Gemeente Moerhuizen ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Een jaar lang gratis eten Groeneweg-winterloop Oecumenische gebedsdienst "SS* Uitbreiding kerkgebouw Kerkstraat 8a te Moerkapelle Verleende bouwvergunningen Vaststelling Wegenlegger Reactie van Corrie van Nierop op de dank voor haar Jubileumkrant-bijdrage: Plattelands vrouwen Moerkapelle pagina 4 Dorpskrant 392/16 januari 1991 De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 17 januari 1991 gedurende veertien dagen, ter gemeentese cretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: - de aanvraag van de Kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle, voor de uitbreiding van het kerkgebouw aan de Kerkstraat 8a te Moerkapelle. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met gebruikmaking van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Moerhuizen. Zevenhuizen, 16 januari 1991, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. In de periode van 2 t/m 9 januari 1991 is door burgemeester en wethouders van Moerhuizen vergunning afgegeven voor: - de uitbreiding van het Truckcenter met een koelsluis, plaatselijk bekend Noordeinde 57 te Zevenhuizen. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen door de verlening van bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet Arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunning ligt gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentese cretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89 te Ze venhuizen. Burgemeester en wethouders van Moerhuizen brengen ter kennis, dat vanaf 16 januari 1991 de door het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Moerhuizen vastgestelde Wegenlegger voor het grondgebied van de gemeente Zevenhuizen ter inzage ligt. Uiterlijk tot op de dertigste dag na de ter inzagelegging kan door iedere belangstellende in beroep worden gegaan bij de Minister van Verkeer en Waterstaat, door tussenkomst van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1, 2596 AA 's-Gravenhage. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, A. Visser. A w l ips Op één van de mooiste plekjes van Oud-Verlaat, op een steenworp afstand van "De Zevenkamp", met een weidse blik over groen en fraaie zelfgemaakte molens 'in beeld', woont het echt paar De Graaf in het woon- wijkje dat nog bij de Wol- lefoppenweg hoort.... De bodedienst kon het huisa dres vinden en leverde hier een prijs af..... Zevenhuizen/Oud-Verlaat Mevrouw De Graaf- Stubbe kon haar ogen niet geloven toen ze maandag morgen een hoge stapel blikken kattevoer voor haar voordeur ont waarde. "Ik was boven aan het stofzuigen geweest en toen ik beneden kwam ging de telefoon. Op dat moment viel m'n blik op de ruit van de voordeur. Eerst dacht ik dat iemand me een poets had gebakken en heb gelijk m'n schoonzoon opgebeld. Deze heeft het vrachtbedrijf dat op de pakbon vermeld stond, opgebeld die bevestigde in opdracht van Whiskas gehandeld te hebben. Via 008 ach terhaalde hij de fabriek. Daar werd bevestigd dat het kattevoer een prijs was. De begeleidende brief zou over de post komen. Ik was helemaal vergeten dat ik destijds, ruim een half jaar geleden, met een wedstrijd had meegedaan. Waarschijnlijk is het een slagzin geweest, waar poes "Witje" in genoemd werd. Ze is ca. 13 jaar geleden met een dikke buik met jonkies aan komen lopen. Ze had ook nog een jong bij zich dat erg schuw was. Witje is zelf ook een beetje schuw". Dit bleek even later toen ze met het vrouwtje op de foto moest. Vastge klemd in haar armen ging het net, terwijl de lapjeskat "Smous"ook een kat die de familie De Graaf 'cadeau' heeft gekregen, boven op de stapel blikken, een beetje vis op een scho teltje krijgt. Erg fotogeniek tonen ze zich niet Mevrouw De Graaf zegt dolblij te zijn met haar prijs, die een waarde van vijfhonderd gulden vertegenwoor digd. "Kijk, als we het voor het kiezen hadden dan hadden we één kat. We kunnen ons eigenlijk kwa voeding, geen twee katten permitteren omdat we van een uitkering leven. Smous hebben we nu tien jaar. Zij is destijds uit een auto gezet bij de boerderij van Struckman. Eén van onze dochters heeft het gezien. Toen de kat in de boom klom en er niet meer uit wilde komen, hebben wij haar naar bene den gehaald en zijn haar gaan voe ren. Tja en dan heb je twee katten, je gaat er mee naar de dierenarts: ze kunnen nu geen jongen meer krij gen" Het jong dat destijds met je" aan kwam lopen was op een| gegeven dag verdwenen. Dat ook de dochters van het echt-I paar De Graaf veel van katten hou-| den blikt wel uit het feit dat beiden, n ze de deur uit zijn, twee katten hè| ben plus een hond. Lachend reageert de heer De Graai| op de eigenwilligheid van de kat. "Een kat houdt personeel en ei hond heeft een baas", stelt hij.... Zevenhuizen: Graag wil ik een bescheiden woordje schrijven aangaande de door mij gevulde pagina 2 en de onderschriften bij de foto-collage door Tineke op pagina 3 in de Jubileum-krant. Tineke kwam met mij praten over het op handen zijnde jubileum; dat dat niet ongemerkt voorbij mocht gaan en of ik er iets over wilde schrijven, mijn eerste reactie was - enigszins afwijzend - "Dat kan ik niet. Van het hele krantenwereldje weet ik niets af, ik ken de medewerkers niet - enkelen een beetje-, ik zou niet weten hoe ik dat moet aanpakken. Daarvoor moet je niet bij mij zijn." "Juist wél", kreeg ik als antwoord. Drie dagen later... ik schreef en schreef en schreef. Vellen vol, aan de hand van de jaarboeken. Alles buiten medeweten van de redactie en ik kreeg er nog schik in ook. Plots ging ik Tineke bellen. "Kom eens horen of het goed is wat ik doe, misschien moet ik op n heel andere toer". Tineke kwam en zag dat het goed was. Opgelucht ploeterde ik verder door de boeken en vond het steeds leuker gaan. het was een enorme uitdaging! Toen het klaar was zou ik de hele handel nog netjes uittypen, maar I 'neke zeiDat hoeft niet. Het is duidelijk leesbaar en ik ben allang blij dat je het hebt willen doen". En jk ben heel blij dat ik het heb mógen doen. Corrie van Nierop. (Tineke is medewerkster van een reklamebureau dat in relatie staat tot de Dorpskrant red.) Zevenhuizen-Voor de derde keer werd vorige week zaterdag de "Groeneweg-winterloop' gehouden over de afstanden 5 en 10 kilometer, onder erbarmelijk slechte weersom standigheden: regen en wind, had den 133 sportieve lopers het Van 't Verlaat sportcomplex weten te vin den. Voor de vijf kilometer gingen 29 personen van start. De beste tijd was dan Henk Buessink uit Rotterdam van de A.V. Metro. Tweede werd Dirk Jan Koolhaas in 17.31 min en derde Boudewijn Bult in 27.02 op 8 seconden gevolgd door Tineke de Haan uit Capelle a.d. IJssel. De 10 .kilometer-afstand: het hoofondercleel, werd gelopen door 102 heren en twee dames. Direct vanaf de start nam Bert Koster uit Boskoop de leiding, uitlopend tot 100 meter, na anderhalve kilometer, halverwege de Swanlaweg, was het Erik Edelman uit Waddinxveen die zich uit de achtervolgende groep los had gemaakt en langszij kwam. Erik nam direct ook de kop over, terwijl gedurende ongeveer 200 meter Bert Koster nog in zijn kielzog kon blijven. Daarna kon Bert het hoge tempo niet meer volhouden. In een voortreffelijk opgebouwde race, bouwde hij zijn voorsprong gestaag uit. Op 7 kilometer, halver wege de Molenweg, lag Erik 400 meter voor op Bert Koster die op zijn beurt, op 150 meter afstand, gevolgd werd door veteraan Frits Boudewijn, die op dat moment iets gas terug nam. Terug op de Swanlaweg, met windkracht 8 tot 9 pal tegen, kon Bert Koster nog iets terugkomen, terwijl Frits Boudewijn met zijn routij ne ook goed terugkwam. Op de finishlijn, tussen de twen sportvelden in, tegenover de kanti j ne, was het uiteindelijk toch Eril Edelman, in een- gezien de weer;| omstandigheden- sublieme tijd val 32.53 min, die de eerste plaats opr eiste. L Tweede werd Bert Koster in 33.5S| min. met 5 seconden, daarachter a eerste veteraan Frits Boudewijn. Eerste dame - in toch ook een mooij tijd- werd Annie Houdijk in 49.1 minuten en Sylvia Dijkmans weit| tweede in 54.34 min. Toch een prestatie, ondanks Silvia niet won, heeft zij toch bijna5:1 minuten in regen en storm vol weteij te houden. De organisatie vindt dit ook klasse j Zevenhuizen- In het kader van de jaarlijkse "Week van Gebed voor de christelijke eenheid" die wereldwijd wordt gehouden, organiseert de plaatselijke werkgroep 'oecumene' een Gebedsdienst op vrijdag 18 ja nuari a.s. aanvang 19.30 uur in de Hervormde kerk. Voorganger is ds. H. Gaasbeek, m.m.v. het Geref. kerkkoor o.l.v. Adriaan Verhoef. Na de dienst is er gelegenheid om koffie te drinken, inl. 01802-2097 De afdeling Moerkapelle van de Na Bond van Plattelandsvrouwen, hou< hedenavond: 16 januari, weer maandelijkse bijeenkomst in '1 Moer", aanvang 20.00 uur.Opde.j avond wordt de jaarvergadering f houden. Na het huishoudelijke deelte. waarin tevens een bestuuij verkiezing plaatsvindt, spreekt or heer J. Kercher van de stichtitj "Veriditas" over 'etherische oliën

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4