...is de keus aan u! 167.100 ex. 7osx»m<* De heer A. Visser gemeentesecretaris ZTTC deelt punten met llac Gouwe in de aanval Waddinxveen scheidt afval VANAF NU Natuurwandeling Lage Bergse Bos loonruimte- verordening luchten leuwe gemeente las Waddinxveen Wie kust de mummie? Strubbelingen Dorpskrant Dorpskrant 395/6 februari 1991 pagina 15 11 m TEL. 01891-17500* Sé üT -r: een ideale kombinatie met z'n zessen met een totale oplage van 167.100 huis-aan-huis bladen Voor informatie: 'De Dprpskrant' 01802-2289 deAheraut de/óstuon hoerhuizen- Een heet hangijzer was de aststelling van de 'woonruimteverorde- ling' en die van de 'verordening op de joonruimte-adviescommissie en de be- loeming van de leden van die commissie. )e heer Doomhein PvdA zei zich niet te dinnen vinden in het voorstel, jij had niets tegen de twee personen: lamens de Woningbouwvereniging Be er Wonen de heer R..G.M. Fermont en ilaatsvervanger de heer P. J. Vermulm en iamens de woningbouwvereniging S.W. de heer H.G. v.d. Dool en plaats- ervangend lid de heer A. Haan. maar ond de samenstelling te smal. )e zorgvuldige verdeling van de wonin- qi vond hij een taak van de gemeentelij ke politiek en dacht dat twee raadsleden nee moeten denken waarvan er één uit (oerkapelle/ De heer De Gooijer SGP rees erop dat er 700 woningzoekenden ijn in de beide woonkernen, fethouder Zijderhand wees erop dat het in bij wet geregelde zaak is dat er een jrgeÜjke commissie benoemd wordt en ei dat de commissie regelmatig spreek- iur gaat houden. jé heer De Gooijer wilde het voorstel emggenomen zien en er een discussie «er voeren in de commissie. Ook over enMoerkapels lid in deze commissie. De ieer J. ündhoud CDA stelde dat Moerka- pe geen gemeentelijk woningbedrijf «ft en vroeg om duidelijkheid in de roningtoewijzing. daar hij b. v. nog steeds ibeld wordt als er een woning in Moer- ipelle leegkomt. heer Lindhoud wilde een persoon in commissie uit de woonkern Moerka- fij vroeg zich af of het woningbedrijf naar of 2 woningbouwverenigingen gaat. fethouder Zijderhand zei geen voorstan- ir te zijn van het terugnemen van het oorstel. maar beloofde duidelijkheid te rschaffen. De twee systemen die in evenhuizen en Moerkapelle wat betreft woningtoewijzing, zullen in elkaar rorden geschoven en alle woningzoe- enden worden nog eens gescreend lurgemeester Lips verzocht de raad de ithouder de ruimte te geven om een «gin te maken met de woonruimtead- iescommissie en verordening vast te stel- !n. Hij beloofde dat er in commissiever- and op door gegaan wordt SGP stemde tegen. De heer Doom- in wilde dat er 1 uit Moerkapelle bij- mt net als de heer Lindhoud. Laatstge- mde zei dat het echter van belang is t een woonruimteadvisecommissie in is, omdat woningzoekenden schrik-, n als ze op het spreekuur zoveel men- nachter de tafel zien zitten. Twee leden nd hij genoeg. :chte paniek. Ik sta voor mijn huisdeur, nog eens al mijn zakken af. Niets, 'k in mijn tas vind ik geen sleutel. Ik "mei aan de deur. Die geeft geen mp. Bah. vervelend, buren hebben een reservesleutel, iikkig. Ze zijn niet thuis. Natuurlijk ,et. Zo schiet ik niet echt op. et overkomt iedereen wel eens: je kunt eigen huis niet in. Lichte paniek maakt 'h van je meester, even maar. Altijd wel er een oplossing, meestal snel. °et u zich eens voorstellen wat er ge urt als je je huis niet meer in komt. °oit meer. Omdat je moet vluchten, "rstaat je huis. Met zijn dierbare herin- ringen. .aarin je gewoond hebt met man en eren. Of waarin je geboren bent. aar je lief en leed deelde. whuis blijft achter. Je dorp, je stad. Je Men. Soms ook je meest dierbaren, jij moet vluchten. Omdat er geen ere weg is. "jn er velen die vluchten moeten. Te omdat oorlog hen bedreigt, omdat aan vervolging bloot staan. Allemaal irtrsen op zoek naar bescherming. j'-i komen nooit meer thuis. Ja. misschien ooit. Najaren. An- rjn "loeten een nieuw thuis zien te "en. Al is het maar voor even. 15 sleutel komt wel weer terecht. Als u '"het slot steekt, sta dan eens stil bij me vluchten moeten. B "et maar voor even. addinxveen- De nieuwe Gemeente- van Waddinxveen is uitgekomen. laJji in een °plago van 11.000 rpJ1, Sratis huis-aan-huis ver- m de gehele gemeente Wad- ixveen. nieuwe gids is een overzichtelijk B, ™ecurn en biedt meer dan alleen 9emeentelijke informatie. Moerhuizen-Daar de benoeming van de gemeentesecretaris van Moerhuizen, één van tijdelijke aard was, moest de gemeen teraad deze in een definitieve veranderen. Unaniem stemde de raad op de heer A. Visser, doch wat de plaatsvervanging betreft hadden de heren De Goojjer en Duursma, omdat alle zware posten door 'Zevenhuizen" zijn bezet de heer C.A.H. Oosterhoff graag als eerste vervanger gezien. Dat deze niet als tweede voorgedragen werd bij de secretarisverkiezing, maar de heer J. de Bakker, vonden ze een vreem de zaak, omdat men goede ervaringen heeft met de heer Oosterhoff. De heer S. de Jong CDA, dacht dat de raad in besloten zitting hierover moest discussiëren daar het personen betrof. Voorzitter Lips zei dat er een afweging gemaakt is naar de grootte van de ge meenten en Zevenhuizen de helft groter is. Hij stelde dat de plaatsvervanging een zaak is die door het college geregeld zal worden. (Hiema vond een schorsing plaats om de heer Visser, zijn vrouw en kinderen de hand te drukken.) Zevenhuizen-Afgelopen vrijdag speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC de tweede wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie in Gouda tegen het derde team van ILAC. ZTTC, dat de eerste wedstrijd van deze compe titie zeer goed begon met een 10-0 zegen op Vriendenschaar 4, behaalde een zeer moeizame 5-5 tegen dit sterke team na een zeer spannend wedstrijd verloop. ZTTC heeft zelfs goede kansen gehad op een overwinning, maar door een com plete off-day van Guus van Amerongen, bleef het bij deze puntendeling. Van Amerongen, die de vorige wedstrijd zeer goed speelde, had dit keer totaal geen controle over zijn back-hand, waardoor er teveel onnodig veel fouten werden gemaakt door ZZTC'er. Al zijn partijen werden in twee games verloren. Vincent Bultena blijft maar winnen. Ook op deze avond tegen toch lastige tegen standers, kende de Rotterdammer geen enkel probleem. Al zijn partijen werden gecontroleerd in winst omgezet. Ad van Heijningen speelde ook zeer verdienstelijk, na de wat moeizaam ver lopen vorige competitie, lijkt de Zeven- huizenaar weer goed in vorm te komen. Ron Kuypers en Bas Daalhof waren kans loos tegen Van Heijningen, die duidelijk meer spelvreugde toont. Alleen tegen Sander Schroder kwam de ZTTC'er niet in zijn spel en moest met groot verschil de partij afstaan aan de Gouwenaar. De dubbel voor ZTTC werd ook dit keer gespeeld door Bultena en Van Ameron gen. het succesvolle duo van de vorige wedstrijd. Tegen Schroder en Daalhof liep het echter uit op een nederlaag voor het ZTTC-duo. met 22-20 en 21-17 ging de winst naar ILAC. Dit bepaalde de uiteindelijke stand op 5-5. Waddinxveen- Toneelgroep "Maskera de" speelt binnenkort het avondvullende stuk "Wie kust de mummie?". Dit vrolijke spel in drie bedrijven is geschreven door Lex Karsemeijer. De door de vereniging zelf georganiseerde voorstellingen vinden plaats op vrijdag 22 februari en zaterdag 23 februari in het Anne Frankcentrum te Waddinxveen. Prijs f 7.50. (C>J>P en 65+ f 5,Het stuk speelt zich af in het jaar 1900. Een professor in de Egyptolo- gie en medicijnen is al jaren op zoek naar een bepaald soort mummie. Een mum mie die volgens het mummificatieproces van Osiris behandeld is. Hij wil bewijzen dat het mogelijk is mummies weer levend te maken. Op een goede dag kan hij een geschikte mummie kopen. Ondanks de erg hoge prijs koopt hij hem en tekent een schuldbekentenis, het stuk begint wan neer de voorbereidingen voor de levend- making bijna zijn voltooid. De spanning loopt hoog op. De professor heeft zijn hele kapitaal en zijn goede wetenschap pelijke naam op het spel gezet. Tevens heeft de heer Prat, die de mummie aan de professor verkocht, nog geel geld ont vangen. hij wordt steeds ongeduldiger. Lukt het de professor de mummie levend te maken? Zo ja, wat zijn daarvan de gevolgen? Inl. na 19.00 uur tel. 01828 - 16503 of 14020. Waddinxveen- Waterpoloclub "De Gouwe"heeft weer een druk weekeinde achter de rug. Nadat "De Gouwe" in de landelijke B-zwemcompetitie het klasse ment op een 12e plaats was binnengeko- men en zij zich in de twee volgende wedstrijden naar een achtste plaats had den opgewerkt, hebben de Gouwe zwemmers en zwemsters het afgelopen weekeinde in Hilversum alles in het werk gesteld om hun opmars in de ranglijst voort te zetten. Met een totaal van 11 medaille-plaatsen leverden zij een prima prestatie waarvan volgende week, als alle landelijke uitslagen door de KNZB ver werkt zijn, zal blijken wat deze hebben bijgedragen aan hun positie in de rang lijst. "De Gouwe" pakte al direct in het eerste nummer twee ere-plaatsen. De zwemmers Jan-Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden, die elkaar vorige week nog bevochten op de 200 m vrije slag, traden ditmaal aan voor de start op de 400 m. vrije slag. Had Mark vorige week de langste adem, dit keer was het Jan- Willem v.d. Hoek niet te kloppen. Hij won dit nummer in 4.05.9, terwijl Mark derde werd in 4.07.5. Later legde Jan- Willem v.d. Hoek op de 50 meter vrije slag beslag op het goud in 0.24.4. En vervolgens zouden de twee Gouwe zwemmers nogmaals tegen elkaar in het strijdperk treden en wel op de 200 m rugslag. Ook hier wist Jan-Willem de eerste plaats voor zich op te eisen (2.17.5). Mark eindigde op de derde plaats in 2.22.7. In het volgende zware nummer, de 400 m. wisselslag voor da mes, kon Marion v. Hooft - na een uit stekend gezwommen race. als derde aan tikken in 5.22.3. Bij de jongens '76, pakte de Gouwe zwemmer Peter de Bruijn op de 100 m. vrije slag in 1.01.3 de eerste plaats. Op de 200 m. schoolslag meisjes '74 had 'De Gouwe" twee troeven. Dit resulteer de dan ook in een eerste en een tweede plaats. De zwemster Ilse v.d. Dussen won dit nummer in de goede tijd van 2.51.6, terwijl Sharon Stayen voor het zilver 2.55.6 nodig had. De 100 m. rugslag bij de meisjes in de groep '78, leverde Danny Matheeuwsen in 1.19.8 een tweede plaats op. Tenslotte legde de zwemster Sandra Berckenkamp, op het sprintnummer, de 50m. vrije slag bij de meisjes '74, beslag op het zilver in 0293 Waddinxveen-In de week van 4 maart, gaat de gemeente Waddinx veen over op het nieuwe systeem van huisvuil-inzamelen. Dit houdt in dat het huisvuil voortaan gescheiden moet worden aangeboden. Ca. de helft van het huisvuil bestaat uit groente-, fruit en tuinafval (GFT-afval). Dit afval is bijzonder goed te verwerken tot compost. Zo wordt de hoeveelheid huisvuil die naar de verbrandingsovens moet, al aanzienlijk teruggebracht. Om het gescheiden inzamelen alle kans van slagen te geven, ontvangt ieder huishouden in de laagbouw, twee mini-containers: een groene voor het GFT-afval en een grijze voor het restafval. Daarnaast krijgt ieder huishouden in Waddinxveen een bewaarbox voor het Klein Chemisch Afval uitgereikt (KCA-box). Met deze box kan men het gevaarlijke en schadelijke chemische afval veilig bewaren totdat de chemo-kar in de gemeente komt. Het nieuwe systeem van afvalscheiding is voor de burgers een ingrijpende verandering. Een verandering die veel vragen bij de bevolking oproept. De lokale omroep RTW levert met haar vragen en antwoorden- programma een heel directe bijdrage aan de informatie naar de mensen toe. Vragen kan men opsturen naar de RTW, Postbus 330, 2740 AH Waddinxveen of bellen naar 01828- 10379. Wethouder Van Soest zal wekelijks in het radioprogramma van de lokale omroep op zaterdagmiddag van 16.00 tot 16.30 uur, freq. 101.1 mhz informatie verstrekken en ingaan op vragen vanuit de bevolking. Regio- Natuur- en Vogelwacht "Rotta" organiseert op zaterdag 9 februari een natuurwandeling in het Lage Bergse Bos te Berg- schenhoek. Als de winterse temperaturen aanhouden, worden er op deze winterwandeling wintergasten verwacht. Kolganzen vliegen, de laatste dagen heen en weer tussen de Zeeuwse Delta en de Flevopolders, overwinteringsgebieden bij uitstek voor deze soort. Ganzen kondigen zich al van verre aan, waardoor het haast vanzelfsprekend is dat je omhoog kijkt. De koperwiek is op dit moment ook in groten getale aanwezig in bosachtige gebieden. In tegenstelling tot de zanglijster en de merel blijven zij altijd in grote groepen voedsel zoeken. De wandeling start om 14.00 uur, vanaf restaurant "De Hoekse Hout". Duur van de wandeling ca. 1 1/2 uur. Informatie: Rien v.d. Vorm, tel. 01793-1262. De eerste echte gemeenteraadsvergadering van "Moerhuizen",of, zoals de nieuwe gemeente misschien in de toekomst zal heten "Zevenhuizen/Moerkapelle" mag aangemerkt worden als een stroeve vergadering. De oppositie- de PvdA en de SGP/RPF- liet zich goed horen waardoor er over agendapunten een langdurige discussie ontstond. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de vergadering pas tegen half één middernacht beëindigd was. En daarna was er nog even een 'vertrouwelijk' samenzijn waarbij het publiek niet aanwezig mocht zijn.Misschien had de tijdsduur van de vergadering alles te maken met het feit dat voorafgaand aan deze vergadering geen commissievergaderingen hadden plaatsgevon den. Zo niet, dan wordt van zowel raadsleden en publiek een ijzeren discipline gevraagd wordt om 'bij de les' te blijven.... En daarna gauw? slapen en gezond? vroeg weer op.... (toeschouwer) DE REOVO 6 EDITIES OP WEEKENDFORMAAT TOTALE OPLAGE ,..k hA'1"1 '-oga REG» - -r—Uvr>- Dc/ÖSTUOH Elke woensdag in: ftjnacfcsr, Dertgauw en Nootdorp Elke woensdag in: Berkel. Bieiswijk en Bergschenhoek Elke woensdag in: Fl'dam Hillegersberg, Schiebroek. Berkel. Bletswt|k en B'hoek

Dorpskrant | 1991 | | pagina 15