3 Begrafenisondernemer C.H. de VRIES r Uitvaartverzorger C.H. de Vries l.S; Wordt lid van uitvaartvereniging Gouwehof" voor een riks per jaar!!! pagina 4 Dorpskrant 396/13 februari 1991 if} C.H. de Vries Zn. UITVAARTVERZORGING Tesselschadelaan 20 2741 AT Waddinxveen Telefoon (01828) 14719 Rouwcentrum "GOUWEHOF" Alberdingk Thijmlaan 1 Waddinxveen Uitvaartverzorging C.H. de Vries Zn., het bedrijf met service en eerbied in zijn vaandel. Wat zou je liever willen bij een overlijden, dan dat ALLES, maar dan ook ALLES zeer goed is verzorgd. Zoals in de voorlichtingsfolder staat vermeld, ondanks het verlies, moet er een fijne goede herinnering overblijven, en dat is in ons bedrijf gedurende 22 jaar gelukt. Er mag niets fout gaan, dus waakzaamheid is geboden. De verhalen als er iets mis gaat, gaan drie generaties door, toen mijn moeder, oma, overgrootmoeder begraven is, ging er dit of dat mis Dus de goede herinneringen zijn al weg, overkoepeld door datgene wat mis ging. lignon. Nieuw! Nieuw! •V Soms gebeurt het onverwachts: overlijdt er iemand die je lief is. Sta eens even stil bij uw laatste wil een lang leven is niet iedereen gegeven. Nu regelenopdat u straks geen dingen overkomen die u anders gewenst had... j "Juist omdat het overlijden van een dierbaar familielid zo gevoelig ligt, moet alles perfect geregeld worden. We proberen de mensen daadwerkelijk steun te verlenen door zo onopvallend mogelijk alle zorgen in die moeilijke dagen over te nemen". Uitvaartverzorger C.H. de Vries uit Waddinxveen weet waarover hij praat. Al meer dan dertig jaar in het vak maakte hij bijna zevenduizend begra fenissen mee. Hij koos destijds voor een beroep waarin ,je iets kunt betekenen voor anderen. Opvang en begeleiding "Mensen begeleiden in moeilijke dagen en hen op een persoonlijke manier bijstaan. Er voor zorgen dat de overle dene op een waardige wijze naar z'n laatste rustplaats wordt gebracht en de naaste familie in deze moeilijke dagen bijstaan. Taken overnemen en zaken op gepaste manier regelen. Als het overlijden hen plotseling over komt, is dat doorgaans veelomvatten- der. Ons beroep zou onder de categoria 'eerste hulpverlening' kunnen vallen. Dan wel niet meer voor de persoon in kwestie, maar voor de naaste familie. Zodra je gebeld wordt dien je snel te handelen; direct in je auto te stappen. Je wordt geroepen in de meest ongun stigste momenten, waar het verdriet op zijn ergst gevoeld wordt. Dan is het zaak om rust en vertrouwen te bren gen. Eerst praten en met dat praten kom je vanzelf waar je wezen wilt: de verzorging van condoléance en uit vaart". Liefde voor zijn werk "Daarom is het van groot belang dat een begrafenisondernemer liefde voor zijn werk heeft en met die liefde kan hij ook de mensen helpen die in moeilijk heden verkeren: verdriet hebben van wege een sterfgeval. Een uitvaartverzorger c.q. begrafenis- ondernemer stelt zich meelevend op, maar hoeft niet mee te huilen. Hij dient in de eerste plaats houvast te bieden. Wat er vervolgens geregeld moet wor den geschiedt volkomen in vertrouwe lijk overleg met de begrafenisonderne mer. Voorop staat dat er niets mis mag gaan! Dat is zijn taak en daarvoor is hij alleen» verantwoordelijk. Als er iets mis is gegaan is het nooit meer te herstellen. Dat blijft pijn doen. Men dient daarom ook goed op te letten wat voor een uitvaartverzorger men in huis haalt". De 58-iariae heer De Vries uit Wad dinxveen is zo'n vertrouwensman. Hij wordt bijgestaan door uitvaart- leiders G.J.M. Bervoe Bervoets en J.G. Col- Twee rouwcentra Uitvaartverzorging De Vries is een be grip in Waddinxveen en wijde omge ving. De onderneming is actief in onder meet: Moerkapelle, Reeuwijk, Moord recht, Zevenhuizen, Benthuizen, Nieuwérkerk a.d. IJssel, Boskoop e.o. De Vries beschikt over twee moderne rouwcentra, in Waddinxveen en in Moerkapelle. Dat in Waddinxveen biedt plaats aan ca. 300 tot 350 personen en in Moerkapelle tot ca. 200 personen. Voor uitvaarten kan De Vries een be roep doen op tien koffiedames en tien dragers. Daarnaast wordt hij door twee dames geassisteerd in het schrijven van de adressen op de rouwkaarten: dat ge schiedt handmatig. Z'n trouwe steun en toeverlaat is altijd zijn echtgenote geweest. Zij springt in waar het nodig is en zorgt ervoor dat haar man, de uit vaartverzorger, er altijd piekfijn uitziet. Deze heeft oog voor details: niets ont gaat hem, heert zorg voor discretie en wil niets liever dan dat de uitvaart en wat er bij komt kijken, perfect verloopt. Zorg voor.... Hij betreurt het dat zovele mensen de dood zover van zich afhouden. Jaarlijks wordt hij geconfronteerd met zo'n 100 plotseTinge sterfgevallen waarbij niets van tevoren geregeld is. "Ik probeer de mensen wakker te schudden", zegt hij. Uitvaartverzekering "Het is in de eerste plaats altijd belang rijk om een adressenlijst achter de hand te hebben, terwijl men er ook eens over na zou' moeten denken een 'uitvaart verzekering' te sluiten. Vooral het laatste voorkomt in veel voorkomende gevallen, veel narigheid. Dan komt het voor dat de nabestaan den de kosten moeten betalen of de Sociale Dienst". Bewogenheid Overigens, dan blijkt de sociaal gevoe lige aard van De Vries: "Of het nu een arme sloeber is of een vorstelijk per soon die voor een eigen graf heeft gezorgd, het maakt niet uit. iedereen heeft recht op een waardige uitvaart". Hij maakt dan ook geen onderscheid in de persoon. "Wij proberen met eerbied en zorg te werken". "Nog tien jaar hopen we ons bedrijf te kunnen runnen. Daarna hopen onze zoons het voort te zetten Naast de mogelijkheid om je tegen de uitvaartkosten te verzekeren- een begrafenis varieert in kosten van ca. f4.000,— tot ca. f. 10.000,— kan men 'lid' worden van uitvaartvereniging "Gouwehof". Welke mogelijkheden biedt het lidmaatschap van uitvaartvereni ging "Gouwehof"? "Voor slechts f 2,50 per gezin per jaar, wordt men lid van uitvaartvereniging "Gouwehof". Overlijdt er iemand uit het gezin dat 'lid' is, dan kan men profiteren van diverse faciliteiten. Leden van onze vereniging hebben recht op koffie {bij familie-ontvangst) op de dag van de uitvaart in het "Gouwe hof", ongeacht hoeveel personen. Zij hebben kosteloos gebruik van onze opbaarkamer in het rouwcentrum van het "Gouwehof"; - kunnen (indien zij het wensen) kosteloos gebruik maken van de luidklok van het "Gouwehof"; - ontvangen kosteloos een bewijs van overlijden, welke nodig is voor notaris, verzekeringen, ban en giro; een dankwoord gesproken in overles met de familie; - hen wordtbij opbaren thuis door on I bedrijf kosteloos serviesgoed ter gf bruik beschikbaar gesteld; - ontvangen, indien men het wet» j een foto van gedenksteen. Voordeel van het lidmaatschap,^1 gebruik van alles, is ca. f 8U'Ur-1 waarbij u jaarlijks een kalender on - ontvangen gratis een lijkwade indien de familie dit wenst, voor man en vrouw; j ontvangen gratis een condoleantieregis- - hebben kosteloos het voorrecht gebruik te maken van onze muziekafdeling, orgel, cassette en geluidsinstallatie; - als het nodig is, wordt er door ons bedrijf vangt en wij u op de hoocjte houd, van de uitvaartverzorging o\ heer De Vries uit Waddinxveen aldus d® I Wie lid wordt verzekerd zich a.h voor een minimaal bedrag voor optimale korting en service. Informeer eens bij: Uitvaartveriï' I ging C.H. de Vries, Tesselschav l laan 20, 2741AT Wadding,] Telefoon (dag en nacht bereikM I 01828-14719.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4