ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Ontmoeting Praktijk voor fysiotherapie a heen" remPe'S 0,1 haptonomie 'raafcafé Mgemene Politiever ordening Referendum gemeentenaam De bom is gebarsten Jaarvergadering 'lattelands /rouwen iva den Christenvrouw Een zieke gemeentebode Open Huis Interko Acoustair BV vV Dorpskrant 393/23 januari 1991 pagina 9 Zevenhuizen- Zondagmiddag 27 ja- ïuari wordt er in de Gereformeerde (erk van Zevenhuizen weer een bij zondere dienst gehouden. In deze Ontmoeting over drempels heen", jal Jos Brink het woord voeren. Aan de kinderen vertelt hij een verhaal. )e samenkomst, die om 16.00 uur jegint, maar een kwartier eraan- norafgaand al met samenzang in- jeluid wordt, heeft als thema "Blij ilijven". Jaap Akkerhuis zal de samenzang legeleiden. /oor de allerkleinsten is er oppas, nlichtingen tel. 01802- 1889. !7 januari 15.45 uur Geref.kerk. Zevenhuizen-Op 15 januari is Bren- da de Vries-Voorthuis, haar praktijk voor fysiotherapie en haptonomie, aan de Dorpsstraat 54 in Zevenhui zen, gestart. Binnen haar praktijk zal met name aandacht geschonken worden aan goed te kunnen turen hebben aan dacht nodig. Een op het kind met zijn specifieke probleem gerichte senso- motorische oefentherapie is dan aan te raden. De kinderen die geoefend worden zijn meestal tussen de 4 en 10 jaar. De tendens is steeds meer van 'henzelf'De haptonoom leert de mensen omgaan met hun pijn, hun rug weer te voelen in positieve zin, zodat ze met minder spanning zich prettiger gaan voelen", aldus Brenda de Vries. Hotel Vos wordt donderdagavond 4 januari de jaarvergadering ge- ouden van de afdeling Zevenhuizen m de Ned. Bond van Plattelands- rouwen, aanvang 20.00 uur. ftredend en niet herkiesbaar is nevrouw D. van Vliet-Godde. Voor e vrijgekomen bestuursfunctie stelt et bestuur als kandidate voor me- rouw P.M. v.d. Knaap- Oosterwijk. la de pauze Wordt er een "Bingo" ehouden. )e leden worden opgeroepen om eze avond bij te wonen en afscheid nemen van de presidente. evenhuizen- Vrijdagavond 25 ja- uari is er "Praatcafé" bij koffiebar 't Vaathuis. Iedereen vanaf 15 jaar is artelijk welkom in het Hervormd lentrum, dorpsstraat 156. r is voor elk wat wils, gewoon ge- praten en zingen en er zijn enoeg spelletjes zoals, dammen, ier-op-een-rij, enz. enz. te aanvang is 20.00 uur. de 'senso-motorische' oefentherapie voor kinderen en aan het 'haptono- misch' behandelen van patiënten. Wat verstaan we onder 'senso- motoriek? "Sensomotoriek is het samenspel tussen bewegingen (motoriek) en de ervaringen die we opdoen met ho ren, zien, ruiken, voelen etc. (senso- riek). Bij onvoldoende sensomotorische ontwikkeling zien we vaak naast zichtbare problemen optreden. Dit kan zich uiten in het niet goed mee kunnen komen op school. Een kind dat zijn pen niet goed vast kan hou den omdat hij de motorische moge lijkheden daarvoor nog niet heeft, zal slordig en krampachtig gaan schrij ven. Niet het schrijven zal dan geoe fend moeten worden, maar de moto rische vaardigheden die nodig zijn om je pen vast te kunnen houden en om op jongere leeftijd met behande len van motorische problemen te beginnen om zo bijvoorbeeld leer problemen voor te zijn". Wat moeten we ons van Haptonomie voorstellen? "Met Haptonomie wordt bedoeld de leer van de tast, van het voelen. De haptonoom leert je om je tast meer in te schakelen om hiermee beter te kunnen reageren op prikkels van bin nenuit of vanuit de omgeving. Een voorbeeld hiervan is het omgaan met de pijn die je kunt hebben bij een bezoekje aan de tandarts. Probeer je gevoel zoveel mogelijk toe te laten bij die kies, dan zul je, doordat je minder gespannen bent, minder pijn voelen dan wanneer je ver krampt alle gevoel blokkeert. Zo kun nen mensen met bijvoorbeeld rug klachten, hun rug jarenlang buiten sluiten, niet ervaren als een stukje Wie is Brenda de Vries? Brenda studeerde in 1978 af als fy siotherapeute. Nadat ze opleidingen in de 'senosomotoriek' en 'haptono mie' gevolgd had, deed zij jarenlang ervaring op in o.a. ziekenhuis en revalidatiecentrum. Momenteel zwemt ze nog wekelijks met patiën ten in Waddinxveen en thans is ze in Zevenhuizen, waar ze sinds de ge reedkoming van de woning, met haar gezin, aan de Dorpsstraat 54, woont, begonnen met een praktijk aan huis. Ze vindt het jammer dat er nog geen contract met het Ziekenfonds moge lijk is. Momenteel kunnen alleen mensen die anders van bij het Zie kenfonds verzekerd zijn hun behan delingen van hun verzekering ver goed krijgen. Een verwijzing van huisarts of specialist is altijd nood zakelijk. Inlichtingen: tel. 01802-3619 oerkapelle- Mevrouw Eva den artog uit Alphen a.d. Rijn zal op oensdagavond 30 januari in "Op oer" spreken op uitnodiging van de iristelijke vrouwenvereniging "De hristenvrouw". et onderwerp van haar inleiding is christelijke betrokkenheid in een oodlijdende wereld". |e avond, die om 20.00 uur begint, niet alleen voor leden bestemd, ok gasten zijn welkom. •venhuizen en Moerkapelle be- ftl- en over afwijkende Algemene W'tieverordeningen, "A.P.V's". -Me verordeningen blijven nog en van kracht, maar zullen voor 1 luari 1992, in nauw overleg met In of meerdere commissies, ver- Euwd op basis van het V.N.G.- pdel. Zevenhuizen- In de voorlaatste Dorpskrant troffen de opmerkzame lezers drie gemeentebodes aan. Twee van hen droegen een kostbare bodebus. In het begeleidende artikel trof men nadere informatie over dit sier-omament aan dat ook de ge meente Zevenhuizen heeft, maar te kostbaar acht om gedragen te wor den. De gemeentebode van Zevenhuizen, de heer D. Bos was dus niet op een foto met de bodebus afgebeeld. Wel op een andere foto. Deze had echter een vreemd onderschrift: afscheid gemeenteraad. Dit moest zijn: afscheid gemeente- personeel, of afscheid ambtenaren. Deze foto werd genomen tijdens de afscheidsbijeenkomst van burge meester A.H. van Gent, op vrijdag middag voor de Kerst. Hier sprak de heer D. Bos, als voorzitter van de personeelsvereniging een- zoals van hem gebruikelijk- opmerkelijk af scheidswoord en overhandigde de heer Van Gent de nodige cadeaus. Zodoende stonden in de eerste Dorpskrant van januari drie gemeen tebodes. Eén van hen is niet meer in functie, nl. de heer Ed Broer. De heer Lip- pold is in functie in het gemeentehuis van Rijneveld. Toch leek het er even op dat de heer D. Bos ook niet meer op zijn stekkie was. Zijn afwezigheid bleek echter van tijdelijke aard, ten minste zo luidt de verwachting dat hij half februari weer op zijn post zal zijn. Deze is tijdelijk door Tjebbe Zijlstra ingenomen. De heer Bos heeft on verwachts een oogoperatie onder gaan. Gelukkig is hij herstellendeBe terschap! Blijft de naam Moerhuizen of wordt er een andere gekozen??? Hoe staat de bevolking van Zeven huizen en Moerkapelle, tegenover de nieuwe - mogelijk tijdelijke- naam "Moerhuizen?" Dat menigeen de naam geen juiste vindt is reeds gebleken uit reacties die ook richting Dorpskrant zijn gelan ceerd en blijkt uit de handtekenin genactie van de stichting "Oud-Ze- venhuizen/Moerkapelle" Inwoners krijgen- als de raad hier achter staat- de gelegenheid om zich voor of tegen de werknaam' Moer huizen" uit te spreken In artikel 53 van de Wet Algemene regelen gemeentelijke indeling is omtrent de naamgeving het volgen de vermeld: -De raad van de nieuwe gemeente kan de bij een herindelingswet vast gesteld nam van die gemeente wijzi gen; -Een besluit tot wijziging van de ge meentenaam vermeldt de datum van ingang, die tenminste een jaar na de datum van het besluit gelegen is; -Een besluit tot wijziging van de ge meentenaam wordt ter kennis ge bracht van onze minister en het provinciaal bestuur". De gemeenteraad van de nieuwe gemeente "Moerhuizen" zal, op voorstel van B. en W., op 29 januari een besluit moeten nemen tot het houden van een 'raadplegend refe rendum'. Voorgesteld wordt dit op 6 maart a.s.gelijktijdig met de verkiezing van de leven van Provinciale Staten van Zuid-Holland, te laten plaatsvinden. Moerkapelle- Onder het motto "Kies Techniek" houden tal van technische bedrijven op vrijdag 1 en zaterdag 2 februari "open huis". Het Landelijk Actiecentrum "Kies Techniek" verwacht 50.000 scho lieren bij de bedrijven. Leerlingen van ruim 1600 scholen zijn door 450 bedrijven in de me taalindustrie, de metaalbewerking en de electrotechniek, uitgenodigd om vrijdagmiddag 1 februari te komen kijken hoe het er achter de 'door gaans gesloten' deuren aan toe gaat. In Nederland werken ruim 400.000 mensen in de metaal- en electro- technische bedrijven. Jaarlijks ma ken die samen voor 90 miljard gul den aan produkten. De grootste be drijfstak van ons land. Die kan dan ook absoluut niet zonder voldoende instroom van jonge men sen. Om jongeren te interesseren voor een toekomst in de techniek, hebben de werkgevers- en werknemersorga nisaties gezamenlijk het initiatief ge nomen voor deze nationale "open dagen". Moerkapelle: Ook Acoustair b.v. en Interko b.v. doen hieraan mee. Acoustair fabriceert o.a. geluiddem pers en complete projecten op het gebied van lawaaibestrijding. Bij In terko worden koel-en luchttechni- sche apparaten, zoals koelblokken, verwarmingsblokken en fruitrijp- units gefabriceerd. Zij openen hun deuren voor scholieren op vrijdag 1 februari van 13.30 tot 16.30 uur. Zaterdag 2 februari zijn zij van 10 .00 tot 14.00 uur geopend, voor ouders, dorpsgenoten en andere belangstel lenden. Hun adres: Nijverheidsstraat 8 Moerkapelle. Uitvoerige informatie 1 over scho- lings-en beroepsmogelijkheden zijn in de vorm van brochures en maga zines gratis verkrijgbaar bij deze be drijven. Oorlogsdreiging werd realiteit mensenlevens kost ook deze strijd Schrik, paniek, een ombestemd ge voelen wat is het toch dat volkeren zo woelen? Wie overwint, krijgt hij de macht of is er soms nog één die lacht die hoger is en weet waartoe het leidt een plan gemaakt: één in de strijd... In Babel vinden volkeren hun begin een toren bouwen: klim erin Babel straks: samen sterk, een ver bond wie heeft er dan een nog groter mond? Wat zal dan het einde wezen Of hebben wij geen kwaad te vrezen Gaat het al om Israël, het land krijgt benauwdheid daar de over hand??? Vragen nu, ideeën gelanceerd is straks 'vrede, geen gevaar', ver keerd? De toekomst ver weg, binnen hand bereik Wat men wil is een aards koninkrijk. Hoe moeten we alles nu interprete ren kunnen we uit de oorlog een lesje leren? Al is het heden nog geen vervulde profetie veracht deze, wat betreft de toe komst, niet. Henny i*.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9