BENTHUIZEN kees de nobel fSI U stookt nu NOG SLIMMER t/ M. Pos beloond voor vakman schap Voor elk wat wils op kadogebied GEMEENTE RIJNEVELD Tabé deed mee Volop keuze in groene en bloeiende planten. Nieuwjaarsontmoeting en kennismaking met het ge meentebestuur van Rijneveld. MET DE NIEUWE SUBSIDIE-REGELING Trouwen in het Benthuizense gemeentehuis J.W. Voskamp Medische diensten Weekenddiensten bloemsierkunst Kadoboetiek Pim de Veld Pr. Willem Alexanderplein 9 Benthuizen - Tel. 079-3161 87 FRUIT UIT EIGEN BOOMGAARD APPELS EN PEREN FR UITTEELTBEDRIJF SONNEVELD Dorpskrant 391/9 januari 1991 Pr. W. Alexanderplein 10 - Benthuizen Tel. 079-31 34 37 De teerling is geworpen! De eerste dag van dit jaar is de gemeente Rijneveld een werkelijkheid geworden. De eerste vergadering van de gemeenteraad van Rijneveld zit er inmiddels op en daarmee is de eerste stap tot ontplooiing van de nieuwe gemeente gezet. Het is voor iedereen nog wat onwennig. Voor de inwoners van de drie voormalige gemeenten, de bestuurders en de medewerkers van de nieuwe gemeente. Daarom lijkt het ons een goede gedachte om nader met elkaar kennis te maken om op die manier het gewenningsproces wat soepeler te laten verlopen. Wij nodigen U hierbij dan ook hartelijk voor een kennismakingsbij eenkomst uit. De ontmoeting is belegd op maandag 14 januari aanstaande van 20.00 tot 21.30 uur in de raadszaal van het ge meentehuis, Frederik van Eedenplein 4 te Hazerswoude Rijndijk. U bent van harte welkom! Burgemeester en wethouders van Rijneveld, de secretaris, H.J.M. Blom. de burgemeester, Mr. M.J.J.M. Boelen. Benthuizen- De heer M. Pos werd op 14 december in Go- rinchem beloond met de er kenning voor opvallend vak manschap en benoemd tot 'after sales'- lid van het V.A.G.-Gilde van de VW en Audi. De heer Pos heeft deze be noeming, die vergezeld ging van een oorkonde, gekregen op voordracht van o.a. zijn werkgever, de heer A.v.d. Meer, van het gelijknamige garage- en dealerbedrijf in Benthuizen waar de heer Pos werkplaatschef is. Hij heeft als zodanig een verantwoor delijke positie omdat niet al leen de factor 'tijd' bij repa ratie en onderhoudswerk zaamheden van auto's belangrijk is, maar veel meer nog de veiligheid van de bestuurder en de passagiers op het oog. Alles moet goed functione ren en alle boutjes en moertjes moe ten op hun plaats zitten ter voorko ming van ongevallen. Eén en ander gepaard gaand met kwaliteit en service-gerichtheid. Algemeen directeur ir. J.A.H. Smeets van importeur Pqns (van VW en Audi) zei het treffend bij de in stallatie tot de nieuw benoemde gil de-leden en de herbenoemde leden:"jullie zijn de voormannen van onze organisatie. Jullie hebben we broodnodig om onze doelstellingen te behalen!" Met de installatie van de nieuwe Gil de-leden telt deze organisatie nu in totaal 176 leden. De thans 57-jarige heer M. Pos kwam als 24-jarige, 32 jaar geleden in dienst van de heer A.v.dMeer, die net een jaar daarvoor als monteur in een schuurtje begonnen was. Eind 1969 waren de werkzaamheden dusdanig uitgebreid dat een grote garage annex showroom gebouwd werd op de huidige plaats aan de Albert Schweitzerlaan in Benthui zen. In 1967 werd dit garagebedrijf Audi-dealer en in 1974 kwam het dealerschap van de Volkswagen er bij. De heer Pos bekwaamde zich in de loop der jaren door het volgen van avondcursussen in het vak door cur sussen die door importeur Pon speci fiek voor de Volkswagen en Audi gegeven werden. Overigens zijn alle merken auto's deze chef-monteur wel vertrouwd omdat hij een grote mate van ervaring heeft opgedaan. Benthuizen- De Historische Kring Benthuizen heeft, mede naar aan leiding van het enorme succes van een eerder gehouden tentoonstelling op Monumentendag, maar nu in het kader van afscheid zelfstandig Bent huizen, net voor de Kerst een "Trouwkaarten, trouwfoto's en bruidsjaponnen-expositie" gehou den. Voor dit doel was de raadzaal van het gemeentehuis, origineel in gericht. Ook op de trap stonden modepoppen met bruidsjaponnen. De Historische kring, waarvan vooral de drie dames het leeuwe aandeel in deze tentoonstelling had den, had heel wat bruidsjaponnen te leen gekregen voor deze unieke ge beurtenis. Al de bruidjes zijn - de oudste ca. 28 jaar geleden en de jongste een week ervoor- in het Benthuizense gemeentehuis in het huwelijk getreden. Leuk en origineel was ook nu weer de show die veel bezoe kers trok en waar het gezellig toeven was, onder het genot van LOOP GEEN RISICO! Ketels, ouder dan 10 jaar, zijn vaak duur in het (gas)verbruik. Nog vervelender is de kans op storingen of het geheel uitvallen van uw oude en versleten CV-ketel. Want wanneer uw ketel het dan op een kwade, meestal koude (I), winteravond begeeft, moet u vaak overhaast beslissingen nemen, met als gevolg dat u later niet helemaal gelukkig bent met uw aankoop. Ook hiervoor geldt: voorkomen is beter dan genezen. AANTREKKELIJKE SUBSIDIE OP MILIEU VRIENDELIJKE CV-KETELS! Wij hebben voor u een ruime keus energie zuinige en moderne H(ocg)-R(endement)-CV- ketels staan, die dankzij de nieuwe subsidie regeling nog aantrekkelijker zijn geworden om aan te schaffen. Kom eens bij ons langs. Wij vertellen u dan vrijblijvend over de vele voordelen van een nieuwe milieuvriendelijke CV-ketel én de nieuwe subsidieregeling op HR-ketels! Eindelijk een milieumaatregel die u geld oplevert. m Uw installateur: Dorpsstraat 138 - Benthuizen - Tel. 079-31 08 45 f een kopje koffie en een bruidssuiker. Ter plaatse konden ook nog bad handdoeken met het wapen van Benthuizen worden gekocht. Geno ten werd er voorts van de leuke trouwfoto's en trouwkaarten en de diverse accessoires. De Historische Kring van Benthui zen kan iedereen die een gebouw heeft dat een bijzondere functie heeft en gebruikt wordt bij een huwelijks voltrekking, aanraden om een derge lijke show te houden....Die van hun was reuze geslaagd. Benthuizen-ln de Kerstvakantie werd in sporthal "De Hil" in Benthuizen een tafeltennistoernooi voor de scholen gehouden. In de groep 7/8 van het basis onderwijs werden René Sommer, Sander de Mink, Samir Nania en Endy van Dorp kampioenen. In de basisschoolgroep 5/6/7 werd Annemieke van Leeuwen winnares. De sterkste twee van iedere verliezende poule kwamen tegen elkaar uit, terwijl de winnende poule gespeeld werd door Endy van Dorp, Chris van Dorp, Madeion v.d. Wolf en Samir Nania: alle vier leerlingen van de openbare Amoldus van Osschool. Deze school werd dan ook kampioen. De overige deelnemende scholen waren de christelijke School met de Bijbel en de school Noordeinde uit Noordhove, Zoetermeer. Het toernooi was onderdeel van een landelijk toer nooi dat door het jeugdblad "Taptoe" werd georganiseerd. De heer P. Nieuwstad is, namens tafeltennisvereniging Tabé de con tactman en organisator van dit jaarlijkse toernooi, wat ook nu weer geslaagd verlopen is. Uit Benthuizen waren er 26 deelnemers. Er is 3 uur lang heel intensief gespeeld op de tafels in de sporthal. Endy van Dorp (12)leverde ook nu weer een goede prestatie, hetgeen niet verwonderlijk is daar deze onlangs, spelend in de hoogste groep, de beste geworden in de verliezers ronde bij de Haagse Tafeltenniskampioen schappen. Annemieke van Leeuwen is ook een prominent tafeltennister, hetgeen vast erfelijk is. Het toernooi kende veel belang stelling op 29 december. Alle deelnemers gingen na afloop met een oorkonde naar huis. 12 januari en 13 januari dokter P.J. Bom Burg.Colijnstraat 60 Boskoop tel. 01727- 12136 Alle weekenddiensten beginnen op vrijdag 18.00 uur en eindigen op zondag om 24.00 uur. Vissites aanvragen tussen 9.00 en 10.00 uur. Spreekuur voor dringende zaken om 10.00 uur en om 16.00 uur. Elstar, Cox, Jonagold. Golden, Goudreinet, Moes- en Stoofappels, Hand-, Stoofperen. Zakjes van 3 en 5 kg. Verkoop: vrijdag zaterdag 13.00-18.00 uur 08.00-12.30 uur Fruitloods Omleidingsweg 1 Benthuizen - 079-422742

Dorpskrant | 1991 | | pagina 7