ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE ■lieutip ichaatsen rijden Aart Jonker en Nico Perdijk, gediplomeerd hypotheekadviseurs il-ZVH Heren in Beker-finale Eerste paal voor Ha velaar otodub oerkapelle xposeert P-raadslid e Gooijer op andidatenlijst atenverkiezingen Avondje Uit Plattelands vrouwen Persberichten rijkspolitie Zevenhuizen en Moerkapelle Dorpskrant 396/13 februari 1991 pagina 11 over de periode 3 februari 1991 tot 11 februari 1991 jhaatsen rijden en baantje glijden op de art dat kan niet alle jarenmaar nu staat it schaatsende volkje weer op de gladde érs en is er volop pret. ij kan het niet meer bekoren, al kan ik „uit de achterdeur direct het ijs op. •oeger was dat prettig en gemakkelijk or de kinders. Binnen de ijzers onder den. tien stappen over het gras en ip. daar gleden ze. Jang er kleine kinders bij waren die een jpende hand nodig hadden, was ik er te tden. Echter zodra zij het alleen konden jden (en dat ging snel) bleef ik er af. heb ik ook graag geschaatst, tot ik in keer ten val kwam. Vanaf dat mo- ent heb ik ze nooit meer willen onder- nden. Ik werd bang opnieuw onderuit te 1 tan; zag mezelf al op een stoel zitten met n gipsen been: het hele huishouden ;eneens op z'n kont; dat alles heeft er '-r gezorgd dat ik jaren geleden het aatsen voorgoed heb afgezworen, -h een nadeel van het moeder-zijn? s pa komt te zitten gaat binnenshuis -a gewoon door, maar als ma komt te en is dat wel eventjes anders, heb ik geen kinderen meer thuis; wat tbetreft zou ik het weer kunnen wagen, h,... ik ben enorm bang een scheve aats te rijden. trie van Nierop. -.rkapelle-In de hal en de zalen van ashuis "Op Moer", zijn het hele jaar r foto's te bezichtigen van de leden Fotoclub Moerkapelle. foto's worden elke drie maanden 'sseld, waardoor alle 20 leden re- ratig aan de beurt komen om hun ;rk te tonen, meeste clubleden hebben van hun iste werk al vergrotingen 'in voor- id', omdat deze al hebben meegedaan n onderlinge clubwedstrijden of ge- nd zijn op de foto-bespreekavonden. nu getoonde expositie is op de laatst ouden clubavond geheel vernieuwd, is verzorgd door een aantal clubleden, de overige leden, met een aantal "gstellenden uit Moerkapelle en om- jm de georganiseerde 'beginners- :nd' gevolgd hebben. "1 problemen en vragen op fotogebied de ruimste zin van het woord zijn roken, het werd een geanimeerde nd, waarbij veel te leren viel en het ook gezellig was. at was ook precies de bedoeling van de odub concludeert men. buizen-De heer R. de Gooijer uit kapelle, raadslid voor de SGP in de "enteraad van Moerhuizen, deel uit end van de gecombineerde SGP/ fractie, is op de kandidatenlijst van e Partij voor de Statenverkiezingen in jt a.s. geplaatst. Mar heeft zijn optreden in de raad buiten de gemeente de aandacht okken. De heer De Gooijer staat op 'Se plaats. Het is de eerste maal dat de tn van de heer De Gooijer op deze lijst t om Ingezonden 1 uit wasmiddelen zijn ernstige vervuilers, omdat zij het opper- ewater overbemesten. Hierdoor at overvloedige algengroei, waar- veel wateren op een soort groene I Saan lijken. In deze soep kunnen handha waterb'eren en planten zich meeste terzuiveringSinstaIJatieS zijn niet in im fosfaten uit het afvalwater te Mtvrije wasmiddelen bevatten fos- angende waterontharders. NTA ostaatvervanger. Het nadeel van Ine 'Si giftige zware metalen kf. r uit bo<femslib. Het is Peter fosfaatvrije middelen met irlrlou a,t te kopen. Op iedere - un' u lezen welke fos- nSer gebruikt is. bngen Müjeuvereniging Zevenhui- Zevenhuizen-Op 29 januari j.l. ontvingen Aart Jonker en Nico Perdijk hun diploma als Hypotheekadviseur, tijdens de start van het nieuwe NVM Hypotheekshopjaar te Ede. Samen met 327 andere cursisten zijn zij voortaan erkend Hypotheekadvi seur van de NVM Hypotheekshop. Sinds de start in juli van het vorig jaar beschikt de NVM in één klap over de grootste keten hypotheekadvieswinkels in Nederland, inmiddels zijn er zo'n 300 NVM Hypotheekshopdeelnemers. Dat geeft aan dat deze makelaarskantoren bewust gekozen hebben voor een verdere specialisatie in hypotheken. Een beter, onafhankelijk en deskundig hypothee kadvies vindt ook Perdijk Assurantiën erg belangrijk. de opleiding tot erkend hypotheekadvi seur van de NVM Hypotheekshop zorgt voor een verbetering in de kwaliteit van dit advies. 84% van het totale aantal kandi daten heeft daarvoor met succes een flink opleidingsprogramma doorlopen, naast woningfinanciering werd ook klantbe handeling, marketingkennis en het ge- jtomatiseerde NVM-Stappenplan-pro- gramma behandeJd. Zo is de koper van een eigen huis verzekerd van een kwalita tief en betrouwbaar hypotheekadvies. Voor een gratis, persoonlijk advies op maat kan de potentiële huizenkoper altijd terecht bij de NVM Hypotheekshop van Perdijk. Met behulp van het NVM -Stap penplan kan de adviseur uw financiële mogelijkheden toetsen en kiest hij/ sa men met de cliënt uit ruim 500 verschil lende hypotheekvormen, die hypotheek In de tweede wedstrijd in de halve finale speelde vorige week dinsdag Rentokil- ZVH in Geldrop tegen Nashua/VCG. De eerste wedstrijd was door de Zevenhui- zenaren gewonnen met 3-1. Nu waren twee sets voldoende om de finale te halen. In de eerste set speelden de Zevenhuize- naren alert en gedegen. De pass lag goed en spelverdeler Laurens Clardeij kon zijn aanvallers goed voorzien van set-ups. Brecht Rodenburg, Arthur Vennik en Don Verdonck konden naar hartelust scoren, met 8-15 was de eerste setwinst binnen en kon de finale-plaats niet meer ontgaan. In de tweede set sloeg de on geconcentreerdheid toe en kreeg Nashua die fel en gretig speelde, een voorsprong van 14-7. Toch was deze voorsprong niet voldoende, Rentokil kon deze set alsnog met 15-17 winnend afsluiten. In de derde set kwamen Jan Clardeij en Cees van Opijnen binnen de lijnen. Nashua bleef de goede lijn vervolgen en kon deze set met 15-12 winnend afsluiten, maar in de vierde set was Rentokil-ZVH in de nieuwe opstelling wat meer ingespeeld en dit resulteerde in een 8-15 setwinst. Door deze overwinning staat Rentokil- ZVH op zaterdag 16 maart in de Mer- westein-sporthal te Nieuwegein in de fi nale. Tegenstander is TDK/Brevok uit Breda geworden, die door een 3-0 over winning op Normis/Orion de finale wist te behalen. Rentokil-ZVH heren maakten misslag In Doetinchem ging het fout. Zaterdag speelden de heren in Doetin chem tegen het team van Normis/Orion. Deze ploeg, die het zonder de oudge dienden Pirn Raterink en Fred Wellink moest stellen, kwam met een jonge, gre tige ploeg het veld in. In de eerste set namen de Zevenhuizenaren het te licht op en kwamen met 10-5 achter, hierna zorg de de aanvalskracht van Rentokil ervoor dat deze achterstand weggewerkt en in een 10-12 voorsprong omgezet werd. Toch kon Normis deze set nog winnend afsluiten (15-12). In de tweede en derde set lieten de Rento- kil-spelers zien dat ze niet voor niets bovenaan stonden. Met resp. 7-15 en 1- 15 werden deze sets winnend afgesloten. Toch verviel Rentokil in de volgende set weer in een minder geconcentreerd zijn. Normis/Orion speelde alles of niets en dat liep uit in een 16-14 setwinst. In de beslissende vijfde set kon Rentokil het juiste ritme niet meer oppakken en met 15-13 werd ook deze set verloren. Hier door staat Rentokil-ZVH weer op gelijke hoogte met Piet Zommers/DA Aanstaande zaterdag om 19.30 uur spe len de heren in eigen huis tegen Deltallo- yd/AMVJ en dan zal er weer voluit ge gaan moeten worden. Dames Rentokil-ZVH uit beker toernooi In de derde ronde om de NSW-beker speelden de Zevenhuizense dames tegen het team van DOS uit Schoonhoven, welke in de competitie in de hogere eerste divisie acteert. Rentokil-ZVH kon niet compleet aantre den. Monique Vermeulen en Sandra Droog waren op vakantie. Daardoor had trainer Willem jan van Yperen een smalle basis en bank. Vanaf het begin lieten de Zevenhuizense dames zich door een ster ke service van DOS overdonderen. Voor al Jolanda de Jong wist keer op keer uit haar opslag te scoren, pas bij een 0-10 achterstand liet Carin Nagtegaal zien dat door een sterke service ook DOS in de problemen kon komen en wist tot 5-10 de stand te brengenmaar daarna was het op en kon DOS met 6-15 de eerste set winnend afsluiten. Ook de tweede set verliep niet volgens wens. De pass, die normaal goed is, bleef nu hangen en kon spelverdeelster Carin Nagtegaal Joyce Ruygrok niet in stelling brengen. Daardoor kon de blokkering van DOS de Zevenhuizense aanvallen gemakkelijk keren. Met 9-15 ging ook deze set naar DOS. In de derde set wist Rentokil op een voor sprong te komen, door alles of niets te spelen. Echter, nadat de voorsprong 3-1 er was. verkrampte Rentokil en kon DOS ge makkelijk naar een 7-15 setwinst komen. En zo een ronde verder staan in het NSW- bekertoernooi. Derde herenteam Rentokil-ZVH bekert verder Het derde herenteam speelde afgelopen vrijdag tegen Netwerk in de derde ronde om de Zuidhollandse Districtsbeker. Net werk staat in de andere promotieklasse aan de leiding, zodat een ware kracht meting verwacht werd. Dat is uitgekomen, na een moeizame strijd wisten de spelers van trainer/coach Jan Poot met 3-2 de wedstrijd te winnen en zo een ronde verder komen in de strijd om de districtsbeker. rentokil-ZVH jeugd plaatst zich voor finaleronde De heren-junioren van Rentokil-ZVH wisten in Wieuwent (Oost Gelderland) zich te plaatsen voor de finalewedstrijden om het nationale Openclubkampioen- schap. het team van trainer Ben van Yperen moest het zonder vier basisspe lers klaren, het team met Camiel Hack, Arie den Hollander, Pedro van Leeuwen, Sander poot, Jan-Martin Visser, Roy Beere en Bareld v.d. meer wist gelijk te spelen tegen Facit Gemini/S en te win nen van Wevoc. in de laatste wedstrijd tegen Normis/Orion kon Rentokil in de eerste set het lang bijhouden (16-14), maar verloor uiteindelijk toch. om Moerkapelle-Op het bedrijventer rein in Moerkapelle werd onder bizar koude weersomstandighe den woensdagmiddag 6 februari de officiële paal geslagen voor een nieuw bedrijfspand. De heer J.A.K. Havelaar, ver richtte de handeling die door fa milie, medewerkers en betrokke nen bij de bouw huiverend werd gadegeslagen. Het nieuwe bedrijf spand krijgt een oppervlakte van 1650 m2 en omvat een werk plaats, kantoor en showroom en is bestemd als huisvesting voor het landbouw-mechanisatiebedrijf annex constructiewerktuigen werkplaats van de firma Havelaar en Zn, dat thans nog in diverse percelen aan de Dorpsstraat/ Moerdijkstraat is gevestigd. Deze opstallen zijn inclusief gronddoor de voormalige gemeente Moer kapelle aangekocht en komen, nadat rond de bouwvakvakantie het nieuwe pand aan de Nijver heidsstraat gereed is, vrij. Het bedrijfspand, op een lokatie op een steenworp van de Juliana- weg, met een tweede ontsluitings mogelijkheid doordat er een nieuwe weg is aangelegd, wordt gerealiseerd door De Graaf Bouwbedrijf te Moerkapelle, dat meerdere bednjfspanden op het 'Nijverheidscentrum-bouwde.- - - - Zevenhuizen- De dames van de afdeling Zevenhuizen van de Ned.Bond van Plat telandsvrouwen gaan vrijdag 22 februari een avondje uit naar het toneelstuk "En ik dan" van Annie M.G. Schmidt met in de hoofdrol Henny Orri in het theater "Zuidplein" te Rotterdam. Introducees toegestaan, maar leden hebben voorrang. De kosten bedragen f 37,50 voor de kaart en de bus bij deel name van 50 personen, opgeven voor 11 februari bij N.v.d. Knaap tel. 1698 i.v.m. beperkte plaatsen snel opgeven. Vertrek 19.00 uur vanaf de brandweergarage te Zevenhuizen. Hond achter schapen aan. Op 3 februari werd aan de Groeneweg een hond aangetroffen die achter de schapen aan had gezeten. Een van de schapen was in paniek uit het weiland gevlucht. Bij een benzinestation had de hond het schaap in de hoek gedreven. Met behulp van een lid van de plaatselijke hondenvereniging is het gelukt om de hond de baas te worden. Deze maatrege len waren nodig omdat het hier waar schijnlijk een pitbull betrof. Naar de ei genaar van de hond word een onderzoek ingesteld. Met teveel drank achter het stuur Op 4 februari reed over de Bredeweg in Moerkapelle een auto die de aandacht van de politie trok. Toen de bestuurder werd aangesproken bleek dat deze te veel had gedronken. Tevens werd zijn auto uit het verkeer genomen omdat deze niet in goede technische staat verkeerde. Tegen deze bestuurder" wordt proces-verbaal opgemaakt. Inbraken In de nacht van 6 op 7 februari werd er ingebroken in een geparkeerde auto in de Korenstraat te Zevenhuizen. De eigenaar van de auto constateerde 's-morgens dat het zijruitje van zijn auto was ingeslagen en de radiocassetterecorder was ont vreemd. In dezelfde nacht werd er een container opengebroken op het Nijverheidscen trum te Zevenhuizen. Hieruit werd een partii garens ontvreemd. In Moerkapelle werd op het industrieterrein een vracht wagen opengebroken, waar kennelijk niets waardevols inzat voor de daders. Naar deze zaken wordt een nader on derzoek ingesteld. Bus van de weg Door de sneeuwwal op vrijdag 9 februari waren de wegen binnen de gemeente plaatselijk spiegelglad geworden. De be stuurder van lijn 175 van West Nederland ondervond dit toen hij bij Oud Verlaat de bocht wilde nemen. Hij gleed rechtdoor. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De passagiers konden met een an dere bus naar hun bestemming worden gebracht en de bus kon nadat hij weer op de weg was getakeld zelf zijn weg ver volgen. Diefstal personenauto In de nacht van 8 op 9 februari werd vanaf het Hogeland een personenauto gesto len. De daders kwamen waarschijnlijk niet ver want de auto werd op de Noordelijke Dwarsweg met een lege benzinetank weer aangetroffen. Inbraak woning In de nacht van 9 op 10 februari werd ingebroken in een woning op de Lange Zijde. De gehele woning werd doorzocht en geld en fotoapparatuur werden ont vreemd. Een nader onderzoek wordt hier ingesteld. Parkeren bij het schaatsen Afgelopen weekeinde was het enorm druk met schaatsliefhebbers op de Rot- temeren. Veel mensen komen met de auto, die niet altijd op een juiste wijze wordt geparkeerd. Men dient er rekening mee te houden, dat auto's die op fiets paden worden geparkeerd zonder meer worden bekeurd. Ook auto's die op een hinderlijke wijze geparkeerd staan, zullen dit lot ondergaan. Houdt er rekening mee dat de weg vrij blijft voor politie en am bulances. Er gebeuren nogal wat onge lukken met schaatsen, waarbij een am bulance nodig is. Verloren voorwerpen: Klein zwart bond hondje "PUK"; een bril in een donkerbruin hoesje.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11