Prijsuitreiking NTV-beurs Politieberichten Nieuwerkerk a.d. IJssel Persberichten Rijkspolitie Zevenhuizen Moerkapelle Concert r erkdiensten ieuwerkerk ,d. IJssel erkdiensten eref.Vrijg. addinxveen astouder- ureau itgebreid met edewerkster ereldvluch- elingenweek 7 tot 23 ebruari formatie-avond euterspeelzaal Oproep voor alleen staanden Intergemeentelijk Stimulerings Project Dorpskrant 395/6 februari 1991 pagina 13 zondag 10 februari hervormde Gemeente de kerk 9.30 uur ds. G. Mulder 18.45 rds. D J- Cuperus nieuwe kerk 9.30 Tds. D. J- Cuperus 17.00 uur ds. J.J. ;erhaar Herv.Gem. De Bron 0.00 uur kand.E.J. de Wijer Nieuwe- Geref.kerk ,30uurds. E. Hoogerwerf 17.00 uur evr.ds.P.H.Couvée (O.C) Jeugddienst Geref.Gem. 1.30 en 15.30 uur ieesdienst Vrijz.herv.Zevenhuizen ■0.30 uur dr. J. Buitkamp Rotterdam R.K.St. Joseph Parochie terdagavond 19.00 uur pastor Ham- erstein zondag 9.30 uur idem 11.30 r Ontm.centrum idem. Aswoensdag 13 februari |q 00 uur Parochiekerk pastor Berre- its zondag 10 februari .30 uur en 14.45 uur ds. P. van Gurp Lem 'addinxveen/Zevenhuizen/Moerkapel- "nlangs heeft het bestuur van de Stich- ,g Gastouderproject Waddinxveen e.o. ..dependance Moerhuizen dé Waddinx- ense mevrouw L. Kronenburg be- "md tot administratief medewerkster, evrouw Kronenburg is op 1 februari 91 bij de Stichting Gastouderprohject ^addinxveen e.o. in dienst getreden, et de komst van mevrouw Kronenburg I de Stichting voortaan van maandag «t en met vrijdag van 900 tot 1100 uur 'Jefonisch bereikbaar zijn (tel. 01828- 591) arnaast houden de coördinatoren, ouw M.H.J. Bonthuis- Haghuis en "ouw drs M.L.A. Keulen- Werker, ■ere maandagmochtend van 9.00 tot 1.00 uur spreekuur in het kantoor aan Peter Zuidlaan 4 te Waddinxveen. Zevenhuizen op donderdagmiddag n 13.00 tot 14.30 uur tel. 01802- ,50) Stichting Vluchteling helpt waar dat nodig is. t zondag 17 tot en met zaterdag 23 ■qan a.s. organiseert Stichting Vluch- 9 in Den Haag "Wereldvluchtelin- I ,eej 'n deze week komen in het and de 15 miljoen vluchtelingen in uerae wereld, van wie velen al langer u jaar in kampen zitten. Soms oten, achter prikkeldraad. ^huizen-Peuterspeelzaal "De Zeven n Jen, organiseert op woensdag 20 n de jaarlijkse 'informatie-avond", een dia-voorstelling. Deze is 1 doeld voor ouders van peuters rwegen hun kind binnenkort aan nH iln-voor Peuterspeelzaal. De keSjnt om 20.00 uur en wordt Hf"het gebouw waarin de peu- a. gehuisvest is Dorpsstraat 68. Bleiswijk- Op 31 januari j.l. vond, tijdens de nationale Tuinbouw Vakbeurs te Bleiswijk, een bijzondere prijsuitreiking plaats. leerlingen van 9 basis- en 4 middelbare tuinbouwscholen uit Zuid-Holland had den de stand met de gezamenlijke ener gie-distributie-bedrijven aangekleed met bloemstukken. Evenals vorig jaar werden de inzendingen door een deskundige jury beoordeeld in hoeverre zij aansloten bij het thema. Het thema van dit jaar is 'Energie en Tuin bouw'. De beste stukken werden be kroond. Reinier v.d. Zande, leerling van de chris telijke Land-en tuinbouwschool te Maas land, won de eerste prijs in de categorie 'lagere tuinbouwscholen', terwijl Mariska de Zwart van dezelfde school, een eer volle vermelding kreeg. Volgens de jury was het thema in beide stukken zeer goed uitgewerkt, het stuk van de le prijswin naar Reinier v.d. Zande, muntte uit door originaliteit, zowel qua ontwerp als qua materiaalgebruik. De le prijs- alsmede een eervolle ver melding voor het middelbaar tuinbouw- onderwijs, vielen eveneens binnen één school, nl. VBO "De Kring" uit Bleiswijk. Ingrid de Jong uit klas 2 won de le prijs. De kwaliteit van het bloemsteekwerk en de perfecte kleurencombinatie maakten dit stuk tot overtuigend winnaar. De eervolle vermelding ging naar klas 1 en werd door de docente mevrouw Antuma in ontvangst genomen. Tijdens de prijsuitreiking benadrukte de heer Kerstens, directeur van de N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland, namens de gezamenlijke energiebedrij ven het belang van de agrarische sector in ons land. Hij stelde dat het energiebedrijf en de tuinbouw elkaar in goede samen werking kunnen vinden. Energiebedrij ven dienen zich dan wel klantvriendelijk op te stellen. De aanwezigheid van vier Zuidhollandse energie-distributie-bedrijven (Delfland Midden Holland, Rijnland en Nutsbedrijf Westland) op de NTV was daar een sprekend voorbeeld van. De aandacht van leerlingen van het lager- en middel baar tuinbouwonderwijs is daarvoor een tweede aanwijzing. Deze leerlingen zijn immers de klanten van de toekomst en een goede relatie met het energiebedrijf kan eigenlijk niet vroeg genoeg beginnen. Fietsendiefstal Op 26 januari werd er in de Dorpsstraat van Nieuwerkerk een fiets ontvreemd. Deze stond afgesloten voor een winkel. Het betrof een damesfiets, kleur groen, merk Splendid. Twee dagen later werd er een groene Batavusfiets ontvreemd bij de sporthal aan de Doortocht. Op 3 februari werd er in de Dorpsstraat weer een fiets gestolenEen getuige meld de dit bij de politie. Daardoor lukte het om de dader op de Hoofdweg aan te houden. Het bleek een jeugdige inwoner Capelle a.d. IJssel te zijn. Verkeersruzie Op 26 januari ontstond er een ruzie. Op de 's-Gravenweg reden twee auto's in tegenovergestelde richting. Bij één der in de weg gelegen bruggen, verleende één van hen geen voorrang. Dit resulteerde in het tegenover elkaar stilstaan op de brug. Geen van beiden wilde achteruit. Hier door ontstond een scheldpartij, gevolgd door handgemeen. De aangever kreeg een klap in het gezicht. De dader werd bijgestaan door een vrouw die ook nog een deuk in de auto van de aangever trapte. Het resultaat was wel dat de weg vrijgemaakt werd. Tegen de dader zal proces-verbaal wor den opgemaakt. Vernieling Op 27 januari werd op de Batavierlaan de voorruit van een woonhuis ingegooid. Eén en ander gebeurde tijdens de afwezig heid van de bewoners. Hetzelfde vond plaats met de winkelruit van een rijwielhandel aan de Kerklaan. Hierbij werd door de naar binnen gegooi de steen ook nog een achter de ruit staande fiets beschadigd. Dat ruiten in trek waren blijkt uit het derde feit. Op de Kerklaan werd een ruit van een bushokje vernield. Ook in dit geval werd de ruit ingegooid. Vervolgens moest een ruit van een school aan de Lelystraat eraan geloven. Milieu-overtreding Op het Anjerveld was op 27 januari een Nieuwerkerker aan zijn auto aan het sleutelen. Hierbij kwam, door nalatigheid van deze man, een grote hoeveelheid koelvloeistof op het wegdek terecht. De koelvloeistof vloeide daarop weg in de bodem. Tegen de man werd proces verbaal opgemaakt. Inbraak Op 31 januari werd bij een benzinestation langs rijksweg A20 getracht in te breken, door een ruit te vernielen. De ruit bleek echter sterker dan de dader. Aanrijding Op 2 februari vond op rijksweg A20 een eenzijdig ongeval plaats. De bestuurder, afkomstig uit Engeland, verloor door onbekende oorzaak, de macht over het stuur en belandde naast de rijbaan. Daar botste hij tegen een lantaarnpaal. Het gevolg was, dat zowel de auto als de lantaarnpaal total loss waren. De bestuur der kwam met de schrik vrij. De auto werd weggesleept. Op 2 februari vond op de kruising Ring vaartlaan met de Europalaan, een aan rijding plaats tussen twee personenauto's. Een inwoner van Rotter dam reed met zijn auto over de Ringvaart laan en verleende geen voorrang aan een inwoner van Capelle a.d. IJssel, die met zijn auto over de Europalaan reed. De schade bleef beperkt tot de auto's. Dat deze aanzienlijk was, moge blijken uit het feit dat één van de voertuigen afgesleept moest worden. Zonder rijbewijs Toen de politie een auto wilde controle ren, remde de bestuurder na een stopte ken niet af, maar gaf juist aas bij. In zijn drang om aan de politie te ontko men, gaf hij echter zoveel gas, dat hij de macht over het stuur verloor en een bocht uitvloog. Hierdoor werd de auto licht beschadigd. De bestuurder, een 20- jarige inwoner van Nieuwerkerk a.d. IJssel, kon ongeschonden staande wor den gehouden. De reden voor zijn over haaste optreden lag in het feit dat hij zonder rijbewijs een auto bestuurde en deze kennis niet met de politie wilde delen, proces verbaal werd opgemaakt. Gevonden voorwerpen Wollen kindermuts, sleutels aan een hanger, gereedschapstas, dameshorlo ge, heren handschoen, sportschoen, bril, autosleutels, portemonnee, twee katten, kinderdas. Verloren voorwerpen gouden ketting met monogram, sema foon, zwarte want met gr/bl.streep; stoffen portemonnne div.kleuren; witte damesportemonn.; buskaart; blindestok; zwart/geel kunststof jongenshorloge merk Lotus; herenbrikgroot rond mon tuur, middelbruin; musketonhaak met twee sleutels; zwarte rugzak met op schrift in felle kleuren; fietssleutel, goudkleurig dameshorloge. 28-01-91 tot cn met 03-02-91. Diefstal autobanden: Vanuit de opslagplaats van een bedrijf, gevestigd aan het Noordeinde te Zeven huizen, werden in de nacht van zondag op maandag een aantal autobanden weqqe- nomen. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. Graafmachine valt van vrachtwagen af: Op het moment dat de chauffeur van een dieplader op het Noordeindesterk moest remmen voor de spoorwegovergang, begon zijn lading te schuiven. De lading bestond uit een graafmachine welke tus sen de dieplader en de vrachtwagen in schoof. Naast materiële schade stond de hele zaak muurvast. Daar dit precies tijdens de "avondspits" plaats vond was een flinke file het gevolg. Diefstal personenauto: In de nacht van maandag op dinsdag werd vanaf de parkeerplaats gelegen aan de leliestraat een personenauto, merk Opel, kleur Beige, weggenomen. Diefstal aanhangwagen: Vanaf het industrieterrein te Moerkapelle werd een aanhangwagen weggenomen. De aanhangwagen was voorzien van een aluminium opbouw. Dit vond plaats in de nacht van maandag op dinsdag. Diefstal keuken! Vanuit een in aanbouw zijnde woning teMoerkapelle werd alle keukeninbouw- apparatuur weggenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van deze "handige" klusjesman. Surveillance m.b.v. het vliegtuig: Naast surveillance's per auto, motor, boot, fiets en te voet vond deze week de surveillance "per vliegtuig" plaats. Met de nadruk op opsporing milieudelic ten werd gevlogen boven Zevenhuizen en Moerkapelle. Inmiddels zijn of worden de verantwoor delijke personen van de elf geconstateer de overtredingen door de politie bena derd. De overtredingen liepen uiteen van het storten van afvalmateriaal in sloten tot het opslaan van mest dicht langs een sloot. Lastig vallen van krantenbezorgers Deze wéék werd de politie op de hoogte gebracht van het feit dat in Zevenhuizen, omgeving Wilgenlaan, regelmatig peste rijtjes plaats vinden waarbij willekeurige krantenbezorgers het onderspit moeten delven. Hopelijk komen de twee knapen die zich hier mee bezighouden zelf tot inkeer. Anders zullen zij zich binnenkort op het politiebureau moeten verant woorden. Vreemde mollen dacht de landbouwer: Tijdens het krieken van de dag lag woens dagmorgen toch wel een heel vreemde mol op zijn kop in een perceel land, grenzende aan de Noordelijke Dwarsweg nabij de spoorlijn. Bij nader onderzoek bleek het te gaan om een personenauto welke, door de glad heid, uit de "S"-bocht was gevlogen, welke net voor de spoorwegovergang ligt. Wonder boven wonder raakte de be stuurder uit Capelle aan den IJssel niet gewond. Aanrijding Groeneweg: Op de Groeneweg, ter hoogte van de bebouwing, vond op woensdag- avond een flinke aanrijding plaats. De bestuurster van een personenauto reed richting Nieuwerkerk ad IJssel. Omdat er wat tegenliggers aankwamen moest zij achter een geparkeerde auto wachten tot de weg vrij was. Op het moment dat zij dacht dat de weg voor haar vrij was stuurde zij haar auto om de geparkeerde auto heen. Echter kwam op dat moment net een tegenligger aanrij den. Dit alles ging zo snel dat een aanrij ding het gevolg was. Naast grote mate riële schade raakte de bestuurster van de personenauto door glasscherven licht gewond aan haar gezicht. Na behande ling door een dokter kon zij direct naar huis. Beiden auto's zijn total-loss. Kettingbotsing op de rijksweg A-12. Op donderdagmorgen, rond 08.00 uur, vond op de rijksweg A-12, een aanrijding plaats waarbij 10 voertuigen betrokken waren. Op de rijbaan richting Gouda, t.h.v. de oprit voegde een onbekend gebleven vrachtwagen op zodanige wijze in dat veel automobilisten sterk moesten remmen. Gevolg was dat een aantal au tomobilisten niet meer tijdig konden remmennegen kop-staart aanrijding tot gevolg. Naast grote materiële schade ontstond er ook een behoorlijke file. Aanrijding voor de stopstreep: Donderdagmiddag was de politie getuige van een aanrijding die zeker voorkomen had kunnen worden ais de veroorzaker op de hoogte was geweest van de huidige verkeersregels. De veroorzaker (bestuurder van een be stelwagen) reed achter de bestuurder van een personenauto de rijksweg A-12 af. Onderaan de afrit gaf de bestuurder van de personenauto gevolg aan het STOP BORD en stopte. De bestuurder van de bestelbus doet dit normaliter kennelijk anders daar hij dacht dat zijn voorganger door zou rijden. Gevolg was materiële schade. Als je gecontroleerd wilt worden....: Zorg dan wel dat je spullen in orde zijn! Zo reed donderdag een vijftienjarige jon gen op de brommer van zijn vriendje over het fietspad gelegen aan de Burgemees ter Klinkhamerweg te Zevenhuizen. Daarbij droeg de bestuurder ook nog eens geen helm. Bij staande houding bleek ook nog dat de bromfiets niet ver zekerd was. Tegen de bestuurder wordt proces-ver baal opgemaakt. Opnieuw problemen rond die stopstreep: Donderdagavond was het alweer raak t.h.v de afrit rijksweg A-12 en het Noordeinde. Komende vanaf de rijksweg remde de bestuurder van de personen- Nieuwerkerk a.d. IJssel-Sinds enkele maanden komen in Nieuwerkerk alleen staanden tot ca. 40 jaar bij elkaar om met elkaar van gedachten te wisselen over hetgeen hen bezighoudt. Het is een groep christenen die aan an dere positief ingestelde alleenstaanden een handreiking wil bieden en hen uit nodigt om op vrijdag 15 februari de 'in stuif' te bezoeken. Om aan deze avond deel te nemen dient men zich van te voren (uiterlijk 11 fe bruari) aan te melden bij: Niek Kelderman tel. na 18.00 uur 010-4211862 overdag 010 -4145000 tst.473. Regio-Het Intergemeentelijk Stimule rings project, organiseert een "beroepe- noriëntatie-programma" voor mensen uit de regiogemeenten (niet uit Gouda) van Midden-Holland, die langer dan 1/2 jaar zonder werk zijn. De cursus is van 11 maart tot en met 22 maart a.s. in de cursus ligt de nadruk op: samenwer ken, doorzetten, initiatief nemen, om gaan met tegenslag, improviseren, orga niseren en problemen oplossen. In de week van 18 februari wordt men geest op het Arbeidsbureau, uit ge noemde test kan naar voren komen wat de sterke en zwakke punten van de per soon in kwestie zijn, op welk niveau hij/zij kan werken en welk beroep of beroeps richting Liet meeste aanspreekt. Op 11 maart start het City Bound pro gramma, waarbij een beroep wordt ge daan op de eigen inzet, waarbij de mo gelijkheden vergroot worden om weer aan het werk te komen, na 22 maart kan het I.S.P. helpen bij het zoeken naar een baan of opleiding van iemands keuze. Nadere informatie bij het I.S.P. in de plaats waar men woont of bij projectleider Els Schoiten tel. 01827-2844 Waddinveen- Het klein-ensemble "Bouzignac"geeft op donderdag 7 februari a.s. een concert in het Waddinxveense gemeentehuis. Dit concert is het vierde in de reeks kamermuziekconcerten' Aanvang 20.30 uur. Centraal staat de muziek van eigen bo dem uit de 'gouden eeuw'. De liederen zijn van Servaas de Konink, Nicolaas Ferdinand le Grand. David Pe tersen en Hendrik Anders. Hun muziek bevindt zich in liedbundels die bedoeld waren voor de zichzelf bege leidende amataur-zanger, ofwel de ge goede burger die aan huismuziek deed: een in die dagen bloeiende Nederlandse cultuur. Bij de begeleidende continuo kan men denken aan het clavecimbel, maar ook aan de luit. auto wel af, maar STOPTE NIET. De bestuurder van de personenauto, wel ke over het Noordeinde richting Zevenhuizen reed ging er vanuit dat de tegenpartij wel zou stoppen. Een aanrijding was het gevolg. Diefstal uit auto: In de nacht van donderdag op vrijdag werd vanuit een witte personenauto te Moer kapelle een geldbedrag en een paar pakjes sigaretten weggenomen. De dader kwam de auto binnen door "gewoon" de autoruit in te slaan. Mogelijk heeft iemand iets gezien of gehoordDe politie hoort dit dan graag. Verbranden van afval; Tegen de eigenaar van een bedrijf geves tigd aan de Bredeweg te Zevenhuizen werd deze week een proces-verbaal opge maakt ter zake het verbranden van isola tiemateriaal, plastics en regenleidingen. "Het was de moeite niet voor een contai ner" was het verweer van de stoker. Diefstal fiets: Op zaterdagavond werd nabij Hotel VOS een zgn Opoefiets gestolen. De fiets was zwart van kleur en was voorzien van ge ruite fietstassen.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13