Vervolg ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE De gaanden er i de komenden Geel en groen Koffiebar vertoont film Afscheid en een nieuw begin h) De voor- en zijgevel van de super- narkt op de hoek van de Moerka- oelse Zijde, heeft een totaal ander lanzien gekregen. Oranje maakte jlaats voor de frisse kleuren groen en jeel, de huisstijlkleur van supermarkt /.d. Zwan onder het motto "Attent" )e slogan die gevoerd wordt is: 'Nooit verAltijd vers! Het zijn de wee sleutelwoorden van de kers- lerse supermarkt, van dezelfde in- soopcombinatie als waar de super- narkt onder de heer Boevé altijd z'n jrodukten van betrok, maar er is jekozen voor een andere formule. Klaver Randstad" hielp mee de win- :el in te richten, schappen te veran- leren en de doorlopende geel- iroene band in het winkelinterieur aan te brengen. Nieuw in het assor timent zijn de vers gekoelde gesne den groenten. Verder biedt de su permarkt de tot dusver gebnjikelijke produkten uit het standaardpakket supermarkt. net als zijn voorganger verkoopt Wim v.d. Zwan voorver pakt vlees, kan men vleeswaren ko pen en alle zuivelprodukten. Nieuw is echter de tijdschriften- kiosk. Inmid dels hebben heel veel mensen al kennisgenomen van het winkel-in terieur en geprofiteerd van de talrijke 'openings-aanbiedingen' Wim v.d. Zwan (23) is afkomstig uit Zoetermeer, kwam in Moerkapelle 3e- na in de huwelijksboot stapt te zijn met Cobi v.d. Spek uit Moerkapelle. V.d. Zwan, die zijn ondernemersdiploma op zak had en elders een functie in een supermarkt, werd door de heer Boevé benaderd om de winkel t.z.t. over te nemen. Zodoende kwam Wim v.d. Zwan bij Boevé als bedrijfsleider in dienst en leerde in anderhalf jaar tijd de cliën- tele kennen. Zijn vrouw, werkzaam op een kwekerij, had als part-timer zich ook al het reilen en zeilen van een supermarkt eigen gemaakt. Zij hoopt dat zoveel haar omstandighe den het toelaten- er is een baby op komst- en ook daarna, haar man te assisteren. De Dorpskrant wenst hen veel suc ces. Soms doet de techniek je ver donderen.... blijkt een totaal- >erhaal afgebroken; er daar- >m 'wordt vervolgd' onder vordt gezet.... )e toespraak van de heer De Sooijer, bij de installatie van burgemeester A. IV. Lips, op 2 cinuari is echter te mooi om wiet te publiceren. j Tevens de toespraak van ge meentesecretaris A. Visser) heer R. de Gooijer hield namens |f gemeenteraad een "nautische" llicitatie-installatie -toespraak tot de Terste burgemeester van Moerhui- J heeft een nieuwe periode voor de f bent benoemd tot kapitein van een Jhip dat u niet ontworpen heeft. Het schip Moerhuizen, waarvan de T>uw 10 jaar heeft geduurd door I S. onder leiding van vadertje staat, parbij Pa-tijn zijn ontwerptekening pedgekeurd werd onder directoraat pn Nauta. beide zelfstandige motorschepen Dn naar een ongewenst nautisch orstel uitgevoerd. we schepen zijn tot één schip ge laakt. De voor- en de achtersteven |n samengevoegd en het midden- pel is eruitgehaald. eide gedeelten zijn aan elkaar gelast Ppenlijk houdt de lasnaad het". vprvolgens ging hij met zijn speech 1" verder, gebruikte de boot afhouden' - '3 f J zeevaarttaai" ■zegdes als ppen omzeilend' en sprak de J®ns u't dat kapitein Lips zowel voor- ■Is achtersteven, onlosmakelijk aan elkaar zal smeden tot een eenheid. Een schip dat hopenlijk geen zure appelen vervoert, niet een vlag voe rend die de lading dekt, er schoon schip gemaakt wordt, recht door zee gevaren, oplettend.dat hoge masten veel wind vangen en de beste stuurlui aan wal staan, daarbij een oogje in het zeil houdend, niet zeeziek wor dend en het anker niet kwijtrakend. "Hopenlijk hebt u het getij mee en vaart u in het kielzog, opdat er niet klinkt 'pompen of verzuipen"'. Spreker wees de kapitein op de of ficieren, waar hij niet buiten kan en andersom ook niet en lettend op de kapers op de kust. "Onze intentie is niet om met u in zee te gaan, maar het over een andere boeg te gooien alhoewel de boegen gehandhaafd blijven." De heer De Gooijer wees op de zinspreuk van Moerkapelle "Ook hier zal vrijheid heilig wezen" en die van Zevenhuizen "Als veelheid met eenheid niet samen kan gaan, dan kan er nooit eenheid van velen be staan" Spreker wenste het schip een goede vaart als het anker wordt gelicht in de wetenschap waar het heen zal varen. "Wie God bewaart is wel bewaard". Gemeentesecretaris A. Visser sprak een hartelijk felicitatie- en installa tiewoord tot de burgemeester van Moerhuizen en benadrukte het ih- wonertal van 9800, waarbij een deel Oud-Verlaters zal blijven, een ander deel Zevenhuizenaren en de overige mensen gewoon Moerkapellenaren, samen vervat in Moerhuizen. Spreker stelde dat samenwerken 'respect voor elkaar hebben' is, het geen de 65 medewerkers beogen en dat er in de ambtelijke organisatie hiervan sprake is, naast een klantge richtheid, inspraak en praktijkge richtheid. Hij wees op de wijze van functione ren en benadrukte de belangrijkheid van openheid en het intern en extern Dorpskrant 392/16 januari 1991 pagina 9 Moerkapelle- Stampvol was de par ketzaal van dorpshuis "Op Moer". Belangstellenden en genodigden stelden zich in een lange rij op om afscheid te nemen en kennis te ma ken. Hieruit en de hartelijke woorden die klonken, bleek de welgemeende belangstelling van clientele en mede middenstanders voor de gaande en de komende eigenaar van één van de plaatselijkf supermarkten. Aan meer dan 40 jaar bedrijfsmatige en service verlenende arbeid, kwam een eind. Tevens was er een nieuw bëgin voor een enthousiaste opvolger. Woensdagavond 9 januari stonden de heer en mevrouw Boevé in het zoons hielpen mee, maar een opvol ger voor m'n bedrijf had ik niet". Spreker zei waardering te hebben voor hun inzet en bedankte voorts alle part-timers en folder-bezorgers. Hij bedankte tevens de klanten voor het in hen gestelde vertrouwen en hoopte dat zij ook Wim en Cobi,-de nieuwe eigenaren zullen steunen. Hij eindigde zijn toespraak met het uit brengen van de dank aan God. Burgemeester A.W. Lips mocht het echtpaar Boevé, nog iets specifieks Moerkapels overhandigen, een inge lijste ets met daarop herkenbare Moerkapelse gebouwen. De heer Lips betrok de voormalige rekening houden met gevoelens. "Op uw Nieuwjaarskaart stond de tekst "op weg naar elkaar" Nu zou ik willen zeggen "samen-verder"." De heer Visser wilde nog maar liever niet over de eeuwwisseling heenkij ken. Hij had in het blad van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten gele zen dat er in de volgende eeuw nog slechts 60 gemeenten in Nederland zonnetje, die afscheid namen, alsme de de nieuwe eigenaar van de super markt en zijn vrouw: het echtpaar V.d. Zwan. De heer 55-jarige heer J.P.Boevé - die mede om gezondheidsredenen stopt- liet de aanwezigen in het kort zijn levensverhaal als 'kruidenier'- en later 'eigenaar van een supermarkt' horen, welke op 7 januari een einde kreeg. Hij schetste de start als zelf standig winkelier 32 jaar geleden, na het overlijden van zijn vader, bij wie hij al 9 -iaar werkzaam was en de lokatie: de Moerdijkstraat. In 1969 werden twee lokalen van het voormalige openbare schoolgebouw op de hoek van de Dorpsstraat ge kocht en twee jaar later het derde lokaal. Hier heeft het echtpaar Boe vé 21 jaar 'gewinkeld'. De heer Boe vé somde en passant de namen op van de trouwe medewerkers en me dewerksters met een langste periode van Janny Roest: 17 jaar. "De laatste anderhalf jaar kwam Wim v.d. Zwan erbij met het oog op de overname van de winkel. We hebben vijf doch ters die van jongsaf aan gewend zijn om mee te werken. Ook de schoon- wethouder V.d. Spek in zijn toe spraak, die de vader is van mevrouw V.d. Zwan, maakte een humoris tische toespeling op het feit dat hij niet meer de eigen Moerkapelse bur gemeester is, doch toch dicht bij de inwoners wil blijven. Hij sprak woor den van dank aan het echtpaar Boe- vé en dankte hen voor hun inzet. Hij wees op de speciale inzet van de heer Boevé, die naast z'n veelomvattende dagelijkse taak, waarin tevens een stuk service-verlening, (10 jaar dia ken) deel uitmaakte van de kerkeraad van de Hervormde Gemeente. Tot het 'komende' echtpaar richtte hij bemoedigende woorden en had er alle vertrouwen in dat het met de winkel goed zal blijven gaan. Hij wenste hen beiden sterkte en wees op het feit dat winkelier V.d. Zwan lid is van het vrijwillige brandweercorps van Moerkapelle. Hierna kreeg Wim v.d. Zwan gele genheid om een dankwoord tot de vele aanwezigen te richten, in het bijzonder tot hen die meegeholpen hebben om in drie dagen tijd, de winkel een ander aanzien te geven. zullen zijn. (dus 60 burgemeesters posten!) Hij besloot zijn betoog met de woor den: "Zie dankbaar terug en ver trouwende vooruit". Hierna kreeg de nieuwe burgemees ter de gelegenheid nog een dank woord tot de sprekers te richten. Zevenhuizen-Vrijdagavond 18 ja nuari wordt de film "On the Edge" in koffiebar 't Praathuis vertoond. Deze film is het vervolg van "Thin Ice" en vertelt het verdere leven van Vincent, die enthousiast is over zijn pas verworven geloof. Alleen zijn kamergenoot Ross is daar niet zo erg blij over. Hij stelt Vincent dan ook een ulti matum. "Bewijs dat God bestaat of noem Zijn naam nooit meer". Tijdens de trektocht die ze met an deren maken, komt deze vraag ter discussie. Een boeiende film met muziek van Debbie Boone, Bennie Hester. De- garmo Band en Kelly Williams. Wie 15 jaar of ouder is, is hartelijk wel kom in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156 Zevenhuizen. Aan vang 20.00 uur.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9