umpion* optocht op il januari! Balletlessen in de Zuidpias" Uit het politie rapport louwestad jrogramma Grotere behoefte aan senioren woningen. Schaatsen P de Uithof" va pagina 23 zaterdag uitzending op ether- |ter 106.2 FM en het kabelnet Ibouda, Reeuwijk, Moordrecht fouderak op 88,9 FM en TV- fcal 3. Om 15.30 uur regio- in- patie over Moordrecht 'ouderak. rr a9 26 januari a.s. organiseert L°°rdrechtse IJsclub weer een P naar de kunstijsbaan "de in Den Haag. I l .°0 uur vertrekt de bus f net ijsclubgebouw aan de Le- rat'waar deze omstreeks 17.15 iÜT teru3 hooPt te ziin- Aan" I ™chtingen bij de heer 1 vink, Zuidplaspolderweg 1 rdrecht, telefoon 2892 v oordrechtse 1 Ifoerier nderdag 31 januari a.s. organi- jrtde Oranjevereniging ordrecht, ter ere van de verjaar- jvan H.M. de Koningin, een lam- n-optocht. Verzamelen hiervoor halfzeven 's-avonds bij de Ne- lands Hervormde Kerk aan het 1<plein. ;sen half zeven en kwart voor ten verkoopt de Oranjevereni- ig lampionnen compleet met irsjesenstokjestegen fl. 1,per _k. I goed weer loopt de harmonie list na de Arbeid voorop (bij vorst Idt een geluidswagen gebruikt) Iwordt vanaf kwart voor zeven randje door het dorp gelopen Igsde volgende route: lrtophet Kerkplein- Dorpsstraat- leg af v.d. Schielandstraat-langs m postkantoor- Drost IJserman- lgei- Oostwaalstraat- Koningin ianastraat-brug over naar Tester Lallemanstraat- Dr. Abr. Iperstraat- Thorbeckeplein- laepmanstraat- St.evensstraat- idelweg naar brug over Ring- Irt- Kerklaan- l.a. Molenlaan als Jpunt. [afloop van de lampionoptocht ■en alle deelnemers lekkere ine chocolademelk en een si- jpwafel aangeboden door de Énjevereniging. Dat gebeurt in louw "de Zespunt" dat hiervoor lis ter beschikking is gesteld. De Injevereniging is zeer dankbaar Ir dit sympathieke gebaar. A.s. week dinsdag begint Joke de Moor uit Capelle a/d IJssel met het geven van balletlessen in gebouw "de Zuidpias". Het is niet de eerste keer, dat in de Zuidpias balletlessen worden gegeven. Al eerder hebben andere balletdocenten er lessen verzorgd. Joke de Moor, die balletdocente is heeft korte tijd ook zelf gedanst in een balletgroep, maar het lesgeven trok haar toch ren vanaf 5 jaar. In deze les worden op en speelse manier de basispassen posities van het klassieke ballet geleerd. Ook wordt er aandacht besteed aan een goede houding, belangrijk voor later volgens Joke de Moor. Daarna worden er ook lessen gege ven in jazz-ballet aan kinderen van af 10 jaar en volwassenen. Iets ge heel anders is aerobic-fitness waar voor men vanaf 16 jaar terecht kan. de Moor dat het "een fluitje van een cent" is, je moet je er volledig voor inzetten om resultaten te boeken. Callanetics is niet aan een leeftijd gebonden en is met name geschikt voor die men sen, die al jaren niets of weinig meer aan hun conditie hebben gedaan, ledereen die belangstelling heeft wordt door Joke de Moor uitgeno digd a.s. dinsdag in "de Zuidpias" te komen kijken en meer en zij ging zich daar meer op richten en volgde o.m. diverse sta ges. Negen jaar gleden startte zij in Maassluis haar eigen balletschool. In ons gesprek met Joke de Moor bespeurden wij een groot enthou siasme voor het ballet, een enthou siasme dat zij ook op haar leerlin- 8en weet over te brengen, insdag 29 januari a.s. begint zij om vier 's-middags met de eerste les klassiek ballet voor kinde- Hier gaat het meer om een conditie training. Dat gebeurt op muziek, waarbij oefeningen verricht worden, die regelmatig volgehouden de spieren versterken en het uithou dingsvermogen vergroten. Tenslotte geeft Joke de Moor ook nog callanetics, de nieuwste metho de voor figuurverbetering, waarbij de spieren op een rustige manier aan het werk worden gezet. "Je moet er niet van uitgaan aldus Joke mogelijk zelf mee te doen in een gratis proefles. Joke de Moor ziet ook graag, dat ouderen mee gaan doen en wacht met spanning op eventuele aanmel dingen uit die categorie, de moge lijkheden voor verschillende vor men van ballet etc. zijn er. Wie nog meer informaties wil het telefoon nummer van Joke de Moor is 010- 4582814 waar u zich ook kunt opge ven voor een gratis proefles. Schoorsteenbrand Van een woning aan het Rozen- plantsoen raakte de schoorsteen in brand. De brandweer, die snel ter plaatse was, bluste de brand, zodat de schade beperkt bleef tot de schoorsteen. Schapen kreupel. In een weiland aan de Vierde Tochtweg liep een aantal schapen die kreupel waren. De politie stelde een dierenarts hiervan in kennis, omdat aan een ziekte werd ge dacht. Het bleek, dat de hoeven van de dieren gekapt moesten worden, waarna de schapen weer normaal kunnen lopen. De eigenaar van de schapen werd verplicht dit te doen. Milieu-surveillance. Tijdens een milieu-surveillance trof de politie een aantal vuilniszakken met puin aan die langs de weg gezet waren. Degene, die de zakken had buiten gezet werd achterhaald en kreeg een bekeuring. Ook een boer, die tijdens het bemesten van zijn land, de mest in een sloot sproeide kreeg een bekeuring. De boer zei het niet gemerkt te hebben. De sloot was als gevolg hiervan over een grote afstand vervuild. Verkeersongevallen. Een 23-jarige inwoner van Reeu wijk die met zijn auto, vermoedelijk met een te hoge snelheid, reed op de Schielands Hoge Zeedijk tussen Moordrecht en Gouda, ging in een bocht gewoon rechtdoor en be landde in de Hollandse IJssel. De brandweer was met duikers ter plaatse, maar de bestuurder kon zich op eigen kracht uit zijn auto bevrijden en werd niet gewond. De auto werd zwaar beschadigd uit het water getakeld. Een inwoner van Gouda die over de Middelweg het dorp uitreed, merkte de verkeersgeleidings-heuvel ter hoogte van de Weidezoom te laat op. Hij remde daarop en gleed met zijn auto tegen een boom aan. Hij werd niet gewond maar zijn be schadigde auto moest met een ta kelwagen afgevoerd worden. Op Schielands Hoge Zeedijk West, slipte een inwoner van Nieuwerkerk a/d IJssel met zijn auto. De bestuur der kwam met de schrik vrij, maar zijn auto werd aan de voor- en achterzijde beschadigd. De bestuurder van een vrachtauto reed in de Stevensstraat tegen een lichtmast aan. In plaats van contact met de politie hierover op te nemen, reed de man gewoon weg. Twee oplettende getuigen van dit voorval noteerden echter het kenteken van (Je vrachtwagen, zodat de bestuur der alsnog achterhaald kon worden. De man wacht nu een proces ver baal en de rekening van de door hem aangerichte schade. Vernieling. Op vrijdag 18 januari werd tussen 19.00 en 20.30 uur van een op het Wethouder van Gentplein gepar keerde blauwe Mazda een koplamp vernield. Dit is gebeurd, doordat iemand er tegenaan geslagen heeft of er iets tegen gegooid heeft. Eventuele getuigen, die mogelijk iets gezien hebben, worden ver zocht dit aan de politie door te ge ven. Gevonden en verloren. Gevonden: een haan. Verloren: bruine heren-bril; bruine heren leesbril; rood/geel kinder wantje; bruine lederen hand schoen; bruine lederen tas met in houd, o.a. rijbewijs en portemon nee; gouden armbandje; maand- kaart voor bus; rode kater; zwart/ witte kater, zilveren horloge met schakelband. Er moet een onderzoek komen naar de behoefte aan seniorenwoningen in de koopsfeer volgens de mening van mevr. A. de Wilde- Pols (VVD). Zij maakte deze opmerking naar aanleiding van de zinsnede op pagi na 14 van de notitie "Resultaten heronderzoek woning zoekenden 1990", die maandag 14 januari besproken is in de raads commissie voor Ruimtelijke Orde ning. Daarin stond, dat de veronder stelling dat de behoefte aan even tueel te bouwen senioren koop-wo ningen groot zou zijn, niet is uitgeko men. Ook door andere leden van de commissie werden opmerkingen in die richting gemaakt. Wethouder N. Seip- Mets zei hieruit op te maken, dat er een duidelijke behoefte blijkt aan deze woningen al is dit er in het onderzoek niet uitge komen omdat de vraagstelling ge richt was aan bewoners van een huurwoning. "Willen we weten, of de behoefte aan seniorenwoningen in de koopsfeer er is en hoe groot die is, dan is een onderzoek nodig on der de gehele bevolking. Als dit zou gebeuren is het de taak van de Stuurgroep Volkshuisvesting." al dus de wethouder in haar antwoord. Als de commissie dit wil, zo voegde zij hier later aan toe, dan zal dit extern moeten gebeuren. De kosten hiervan worden begroot tussen de 35000 en 40000 gulden. Overigens werd de notitie als zoda nig door de leden van de raadscom missie Welzijn positief ontvangen en was er veel waardering voor het werk van de opstellers van de noti tie. "Een helder stuk" aldus N. Matules- sy (PvdA) en mevr. A. de Wilde-Pols (VVD). "Geeft duidelijk inzicht in het aantal woningzoekenden."(mevr. R. Boers-da Silva (D'66). Uiteraard waren er ondanks de waardering toch wel een aantal kanttekeningen en vraagpunten over. Zo werd o.m. opgemerkt dat er meer ingespeeld moet worden op specifieke woonwensen en niet al leen op factoren als de grootte van de woning, de gezinssamenstelling en de huurprijs.. Een herziening van de criteria voor toewijzing zal zo bleek uit het antwoord van de wethouder pas aan het eind van dit jaar plaats vinden als de woonruimte- verorde ning wordt aangepast. Gevraagd werd door enkele com missieleden hoe het percentage af vallers in Moordrecht (31%) zich verhoudt tot het landelijk gemiddel de (dat blijkt 25% te zijn volgens de wethouder). De vraag hoe dit per centage in Gouda ligt (kennelijk waren er commissie-leden die hun twijfels over de Goudse cijfers van woningzoekenden hebben!) kon wethouder Seip- Mets niet beant woorden. De gegevens, die uit dit heronderzoek naar voren zijn ge komen zullen volgens de wethouder in de toekomst jaarlijks geactuali seerd worden. Het rapport, dat al besproken is in een extra vergade ring van de woonruimte-advies- commissie, is ook toegestuurd aan de woningbouwvereniging en wordt besproken in de eerstvolgende ver gadering van de Stuurgroep Volks huisvesting in maart 1991Op basis van de besprekingen zal een Volks huisvestingsplan opgesteld wor den. De besloten vergadering, die na afloop van de openbare vergade ring van de commissie is gehouden ging, zo bleek uit het antwoord van wethouder Seip op een vraag van de heer R. Gast (CDA) over de opvang van asielzoekers. Gast wilde de re den van de beslotenheid weten, maar de wethouder gaf geen krimp. Zij ging niet verder dan met de moti vering: "Het college heeft om move rende redenen hiertoe besloten.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 23