Politieberichten Zeven huizen/AAoerkapelle Kreater Politieberichten Nieuwerkerk a.d. IJssel Gouwe zwemt Zeskamp HET GASTOUDERBUREAU MOERHUIZEN Gemeente raad Rijneveld Werkgroep i /ti i jeugdtheater Zelfver dediging Vrouwen Inl. tel. 01803- 16317; 18177. zoekt kontakt met: -Een GASTOUDER in Oud-Verlaat die een baby (2 mnd.) op wil vangen voor 2 a 3 dagen per week. (wisselende dagen en tijden) -Een GASTOUDER in Zevenhuizen die een baby (5 mnd.) op wil vangen op dinsdag en vrijdag. -Een GASTOUDER in Zevenhuizen die drie kinde ren (uit één gezin) wil opvangen. Twee kinderen na schooltijd (2 dagen) en een meisje van 2 jaar voor 20 uur per week. Inlichtingen: Gastouderbureau Moerhuizen Telefoon: 01802-3950 Dorpskrant 392/16 januari 1991 pagina 17 eveld-De gemeenteraadsverga- ng van donderdagavond jlwas in een voortzetting van die van 2 lari. Op de tribune in het ge ntehuis van de voormalige ge rente Hazerswoude- nu Rijneveld dus- zat een grote deputatie Benthui- laren. Wat zij hoorden betroffen ;en als de vaststelling van de riool- sting, reinigingsrechten en de nstelling van het gemeentelijk ipunt Benthuizen. uitgebreide discussie over de King van de rioolbelasting kwam Emg. Mevrouw G. van der Lecq zei het te betreuren dat er geen rissievergadering over dit voor- |stel is gehouden en vond de toelich- II in het pré-advies van B. en W. u&l te summier. Het tarief van f 85 wordt gebaseerd op een ge- delde stichtingsprijs van alle rwoningen. Zij dacht dat de ver ing niet rechtvaardig was. Een zonden brief van de firma Groen Bregman maakte de zaak er niet [duidelijker op. De voorzitter stelde, lid op de materie in te zijn gegaan, de rioolheffing en 'doelheffing' eer discussie te houden bij de com- siebehandeling van de begroting ir 1992. He: oorspronkelijke voorstel van 2 "uari werd door B. en W. reeds iggenomen omdat nog nader irleg moest worden gevoerd met (J woningbouwvereniging uit Bent- zen, Hazerswoude en Koudekerk Rijn. Dit overleg vond op 3 luari plaats en had als resultaat dat de afgevaardigden van de woning- Huwverenigingen pleitten voor een Bfing ten laste van de gebruiker, rdat men dat in zowel Benthuizen 1 Koudekerk gewoon was en dat Bfing ten laste van de eigenaar eën pte druk zou leggen op de exploi- i van de woningbouwverenigin- let oorspronkelijke voorstel werd irgesteld de heffing te baseren op [fing van de eigenaar, om reden it de woningbouwvereniging een mpensatie van rijkswege zou krij ger in de exploitatielasten van wo- igwetwoningen en als zodanig de ilheffing reeds was verdiscon- ird in de vanwege het Rijk vastge- [lde huurprijzen van deze wonin- iffing van deze belasting van de 'ruiker zou een extra belasting :ekenen van de gebruiker van wo- gwetwoningen omdat deze dub- zou gaan betalen. Op zich is deze swijze ook juist zij het dat het isterie van Volkshuisvesting [ds 1988 uitgaat van het zgn. [rmkostensysteem, waarbij de irprijzen en dus de exploitatiete en worden vastgesteld op basis var normbedragen. !§der onderzoek leerde B. en W. dat component voor gemeentelijke [astingen die is begrepen in het loemde normkostensysteem, ter slechts een bedrag inhoudt deze heffingen van 0,28% van Jjaarhuur. dit gemiddeld uitwerkt op een irag van f 180,per jaar pér jning, moet worden geconstateerd de verggoeding volledig wordt esoupeerd door de onroerend- dbelastingen en de waterschaps- heffing van de rioolbelasting moet [halve volledig gedekt worden uit le eigen middelen van de woning- ywvereniging. Daar de verenigin gen geen andere mogelijkheid heb ben de heffing te verhalen vonden B. en deze extra last niet billijk en Jven de voorkeur aan het opleggen 'de heffing aan de gebruiker, •de vanuit het principe; de ver- betaalt. I MIK PERSBERICHTEN VAN 7 T/M 14-1-91 INBRAAK WONING: Door aan de achterzijde van een woning aan de Nrd.Dwarsweg een raam open te breken heeft men zich de toegang tot het pand verschaft. De gehele woning werd doorzocht en men heeft o.a. een t.v. ont vreemd. AANRIJDINGEN: Bij de uitrit van de veiling aan de Bredeweg vond een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. De bestuurder van de vrachtauto kwam van het veilingterrein en dacht dat hij nog voor de personenauto de Bredeweg kon oprijden. Op de kruising Nrd.Dwarsweg - B.Klinkhamerweg kwamen een poli tieauto en een personenauto met elkaar in aanraking. De politieauto reed over de B.Klinkhamwerweg en was met zwaailicht en sirene onder weg naar een aanrijding. De bestuur ster van de personenauto kwam van de Nrd.Dwarsweg en dacht door gas te geven nog voor de politieauto langs te kunnen. Dit lukte dus niet. Op de kruising Wollefoppenweg - Huijsmansweg waren 4 personenauto's bij een aanrijding betrokken. Twee auto's kwamen door onbekende oorzaak met elkaar in aanraking en belandden tegen twee geparkeerde auto's. De passa- giere van een van de auto's werd met een gebroken sleutelbeen overge bracht naar het Bleuland ziekenhuis. Op de Moerkapelse Zijde reed een bromfietser tegen een op de weg lopende hond. De hond overleed ter plaatse en de bromfietser moest voor diverse hechtingen in de knie naar het Bleuland ziekenhuis. Op de kruising Swanlaweg - Noordeinde kwamen twee personenauto's met elkaar in aanra king, doordat de bestuurder die over het Noordeinde reed geen voorrang verleende. VERNIELING RUITEN: Op een volkstuin aan de Oranjestraat te Moerkapelle hebben vandalen 10 ruiten van een kas vernield. VERLOREN: Een gouden ring met zwarte steen. OPENINGSTIJDEN BUREAUS: Met de gemeentelijke herindeling zijn ook de posten Zevenhuizen en Moer kapelle van de rijkspolitie één ge worden. De openingstijden blijven voorlopig nog onveranderd. Deze zijn: Zevenhuizen: maandag t/m zaterdag elke middag van 14.00 - 17.00 uur. Het telefoonnr. is 01802 - 1200. Moerkapelle: maandag en woensdag van 16.00 - 18.00 uur en zaterdags van 10.00 - 12.00 uur. Telefoon- nr.01793 - 1333. Bewoners van Moerkapelle kunnen voor zaken, waarin zij de politie wil len raadplegen, buiten de openingtij den van het bureau in Moerkapelle ook terecht in Zevenhuizen. JACHTAKTEN EN WAPEN VERGUNNINGEN: Houders van een jachtakte of wapen vergunning uit Moerkapelle moeten zich met ingang van 1 januari 1991 voor deze zaken vervoegen aan het politiebureau te Zevenhuizen. De ambtenaren die met de behandeling hiervan zijn belast zijn P.J.Rubeling en J.H.Eiting. Degenen, die in het bezit zijn van een dergelijke vergunning, kunnen voor wijzigingen, verlenging en aanvra gen terecht tijdens de openingstijden van het bureau Zevenhuizen. Alle houders zullen te zijner tijd wor den aangeschreven voor de verlen ging van hun vergunning. De houders van een jachtakte krijgen de aanvraag daarvoor per post toe gestuurd. Harde kop Op de Batavierlaan verloor een fiet ser het juiste spoor en reed tegen een verkeerspaal op. De 30-jarige inwo ner van Capelle a.d. IJssel bleek on der invloed van alcoholhoudende drank te zijn. De paal bleek beter tegen het geweld bestand als de fiet ser. Laatstgenoemde bleek een wondje aan het hoofd te hebben. Veroordeling na steekpartij De daders van de steekpartij te Rot terdam, waarbij de 17-jarige Barry de Groot uit Nieuwerkerk om het leven kwam, zijn inmiddels door de rechtbank veroordeeld. Een 19-jari ge dader kreeg 6 jaar gevangenis straf. Een andere, strafrechtelijk minderjarige dader, kreeg TBR. Diefstal wieldoppen De eigenaar van een zilverkleurige Opel Omega miste op 11 januari de wieldoppen van zijn auto. De auto stond geparkeerd nabij zijn woning aan de Bospolderstraat. Aanhouding na bedreiging Een 15-jarige inwoner van Nieu werkerk deed aangifte in verband met bedreiging. Hij werd door een andere 15-jarige plaatsgenoot be dreigd met 2 messen omdat deze hem ervan verdacht iets van hem te hebben gestolen. Na aanhouding van de verdachte zijn de messen door de politie in beslag genomen. Tegen de dader, die na verhoor is heengezonden, wordt proces verbaal opgemaakt. Waddinxveen- tijdens het afgelopen weekeinde hebben de zwemmer en zwemsters van 'De Gouwe" deelgenomen aan de vierde ronde van de ZwemZeskamp, waarin gestreden werd tegen het Vlaardingse VZC, TZC Vahlis uit Tiel, de Kempvis uit Spijkenisse B&O Torpedo en de thuisclub Nautilus. De Gouwe leverde een prima strijd, waardoor zij uiteindelijk met dertien medaille-plaatsen ging strijken. De eerste plak kwam op naam van de estafette-ploeg bij de jongens onder de 14 jaar op de 4x 50 m. wisselslag. Mark v.d. Schrier, Bob de Bruijn, Stefan van Engelen en Koen Groenleer werden derde op dit nummer in 2.20.3. Op de individuele nummers werd de score voor "De Gouwe" geopend door Inge v.d. Schrier. Zij won brons op de 50 meter rugslag bij de meisjes in de klasse onder de 12 jaar in 0.38.1. Bij de jongens onder de 10 jaar was het goud voor Viktor Terlaky op de 50 m. rugslag in 0.42.8. Later zou hij op de 100 m schoolslag nog eens een eerste plaats veroveren in 1.47.2. Vervolgens was er tweemaal brons en wel voor Wendy Zirkzee op de 50m schoolslag (m.o.l0)in0.49.7en voor Bob de Bruijn op de 100 m rugslag (j.o.14 jr) in 1.18.9. Wendy kon, later, op de 100 m. rugslag beslag leggen op een zilveren medaille in 1.42.3. Het estafettenummer 4x 1 OOrn wisselslag bij de jongens onder de 12 jaar, werd door Andres v.d. Sluys, Arno v.d. Dussen, Koen Groenleer en Harry de Bruijn met een zilveren-medaille-plaats, in 5.47.8 afgesloten. Bij de heren ging het er op de 100 m. vrije slag ook weer hard aan toe. Jan-Willem v.d. Hoek won dit nummer in 0.54.1. Ook op de wat langere nummers konden de Gouwe-zwemmers goed uit de voeten komen. Op de 200m rugslag was er zilver en brons voor Marion v.d. Hooft en Ilse v.d. Dussen die voor dit nummer resp. 2.34.2 en 2.35.9 nodig hadden. Tenslotte werd er op de individuele nummers nog een zilveren medaille in de wacht gesleept door Marije v.d. Boon op de 200 m. schoolslag bij de meisjes onder de 12 jaar in 3.13.8. De wedstrijden werden besloten met een estafette voor de meisjes onder de 16 jaar. De ploeg met Sandra Berckenkamp, Yvette de Beer, Ilse v.d. Dussen en Marion v. Hooft werd na een goed gezwommen race, uiteindelijk derde in 4.23.3 Waddinxveen- De werkgroep "Jeugdtheater Kreater" zoekt drin gend theaterliefhebbers (m/v) om de ontstane ruimte in de werkgroep op te vullen. De werkgroep "jeugdtheater" van Kreater, bestaat uit theaterliefheb bers. Zij dragen zorg voor een- zo goed en zo veelzijdig mogeiijke- jeugdtheater-programmering. De werkgroep stelt zich ten doel regel matig theater-voorstellingen voor de jeugd naar Waddinxveen te halen. Concreet betekent dit dat de werk groep zo nu en dan theatervoorstel lingen voor de jeugd gaat bekijken en de mogelijkheid onderzoekt om die voorstelling naar Waddinxveen te halen. is een theatergroep eenmaal aan getrokken, dan wordt van de werk groep verwacht dat men op de dag van de voorstelling meehelpt met o.a. het opvangen en begeleiden van de theatergroep, kaartverkoop en controle en na afloop het netjes achterlaten van de theaterzaal. Over het algemeen vraagt deelname in de werkgroep niet zo heel erg veel tijd en wordt er bij toerbeurt gewerkt: men hoeft dus niet iedere voorstel ling aanwezig te zijn. Wie mee wil doen in de werkgroep kan naar Kreater bellen tel. 01828 - 14422. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Vrouwen trefcentrum "Evalleen" en Vrou wenwerkgroep Nieuwerkerk a.d. IJssel (voorheen VOS/PW) organi seren op woensdagavond 23 januari a.s. een 'informatie- en demonstra tieavond "zelfverdediging voor vrouwen'.De demonstratie begint om 20.00 uur in het Vrouwentref- centrum aan de Kamerlingh Onnes- straat (houten gebouw achter Rabo bank Dorrestem). de toegang is gratis.Op deze avond zal een gedi plomeerd cursusbegeleidster aanwe zig zijn voor het beantwoorden van vragen en het uitvoeren van een demonstratie, na afloop van de avond kan men zich eventueel aan melden voor een cursus zelfverdedi ging voor vrouwen in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Begin februari start de ochtendcursus. De avondcursus start in september.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17