REGIONIEUWS ,r.enT'iike Rentokil-ZVH heren doen hun plicht! E-' Gemeenteraad Rijneveld De Terp schoolconcert Open Huis "De Wadde" IENTHOUSIASTE W, tegelhandei a} Tja n Groen bv^ BleiswUk Vraagt JONGE MEDEWERKER Expositie van Benthuizen veense Open Huis MAVO Nieuwerkerk Veldslakwekerij Kerkdiensten Nieuwerkerk a.d. IJssel NAAILES? DAT KAN!! vraagt op korte termijn een voor enkele uren per dag. Ink J.J.M. de Vreede Julianaweg 10 2752 BC Moerkapelle. Tel. 01793-2097 voor het magazijn en het vervoer van materialen met kleine vrachtauto. (Rijbewijs BE) Gegadigden verzoeken wij kontaktopte nemen met Jan Groen B.V. Hoefweg 95 in Bleiswijk Tel. 01892-15055 (P. Bavelaar toestel 11) Dorpskrant 392/16 januari 1991 pagina 15 ifflneveld-Hoe kunnen de inwoners van Benthuizen de gemeente berei- Bi??? i Ean vraag die al beantwoord is, want [viiaf 3 januari is het 'steunpunt' Ben- [tmiizen al 'dienstverlenend' bezig, in het gebouw van de voormalige Ge- fentewerken. Echter zal dit niet |er en op dinsdag en op donderdag var 11 tot 13.00 uur open zijn, maar Tjrlopig uitsluitend op donderdag [war 1100 tot 13.00 uur. Er zal een derzoek worden gehouden naar de Lelijkheid om het steunpunt op het ld van de middag open te stellen op een nader te bepalen dag. Eén en ander heeft te maken met het "ster van de ambtenaren in verband t de ADV- arbeidsduurverkorting. Ivrouw G. van der Lecq PvdA vroeg of er inspraak van de bevolking hier voor nodig is of dat er misschien een lÉleënbus geplaatst wordt. Zij was het dan ook die pleitte voor openstelling aan het begin of het einde van de dag, Jidat tussen de middag een grote bep Benthuizenaren elders ver- f ft. Eenmaal per week openstelling als het B. en W.-voorstel was, vond 'einig De heer W. Boevé CDA zei dat het zijn fractie wel aansprak om op één dag open te zijn, noemde het een goed alternatief omdat de bevolking voor geboorte en overlijden toch naar het gemeentehuis in voormalig Ha- ■swoude moet. vrouw G.E.A. van Craaikamp vroeg om een flexibele opstel ling en een evaluatie na een bepaalde iode. De heer P. Bregman SGP :mde het voorstel voor eenmalige nstelling minimaal en dacht dat het niet perse noodzakelijk is dat er vier personen van de gemeente aan lig moeten zijn. Mevrouw M. Balk D'66 wees op de mogelijkheid die er itaat om huisbezoek aan te vragen, nsen die slecht ter been zijn kun nen het gemeentehuis van Rijneveld fflbellen en de bewuste ambtenaar, thuis laten komen. Zij noemde dit een maximale service, k stelde zij een vraag over de bus- Inst. Hier bestaat nog onduidelijk- jd over. ithouder P.A.Th, van der Werf |es erop dat het openstellen van het inpunt Benthuizen, een proefpe- e van een halfjaar heeft; de kosten nog bestudeerd moeten worden. De heer Boevé CDA wees op het Msrview in de Dorpskrant waarin de emeester al heeft aangegeven be- itgeving in de Dorpskrant te doen iaten plaatsvinden. I nu ook gebeurd red.) lat de inwoners van Benthuizen en waar ze aan toe zijn. Openstelling: loners uit Benthuizen kunnen iede re donderdag- behoudens feestdagen- in ieder geval- op donderdag tussen HpO en 13.00 uur terecht in het kantoor in het gebouw van gemeente werken Benthuizen, op het adres siaertspark 6. lens de openstelling zullen de vol- |de functionarissen aanwezig zijn: een lid van het college van burge- fester en wethouders; b. een mede- jrker/ster van het bureau burgerza ken; c. een medewerker/ster van het bureau sociale zaken; jBen gemeentebode. Mien inwoners van de kern Benthui zen specifieke vragen hebben op het terrein van ruimtelijke zaken, b.v. over een bouwvergunning, zal na een telefonische afspraak ervoor gezorgd worden dat ook een medewerker/ster van de sector ruimtelijke zaken die inwoi er in het steunpunt te woord n staan; in een bijzonder geval- te 'vs'eke onmogelijkheid het gemeentehuis in de kern Hazers- i®jde/Rijndijk te bezoeken- kan de atspraak gemaakt worden met een ambtenaar om de burger thuis te be- we dienstverlening geldt overigens |Hr a"e kernen van de gemeente. H Huwelijken H voltrekken van huwelijken zal ui- ^Hard plaatsvinden in het 'huis der Nente in de kern Benthuizen, steunpunt functioneert nu voor sen proeftijd van een half jaar. ■?hoon het geen directe relatie «hl^le': st:eunPunt Benthuizen, ^Kt voornemen van B. en W. in alle ^■■en van Rijneveld bijeenkomsten Jaan organiseren waarbij het voltal- Sfcollege in contact kan treden met wiwoners. Zevenhuizen- Rentokil-ZVH speelde zaterdag in Kampen tegen Reflex. Dit team bestaat uit spelers afkomstig uit de promotieklasse die met nul .punten hekkesluiter van de ere-divi- sie is. Rentokil-ZVH werd door Stewart Bernard gecoached en in het team stond weer Edger Tinkhof, hersteld van zijn ziekte en Eduard Blanken. Rentokil begon goed en wist deze wedstrijd binnen het uur te beslissen met 3-0 en met de setstanden 15-0, 15-5 en 15-6. Voor a.s. zaterdag staat het Groning se Donitas als tegenstander op het programma, om 19.00 uur in Swan- la. Halve finale beker Rentokil-ZVH speelt in de halve fina le om de Nationale beker tegen Nas- hua/VCG uit geldrop. Deze halve finale gaat over twee wedstrijden. De eerste wedstrijd wordt in Zevenhui zen gespeeld. Op donderdag 24 ja nuari om 20.30 uur in Swanla. De return is gepland bij Nashua/VCG en wel op dinsdag 5 februari om 20.30 uur. Dames Rentokil-ZVH gemak kelijk op winst Ook de dames van Rentokil-ZVH wisten binnen het uur hun wedstrijd winnend af te sluiten. Rentokil kreeg het team van Ekspalvo op bezoek, maakten de Dordtse dames het Rentokil in de beker-ontmoeting het nogal lastig, in deze wedstrijd was dat niet terug te zien. Rentokil-ZVH zorgde voor een goe de pass en daardoor kon de jarige spelverdeelster Carin Nagtegaal haar aanvalster goed bedienen van set ups. In de eerste set viel Rentokil- ZVH vooral goed rechtdoor aan en konden de dames de aanvallen met èen sterk blok keren. De eerste set werd met 15-7 gewonnen. In de tweede en derde set ging Rentokil door, bijna foutloos liepen ze naar een 15-2 en 15-7 winst toe. Voor de dames staat zaterdag de krachtmeting met de ongeslagen koploper Odulphus in Tilburg om 17.00 uur op het programma. Rentokil-ZVH heren toch op winst De selectie van het tweede heren team van Rentokil-ZVH begint aar dig uitgedund te raken, het begon met een selectie van 11 man, maar trainer/coach Nico den Hollander mocht zaterdag blij zijn, dat hij zes spelers in het veld had staan. De laatste speler die op de blessure- lijst kwam, was Hans Lindhout, di.e zaterdag node om zijn harde aanvals- kracht gemist werd. In het team speelde wel Frans Streefland, die net hersteld was van een blessure. Het team van SVC, dat op volle sterkte was, begon de wedstrijd fu rieus en nam al snel een 12-6 voor sprong. Maar ineens ging het aan de Zevenhuizense kant lopen en door goed aanvalsspel en goede verdedi ging werd de stand weer recht ge trokken. Daarna hielden de beide partijen elkaar in evenwicht, waarbij op het eind SVC het geluk op de hand kreeg en met 16-14 de set won In de tweede en derde set verliep het bij Rentokil-ZVH goed en via de setstanden 9-15 en 5-15 werd een 2- 1 voorsprong in sets behaald. Echter de jeugd van Rentokil-ZVH kon in de vierde set de concentratie niet vasthouden en moest toezien dat, ondanks lange rally's SVC deze set met 15-9 won. In de beslissende vijfde set kwamen de Zevenhuizense spelers er weer bovenop en wonnen de set met 10-15. Ze kwamen zo doende met twee punten naar huis. Voor aanstaande zaterdag staat thuis de wedstrijd tegen CWS/Gemini op het programma (aanvang 14.00 uur) Wedstrijdprogramma zaterdag 19 januari Om 12.30 uur herenaspiranten C2- CV Bank/Be Fair Cl; dames junio ren A2 - Be Fair Al; heren 9 - Servylo 4 Om 13.00 uur dames aspiranten Cl - DOS Cl Om 14.00 uur damesaspiranten C2- Forum/JB C2; heren 6 - Super/ Spanning 2; herenaspiranten BI - CV Bank/Be Fair BI; Om 14.30 uur heren 2 -CWS/Gemi ni; Om 15.00 uur herenaspiranten Cl - Dosko Cl; Om 15.30 uur dames 5 - Servylo 2; heren 5- CV Bank/Be Fair 2 Om 16.30 herenaspiranten C3 -Dos Cl; Om 17.30 uur heren 4 - Fortuna/ Nivoc 1; Om 19.00 uur heren 1 -Donitas Naar aanleiding van de vaststelling van de reinigingsrechten vroeg me vrouw Van der Lecq een gediffe rentieerd tarief in te voeren. Het voorstel van B. en W. vond echter bij de raad wel weerklank, nl. het tarief op f 150,— te stellen. Dit betekent voor Benthuizen dat men -in plaats van f 117,per jaar- nu f 150, moet gaan betalen. Koudekerk be taalde f 151,20 en hazerswoude f 155,Voor de inwoners van deze kernen, samengevoegd tot Rijneveld betekent de door de raad vastgestel de verordening, geen financieel de bacle. mevrouw Van der Lecq wees op de milieumaatregelen die Bent huizen reeds getroffen heeft door de invoering van mini-containers en de andere gemeenten nog niet. Burge meester Boelen wees erop dat er in de begroting voor 1991 een gat ont staat omdat de tarieven van Benthui zen te laag waren en de schok nu niet te groot mag zijn. Hij achtte het niet uitgesloten dat de reinigingsrechten in 1993 dik boven de 200 gulden komen. Wethouder mevrouw M.J.S. Vorenkamp - van de Westeringh gaat ervan uit dat de harmonisatie binnen twee jaar een feit is en dat Benthuizen een voortrekkersrol zal vervullen bij het volledige pakket van mini-containerinvoer en GFT afval (gescheiden inzameling). Een project dat in beide andere woonkernen ook van start zal gaan, na opgestart te zijn in Benthuizen. Mevrouw Van der Lecq vroeg zich af hoe het met het aanbod van grof vuil gaat, hetgeen niet duidelijk beantwoord werd. Wel kreeg ze van de burgemeester ant woord op de vraag naar het gedif ferentieerde tarief dat niet uitvoer baar blijkt te zijn. Gouda/Waddinxveen- In het Goud se St. Jozefziekenhuis exposeert de Waddinxveense Joke Dijkhuizen. In de maanden januari en februari is tevens een expositie van Mariëtte Oostveen. Eerstgenoemde begon zeven jaar geleden met tekenen, alwaar zij eveneens kennis maakte met o.m. ets-, monoprint-, en aquareitech- nieken. Alhoewel het werken met potlood haar erg aanspreekt, gaat haar voorkeur thans uit naar het aquarelleren. Naast landschappen in binnen- en buitenland bestaan haar werken uit bloemen en speelgoed beesten. Mariëtte exposeert poppen en houtfiguren. Nieuwerkerk a.d. IJssel- De Kon.Wilhelminaschool voor MAVO houdt vrijdatg 18 januari van 19.30 tot 2130 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur "Open Huis". Tevens kunnen leerlingen van de groepen 8 die de school reeds met hun groep bezocht hebben, video opnames van 'hun' bezoek bekijken. zondag 20 januari Hervormde Gemeente oude kerk 9.30 uur ds. G.J. Mulder 18.45 uur ds. J.J. Verhaar; nieuwe kerk 9.30 uur ds. J.J. Verhaar en 17.00 uur ds. G. Mulder Herv.Gem. De Bron 10.00 uur ds. D.J. Cuperus 19.00 uur mevr.-ds. P.H.Couvée Geref.kerk 9.30 uur ds. E. Hoogerwerf 19.00 uur mevr.ds. P.H.Copuvée (De Bron) R.K.St. Joseph 19 jan. Parochiekerk 19.00 uur pastor Berrevoets 20 januari 9.30 uur idem. 11.30 uur Ontmoetingscentrum pastor Berrevoets. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Op zondagmorgen 20 januari wordt voor de eerste keer in dit seizoen een schoolconcert gegeven in Jenaplan-school "De Terp" aan de Dorpsstraat. Het concert begint om 11.00 uur en duurt tot ca. 12.30 uur. Corry de Klepper heeft weer een leuk programma samengesteld. De jongste kinderen spelen op hun zelfgemaakte bamboefluiten en daarna zingen ze liedjes. Verschillende boemboe- ensembles zullen oude dansen ten gehore brengen o.a. een 'pavane',-een 'gaillerde' en een Spaanse dans. Er zal een klarinetduo van Handel worden vertolkt. En verder zijn er nog solisten die hun vorderingen zullen laten horen. en 'last but not least' het 'ouderkoor'. Dit zingt drie middeleeuwse liederen: een Macedonisch - en een Schots volksliedje. Kortom een muziekaal feest voor ouders en leerlingen. Waddinxveen- De christelijke scho lengemeenschap "De Wadde" voor MAVO, LTO en LHNO houdt woensdag 23 en donderdag 24 ja nuari 'open huis' in het schoolge bouw aan de Sniepweg 57 te Wad dinxveen tel. 01828- 18744. in Moerkapelle/Zevenhuizen op: Maandagavond 20.00-22.00 uur; donderdagavond 20.00-22.00 uur; vrijdagmorgen 9.00-11.00 uur. Individuele begeleiding, in uw eigen tempo. Bel voor informatie: Modeatelier RIA KLEPKE Telefoon 01720-31758 Nu ook dinsdagavond van 20.00-22.00 uur. ••••••••••••a*

Dorpskrant | 1991 | | pagina 15