REGIONIEUWS tenjubUeum. III Wim Doornhein paddestoel faddinxveen Milieurapportage Nieuwerkerk Commissievergadering Rijneveld Koninginnedag Zevenhuizen Vergadering Streekarchief Midden Holland drukkerij elgersma - dorpsstraat 62a - zevenhuizen - tel. 01802-2289 IV - v Originele uitnodigingskaarten voor een familie- of zakenjubileum. Vraag naar de Intercard-kollektie! Keuze uit meer dan honderd kaarten 1 iiitcrcaril Dorpsstraat 20 - Moordrecht - 01827-2347 Dorpsstraat 147 - Zevenhuizen - 01802-3543 Dorpskrant 396/13 februari 1991 pagina 19 Lkprogramma v.a. 13 februari laddinxveen- L programma voor deze en de Lende week van wijken speeltuin leniging "De Paddestoel" te Wad- mveen. ziet er als volgt uit: tiensdagmiddag van 13.30 tot 100 uur jeugdinstuif; tosdagavond: dansles vanat fÓOuur; donderdagmiddag: meer Legen voor ouderen van 13.45 i 14 45 uur; donderdagavond: [aicursus 19.30 tot 21.00 uur; vrij- [qavond: klaverjassen/jokeren invang 20.00 uur. ■terdag 16 februari: Ruilbeurs Invang 14.00 uur. Baandag 18 februari: 13.30 tot 16.00 uur instuif voor volwassenen; Maandagavond meisjes van 6-12 Ir Club 19.00 tot 20.30 uur; ïsdagmiddag Aerobic 13.45 tot §45 uur; dinsdagavond Hand- Irkclub 19.30 - 22.00 uur Nieuwerkerk a.d. IJssel- Dezer dagen is het Milieu-rapport over 1990 van de gemeente Nieuwerkerk a.d. IJssel verschenen. Via het gemeentelijke klachtenmi- lieu-telefoonnummer- tel. 01803- 30333, zijn er 352 klachten binnen gekomen. De soort van klachten en de behan deling van deze klachten inzake de milieu-wetgeving, verschillen nogal. De meeste- 46- betroffen het te vroeg aan de weg zetten van huisvuil 13 klachten kwamen er over hinder- wetactiviteiten. 43 meldingen kwamen binnen over illegale storting in het veld of op plaatsen (binnen en buiten de be bouwde kom) Over het storten van afvalstoffen, zwerfvuil e.d. kwamen er 15 binnen, terwijl het los laten lopen van honden maar liefst 18 meldingen gaf. Een greep uit het rapport: 6 klachten van illegaal bomen rooien; 3 van afvalverbranding (in de open lucht) 5 klachten over voetballende jeugd e.d. 22 klachten over geluidhinder kwa men er binnen, 6 over het plaatsen van reclameborden; 5 over het par keren van vrachtauto's en caravans binnen de bebouwde kom en 2 over illegaal plakken van aanplakbiljetten. Het klachtenpatroon met een enkele klacht betreft verder: -overhangende takken;- het buiten laten staan van de afvalcontainer;- dode vissen;- verkeerd aanbieden van huisvuil; - rijden door groen voorziening; - vervuiling van wegdek door paard;-aanwezig hebbert van een bouwval;- het afschieten van zwanen;-jachtovertredingen; - over volle glasbak; - het houden van ge vaarlijke dieren; - slootdemping; - bouwen van een schutting; -veront rusting van vogels; - niet maaien door de gemeente; dode eenden; enz. Het bovenstaande toont aan dat klachten altijd serieus genomen wor den. Niemand tevergeefs melding maakt. De Wachten worden vaak doorver wezen a. naar politie; afd. Civiele werken; Provincie; Bouw en woning toezicht; Hoogheemraadschap Schieland; Gront Mij. Afd. Welzijn. Het aantal ongegronde Wachten, oorzaak onbekend (onbekende da der) of niet te achterhalen was 129. Ook in 1990 is gebleken dat één centraal gemeentelijk milieunummer noodzaak is. het aantal telefonische Wachten is met 95 toegenomen ten opzichte van de 9 maanden dat de milieuk- lachtentelefoon in 1989 in gebruik is geweest. Doordat de Wachten alle maal op één nummer binnenkwa men, kon een goed inzicht worden verkregen in de aard van de Wachten.Daarnaast wordt een snelle afhandeling van de Wacht, door met name de milieu-agent, gegaran deerd. Puntsgewijs worden in het rapport de milieu-overtredingen en de bijko mende aspecten plus de gehouden projecten op de scholen, vermeld. Er wordt zeer gedetailleerd op de onderwerpen ingegaan, zodat ge steld mag worden dat het rapport zeer overzichtelijk is en lezenswaar dig. Zevenhuizen-Hoewel er niet zoveel ver tegenwoordigers aanwezig waren op 6 februari, tijdens de bijeenkomst in het Moerhuizense gemeentehuis, is er toch een Oranjecomité gevormd onder voor zitterschap van de heer A. Boertje. Wil het Oranjefeest slagen dan is de me dewerking van de plaatselijke verenigin gen en andere instellingen in Zevenhui zen onontbeerlijk. Verenigingen die iets willen organiseren dienen dit voor 1 maart te melden aan de heer J.J.M. de Bakker ter gemeentese cretarie. Alle verenigingen krijgen dezer dagen een formulier waarop zij in kunnen vullen wat hun wensen zijn en wat hun plannen zijn op Koninginnedag 30 april a.s. Gouda-Woensdagavond 20 februari wordt er in het gebouw waarin het Streekarchief van Hollands Midden is gehuisvest, aan de Spieringstraat in te Goudam een vergadering gehouden. Deze begint om 20.45 uur. jezien op de Rotte. J"tg geleerd is oud gedaan. ■cjongste telg van het schaatsende geslacht van Oosten. Rijneveld-De agenda van de commis sievergadering die morgenavond in het gemeentehuis van Rijneveld- woonkern Hazerswoude Rijndijk ten gemeentehuize gehouden wordt, vermeldt o.a. krediet-aanpassingen in zwembaden De Dolfijn en De Hazelaar; het raads voorstel voor de reconstructie van het Westeinde, waarvoor voorge steld wordt een delegatie de be voegdheid te geven tot grond aan koop. Tevens zullen de commissieleden zich buigen over concept raadsvoor stellen o.a. inzake verordening op de behandeling van bezwaar-en be roepschriften en tot vaststelling van het reglement van orde voor de ver gaderingen van de gemeenteraad. Verder wordt een notitie besproken van burgemeester Boelen inzake zijn lidmaatschap van Provinciale Staten, hetgeen volgens hem ca. 2 1/2 dag tijds vergt. Eén en ander omdat de raad zien afvroeg hoe een politiek actieve burgemeester WD, zich bin nen de gemeente als staande boven de partijen kan manifesteren. De heer Boelen zegt in zijn notitie, dat ook de burgemeester gehouden is het collegeprogramma loyaal uit te voeren en zijn activiteiten buiten de gemeente, zeker als er geen sprake is van tegenstrijdige belangen- en dat is in casu altijd het geval- geen invloed op zijn functioneren als voorzitter van de raad en voorzitter van het college. Integendeel zelfs. Het ver richten van activiteiten kan in be stuurlijke zin zeer bevruchtend wer ken. "Voor zover ik het kan inschatten heeft het lidmaatschap van provin ciale Staten zeer bevruchtend en positief gewerkt voor mijn vorige gemeenten" De heer Boelen voert verder aan, dat zijn inzet voor Provinciale Staten, geen tijd opslokt van de gemeente Rijneveld, daar hij wat zijn verlofda gen betreft, niet boven de 20 op neemt terwijl hij er, met de ADV, zo'n 35 heeft. "Resumerend meen ik tot de conclu sie te mogen komen, dat het lidmaat schap van Provinciale Staten meer voor- dan nadelen oplevert. (Zaken doe je niet alleen vanachter je bu reau). Aan de andere kant ben ik mij zeer bewust van uw twijfels. Ik stel u dan ook voor om het voor een jaar te proberen en aan het einde van dat jaar (maart 1992) één en ander dan aan de hand van een notitie van het college te evalueren. De profiel schets biedt hiertoe naar mijn me ning een opening". Donderdagavond zal hierover dus gesproken worden. Enquete gemeentenaam Rijneveld Verder zal er gediscussieerd worden over de gemeentenaam' Rijneveld". De gemeente "Rijneveld" is voorne mens om op 6 maart, de dag waarop de verkiezingen voor Provinciale Sta ten plaatsvinden, een volksraadple ging te houden. Dit omdat iedereen niet onverdeeld gelukkig is met de naam van de nieuwe samengevoegde gemeente. B. en W. schrijvèn: "overigens achten wij het van emi nent belang dat met name over het gewicht van de volksraadpleging duidelijke informatie wordt verstrekt aan de inwoners. Hen moet worden duidelijk gemaakt dat het slechts gaat om een oordeel over de thans geldende naam en om het noemen van eventuele alterna tieven. Het formulier, waarop men zijn oordeel kenbaar kan maken dient op het stembureau te worden uitgereikt, per oproepingskaart één formulier. Het enquêteformulier dient een op vallende kleur te hebben. Een suggestie voor de tekst vergezeld dit voorstel: Enquete Vraag 1ingevolge de Herindelings- wet heeft onze gemeente de naam "Rijneveld" gekregen. Bent u van mening dat deze naam gehandhaafd moet worden? (Door halen wat niet wordt verlangd) ja/neen Vraag 2 Indien u de vorige vraag met "neen" hebt beantwoord welke naam zou de gemeente dan volgens u moeten krijgen? (max.één naam invullen) v i i i i i 'i |G i. U1 1 Ri3 Hennv e° Dealer

Dorpskrant | 1991 | | pagina 19