MOORDRECHT oe laat is het mm m IT HET POLITIE 1 I RAPPORT. Nog 346 woningzoekenden in Moordrecht, na heronderzoek. bon voor GRATIS KLEINTJE Dorpskrant 392/16 januari 1991 pagina 21 I VS datum: vV .ti Een vraag, die verschillende bewo ners van de dorpskern in Moord- jht, zich afgelopen week hebben Jsteld als zij een blik op de toren JJar de Nederlands Hervormde (Kerk richtten om de tijd af te lezen, was een moeilijke opgave, Int wegens een grote onder- Idsbeurt aan de vier wijzerpla- I die de toren bezit, ontbraken wijzerplaten inclusief de wijzers jen dp dit moment een grote lerhoudsbeurt en worden o.a. rs en wijzers van een nieuw je bladgoud voorzien. Ik de verlichting van de wijzer- |at wordt gereviseerd, zodat alles r enkele weken weer in volle trie schittert, zowel overdag als 'sfcvonds bij donker. de wijzerplaten teruggeplaatst zi is niet te zien hoe laat het is, mlar wel te horen, pïlens de onderhoudsbeurt loopt iet jurwerk en dus ook het slag- i$rk gewoon door en is althans op iJhele uren wel te horen hoe laat ia! is, moeilijker wordt het op de Hve uren. Er zijn echter ook nog Jshorloges! Dl de foto de toren van de Neder- jds Hervormde Kerk zonder de aijders altijd aanwezige wijzerpla- ito: Hans Daeter) UT- TIEL igdvoo ,-,„1 !ocl 22.001 Veek5t/m 11 januari 1991. Milieu. loordrecht werden in deze week r diverse milieu-controles ge elden. De aandacht ging ditmaal iciaal uit naar het bemesten van iet land, illegaal gestorte vuilnis ken en het dempen van sloten iet puin en ander afval. Geen be- leuringen m.b.t. bemesting, wel fden verschillende mensen ge- aliseerd, omdat zijn hun huis- I niet op de juiste wijze hadden igeboden. Er lopen nog ver- lillende onderzoeken inzake het lempen van sloten, lien het grote succes van de jeu-controles zullen ze binnen- nog frequenter plaats gaan pen. Inbraken. jnlen cantine aan de Sportlaan is ^broken. Met een steen werd van de ruiten van de cantine [ileld en verschafte men zich hang tot de cantine. De buit be- lord uit geld, snoep en geluidsap- Katuur. vj werd ingebroken in een woning ian de Meester Lallemanstraat. te kwamen de daders binnen w met een schroevendraaier en i®n oreekijzer een raam te force- fin. Het huis werd doorzocht. Er »erc alleen een klein alarmpistool- iieegenomen. Dief betrapt. ie surveillerende politie-agen- zagen op de rijksweg onder "oc'drecht een Opel ''.adett voor ra uitrijden, die bij navraag kort te ■n in Schoonhoven gestolen te ^8 bestuurder was een 17-jarige leman uit Gouda, Hij werd aan baden en tesamen met het tuig overgedragen aan de poli- '8ir Schoonhoven. Autobrand. estuurder van een Lelijke Eend «9 'ijdend op de Middelweg plot- >atig rook uit de ventilatiekanalen ■zijn auto komen. IJbleek het begin te zijn van een u. die niet meer te stuiten was. uto brande helemaal uit en was Ivoor de sloop. Honden. Even een geneugensteuntje voor hondenbezitters of een nieuwtje voor diegenen, die pas een hond hebben aangeschaft. Binnen de bebouwde kom van de gemeente Moordrecht dienen hon den ten allen tijde aangelijnd te zijn. Een hond, die goed onder appel staat bij zijn begeleider, dient ook aangelijnd te zijn. Veel mensen zijn niet van honden gediend en ondervinden overlast, als zij een niet-aangelijnde hond tegenkomen. Voorts dienen uit werpselen van honden niet overal en nergens gedeponeerd te wor den, maar in de goot, hondentoilet of andere aanvaardbare plaatsen waar anderen er geen last van hebben. Aanrijdingen. Ter hoogte van de afslag Moord recht van rijksweg A 20 in de richting Rotterdam, verloor een 47-jarige vrouw uit Rotterdam de macht over haar stuur, waarna de auto begon te slingeren en vervolgens tegen de vangrail botste. Er werd ongeveer 30 meter vangrail beschadigd. De auto, een Ford Scorpio met nog maar 50 kilometer op de teller, raakte total loss. De bestuurster werd niet gewond. Ook op rijksweg A 20 richting Rot terdam, vlak bij de tunnel onder Rijksweg A 12 door, vond een aan rijding plaats tussen zeven personenauto's. Oorzaak was, dat net voorbij de tunnel het verkeer langzaam reed in verband met een aanrijding verderop. De eerste auto remde stevig, waarna de overigen op elkaar schoven. Vier auto's moesten wor den weggesleept en de bestuurder van een van de auto's raakte ge wond aan zijn nek. Hij is per ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. Dit alles zou niet nodig geweest zijn, als iedereen voldoende afstand had gehouden. In de spits zijn er jammer genoeg maar weinig mensen, die de disci pline op kunnen brengen hun voor ganger op veilige afstand te volgen. Als algemene regel kan gehanteerd worden, dat men de helft van de snelheid in kilometers in METERS afstand houdt van de voorganger. Uiteraard kunt u nog wel meer af- stand houden als de weers- of weg- situatie daartoe aanleiding geeft. Nogmaals op rijksweg A 20 richting Rotterdam, nu ter hoogte van de Vijfde Tochtweg vond een aanrij ding plaats tussen vier personenauto's. Ook hier was de oorzaak remmen van de eerste auto gevolgd door het in elkaar schuiven van de rest. Ook hier dus niet vol doende afstand van elkaar gehou den. Er vielen geen gewonden en de schade viel mee. Op de oprit van rijksweg A 20 botste een personenauto op zijn voorganger, die moest remmen voor een auto, die op de invoeg- strook/vluchtstrook stil stond. De bestuurder van de achterste auto keek juist achterom om naar de rechter rijstrook in te voegen en had daardoor niet geziendat de voorste auto remde. Er was alleen materiële schade. Op 8 januari, ca., 16.25 uur reed een rode Suzuki Alto op de Parallelweg naast de zuidelijke afrit van Rijks weg A 20. De bestuurster wilde rechtsaf de Middelweg oprijden, maar werd gesneden door een witte vrachtauto met aanhanger, die vanaf de afrit kwam een ook rechtsaf sloeg. De bestuurder van de vrachtauto reed door zonder zijn identiteit kenbaar te maken. De politie vraagt getuigen van dit voorval contact met haar op te ne men. De bestuurder van een Mercedes raakte op rijksweg A 20 de macht over zijn stuur kwijt, vermoedelijk door een lekke voorband aan de linkerzijde. Hij schoof vervolgens eerst tegen de linker vangrail en kwam daarna tegen de rechter vangrail tot stilstand. De auto moest weggetakeld wor den, de bestuurder bleef onge deerd. Op de splitsing van Schie- lands Hoge Zeedijk Oost en de Oostbuurtstraat tenslotte botste een personenauto achterop een andere auto, die moest remmen voor een op de weg stilstaande auto. De achterste kon niet tijdig tot stilstand komen. Rijden onder invloed. Op de Kerklaan werd de bestuurder van een Mercedes gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Het bleek, dat de man, een inwoner van Moordrecht te veel gedronken had: Hij kreeg een proces verbaal. Uitkomsten van heronderzoek woningzoekenden in 1990. In de periode september tot en met november vorig jaar is voor het eerst een heronderzoek onder de ingeschreven woningzoekenden gehouden, met als uitgangspunt, dat er meer informatie over de ver schillende groepen woningzoeken de ter beschikking moesten komen. Aan 501 ingeschreven woningzoe kenden werden heronderzoeks formulieren samen met een bege leidend schrijven verstuurd. Tot 27 september kon hierop gereageerd worden, daarna kregen degenen, die niet gereageerd hadden een brief met de medeling dat zij per die datum afgevoerd zouden worden Opvallend is het grote percentage afvallers (31%), dat vooral in de categorie a(een- en tweepersoons huishoudens en (ouderen vanaf 60 jaar) voorkomt. Met betrekking tot de eerste cate gorie is de verklaring, dat aan star ters en jonge woningzoekenden minder mogelijkheden worden ge boden tot acceptatie van woon ruimte in nieuwbouw. Kenmerk is ook, dat de woonwensen (met name een grotere woonruimte) zich snel wijzigen door persoonlijke om standigheden en er naar mogelijk naar oplossingen wordt gezocht buiten Moordrecht (dat kennelijk een niet/ groei gemeente is gewor den). In het heronderzoek is gevraagd naar voorkeuren voor een huur- of koopwoning, waarbij ook in schrijving voor beide voorkeuren mogelijk was. De meerderheid laar zich registreren voor een huurwo ning, het percentage dat zich alleen voor een koopwoning laat inschrij ven is relatief laag. Uit het onderzoek is de conclusie naar voren gekomen, dat de vraag naar koopwoningen met name het meest leeft in de categorie A2 (twee-persoons huishoudens), bij andere categorie is die beperkt te noemen (36 woningzoekenden, waarvan 20 in de categorie A1 (een persoons huishoudens). Op de lijst van woningzoekende staan er nog 65 ingeschreven van voor 1988. De gemiddelde inschrijvingsduur kan voor Moordrecht gesteld wor den op ruim drie jaar, met name voor woningzoekenden in de cate gorie A (een- en tweepersoons huishoudens). Van het totaal aantal woningzoe kenden hebben er 202 een voor keur voor een bepaalde wijk of straat, waarvan 159 een besliste voorkeur. Vooral het nieuwe be stemmingsplan Dorp Noord mag zich daarbij in een flinke belang stelling verheugen, in het bijzonder weer in de A-categorie. Van de oudere woningzoekenden spreekt bijna de helft zich uit voor een wo ning aan Land voor Water. De wijken Dorp Oost en Vijfakkers scoren in het onderzoek in verhou ding slecht met resp. 10 en 11 voor een woning in een van de twee wijken. Bij het heronderzoek is ook ge vraagd naat het maximale bedrag aan te betalen huur, dat men bereids is te betalen. Gebleken is, dat men wel bereid is een bedrag van fl. 600,- of meer te betalen, mits dat voor een nieuw te bouwen woning is. Die bereidheid strekt zich even wel niet uit naar de wijk Vijf Akkers zoals blijkt uit het aantal van 11 woningzoekenden' dat te kennen heeft gegeven voor toewijzing van een woning in die wijk in aanmer king te willen komen. Uit het heronderzoek is ook de conclusie getrokken, dat woning zoekenden steeds meer eisen zijn gaan stellen aan woningen, die hen toegewezen worden op grond van de grootte van de gezinssituatie. Verschillenden wijzen de aangebo den woning op grond van de eisen die zij stellen af. Het gaat hierbij om een derde van het aantal ingeschreven woning zoekenden. Door dit hoge afwijzingspercentage wordt het risico gelopen van leeg stand van woningen. Het lijkt daarom zinnig aldus de conclusie in het rapport om in de toekomst meer rekening te houden met de voorkeuren van individuele woningzoekenden. Gevraagd is ook naar het tijdstip waarop een toewijzing wordt ge wenst, waarbij uiteraard een grote groep aangeeft direct over woon ruimte te willen beschikken t.w. 204 op het totaal van 346 woningzoe kenden. De resterende 142 willen eventueel wachten of laten dit afhangen van de omstandigheden (dit laatste vooral oder ouderen van boven 60 jaar). De bespreking van het rapport "Resultaten heronderzoek woning zoekenden 1990stond afgelopen maandag op de agenda van de Raadscommissie Welzijn c.a. Op deze commissievergadering ko men wij a.s. week nog terug. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplakken a.u.b.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 21