REGIONIEUWS ir Straatmakersl Opperlui Oud papier Moerkapelle Politieberichten Nieuwerkerk a.d. IJssel Hobby-tentoonstelling Benthuizen Lm opi 31 Boeken gevraagd voor Woord en Daad Jaarvergadering) Plattelands vrouwen P Ui Raad stelt verordeningeij vast 'Ol ro< Moderne haarverzorgmg voor .Dames Heren a 'Waar hét vak nog 'n ambacht is/= Dameskappers of -kapsters Herenkappers of -kapsters Aankomend dameskappers of -kapsters Leerling dameskappers of -kapsters Gevraagd: Aannemingsbedrijf W. Hermus zoekt, wegens grote drukte, versterking voor haar team in Zoetermeer Voor de eerste 2 vakatures zoeken wij de beste kappers/sters uit Zoetermeer en omgeving. Voor vakature nummer 3 zoeken wij kappers/sters met minimaal twee jaar ervaring. Voor nummer 4 zoeken wij enthousiaste jongens of meisjes (16/17 jaar) met minimaal één jaar ervaring. Heb jij interesse, voldoe jij aan bovenstaande eisen, ben jij naast een goede en enthousiaste kapper/ster ook nog representatief, kollegiaal, gezellig en is je vak je hobby Neem dan kontakt op met 079- 523458 of (na 18.00 uur) 01892-12.968. .Onze arbeidsvoorzieningen zijn, afhankelijk van vakkennis en prestaties goed tot zeer goed. De werktijden kunnen in nader overleg worden geregeld. en 's Gravenweg 15 Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. 01803-14436 pagina 22 Dorpskrant 393/23 januari 1991 Moerhuizen- De gemeenteraad van Moerhuizen behandelt a.s. dinsdag avond het voorstel inzake de subsi diëring van het ophalen van het oud papier in de kern Moerkapelle. Op grond van de voorgaande veror dening die in Moerkapelle van kracht was kregen verenigingen of instel lingen, die een schriftelijke toestem ming van het college hadden tot het ophalen van oud papier, een subsi die. Deze was maximaal 0,07 cent per kg.opgehaald oud papier. In de aanbiedingsbrief schrijven B. en W.: "De overwegingen voor deze subsi diëring hadden blijkens het voorstel van het college aan de raad vooral betrekking op een financiële onder steuning van particulier initiatief oud papier op te halen. In de voormalige gemeente Zeven huizen is ook een aantal keren de subsidiëring van het ophalen van oud papier aan de orde geweest. Echter zag men ervan af omdat men vond dat het meer aspecten heeft dan subsidiëring, zoals aspecten betref fende het milieu en concurrentie vervalsing ten opzichte van het be drijfsleven dat in oud papier handel de. Men conformeerde zich daarbij aan het standpunt van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Wel werd aan verenigingen de kos ten van het huren van containers vergoed waarin het oud papier (tij delijk) werd opgeslagen. Daarnaast was besloten papierbak ken te plaatsen bij de aanwezige glascontainers. Omdat het gaan om een financiële ondersteuning van verenigingen en instellingen achten wij het gewenst de 'Subsidieverordening ophalen oud papier" voorshands voor 1991 van toepassing te verklaren voor de kern Moerkapelle, in afwachting van de totstandkoming van de nieuwe subsidieverordening Daarnaast kan worden bezien of er een 'subsidieverordening ophalen oud papier' dient te worden vastge steld die dan niet stoelt op een fi nanciële ondersteuning van vereni gingen of instellingen maar op an dere factoren, zoals milieu-overwe gingen en kostenbeperking voor de gemeente inzake het ophalen van afvalstoffen"... Inbraken 13-1:Aan het Anjerveld hebben le den van het inbrekersgilde een wo ning bezocht, men kon binnenko men door aan de achterzijde een raam open te breken. Ze vertrokken met audio-apparatuur. 15-1 :Aan de Leeghwaterstraat wist men ook in een woning te komen. De buit was relatief klein die de in brekers meenamen. 19-1: In een vleesverwerkend bedrijf aan het Kortenoord werd door 'in braak' binnengekomen. Men ver dween met een grote hoeveelheid gereedschap. Fietsendiefstal (er verdwenen er drie!) 15-1Vanuit de fietsenstalling aan de Doortocht bij het NS-station, werd een fiets weggenomen. Het betrof een bruine damesfiets, merk Solen- did. 17-1: Er werden door fietsendieven twee fietsen weggenomen uit de fietsenstalling aan de Doortocht bij het NS-station. In beidegevallen was het een damesfiets, resp. Van het merk Union en een onbekend merk. De kleuren waren bruin en groen. Aanrijding 18-1: Op de kruising Europalaan/ West Ringdijk vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een bestuurder uit Nieuwerkerk, rij dende over de West Ringdijk en een bestuurster uit Moordrecht, rijdende over de Europalaan, kwamen gelijk- tijdit bij de kruising. De bestuurder, komende vanaf de West Ringdijk, verleende geen voorrang. Een bot sing was het gevolg. Dat het een enorme klap was, moge blijken uit het feit dat beide voertuigen total loss af gesleept moesten worden. De be stuurders kwamen met de schrik vrij. Gladheids- ongevallen 19-1: Door plotseling opkomende gladheid ontstonden er twee aanrij dingen. De eerste vond plaats op het terrein van een benzinestation langs de RW 20. De bestuurder had geen erg in de gladheid en verloor bij het oprijden van het terrein de macht over het stuur. Het voertuig botste tegen een lantaarnpaal. Drie inzit tenden van de auto, twee kinderen en een vrouw, moesten met lichte verwondingen overgebracht worden naar het ziekenhuis. De auto werd total loss afgesleept. De tweede aanrijding vond plaats op de Europalaan. Ook hier werd de bestuurder verrast door de gladheid en verloor de macht over het stuur. De auto botste tegen de achterzijde van een geparkeerde auto. Deze werd op zijn beurt weer tegen een andere auto gedrukt. Hier bleef de schade beperkt tot de voertuigen. Eén van de geparkeerde auto's werd weggesleept. Gevonden voorwerpen sleutelbos, lapjeskat, radio-cassette recorder, sleutels aan een ring, da meshandschoen, kinderwant, ba bywantjes, parkiet, kindersjaal, por temonnee. Verloren voorwerpen Dameshorloge merk Ancre, kinder horloge merk onbekend, brillekoker- kl.br.m.geld en ring; sleutel, gouden bedelarmband met dobb.stn, jon genshorloge- zw.kunstst, paarse gymschoenen, sjaal- paars/goudkl, plast.tas m.gr/bl.stf, giropas, huis sleutel, portemonnee :bl, gr. herenhorlogemrk.Digital, Gazelle- beige-kinderfietsroze/prssjaal Moerhuizen- Dinsdagavond bt raad van Moerhuizen zich over ver; deningen afvalstoffenheffing, ri» rechten en hondenbelasting. Er ku nen, mede gelet op de aanzien), stijging van de tarieven van de afc stoffen, als gevolg van de h< kosten AVR, heeft het college c meend de raad nog geen voorste! doen om de tarieven voor 1991 verhogen in verband met de kost van het gescheiden inzamelen huisvuil door middel van mini-coit ners. Indien deze kosten wel dooi rekend worden in de tarieven zou; een extra stijging betekenen metres f27,en f 36,Dat betekentweli in 1991 dekking gevonden worden tot een bedrag van 117.522,50. Voor 1991 willen B.. W. dit bedrag ten laste brengen van saldi-reserve. Over een doorberel ning in 1992 zullen zij zich nas beraden. Er wordt uitgegaan van tarieven van f 125,voor eenpe soonshuishoudens en f 167,— w meerpersoonshuishoudens Rioolrechten Om in 1991 in de gemeente Moeiti Dordere viseert de Moordre dag van pior-opt om half dalands Karkplei Tussen zeven v jing lat saaisjes angs de start op 1 tteeg af iet post Benthuizen_Op vrijdag 25 en zater dag 26 januari a.s. organiseert de ECB een "Hobbytentoonstelling:" in cultureel centrum "De Tas", de Dam 2 te benthuizen. Er zijn 14 verschillende onderwer pen te zien, waaronder: munten en penningen, poppen, tif fany lampen miniatuur modelbouw, schilderijen, origami enz. De openingstijden zijn: vrijdagavond 25-1 van 19.00 -22.00 uur zaterdag 26 januari van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur. De toegang is gratis. Moerkapelle- Het plaatselijk comité "Woord en Daad" te Moerkapelle is van plan om begin maart a.s. een 'boekenmarkt' te organiseren te Moerkapelle. Naast nieuwe boeken zullen ook tweedehandsboeken worden ver kocht. De organisatie verzoekt iedereen zijn boekenbezit door te nemen en alles wat men missen kan ter beschikking te stellen voor de te houden boe kenmarkt. De boeken kunnen worden ingele verd bij: Klaproosstraat 24, tel. 01793- 2199; Klaproosstraat 26, tel. 1219; Akkerweg 26 te Moerka pelle tel, 3066. De opbrengst van de 'boekenmarkt' is bestemd voor kinderbijbelboekjes t.b.v. schoolkinderen op Haïti. zen eenzelfde opbrengst te verkrijg als de afzonderlijke gemeen ®'I O00" Moerkapelle en Zevenhuizen in 15! Kifrstna tezamen, zijn gewogen gemiddé wfrfk e€ tarieven berekend, terwijl er ga si word rioolrecht meer wordt geheven va Bar r°nc zakelijk gerechtigden. Daarnaast een differentiatie aangebracht, i ruimer is dan in Moerkapelle en i perkter dan in Zevenhuizen. zowel practische als juridische red lilfoel- nen. Alleenstaanden betalen dar. Juli; nast 77,meerpersoonshuishoudeiï| 98,woon/winkels f 142.- drijven f 227,overigen f 227,-| Hondenbelasting Er wordt een nieuwe verordenii 'hondenbelasting' ingevoerd. Dej| meente Moerkapelle kende een tart van f 66,voor de eerste hond^ een tarief van f 92,voor de twa en volgende hond(en). De gemeen Zevenhuizen kende een tarief tail 81,20 per hond en een tarief van| 107,10 voor een kennel. Uitgaande van een 'gewogen' geroj delde zouden de tarieven nu t gen: le hond f 78,,2eeni f 92,kennel f 107.Voor 191 achten B. en W. een stijging gewetf dus worden de tarieven hoger: nl.1 hond f 84,2e hond e.v. f 96,f tarief kennel f 108, O O l 1 Nieuwerkerk a.d. IJssel- In L'Esperance aan del Gravenwegwordt vanavond de jaarvergadering var. J Nieuwerkerkse afdeling van de Plattelandsvrouw gehouden, aanvang 19.30 uur. Na de pauze volgt een lezing met dia's van de Neo landse Luister en Braillebibliotheek, gepresente^ door mevrouw J.J. Boon. Westwaarts 53 Stadshart Zoetermeer ©Ingang op de "Bovenlangs" Parkeergarage (naast Randstad/boven Konmar) Irdag 2 4oordt

Dorpskrant | 1991 | | pagina 22