Moordrecht Mevrouw Bonthuis betrokken bij gastouderproject FORTH U IS erstboomverbranding. Ié Levende Kerststal trok duizend bezoekers Agenda Gouderaks Dorpshuis Openbare I commissievergaderingen Dorpskrant 391/9 januari 1991 gemeente Gezellige zalen in DE ZESPUNT Inderdaad! tonder zorgen op Öe piste! MARKT.31, GOUDA. TE KOOP IN MOORDRECHT ïx/xï-x'H: ln de week van 14 tot en met 18 januari 1991 vergaderen de volgende raadscommissies: Welzijnszaken: maandag 14 januari om 20.00 uur Ruimtelijke Ordening: dinsdag 15 januari om 20.00 uur IAlgemeen Bestuurlijke Zaken: donderdag 17 januari om 20.00 uur ■lie vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de Burgerzaal. Van elke commissie ligt de agenda voor het publiek ter inzage in de 1 voorlichtingsruimte van het raadhuis op de dag van de vergadering. U kunt deze agenda inzien tussen 8.30 en 12.00 uur. Foto: Hans Daeter 'rjdag vond op het bedrijventerrein Imbacht weer de jaarlijkse kerst- Imverbranding plaats. De hele viagmiddag fedoor de jeugd een grote hoe- jlheid bomen voor deze ver- Inding ingeleverd. Voor iedere [boem werd door de Vrijwillige Brandweer een lot afgegeven dat meedingt naar een van de be- Mikbaar gestelde geldprijzen.De afg fte van tussen de twaalf jen dertienhonderd loten illustreert 10e groot de brandstapel uiteinde lijk is geworden. Precies om zeven uur 's-avonds stak de Vrijwillige Brandweer de vlam in de enorme brandstapel die aangewak kerd door een harde wind binnen ruim een half uur al sterk vermin derd was. De verbranding werd door een groot aantal belangstel lenden gadegeslagen, dank zij het wegblijven van de regen tijdens dit evenement. Na afloop zorgde de brandweer voor het blussen van de nog smeulende resten van dit "vreugdevuur". Zalen voor grote en kleine gezelschappen Voor bruiloften en partijen; vergaderingen en recepties. Overdag en 's avonds. Prima bediening, centraal gelegen en volop parkeerruimte. Maak er geen punt van: kies voor DE ZESPUNT Molenlaan - Moordrecht Tel. 01827-3486 b.g.g. 3316 of 5536 Moordrecht- In de sfeervolle burge meesterswoning in Moordrecht spraken we met mevrouw M.H.J. Bonthuis-Haghuis. Aanvankelijk aarzelde ze om haar medewerking te- verlenen, aangezien zij haar ideeen en mening niet belangrijk genoeg vond om in de krant te zet ten. Na enig aandringen stemde de bescheiden echtgenote van Moor drechts eerste burger toch toe. Tij dens het interview vormt zich het beeld van een hardwerkende, veelzijdig geïnteresseerde vrouw en moeder van wat te genwoordig een groot gezin heet. Vier kinderen telt het ge zin bonthuis, de oudste heet Bas, dan volgen Ivo en Tijmen en dochter Annebeth, die vorig voorjaar naar school ging. "het is natuurlijk wel druk", beaamt mevrouw Bonthuis, "maar ook wel heel leuk. Zo hebben alle kinderen muziek als hobby, er wordt hier gestudeerd op piano, viool, saxofoon en gitaar. Ho ren en zien vergaatje soms. Op de piano ligt een schrift waarin de kinderen aankruisen of ze geoefend hebben, zo houden we tenminste overzicht." Naast de verantwoording voor dit flin ke huishouden werkt mevrouw Bonthuis nog 20 uur per week als coördinator van het gastou derproject in Waddinxveen en Zevenhuizen. Dit werk is haar op het lijf geschreven: zij volgde de opleiding M.O. pedagogiek en was als docente pedagogiek en psychologie verbonden aan de opleiding voor kleuterleid ster en die voor verpleegkundi gen. Daarna is zij othopedago- giek gaan studeren in Leiden. Dat is de pedagogiek voor kin deren in problematische op voedingssituaties, een specia lisatie die haar erg aantrok. "Nog enkele tentamens en een scriptie, dan is de opleiding klaar. Maar nu wil ik eerst buiten de deur werken, het kontakt met ander mensen vind ik ook belangrijk," zo verklaart ze haar keuze. Als ze over haar werk praat zie je het enthousiasme waarmee ze bezig is. "Ik vind het heel belangrijk dat in een model verordening van een gastouderpro ject een stukje pedagogische be geleiding wordt opgenomen. De opvang van een kind is niet alleen verzorging, er komt ook opvoeding bij kijken. Dan wil je toch als ouders dat zoiets goed geregeld is? Je hebt een bepaalde verantwoordelijkheid voor de kinderen waar je voorïorgt. Vroeger werd een kind, als dat no dig was, door oma opgevangen of door de buurvrouw, maar die tijden zijn nu eenmaal veranderd. Ik ge loof dat ik pas ergens las dat 51% van de Nederlandse vrouwen werkt. Zo dreigt er in de toekomst een groot gebrek aan vrouwen die in de verzorgende sfeer werkzaam zijn". Heel gelukkig is ze met het feit, dat men in Moordrecht straks kan kiezen tussen kinderopvang in een centrum of via een gastouderpro ject. Ze heeft zich altijd erg betrok ken gevoeld bij alles wat de opvoe ding betreft, dat blijkt o.a. ook uit het feit dat ze in hun vorige woonplaats, Hellendoorn, voorzitter van de oudercommissie was op school en later van de medezeggenschaps raad. "Daar had ik hier toch wel een beetje moeite mee. Ik heb er voor gekozen om zoiets in Moordrecht niet te doen. Ik vond het al moeilijk om een ouderavond te organiseren waar ik een praatje over agressie hield. Ik weet niet of de mensen de scheiding kunnen maken en mij niet doorlopend als vrouw van de bur gemeester zien. Zulke dingen blij ven voor mij iedere keer weer een afweging". Wel heeft zij en/oor ge kozen om zitting te nemen in het bestuur van de bibliotheek, waar ze ook weieens moeite heeft om te praten over zaken die met de ge meente spelen. "Gelukkig kan de rest van het bestuur die scheiding wel maken, zodat ik dit met een gerust hart kan doen." Lezen is haar grootste hobby waarbij vooral mo derne schrijfsters haar voorkeur hebben. Daarnaast geniet ze ook van vakliteratuur op het gebied van pedagogiek en psychologie. De te levisie in huize Bonthuis is verban nen naar een zijkamertje, zodat die niet kan gaan overheersen. Soms is er tijd voor een partijtje tennis. Het hele gezin Bonthuis tennist graag, en op die manier is er een leuke mogelijkheid om iets samen te doenDat is iets wat zwaar weegt i n dit gezin: samen dingen beleven. "Daarom is hetweleens moeilijkom, als er op vrijdag- én zaterdagavond iets te doen.is in het dorp, daar dan altijd aanwezig te zijn. De kinderen vinden het thuis in de weekends juist 's avonds zo gezellig, en het is ook heerlijk om dan bij eikaar te zijn. Dan moet ik weieens een afweging maken en m'n gezin vóór laten gaan. En dan maar hopen dat daar begrip voor is..." Het gezin is in middels na drie jaar aardig gewend in het dorp. "Vooral de kinderen zouden niet meer terug willen. Die hebben hun vriendjes en vereni gingen gevonden. Ikzelf moest nogal wennen aan al dat water hier. Maar ik vind dat polderlandschap toch erg mooi. Ik hecht me echter meer aan kontakten, aan mensen dan aan een woonomgeving". Door de week hebben de heer en me vrouw Bonthuis vaak ieder hun be zigheden. "We proberen het zo veel mogelijk te regelen dat één van ons beiden 's avonds thuis is, zodat je niet het gevoel hebt de kinderen te kortte doen. Tegenwoordig passen de oudste in het weekend ook wel op de jongste kinderen, zo krijgen ze ook al een beetje verantwoor delijkheid. Toch verwacht men hier in het dorp vaak dat ik erbij ben als er iets officiééls gebeurt. Daar heb ik weieens moeite mee. Vooral als er dan een uitnodiging naar het gemeentehuis wordt gestuurd waarop mijn man's naam staat. Als ik dan niet meekom, blijkt later dat ik toch werd verwacht. Aan de andere kant is het voor mijn man ook wel weer gezellig als ik met hem mee ga". Opvallend is dat, als mevrouw Bonthuis ergens aanwezig is, ze altijd zeer belangstellend is. "Wat leuk om dat te horen. Ja, ik probeer als ik ergens ben altijd de achter gronden te leren kennen. Eigenlijk moet je een klein beetje nieuws gierig zijn. Zo blijf je op de hoogte van wat zich in het dorp afspeelt, er- dat is toch altijd weer boeiend." Het kopen van uw ^ntersportuitrusting vraagt •skundig advies. Onze jarenlange ervaring en ruime sortering bieden u ^zekerheid. Vrijdag 11 januari. Feestavond Ned. Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Moordrecht. Zaterdag 12 januari: Bingoavond muziekvereniging "Ceacilia" Gouderak. Woensdag 16 januari: Jaarvergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Gouderak met na de pauze informatie door de Rijkspolitie over inbraakpreventie. 1 Evl E' 1 Ongeveer duizend bezoekers hebben tijdens de beide Kerstdagen het slechte weer getrotseerd om een bezoek te brengen in de levende kerststal achter de R.K. Kerk aan het Oosteinde in Moordrecht. Ook dit jaar waren er weer een aantal mensen bereid gevonden om dit tafereel uitte beelden waarbij ook de babies niet ontbraken. Vier gezinnen wisselden elkaar af met de door hen "beschikbaar" gestelde baby. Er stond een bus waarin een bijdrage gedeponeerd kon worden bestemd voor de "kinderen van Tsjernobil".Er kwam in .totaal ruim fl. 425.,- binnen voor dit doel de Griend 10 woning met garage en aparte berging, 5 slaapkamers, inhoud ca. 440 m3, vraagprijs ƒ205.000,k.k. Tel. 01827-2378

Dorpskrant | 1991 | | pagina 33