't Is waar, echt waar.... Over weldigende belangstelling voor huwelijk bon voor GRATIS KLEINTJE Medische diensten Kerkdiensten pagina 4 Dorpskrant 395/6 februari 1991 Op de foto het jeugdkoor uit Stolwijk met het bruidspaar 9 en 10 februari dokter J.J.A. Harderwijk Rozenlaan 1 Boskoop tel. 01727-17540. zondag 10 februari Hervormde Gemeente 9.30 uur 9.30 en 18.00 uur ds. J. Boer Samen op Weg De Hoeksteen 10.00 uur ds. W. Baas Sassenheim Geref.Gem 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst Benthuizen/Alphen a.d. Rijn-De receptie ter gelegenheid van het huwelijk van de 20-jarige Wim Breedijk en de 21-jarige Lisette v.d. Hoeven uit Benthuizen was zeer druk bezocht. Zeker duizend perso nen kwamen het bruidspaar, dat daarna hun woning in Waarder heeft betrokken, feliciteren. De overweldigende belangstelling in het restaurant van Avifauna had alles te ma ken met het beroep van de bruidegom: nl. koorleider/organist/begeleider van di verse koren uit de regio. Leden van deze koren waren, soms met bussen tegelijk, naar Alphen gekomen om tevens een vokale bijdrage aan de receptie te geven. Zo werd het Spits afgebeten door het gemengde kinderkoor "De Davidsharp" uit Waarder en de christelijk gemengde Psalmzangvereniging uit Waarder. Het christelijke jeugdkoor "De Morgenster" uit Stolwijk liet halverwege de avond en kele liederen horen, terwijl de twee koren van de Gereformeerde Gemeente: "Net- hanja" (jeugdkoor) en "Asarela" (kinder koor) aan het eind van de receptie op traden. Verder waren ook vertegenwoordigers van de "Benthuizer zangertjes" uit Bent huizen aanwezig, waarbij Wim voor be geleiding zorgt tijdens uitvoeringen en de koorleden van het nieuwe Benthuizense gemengde koor. Daar Wim kerkorganist van de Hervorm de Gemeenten van Benthuizen, Voor burg en Rijswijk was, waren ook hiervan deputaties aanwezig. Uiteraard waren ook van beiden collega's aanwezig: de bruidegom is-in het dageTijks leven verkoper/programmaeur bij Lindenberg's boek-en muziekhandel en de bruid is radio-diagnostisch laborante in het Bleulandziekenhuis. De huwelijksvoltrekking vond woensdag middag op het voormalige Benthuizense gemeentehuis plaats. Ambtenaar van de burgerlijke stand was mevrouw W. Har- teveld- van Driel. De bevestiging en inzegening van het huwelijk in de Hervormde kerk van Ben thuizen, werd geleid door ds. J. Boer. Organist was zijn muziekvriend Wiecher Mandemaker uit Berkel. Deze zorgde tij dens receptie en bruiloft de omlijstende muziek op de vleugel. Het was voor zowel het bruidspaar als de familie, wel een hele bijzondere dag, omdat de bruidegom vo rig jaar erg ziek geweest is. Gelukkig kon zus Inge de feestelijkheden liggend op haar bed, vervoerd met een ambulance, bijwonen. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! heel belangrijk is dat je de Bijbel inhoudt lijk ook leert kennen. Ze hebben duidelijk allemaal al een va langen naar de Krokusvakantie. Dat ha zo is bevestigen hun stralende ogen als/ erover praten. Hanneke v.d. Velden Cobi Bregman en Hennie van Veen ai deze ochtend niet aanwezig. Mary berts, Rita Lievaart en Gerda Qualm oude getrouwen, doen dit jaar niet mee... Waar gaat dit jeugdwerk vanuit? "Van de Hervormde kerk", antwoord Diny. "Vanuit de Zendingscommissiï Telkenjare wordt er in het voorjaar eer collecte gehouden in de zondagse ere dienst. Die brengt vaak heel veel op. Op die opbrengst mogen we een beroep doen voor de Vakantiebijbelclub. Vaal bedraagt zo'n collecte meer dan duizerr gulden. Dat hebben wij misschien da niet helemaal nodig. Als dat het geval, dan wordt het restant overgemaakt naa de inwendige zendingsbond" Cocce Lievaart: "Dit jaar hebben we ga collecteerd voor Jantje Beton. Dat was ruim twaalfhonderd gulden opbrengst De helft mochten we zelf houden Ada Vermeulen denkt dat het goed is om dat geld voor onvoorziene zaken te u bruikenterwijl weer een ander de men/ toegedaan is dat er gespaard moet wor den voor slechtere tijden of voor aanscha! van werkmateriaal. Daar heeft men het nodige van in voor raad, terwijl er ook van de scharen ai hulpmiddelen van de school gebruik ge maakt mag worden. Verder zijn de spe len, waaronder een tafelvoetbalspel sjoelbakken e.d. die in een lokaal staan uitgestald, van particulieren geleend ol van de jeugdclubs. "De kinderen vinden het heerlijk om na afloop van het knutselen, even te gaar sjoelen of een ander spel te gaan doer Dat kan. Ze kunnen ook een puzzel opI lossen, een tekening kleuren of een rebus maken: kortom er is voor elk wat wils... Dit jaar hebben we voor de grotere kin-I deren één keer iets anders dan knutselen We organiseren een heel groot spel me opdrachten, het belooft een leuke hap pening te worden. We hopen dat er kinderen in de leeftijd vanaf 8 jaar komen want het is juist afgestemd op hen", s Hanneke Schuilenburg. Janneke Dijsl denkt ineens aan strips. "We mogen ooi: wel een paar stapels Donald Duck meenemen, dat vinden ze ook prachtig als ze even moeten wachten.." Voormelde attributen om de kinderen 'even' bezig te houden hebben te maker met het tijdstip van afronding. De opzetis om met elkaar de ochtend af te sluiten. Daarom moet ieder kind de tijd krijgen z't knutselwerkje af te maken, opdathetmee naar huis genomen kan worden. Geza menlijk vindt dan de afsluiting plaats, mei nog een keer zingen en de tekst repete-1 ren... "Wat de kinderen zelf erg 1 vinden is de 'stoel'. Onder een willek®I rige stoel zit een stickertje geplakt, frl wordt elke ochtend een 'stoel' getrokken. I Het kind dat op die bepaalde stoel zit mag I naar voren komen om een presentje in I ontvangst te nemen. Ook worden deja-l rigen altijd hartelijk bedacht: wordt al voor hen gezongen en is er een cadeau-l tje"Verder belonen we de kinderal niet, maar gaan ze naar huis met del herinneringsboekjes en hun kaart waarop I hun naam en de stickertjes, welke ze om I hun hals kregenEn dan is het bijna hal I twaalf... De moeders veren overeind en I maken zich zo snel mogelijk uit de voeten I om hun schoolgaande kinderen optil gaan halen Dus voor alle Benthuizense kinderen: I Vakantiebijbelclub op 12, 13 en 14 fel bruari van 9.30 tot 11.45 uur (donderdagT 14 februari ook 's-middags) in de Schöd| met de Bijbel. Naam: 9 Adres:<*atum: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 -2760AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtnlakken a.u.b. Benthuizen- Woensdagmorgen. Zelfs buiten hoor je hen zingende vrouwen die de Vakantiebijbelclub in Benthuizen or ganiseren. Ze zijn deze ochtend bij elkaar om met de twee gitaristes liedjes te re peteren die in de Krokusvakantie met de Benthuizense kinderen gezongen wor den. Mooi klinkt het lied over Israel, de bomen in het veld die klappen zullenen over Ruth.... en het themalied "Zeg weet je 't al" en "'t Is waar, echt waar" en "Juich aarde, juicht alom de Heer"... "'k Stel mijn vertrouwen", is een hele bekende, net zo goed als "Zoek eerst het Koninkrijk". Voor zover de kinderen kunnen lezen kunnen ze de tekst vanaf hun stoelen in de hal van de christelijke school, aflezen van de grote platen waar ze op geschreven zijn... "Om de kinderen stil te krijgen voor de vertelling zingen we meestal "Heer ik kom tot UDat werkt goed. We zingen altijd al als de kinderen zo kwart over negen tot half tien, de zaal binnenkomen. Dat geeft een fijne indruk en de kinderen gaan gelijk meezingen", zegt Ada Ver meulen. Destijds was zij met haar man één van de motoren die dit werk startten. Vakantiebijbelclub Het is alweer voor de achtste keer dat de Vakantiebijbelclub gehouden wordt. Dit jaar op 12, 13 en 14 februari. Dinsdag, woensdagmorgen en donder dag zowel 's-morgens als 's-middags. Op donderdagmiddag staat de jeugd een verrassing te wachten. Dat wordt dus niet verklapt In de School met de Bijbel Zoals gebruikelijk sinds een viertal jaren, wordt dit voorjaars-vakantiefeest in het christelijke schoolgebouw gehouden. Daarvoor was het in het kleuterschool gebouw aan de Alb. Schweitzerlaan. Dat bestaat niet meer vanwege de integratie als basisschool... "Gelukkig is de drempel voor het gebouw niet zo hoog. We vinden het fijn dat ook kinderen van niet-kerkelijke ouders ko men, immers de Vakantiebijbelclub is voor alle kinderen van 5 tot en met 12 jaar; niemand mag zich buitengesloten voelen. Iedereen is welkom. Het doel is immers evangelisatie. Kinderen met het evangelie te bereiken: kerkelijke zowel als niet-kerkelijke kinderen. Graag willen we de kinderen laten weten wie de Here jezus is en wat Hij gedaan heeft en doet voor ons en dat wij tot Hem mogen komen", stelt Ada. Voorbereidingen Deze woensdagmorgen is één van de zes a zeven morgens dat de -merendeels jonge- vrouwen bij elkaar komen. Van daag biedt Diny de Vrij aan de Chris- tinastraat gastvrij onthaal. Terwijl de moeders zingen, loopt een zestal peuters vrolijk rond te springen en speelt met elkaar."Dat gaat altijd zo bij ons"lacht Hanneke Schuilenbyrg. "We hebben maandelijks ook een Bijbe lochtend met elkaar. Dan worden de kinderen ook meegenomen. We hebben er dan echt geenkindaan en kunnen ons toch bij het onderwerp, vanuit het boek "Maninne" bezighouden". Dineke de Vrij: "De Vrouwenochtenden in "De Bron' zijn ook een gevolg van de Vakantiebijbelclub" Cocce Lievaart: "We hebben nu een aantal maanden intensief contact met elkaar en dat zou na de Voorjaarsvakantie weg kunnen zijn als we deze ochtenden stickertje uitzoeken en dat op hun naam- hanger plakken. Voor elke ochtend dat ze komen krijgen ze een stickertje. Andere meisjes zorgen voor limonade voor de kinderen: kortom hun hulp wordt bijzonder op prijs gesteld", concludeert Adri van Noort. Marieke Schellingerhout (de typiste) brengt de opgeprikte briefjes bij de Plus markt in herinnering. "Twee meisjes van 12 jaar doen niet meer mee als kind, maar wilden graag als hulpjes fungeren. Ze wisten niet bij wie ze zich aan moesten melden, dus deden ze het zo". De eerste keer dat de vrouwen voor de Vakantiebijbelclub bij elkaar komen is in oktober. Ze maken dan aan de hand van een door een landelijke Hervormde orga nisatie: de HGJB, opgestelde themamap, een keus uit de te vertellen Bijbelverhalen, knutselwerkjes bij de verhalen en zoeken een tekst, ieder denkt thuis na over de liedjes die gezongen zullen worden. Naast de bekende worden er weer een paar nieuwe aangeleerd door de kinderen. "We lopen dan wel een beetje achter met andere dorpen waar ze in de zomervakan tie een Vakantiebijbelclub of Jeugdweek houden die met hetzelfde thema werken, maar dat is geen punt. Waar we misschien wel in verschillen is de wijze van werken, want die is lang niet overal hetzelfde. Lang niet overal wordt b.v. een tekst aangeleerd. Wij kozen dit jaar Psalm 56: 4 en 5, vertelt José Priem. Wilma v.d. Meer knikt. Janneke Dijs valt bij: "Het lijkt wel een moeilijke tekst, maar het valt reuze mee. De kinderen leren snel". Hanneke Schuilenburg:"Dit jaar hangen er allemaal schaapjes in de lucht. Eén voor één worden ze- elke morgen weer een paar erbij- omgedraaid. Aan de ach terzijde van die schaapjes staat een frag ment van de tekst. Marieke Schellingerhout:"We kozen nu voor schapen omdat één Bijbelse vertel ling over de Goede Herder gaat. Een vorige keer waren het b.v. allemaal dui ven, en vorig jaar harten en monden.... Die harten en monden sloegen dan op de tekst dat we met onze mond belijden en met ons hart geloven ".Cocce: "De tek sten zitten er als het ware 'gebakken' in bij de kinderen, want als je hen naar een tekst van een voorgaand jaar vraagt zeggen ze hem op". De dames benadrukken dat het leren van een tekst de kinderen houvast geeft; het niet zouden organiseren. Wij vrouwen ervaren het als heel fijn om geloofszaken met elkaar te bespreken, ook al dwalen we soms weieens af" Hieraan denken, dat nog doen Deze ochtend blijven de dames, ondanks dat de Dorpskrant even in hun midden is, bij de les. Nadat de liedjes gezongen zijn worden nog tal van zaken doorgespro ken. Ieder weet wat haar taak is. Die is van ieder ruim van tevoren bekend. De laatste keer dat ze bij elkaar komen is enkele dagen voor de Voorjaarsvakantie. Dan wordt er een evaluatie gehouden. Van lieverlede hebben de dames er een routi ne in gekregen. Weet elk wat er van haar verwacht wordt; de meesten helpen im mers al bijna vanaf het begin mee. Som migen zijn er eens een jaartje tussenuit als er een baby geboren is, maar over het algemeen zijn ze trouw en genieten ze er zelf ook van om met kinderen bezig te zijn. Dat ze hun kleintje(s) dan daarvoor b.v. bij oma moeten brengen, vinden ze helemaal geen punt. het is immers maar éénmaal per jaar. Taken Er zijn dames die de Bijbelverhalen vertel len plus drie reserve-dames die daartoe zich voorbereid hebben; een ander leert elke ochtend een gedeelte van de tekst aan, enkelen regelen het knutselen en weer anderen weten dat ze- volgens het rooster- de leiding hebben. Voorafgaand aan de opening met de kinderen, houden de leidsters met elkaar een voorbereiding. Dan wordt een Bijbelgedeelte gelezen, gezongen en gebeden. Ook dat wordt per toerbeurt gedaan. Ieder kent z'n taak en weet, volgens een rooster, of draaiboek, wat er van haar verwacht wordt. Met el kaar worden de herinneringsboekjes ge stencild: één met de gezongen liedjes en de ander met de Bijbelverhalen. Eén van de leidsters heeft van tevoren alles uitge typt en er plaatsjes bijgezocht. Er blijkt ook in Benthuizen tekentalent waarvan gebruik wordt gemaakt om b.v. deze boekjes te illustreren, maar ook om het kaartje dat de kinderen omgehangen krijgen te verfraaien. "We hebben een groep van ca. 15 meisjes die ons assis teert. Deze meisjes vangen de kinderen op. De één neemt de jasjes in ontvangst, anderen leiden de kinderen naar de tafels waar ze zich moeten inschrijven. Er staan wel meerdere tafels om het vlot te laten verlopen. De kinderen mogen ook een

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4