kees de nobel bloemsierkunst ISI J. W. Voskamp Gemeente Rijneveld BENTHUIZEN BSC'68 Klaverjassen N.A.S. Nieuws De pechvogel van het nieuwe jaar Narcissen f2,95 per bos 2 bossen Kerkdiensten Benthuizen zondag 27 januari Medische diensten 26 en 27 januari Vrouwenochtend Benthuizen Bert en Bertus op reis (abeltelevisie nieuws {Brandmelding wreekuur burgemeester en wethouders Pr. W. Alexanderplein 10 - Benthuizen Tel. 079-31 34 37 Zn. C.V. Sanitair Installatie- en onderhoudsbedrijf Dorpsstraat 138, 2731 AT Benthuizen Tel. 079 - 313722 310845 Dorpskrant 393/23 januari 1991 pagina 7 wijziging betalingsmethode abonnementsgeld CAI voor inwoners van Benthuizen lot en met verleden jaar was het voor inwoners van Benthuizen mogelijk om het Jonnementsgeld maandelijks automatisch via een bank- of girorekening over te Iten schrijven. Ie rekenen vanaf januari van dit jaar is dit echter niet meer mogelijk, omdat die wijze lan betaling niet in het administratiesysteem van de gemeente Rijneveld verwerkt pn worden. ■aarom maakt de beheerscommissie CAI Rijneveld geen gebruik meer van de roeger verleende machtiging. Betaling van de abonnementsgeld kan nu uitsluitend via acceptgiroformulieren Tlaatsvinden. Iwoners van Benthuizen zullen al geconstateerd hebben dat deze maand geen bonnementsgeld van hun rekening is afgeschreven. Zij behoeve zich echter niet por onaangename gevolgen ongerust te maken. Binnenkort ontvangen zij namelijk acceptgiro-formulier, waarmee het abonnementsgeld alsnog betaald kan wor- feheerscommissie C.A.I. joor de gemeentelijke herindeling per 1 januari van dit jaar, is het bij een brandmel- |ngbinnen het gebied van de gemeente Rijneveld beslist noodzakelijk dat de melder ft in welke dorpskern de plaats van de brand zich bevindt, aast de straatnaam moet men bijvoorbeeld ook de naam Benthuizen, Hazerswou- k Dorp of Hazerswoude-Rijndijk of Koudekerk aan den Rijn noemen. ■Heen op die manier kan de lijn voor hulpverlening zo duidelijk en kort mogelijk Wijven. Burgemeester en wethouders delen mee, dat zij, te rekenen vanaf donderdag 24 Wiuari, elke donderdagavond van 19.00-19.45 uur spreekuur zullen houden in het gemeentehuis van Rijneveld, Frederik van Eedenplein 4, Hazerswoude-Rijndijk. Dirk Havenaar een nieuw gezicht tijdens de klaver- jascompetitie. Benthuizen-De zevende ronde van de klaverjascompetitie van BSC'68 werd gekenmerkt door de aanwezigheid van een aantal nieuwe gezichten. Een aantal van hen bewees direct dat de geves tigde orde rekening met hen moet gaan houden door een forse greep in de prijzenpot te doen. Nieuweling werd de glorieuze win naar van deze avond met 5220p. Els Vermeulen werd tweede en Koos van Weizen zette het hele klassement op zijn kop en werd derde. Door dit resultaat is hij tevens de nieuwe leider in de stand om de tweede periode- titel. Vrijdagavond 25 januari a.s. kan iedereen die wil meedoen aan een gezellige klaverjasavond bij BSC'68. Vanaf 19.30 uur is ieder een hartelijk welkom in de kantine op het sportpark "Ons Erf", aanvang klaverjassen 20.15 uur. Benthuizen- Omdat er grote belangstelling bestaat voor de verschillende takken van sport bij N.A.S., is het nieuwe jaar begonnen met een aantal nieu we groepen. In sporthal De Hil: Jongens gymnastiek: op vrij dagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur: vanaf 6 jaar. Heren conditietraining: donderdaga vond van 21.00 tot 22.00 uur. Badminton voor de jeugd: donder dagavond van 19.00 tot 20.00 uur vanaf 8 jaar. Wie interesse heeft kan eens vrijblij vend komen kijken. Informatie: tel. 079-313455of411 729. Jazzdans: Bij de afdeling jazzdans is nog plaats voor de jeugd vanaf 10 jaar op maandag van 17.00 tot Hervormde kerk SOW gemeente De Hoeksteen Geref.Gem 9.30 uur ds.W. van Vreeswijk 10.00 uur ds. Iz. Meijer Rotterdam 9.30 en 18.00 uurds. G.J. van Aalst Hei en Boeicop 18.00 uur ds. J Boer dokters J. en T. Buiter Dorpsstraat 20 Benthuizen tel. 079- 313 737 Benthuizen- Op donderdag 24 januari a.s. wordt er in gebouw "De Bron" bij de Hervormde kerk in Benthuizen, weer een 'koffie-ochtend' georganiseerd. Spreekster is Edith Schouten. Het thema dat zij behandelt is "De 'waaroms' van het leven". De ochtend begint om 9.30 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Inl. tel. 079 -313856. I Benthuizen_ Op woensdagmiddag Hl januari a.s. organiseert de Evene- ljF"tencommissie Benthuizen een Hdervoorstelling met twee muzika- Iclowns. m voorstelling draagt de toepasse- ■enaam "Bert en Bertus op reis". B een morgen vertrekt Bert op de B' naar het jaarlijkse clownsfeest. V verre reis voor zo'n clown alleen! B hij dan ook nog eens met een derende knal zijn fiets in puin rijdt de poppen pas goed aan het 'sen! r Jie zet er nu een brievenbus mid- in het bos? Daar moet je toch wel "enaan rijden?!" 'ar achter die brievenbus blijkt ie- N te wonen in een kofferhuis: pel, daar woont Bertus en de twee rjjs hebben een knallende ont- fehng. Terwijl Bertus zich staat te pagen dat hij nooit een brief 19' en nooit naar een feest mag„'.' blijkt de postbode een uitnodiging te hebben gebracht voor het feest. De twee clowns besluiten om samen op reis te gaan, een lange reis vol komische hindemissen en rare ge beurtenissen: Bertus' accordeon kent alleen maar droevige liedjes! Dat kan natuurlijk niet als je naar een feest moet, dus daar wordt iets aan gedaan.... Kunstjes en goocheltrucs moeten nog geoefend worden voor het grote feest en dat valt voor twee onhandige clowns niet mee.... Er zijn valpartijen, mopperpartijen en heel veel grapjes... Er wordt gezongen, gelachen en gehuild... Kortom: dolle pret... voor de kinderen die moeten die twee gekke clowns nogal eens een handje helpen. Aanvang 14.00 uur in gebouw "De Tas", entreeprijs f 2^0. Duur: 6j0 minuten. Alle leeftijden'. "Ha, ha... nu moet ik zeker ook nog in de krant", lachte Inge Breedijk toen ze schrijf ster dezes ontwaardde die bij haar moeder op bezoek kwam, om samen met haar en mevrouw Verweij, over de 'erwtensoep-actie' voor de Benthuizerzanger- tjes te praten"Ach waarom ook niet", klonk hetAl is de aanleiding niet leuk en moet Inge heel veel geduld oefenen, aandacht is haar vanh'arte gegund.... Hopen/ijk krijgt ze door dit artikel ook nog wat extra aandacht en valt de tijd haar niet lang Benthuizen-Het valt niet mee voor een robbedoes als de 14-jarige Inge Breedijk om plat op haar rug op bed te blijven liggen in een gipscorset. Ze heeft er nu drie weken van vermoede lijk twee tot drie maanden, opzitten die haar gelukkig niet lang gevallen zijn. Ze kreeg ontzettend veel aandacht en medeleven vanuit de Benthuizense be volking en van haar school "De Drie star" in Gouda. "We hebben het fruit maar in de schuur gezet zodat het koel blijft". Mevrouw Breedijk vertelt dat haar andere dochter, die kraamver- pleegkundige is, elke middag een fruithapje voor Inge klaarmaakt waar van de bedlegerige patiënt smult en haar ingewanden ten goede komt...De geblesseerde Inge mag haar rug na melijk niet oplichten: dus niet gaan zitten...Dit houdt tevens in dat ze de bruiloft van haar broer Wim die volgen de week, 30 januari trouwt, niet op een normale manier bij kan wonen. Wel op bed. Daarom rijdt er voor haar een ambulance naar Avifauna en staat daar een bed voor haar klaar. Liggend is ze er zo toch nog bij, al is het jammer dat •ze ■de-huweiijksvoitrekkmg op het-ge meentehuis (door mevrouw Harteveld) niet bij kan wonen, noch de kerkelijke inzegening in de Hervormde kerk door ds. Boer.... Eenzaam is ze niet tijdens deze plechtigheden. Haar liefste vrien din Hilde v.d. Plas uit Den Haag zal haar gezelschap komen houden.... Inge is vrij laconiek, heeft de telefoon onder handbereik en blijft er vrolijk onder.Het had zoveel erger kunnen zijn... Een zweefduik in het stro Wat is er namelijk gebeurd: Inge was (2 januari) op vakantie op een boerderij bij haar oom en tante in Nieuwolda, in de provincie Groningen. Daar dook ze vanaf ruim 3 meter hoogte van stro balen en belandde met haar hoofd, door de strolaag heen waarop ze neerkwam, op een balk. Ze kreeg daardoor zo'n dreun dat door de klap haar borstwervels braken en in elkaar schoven. (Had ze gesprongen dan hadden haar benen de klap opgevan gen). Ze liep gelukkig geen hersenletsel op, maar kon ook niet meer overeind komen. Ijlings werd de ambulance ge beld die haar naar het ziekenhuis in Winschoten vervoerde. Haar ouders in Benthuizen werden van haar val op de hoogte gebracht en reden naar Winschoten. Mevrouw Breedijk kon bij haar schoonzuster blijven toen haar man weer naar Benthuizen terugkeer de, nadat hij ervan overtuigd was dat er geen levensgevaar bestond. Een week verbleef Inge in het ziekenhuis in Winschoten, waar ze het goed naar haar zin had. Met de ambulance werd ze vervolgens naar huis vervoerd waar in de woonkamer van haar ouderlijk huis een ziekenhuisbed werd opgesteld voorzien van een anti- decubitus-ma- tras (tegen doorliggen) Op dit moment krijgt ze dagelijks al heel wat kaarten van vrienden en bekenden, maar om dat het toch wel een langdurige kwestie zal worden geeft het haar ongetwijfeld moed als lezers van de Dorpskrant haar een kaart sturen... Inge Breedijk, Wil- helminastraat 25, 2731 GC Benthui-

Dorpskrant | 1991 | | pagina 7