|d« jong EHANG- VERF- [AARSENSPECIALIST AGERWIJ KRIJN RABOUW :r 1 e* I. van der Ark i. ft sf> Uit het politie rapport. dministratiekantoor Agenda Dorpshuis Gouderak. Student in Amerika (slot) hadsleden van juderkerk boos |ver café Supermarkt C 1000 aan de Kerklaan is geopend M.J. v.d. Hoek Zn. Dorpskrant 396/13 februari 1991 maandagmiddag t/m zaterdag open, donderdagavond koopavond Belastingen - Adviezen Financieel Management begeleiding Administratie Kantoor Lagerwij vraagt voor spoedige indiensttreding HULP IN DE HUISHOUDING ELEKTROTECHNIEK Tel. 01827-3327 01827-4694 n Bosweg 81Gouda-West - Tel. 01820-19933 I voor 12 tot 15 uur per week. Wij vragen: - moet goed met kinderen om kunnen gaan - flexibele instelling I Wij bieden: - een vast dienstverband - een passend salaris - grote zelfstandigheid - werktijden in overleg Uw schriftelijke reactie zien wij gaarne tegemoet op het volgende adres: Administratie Kantoor Lagerwij, Postbus 45 - 2840 AA MOORDRECHT t.a.v. Mevr. L. Lagerwij-v.d. Hul. Tulpstraat 612841 AD Moordrecht aanleg - onderhoud - renovatie "GEVELREINIGING 'LEUZENVERWIJDERING •VOCHTWERING (IMPREGNEREN) "GLAZENWASSERIJ •TOTAALSCHOONMAAKONDERHOUD LEEUWERIKHOF 1 - MOORDRECHT Algemeen Het politiebureau is dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur (m.u.v. zondag). Het alarmnummer van de politie is 3544 (24 uur per dag bereik baar). Het politiebureau is op het adres Dorpsstraat 25. Diefstal fiets Uit de fietsenstalling van sporthal "de Zuidpias" werd op 2 februari 1991, tussen 18.00 en 21.30 uur bronskleurige damesfiets van het merk Batavus gestolen. Om het zadel zat een blauw cijferslot. Degene die iets van de diefstal gezien heeft, wordt verzocht contact met de politie op te nemen. Diefstal eenden Uit een hok bij een woning aan de Provincialeweg werden drie eenden gestolen van een weinig voorkomende soort. Brandje In een woning aan het Vijfakkersplein raakte, mogelijk doordat er een brandende peuk in terecht was gekomen, een vuilnisbak in brand. De brandweer die snel ter plaatse was, was de brand snei meester. Diefstal skimmia Uit een tuin van een woning aan de Westringdijk werd door iemand een skimmia gestolen. Een oplettende buurvrouw belde meteen de politie, maar de dader was al gevlogen. Het was een man met blond golvend haar, gekleed in spijkerbroek en bruine truidie reed in een geie personenauto, waarvan de kentekenplaat was omgebogen. In ieder geval luidde een cijfercombinatie van het kenteken "99". Mensen, die de man mogelijk in het dorp hebben gezien en iets meer kunnen vertellen over het signalement van de man, worden verzocht de politie hiervan in kennis te stellen. Diefstal compressor Van een opslagterrein aan de Noordringdijk werd een compressor gestolen. Deze kon met een trekhaak achter een auto vervoerd worden. De waarde van het apparaat was ongeveer 30.000,-. Doorrijden na aanrijding Op 6 februari werd tussen 11.00 en 22.10 uur een in de Tuin van Bier geparkeerde rode Peugeot 205 aan de linkervoorzijde beschadigd door een ander motorvoertuig. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie. Aanrijdingen Op de Vierde Tochtweg vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's die elkaar tegemoet reden in een bocht. De bestuurster van een van de auto's slipte op het besneeuwde wegdek naar het midden van de weg en raakte vervolgens de tegemoetkomende auto aan de linker zijkant. Er was alleen materiële schade. De bestuurder van een VW-Golf uit Moordrecht, raakte door het gladde besneeuwde wegdek van Schielands Hoge Zeedijk West in een slip en reed aan de binnenzijde van de dijk naar beneden. De auto kruiste het fietspad onderaan en kwam in de berm tot stilstand. Doordat de bestuurder een autogordel droeg, bleef het deze keer bij alleen materiële schade. Dieren en de koude De politie krijgt regelmatig vragen over dieren die buiten gehouden worden in de kou, vooral bij vorst. In ieder geval moeten de dieren voldoende eten hebben en moeten er dus gezond uitzien. Iedere dag moeten ze ook vers water krijgen. Pony's en schapen kunnen, indien ze altijd buiten staan, ook in de winter buiten blijven. Pony's hebben echter wel een beschutting nodig als ze in de winter buiten blijven. Zowel pony's als schapen kunnen zelfs buiten blijven als het streng vriest. Paarden en koeien ziet men zeer weinig buiten bij strenge vorst en dan nog vaak met een dekkleed tegen warmte verlies. Als u een vermoeden heeft dat een dier niet de verzorging krijgt dat het nodig heeft, dan kunt u contact met de politie opnemen, zodat daar een onderzoek naar ingesteld kan worden. Gevonden voorwerpen bruine herenfiets, merk Quicksilver; fietssleutel; kinder judopak in nylon tas; plastic tasje met kinderkleding. Verloren voorwerpen kinder- gympakje met witte gymschoentjes; giropas; bronskleurige dames fiets, merk Batavus; lederen kinderhandschoen, kleur zwart rood; zwart horloge; vijf sleutels aan oranje hanger; gouden oorbel met bloedkoraal; autosleutel Ópel. Zaterdag 16 februari: 20.00 uur toneelavond Christelijke Plattelands Jonge ren Organisatie (CJPO). Woensdag 20 februari: 20.00 uur Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Gouderak, filmavond "Een weekje varen met de Wilma". "Rijk worden" en vrijheid staan voorop in Amerikaanse samenleving! In het laatste deel van zijn brief geeft Peter Annotee een uitstekende visie op de "American way of live" en "the Ame rican dream" en besluit met een slotcon clusie, die tekenend is voor zijn instel ling. "Als ik in Amerika geboren zou zijn, was ik waarschijnlijk nooit in staat geweest om te gaan studeren en was de medi sche zorg, die aan mij besteed is, onbe taalbaar geweest. Dan had ik dit verhaal ook nooit kunnen schrijven." Toen Peter vorig jaar juli in Gainesville (Fkorida) aankwam, leken hem de meeste dingen, gek genoeg, erg veel op wat hij thuis gewend was. Afgezien van het feit, dat alles er letterlijk en figuurlijk groter is dan in Nederland, vallen de verschillen op het eerste gezicht wei mee vond Peter. Florida is bijna net zo vlak als Nederland. De TV-series zijn bijna hetzelfde als die op de Neder landse TV. Het gedrag van de gemiddel de Amerikaan week volgens hem niet echt ver af van wat hij van zijn eigen landgenoten gewend was. Na enige tijd werden de verschillen hem echter al duidelijker en wist hij ook, wat The American way of live" inhoudt. "Rijk worden" is het belangrijkste doel, dat de westerse cultuur nastreeft en nergens is dat zo duidelijk als in de Verenigde Staten van Amerika. Nauwe lijks ingetoomd door regelgeving, kan iedereen zijn of haar carriere najagen. De vrijheid staat voorop, en zolang de overgrote meerderheid van de Ameri kanen daar wel bij vaart, zal daar weinig aan veranderen. De prijs voor die vrij heid is een hoge mate van onzekerheid voor iedereen en armoede voor de minderheid. Voor wie talenten en/of geld heeft, werkt het allemaal prachtig. Wie niet met deze dingen gezegend is, zal veel meer moeite hebben om The American dream" voor zichzelf te verwe zenlijken. De relatieve onzekerheid heeft de Ame rikaan erg mobiol gemaakt. Als er in je woonplaats geen werk meer is, ga je gewoon in een ander deel van de Vere nigde Staten zoeken. Een neveneffect hiervan is de verbrokkeling van families over alle windstreken van het Ameri kaanse continent. Om de constante ver vreemding te compenseren, hebben de meeste Amerikanen een sterke aan hankelijkheid voor familie-tradities en de waarde van het vaderland opge bouwd. Een goede traditie is ook de gastvrijheid. Nieuwkomers worden in eerste instantie hartelijk ontvangen en, zo mogelijk snel, in de lokale gemeenschap geïntrodu ceerd. Als gevolg van deze instelling heeft Peter, zoals nij ons schreef, zelden om hulp verlegen gezeten en eenzaam heeft hij zich nooit hoeven te voelen. Bij alle goede herinneringen, die hem bij zullen blijven na het jaar in de Verenigde Staten is Peter Annotee toch blij, zegt hij, in Nederland geboren te zijn en niet in de Verenigde Staten van Amerika, lemeenteraadsleden van Ouder kerk maakten zich tijdens de raadsver gadering op 31 januari j.l. weer kwaad over het langdurig touwtrekken rond het café in de Dorpsstraat van Gouderak. Er is nog steeds geen duidelijkheid, of het café nu wel of niet tegen de grond gaat, of dat het gerenoveerd zal worden. Vooral een mogelijke renovatie maakte nogal wat tongen los, omdat het pand dermate aangetast is, dat het een macht aan geld zou kosten om het op te knap pen. Burgemeester Th. Bakkers van Ouder kerk sprak van een "schandelijk proces", een kwalificatie waarmee de raad het volmondig eens was. CDA-erN.G. Klijn vond het te zot voor woorden als het café zou blijven staan. Hij vroeg het college alles in het werk te stellen om het oude café te slopen en een nieuw ervoor in de plaats te bouwen. Brouwerij Oranjeboom, eigenaar van het café betreurde de felle kritiek van de raad en merkte op, dat het hangt op de overeenstemming tussen met Mi nisterie van VROM en de brouwerij. De partijen kunnen het dusver nog niet eens worden over de prijs. Muf sinds verhuizingen pianotransporten Westeinde 117 2841 BR Moordrecht 01827-2311-2058 0° Afgelopen woensdag is de veelbesproken en veelomstreden tweede supermarkt van C 1000 haar deuren voor het Moordrechtse koperspubliek. Dat de komst van deze tweede supermarkt, die pal naast Super- van Houwelingen gebouwd is, heel wat heeft losgemaakt is algemeen bekend. Niet alleen omwonen den, maar ook de Stichting 't Ambachtshuis, waren ieder op verschillende gronden tegen de vestiging van C 1000 op dit punt. Het bouwplan is, tevergeefs echter, tot bij de Raad van State aangevochten. Het winkelpand staat op het terrein, waar voorheen Bouwbedrijf Frans Vink Zonen gevestigd was, welk bedrijf is verhuisd naar het bedrijventerrein het Ambacht. Het was, vooral inde eerste dagen in de supermarkt van C 1000 behoorlijk druk. De vraag is wel, of dit zo blijft, want het is een bekend gegeven, dat ook de nieuwsgie righeid hierin meespeelt. De supermarkt C 1000 is modern van opzet, met royale paden, het gehele interieur voorzien van frisse kleuren, en een overzichtelijke indeling van het assortiment. Er is een groenten- en fruit afdeling met een groot assor timent en een moderne slagerij- afdeling. De winkel wordt op dit moment nog beheerd door Schui- tema- West zelf, omdat men nog geen ondernemer heft gevonden, die de supermarkt wil exploiteren. Schuitema mag dan wel beweren, dat dat niet ligt aan het feit dat de concurrent (Super) er vlak naast gevestigd is, maar dat er gewoon naar een ervaren ondernemer gezocht wordt. Of die gevonden zal worden, daarover bestaat toch wel enige twijfel.. Het voordeel van twee supermarkten naast elkaar, zou de onderlinge concurrentie moeten zijn, die prijzen laag houdt. De toekomst zal het uitwijzen! ,1)

Dorpskrant | 1991 | | pagina 21