelukkig geen ban koverval, zoals menigeen gedacht moet hebben, maar de trekking van de prijzen van de Moordwinkel- ak- tie. Tot 28 december had het win kelend publiek de tijd om een of meerdere enveloppen te vullen met kassabonnen tot een bedrag van fl. 250,—. De enveloppen konden worden afgegeven bij Verboom, Aad en Marijke en Van der Haak. Naar schatting werden er ca 3500 tot 4000 enveloppen ingeleverd/ Onder het genot van een drankje en een hapje werden door beide agenten de 38 prijswinnaars ge trokken in aanwezigheid van enkele bestuursleden van de "Moordwin- kels". Nauwgezet werden de kassa bonnen in de enveloppen nageteld. De prijswinnaars van de twee hoog ste prijzen werden vervolgens op gehaald om hun prijs in ontvangst te komen nemen. De speciale prijs van de Rabobank, een bedrag fl. 450,aan reischeques gewonnen door de fam. H. vai Hoek uit de Prins Bernhards' de waardebonnen t.w.v. fl. 3l van de Verenigde Spaarbank gen naar de fam. Bos uit de Mei Lallemanstraat. Een waardebon van fl. 25,— gewonnen door: B. van Asperei Binken, E. van Helden, J. van deren, A.Gahler, S. v.d. Pann Spekman, fam. v.d. Loeverim Modderkolk, S. Hoogland, J. woerd-van Driel, J.B. Woordm E. v.d. Velde, A. Brandwijk,, Rozendal, N. v.d. Zijden, Maudl zeroms, mevr. van Kerkhof, R re, fam. de Boer. Waardebonnen van fl. 50.— den gewonnen door J.M. vanLi wen. D. van Vliet, fam. Gennir Jan Spelt. A. van Toor, A. Ra D. Heikoop en P. Priem. Degi kige bezitters van fl. 100. waardebonnen werden: J.W. Dommelen, C. Trouwborst, Eeuwes, A.G. Steenbergen Timmerman, K. Terlouw, A. I mans en K.D. Verboom. De prj zijn door de Moordwinkels zorgd. r-* N-N Na een oproep die het dameskoor ADVENDO enkele weken terug heeft gedaan, hebben zich intussen 12 tenoren en bassen opgegeven. Het zijn er echter nog niet voldoen de voor een uitvoering van het Re quiem van Mozart. Er zijn tenminste nog 4 extra stemmen nodig om een uitvoering mogelijk te maken. Daarom doet ADVENDO nogmaals een beroep op mannen, die willen en kunnen zingen. Voor de goede orde volgen e D vj enkele gegevens. -de repetitie is 1x per wee-el maandagavond. -de repetities voor het ReqiM beginnen in februari. I -de uitvoering is in november li Wie meer informatie wil of zier vast wil opgeven, kan bellen mevr. J.. Hertog (tel. 2294): ~i A. Vis (tel. 2427; mevr. N. van Willigen (tel. 4062). Donderdag 3 januari is "superkoe" Gerrie 5 van de familie P. van Nielen aan de Middelweg gehuldigd voor haar totale melkproductie van meer dan 100.000 liter. Die huldiging gebeurde tijdens een drukbezochte receptie in het weg restaurant "de Pleisterplaats" eveneens aan de Middelweg gele gen. Er waren tijdens de receptie een lange rij van sprekers, die elke vanuit hun eigen gezichtshoek en in eigen bewoordingen de prestaties van Gerrie 5 belichtten. Daarbij werd het aandeel van eigenaar P. van Nielen en diens echtgenote eveneens onder de aandacht ge bracht. De liefde voor en de ver zorging van het dieris van groot belang. Gerrie 5 is de eerste koe in de Zuidplaspolder, die deze hooge productie heeft bereikt. Volgens de heer K. Anker van het district Krim- penerwaard van de Melkcontrole is het al wel twintig jaar geleden, dat in de IJsselstreek een koe deze zelfde prestatie heeft geleverd. Gespro ken werd o.a. door afgevaardigden van het Nederlands Rundvee Syn dicaat, de Gezondheidsdienst voor Dieren, de K.I., de Hollandse Maat schappij van Landbouw, burge meester A.F. Bonthuis van Moord recht en de directeur van de Ra bobank in Moordrecht J. 't Hart. Rond half negen werd Gerrie 5 ondanks het slechte weer toch nog even getoond, waarbij ze een fees telijk lint met cocarde kreeg omge hangen, waarna ze uitgebreid werd gefotografeerd. Ze liet het zich in alle rust welgevallen, waarna ze weer snel de eigen warme stal kon opzoeken terwijl het feest in "de Pleisterplaats" verder doorging. De familie van Nielen heeft niet al leen vele handen gedrukt tijdens de receptie maar kreeg veel geschen ken en bloemen aangeboden. Gerrie 5 zag op 31 januari 1974 het levenslicht en wordt dus binnenkort zeventien jaar. Ze is al die tijd bij de familie Van Nielen gebleven en heeft in die periode zeventien kal veren het leven geschonken. De kans dat de melkplas nog groter wordt dan 100.000 liter is zeker aanwezig. Momenteel staat zij '"droog" en hoopt in maart weer af te kalven. Uitzending op etherzender 106.2 FM en het kabelnet van Gouda, fij wijk Moordrecht en Gouderak op 88,9 FM en op TV-kanaa[3. I Zaterdag om 15.30 uur régio informatie uit Moordrecht en Gouderau uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Gouderak- Sinds kort is Dirk van Dam, in Gouderak alom bekend, als lid van het bestuur van de "Stichting het Dorpsleven" belast met de pu blic relations van het dorpshuis in Gouderak. Wij spraken met hem in het weekend tussen Kerst en Nieuwjaar in de sfeervolle IJssel- zaal van het Dorpshuis. Het Dorpshuis in Gouderak heeft nog veel meer mogelijkheden dan de gene die nu benut worden betoogde hij. Door een diversiteit aan ruimte is het mogelijk op één avond ver schillende activiteiten onder te brengen. Het is niet alleen de grote zaal, die ook over een uitstekende toneelaccomodatie beschikt, met een capaciteit van ca. 300 perso nen, maar er is bok de eerder ge noemde IJsselzaal, die gebruikt wordt voor bijv. recepties, brood maaltijden e.d. Verder zijn er nog diverse andere kleinere ruimten en er is zelfs, onder het toneel nog een echte "pub". De grote zaal die mo gelijkheden biedt voor bruiloften en grote recepties kan nog verdeeld worden in kleinere ruimten. Ook op horecagebied is veel mogelijk van diners broodmaaltijden tot koude buffetten toe. Zowel de grote zaal als de IJsselzaal hebben geschei den buffetruimten en in de entree hal is nog een aparte bar. Verschil lende verenigingen maken al ge bruik van het Dorpshuis, dat een centrale functie vervult niet alleen voor Gouderak maar ook voor Moordrechtse verenigingen. Zo is er vrijdag 11 januari o.a. een feest avond voor de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Moordrecht in het Dorpshuis en za terdag 12 januari houdt de Gou- derakse muziekvereniging "Ceaci- lia" er haar Bingoavond. Woensdag 16 januari zijn de Gouderakse Plat telandsvrouwen in het dorpshuis. Zij houden er hun jaarvergadering met na de pauze informatie door de Rijkspolitie over inbraakpreventie. Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplakken a.u.b.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 30