Erwtensoepactie voor Kinderkoor ovens cn 25°/c Het Posthuis DE PIZZA EXPRESS Tel. 01892-17133/17193 MOORDRECHT GOUDERAK ABC KANTOORMEUBELEN DELFT RECREATIE VERWEIJ In deze krant: Historische Kring Benthuizen I 3000 M2 SHOWROOM - GROTE AFDELING OCCASIONS korting tot Verschijnt in: Zevenhuizen, Oud Verlaat Moerkapelle, Moordrecht Nieuwerkerk a.d. IJssel, Benthuizen, Kruisweg, Gouderak, Waddinxveen Centrum, Sniep en Zuidpias. dus bij 19.500 gezinnen! Uw makelaar voor aan- en verkoop van uw huis overdag en 's avonds Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en omstreken: autotelefoons Vanaf 2.995,- 3251 079 - 41 761 1 Mobie(M^7tttnun u a tie Deze week in de Dorpskrant: zie pag. 15 gouden gids Vanaf 1 februari 1991 uit de keuken van Het Posthuis Bel: TWEE TWEE DRIE ACHT en Uw pizza wordt gratis thuisgebracht I 23 januari 1991 13e jaargang nummer 393 de Dorpskrant, in één editie, de béste!! I Benthuizen- De geur van erwten- |soep moet op zaterdag 26 januari ï.s. in heel Benthuizen te ruiken zijn. |Die ochtend zijn voor dag en dauw |het kostersechtpaar Verweij al in de veer om grote gamellen water aan de kook te brengen op de diverse gastoestellen in de schuur achter hun voonhuis aan de Dorpsstraat. Ze Iweten dan al vrijwel zeker het aantal lliters erwtensoep dat ze die morgen Imoeten koken van de spliterwten en Igroenten die ze bij Koos Verheul kochten en het fijngesneden vlees an slager Buys. |Hoe lang de rij wachtenden zal zijn ■die tussen 11.30 en 12.30 uur a.s. Izaterdag zal zijn? "Niet zolang" den- Iken de dames J. Verweij en R. Breedijk. Laatstgenoemde hoopt net Brigitte Verweij bij het opschep en en uitdelen te helpen en ver heugt zich er al net zo op als me- rouw Verweij. Hun beider ogen [stralen. Dat blijven ze doen ook als ze lover hun geliefd kinderkoor "De IBenthuizerzangertjes" praten. Nieuwe kleding voor de zangertjes |Het koor, "De Benthuizer zanger tjes", bestaat ca. 7 jaar en beiden zijn [bij de oprichting betrokken geweest. De liefde is blijvend want de dames [zijn steevast iedere week op donder dagmiddag om half vijf in gebouw ["De Bron'om de kinderen op te vangen. Die zijn ook tijdens de repe tities weieens rumoerig, want een uur |zingen met kriebels in je benen na een lange schooldag, valt niet voor elk kind mee. Het koor staat onder leiding van Diny IHouweling en wordt op de piano egeleid door Wim Breedijk. Benthuizer zangertjes in Moerkapelle ïinnenkort, op 22 februari, treden Ie "Benthuizer Zangertjes" in Moer- jpelle op, als er een avond van Woord en Daad" in de Hervormde cerk wordt gehouden. )p 22 maart is er een optreden in de lervormde kerk van Benthuizen, 'nlangs, in november, klonk hun jezang in het Verpleeghuis in Zoe- lermeer, terwijl ze in oktober deelna men aan een Kinderkorenfestival, oen was het repertoire enigszins ingepast. Normaliter zingt het kin- Ierkoor blije christelijke liederen met :en evangelische inhoud. "Voorop staat het uitbrengen van de Blijde ^oodschap", zegt mevrouw Verweij. levrouw Breedijk toont het pro- iramma dat in Moerkapelle zal klin- Ken. -Samen in de naam van Jezus;- Gods klok; -Jezus zegt;- Machtig God;- Jezus vol liefde, e.a. De dames vertellen dat het koor 28 leden heeft en de meisjes ver in de meerderheid zijn. De 10-jarige doch ter Arianne van mevrouw Breedijk, is ook lid van het koor. Zij en de andere meisjes verheugen zich erop dat ze, mede door de acties De dames lachen, wijzen de sugges tie niet van de hand, maar denken vooralsnog om acties waarbij niet teveel mensen ingezet hoeven te worden... Nu worden de koorleden dat om folders rond te brengen waar op de erwtensoep actie wordt aange kondigd... Een actie die ongetwijfeld aan zal slaan bij de Benthuizense bevolking. Erwtensoepeet smakelijk! hA makelaardij o.r. AKTIEF NVM Voor Zevenhuizen: 01802-2948/2283 Uitvaartverzorging H.E van der Hammen. De Benthuizer zangertjes waren donderdagmiddag toch bijna alle- maa! ",a,ar....e rePetitie gekomen, al was het ijs die middag wel erg aantrekkelijk... schaatsen doe je in Nederland maar zelden op na tuurijs die de dames gaan ontplooien, er straks nieuwe kleding aangeschaft kan worden. Nu hebben ze al zes jaar dezelfde kleding. Ze krijgen zelfs in spraak bij de kledingkeuze, aan de hand van modebladen. Of het rokjes met blouses worden, overgooiers of jurkjes voor de meisjes, is nog niet bekendEerst nog even sparen... Mevrouw Breedijk: "We willen de ouders niet op kosten jagen en de kleding zelf bij elkaar proberen te verdienen. Daarom volgt er na de erwtensoepactie, waarmee we zo'n vijfhonderd gulden hopen bijeen te brengen, misschien nog een 'sinaas appelactie'. Misschien ook een oliebollen actie? "Nee, we weten dat zoiets erg veel geld oplevert, maar de voetbal doet dit rond de jaarwisseling". Maar er zijn b.v. in andere dorpen verenigingen die het juist tussen door, in het voor- of najaar doen.is dat geen idee? N Ooit zette het echtpaar Verweij iets dergelijks op stapel- met een goed resultaat- voor molen "De Haas" en later voor de verbouwing van het kerkelijk centrum "De Bron" 300 liter?! "We hopen minstens 300 liter erw tensoep te verkopen. Iedereen die wil kan één of meerdere liters bij ons komen halen tussen 11.30enl2.30 uur", zegt mevrouw Verweij. Alleen willen we graag van tevoren de be stelling opnemen. In het verleden was het zo dat er toch nog veel mensen langskwamen die niet van tevoren besteld hadden. Zo kon het gebeuren dat we 'nee' moesten ver kopen, jazelfs geen lepel erwtensoep meer voor onszelf over hadden"... Een liter erwtensoep kost f 3,95... Wie erwtensoep wil eten op zaterdag 26 januari kan per liter bestellen. Bij het afhalen gelieve men een pan mee te brengen. Bestellingen kunnen worden opgegeven voor vrijdag 25 januari a.s. op tel. 079 -313 247; 414 458 en 412 839. Rottekade 9 - 2761 EA Zevenhuizen - Telefoon: 01802-3115 (inclusief inbouw; exclusief BTW) U kiest toch ook voor kwaliteit! I He nieuwe Siemens lichtgewicht portable 1 autotelefoons. Met de N92 bent u bereikbaar in heel Nederland en met de N42 zelfs in de héle Benelux. Meer weten? Bel: Du Meelaan 578 Zoetermeer tel: 079-417611 fax: 079-418911 Vanaf deze week start de Dorpskrant met een serie artikelen over de "Historische kring" Benthuizen: met name over de inhoud van de vier, door deze vereniging, uitgegeven boekjes over oud-Benthuizen. Daarnaast hopen we in te gaan op de wijze waarop men aan 'voer' hier voor kwam en richten we de schijn werper op degenen die dia's gege vens en verhalen verzamelden en samenstelden.... Onlangs nog kwam de Historische Kring in de belangstelling met de presentatie van het boekje "Het jaar rond in Agrarisch Benthuizen", sa mengesteld door de heer A. v.d. Hoeven. Het boekje - waarin iedere maand in agrarisch Benthuizen in de dertiger jaren wordt beschreven- is bij de le den te koop voor f 15, Begin van een serie historische vervolgverhalen Politieberichten Moordrecht Balletlessen in de Zuidpias Gemeenteberichten op pagina 27 Een brief van Veel leesplezier I Het kleinste kerkje van ZevenhuizenPolitieberichten, I Vrouwen van hei platteland, Gemeenteraad in beeld, enz enz. Delft Schieweg 89 t.o. de MAKRO Tel. 015 - 623231* Fax 015 - 616929 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 zaterdag van 10.00 tot 17.00 vrijdagavond tot 21.00 geopend. Dorpsstraat 57, Moordrecht Tel. 01827 - 2238 op aanvraag r»

Dorpskrant | 1991 | | pagina 1