ZEVENHUIZEN/MOERKAPEUE Van Vliet adjunct-directeur Bloemenveiling Berkel Schaaknieuws: Capelle voorlopig onbeslist Gaat "Tussengebied" door? Wereldvluchtelingenweek 17-23 februari a.s* Een andere dirigent voor "Vox Jubilaris Kunst historische leergangen Onderwijs markt Gouda Bestuursuitbrei ding Fotoclub Moerkapelle Bijbellezing Wijk-en speel tuinvereniging De Paddestoel Dorpskrant 392/16 januari 1991 pagina 13 jvenhuizen-Het jaar 1990 is voor >t Zevenhuizense dameskoor "Vox Jjbilans" een bewogen jaar geweest, entraal stond de jubileumviering, et oude jaar uit en het nieuwe in et een nieuw begin, a op 23 december nog een zeer pslaagd Kerstconcert te hebben jgeven in de (volle) Sacramentskerk 1 Gouda, kwam er op 2 januari het [scheid van dirigent Ooms. Ijdens de Nieuwjaarsreceptie wer- \n de heer C. Ooms door voorzit- >r mevrouw J. de Koning hartelijke jorden toegesproken. Als blijk van [kenning bood zij hem namens het x>r een 'arrangement' aan verge eld van een boeket bloemen. [nder zijn leiding is het koor zowel valitatief als kwantitatief gegroeid. |e tip die de heer Ooms inzake zijn jvolging gegeven heeft, bleek een Dede, want de heer Harry van Die- >nbeek uit Capelle a.d. IJssel was keid de dirigeerstok over te nemen. |p 7 januari is hij gestart. 2rder was er een proefrepetitie ge- jest en naar aanleiding van die ^vinding werd hij benoemd. V|oor muziekliefhebbers is de heer an Diepenbeek geen onbekende, ij is namelijk 25 jaar de dirigent ïweest van de Koninklijke Lucht- achtkapel, waarmee hij tevens 25 ammofoonplaten maakte. Hij itving een Edison en werd erebur- ïrvan Winnigpeg, Canada, loit studeerde hij aan het Rotter- ams Koninklijk Conservatorium en ped eindexamen in de vakken 'pia- 'klarinet' en 'directie'. Tijdens |n studie was hij twee jaar klarinet bij de Marinierskapel, na zijn jdie werd hij gekozen uit 28 solli- tanten. Hij bleef over, samen met welbekende Martin Koekelkoren laastrechter Staar). Na zijn Kapel- is hij nog docent geweest aan de bnservatoria van Zwolle en En- [hede. ids drie jaar woont de heer Van fepenbeek weer in het westen van 2t land en geeft diverse lessen en igeert o.a. ook een gemengd koor in Reeuwijk. Hij kon kiezen uit 7 ^renigingen, waaronder "Vox Ju- Jans Het Dameskoor prijst zich ook gelukkig hem te kunnen kristellen en hoopt dat het, onder jiding van de heer Ooms opge- immen koor tot de afdeling Su- prieur. zich nog meer zal verbete- n. De nieuwe dirigent is een aar- ge en enthousiaste man die graag et ons wil werken en van plan is, last bekende stukken uit ons re- irtoire, ook een ander genre in te ideren, zoals bijv. uit "My fair idy en "The Sound of Music", imes die zich hiertoe voelen aan trokken worden hartelijk welkom iheten als nieuw lid. Het koorzang- Ires is nog steeds het 'postdui- nlokaal' aan de Zuidplasweg, aandag van 20.00 tot 22.00 uur. I jfuda-Dit voorjaar worden in Gou da drie cursussen door de Kunsthiis- ■nsche Leergangen georganiseerd, ■het Goudse stadhuis. "Inleiding tot de kunstgeschieedenis" start op 29 Tiuari- J i lessen en 2 museumex- |rsies; 'Moderne kunst in Neder- w op dinsdagmiddag 29 januari; .onografie en symboliek" op dins- gmorgen 29 januari; beide laatste rssussen tellen 7 lessen en 1 ex- rsie. Inl. tel. 030 -313642 «*- Op 18 en 19 januari a.s. 'rat er in Gouda in de Agnietenka- i! °e jaarlijkse Onderwijsmarkt 'ouden van de Goudse scholen ^J°r voortgezet onderwijs. Open: 18 Jari van 17.00 tot 20.00 uur en januari van 10.30 tot 15.00 uur. Bleiswijk/Zevenhuizen De heer A.H. van Vliet (37) uit Zevenhuizen, is met ingang van 2 januari benoemd tot adjunct -directeur van Bloemenveiling Berkel. Het huidige hoofd van de afdeling 'financiën en automatisering trad in 1986 bij de veiling in dienst. Binnen de directie gaat de heer Van Vliet zich bezig houden met speciale projecten, in samenwerking met algemeen di recteur de heer H. Hendrickx. Tegelijkertijd werd de afdeling 'financiën en automatisering' gesplitst. Van Vliet behoudt de algemeneleiding over de afdeling financiën terwijl de heer L. van Adrichem de verantwoorde lijkheid van 'automatisering' kreeg. Laatste is daarmee ook toegetreden tot het management-team. Voor Van Vliet is de directie-functie niet geheel vreemd. In het directieloze tijdperk van Bloemenveiling Berkel, dat na vertrek van algemeen directeur Janson op 1 april 19990 ontstond, nam hij al de honneurs waar tot de komst van de nieuwe directeur H. Hendrickx, die op 1 oktober 1990 in dienst trad. Moerkapelle- De schaakclubs van Moerkapelle en Capelle a.d. IJssel hebben een uitermate felle strijd ge streden om de koppositie. De stand is voorlopig 1 1/2 - 1 1/2 en de vooruitzichten zijn een gelijkspel of een kleine overwinning voor één van beide teams. Na drie uur spelen was er nog geen enkele partij beslist. Maarten Vroegindeweij kwam als eerste remise overeen met zijn te genstander. Cees van Vuuren ver loor eerst een pion en moest na hevig tegenspartelen zijn koning omleg gen. Gelukkig verkeerde Gerard van Ommeren in grootse vorm. Hij won eerst een pion en later via een fraaie combinatie een stuk. Daarmee was de stand weer in evenwicht. De overige partijen werden afgebroken. De partijen van Wouter Vroeginde weij en Dick Bac zullen gearbriteerd worden. Wouter denkt te kunnen winnen en Dick hoopt op remise. Samen zullen deze twee partijen ver moedelijk één punt opleveren. Wim Stange, de topscorer van de RSB, staat gewonnen. Hij beantwoordde het Wolga-gambiet op de juiste ma nier. Het uiteindelijke resultaat hangt dus af van de partij van Ben van Geffen. Hij staat twee pionnen ach ter, maar hij heeft een zeer goede aanval. De vraag is of deze aanval de partij kan beslissen,. Het tweede team behaalde deze week een ruime overwinning tegen "De IJssel" uit Moordrecht: 5 1/2 - 2 1/2. Sjaak de Lange was binnen het eerste uur klaar: 1-0. Aad Vis maakte er snel 2-0 van. Het leek erop dat Moerkapelle een zeer grote overwin ning ging behalen. Jan van Domme- le, Henk den Hartog en Gertjan Freeke wonnen ook. Toen had Ma- rius van Vuuren medelijden en gaf zijn tegenstander een toren cadeau. Jan Blok vond dit nog niet genoeg en gaf zijn dame via een after-schaak, weg. Adrie van der Werff hield zijn partij in evenwicht. De uitslagen van de onderlinge: F. de Wil- K. v.d. Spek 0-1; J. Blok - J. de Lange 1-0; K. Segaar - M.. v. Vuuren 1/2 -1/2; J. Roest - M.M. van Vuuren 0-1; A. de Groot-J. Hof 0-1; A. Hoogduijn-A.v.d. Werff 0-1; T. v. Delden - G. van Meeteren 1-0; B. Matla - H. den Hartog 0-1; W. Wortman - A Vis 1 -0 Moerkapelle- Tijdens de vorige week gehouden ledenvergadering hebben de leden van "Fotoclub Moerkapelle" een nieuw bestuur gekozen. Dit bestuur, dat al sinds dé oprichting uit drie leden bestaat, is- mede met het oog op de viering van het 10-jarig bestaan in november- uitgebreid naar vijf leden. De huidige voorzitter, de heer T. de Bruin en de penningmeester Mej. Jacqueline de Maar, zijn met alge mene stemmen herkozen. Secretaris de heer W. Hoogerdijk was door drukke werkzaamheden niet her kiesbaar. Zijn plaats wordt ingeno men door mevrouw B. Roos, die naast het secretariaat, ook het p.r.- gebeuren voor haar rekening gaat nemen. De nieuw benoemde bestuursleden zijn de heer A. v.d. Laan voor de materiaal-technische zaken en W. v.d. Laan voor algemene zaken. De programma-commissie, be staande uit de heer B. Noordam en mevrouw B. Roos, zal in het ver nieuwde bestuur niet terugkeren. De heer B. Noordam zal het bestuur blijven adviseren in het jaarlijks vast te stellen programma, terwijl de overige taken van deze programma commissie zullen worden onderge bracht in het nieuw gekozen bestuur. Moerkapelle/Bergschenhoek- Op dinsdag 22 januari wordt er een Bij bellezing gehouden over het onder werp "De christen en de onderlinge verhoudingen"Spreker is evangelist D. Steenhuis uit Nijverdal. De avond begint om 20.00 uur en wordt ge houden in gebouw "De Berghonk" aan de Burgemeester van Oosten- weg 2 te Bergschenhoek. Contacta dres tel. 01793- 2273. Groene Hart- In de in de regio Den Haag verschijnende dagbladen stond vermeld dat de Provincie Zuid-Hol land zegt dat het in principe mogelijk wordt om 500 ha. kassengebied in het Tussengebied te verplaatsen. Dit is het gebied tussen Den Haag, Rotterdam en Zoetermeer. Men zegt dat de tuinbouwsector er zelf van kan profiteren. Dit is de conclusie van de provincie Zuid-Holland n.a.v. een haalbaar heidsstudie, die door de Kon.Ned. Heidemij is uitgevoerd. De bestaan de kassen moeten plaatsmaken voor woningbouw. bij de verplaatsing gaat het om ca. 500 ha. kassen in Pijnacker, Noot dorp en Berkel en Rodenrijs. De kosten van de verplaatsing van de glastuinbedrijven variëren van 200 tot 240 gulden per vierkante meter. Het totaal komt uit op een bedrag tussen de 1 miljard en 1,2 miljard gulden. Het plan van de provincie is de tuinbouwbedrijven te verplaatsen naar een gebied ten oosten van Rotterdam. Volgens het onderzoek geeft de verkoop van gronden voor het bou wen van huizen aan meer tuinders de financiële middelen om hun bedrijf te verplaatsen of te beëindigen, dan in de huidige situatie. Er wordt naar gestreefd lokaties voor de glastuin bouw, die het nu goed doen en die perspectief bieden, te handhaven. Uitplaatsing heeft betrekking op ca. 300 bedrijven en zestig tot zeventig procent van het areaal glas. In het Tussengebied wil de provincie tot het jaar 2015 ca. 40.000 wonin gen bouwen. Verwacht wordt dat in februari beslissingen genomen wor den over de verstedelijking. Daarbij wordt niet alleen bovengenoemd onderzoek betrokken, maar ook studies naar een licht railnet, woon- milieus, financieel-economische haalbaarheid en de bestuurlijk-orga nisatorische opzet. De betrokken gemeenten, Berg schenhoek, Berkel en Rodenrijs, Delft, Nootdorp, Pijnacker, Zoeter meer en Bleiswijk, zien er niets in en hebben in augustus een gezamenlijk rapport gepresenteerd. Waddinxveen- Vrijdagavond 18 ja nuari is er een Klaverjas en Jokera- vond in gebouw "De Paddestoel" in de bomenwijk in Waddinxveen. De avond begint om 20.00 uur. Van maandag 21 tot en met don derdagavond 24 januari zijn er weer de gebruikelijke evenementen en cursussen in gebouw "De Padde stoel". Vrijdagavond 25 januari wacht de jeugd een 'disco-avond' van 19.30 tot 20.45 uur voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. Een Nieuwjaarsbal met 'live-muziek' wordt er voor de volwassenen - leden en donateurs- gehouden van 21.30 tot 24.00 uur. Van zondag 17 tot zaterdag 23 fe bruari organiseert Stichting "Vluch teling" Wereldvluchtelingen week 1991 In deze week zullen overal in Neder land comité's in actie komen voor vluchtelingen in de landen van de Derde Wereld. De kerken in Nederland ondersteu nen Wereldvluchtelingenweek. Op dit moment zijn reeds 549 comité's actief. In de meeste plaatsen organiseren de actiecomité's een collecte of zamelen anderszins geld Wereldwijd zijn er 15 miljoen vluch telingen. De hulp aan hen verkeert internationaal in een financiële crisis. Dit bedreigt een groot aantal hulpprogramma's met stopzetting. Met name hulp gericht op een zinvol bestaan en een duurzame oplossing komen op de tocht te staan. Daarom zet Stichting Vluchteling de extra gelden die binnenkomen in om deze programma's zoveel als mogelijk is voort te zetten. Dat gaat met name om basisonder wijs en vakopleidingen voor Cam bodjaanse vluchtelingen die vanuit Pakistan naar hun land terugkeren, gezondheidszorg en onderwijs voor Somaliërs in Ethiopië, tuinbouw- en werkgelegenheidsprojecten voor Mozambicanen in Malawi en ge zondheidszorg voor Guatemalteken in Mexico. Wereldvluchtelingenweek 1991 krijgt in de media ruime aandacht. KRO's Brandpunt opent zondag 17 februari met een documentaire over Somalische vluchtelingen in het oosten van Ethiopië, NCRV-televisie volgt met een documentaire over Cambodjaanse vluchtelingen van wie velen al tien jaar in kampen in Thailand zitten. Ook brengt de NCRV een programma over de ac ties in Nederland. De meeste dagbladen zullen in een reportage aandacht aan het vluchte lingenprobleem in de Derde Wereld Schenken. Daartoe maakt een aantal journalisten een reis naar Cambod jaanse vluchtelingenkampen in Thailand en naar Somalische kam pen in Ethiopië. Met de opbrengst van deze actie zal Stichting Vluchte ling de meest noodzakelijke programma's kunnen voortzetten.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13