,&kl&urd HANS KOELHUIS - lO HIJDRA Voor al uw behang kilo riblappen kilo doorregen runderlappen kilo braadlappen kilo rundergehakt pagina 6 Dorpskrant 396/13 februari 1991 60 prachtige, nieuwe soorten behang hebben wij nu weer in onze voorraad rekken liggen! en.... zoals wij al jaren doen geven wij nu ook weer 10% korting op behang uit onze voorraad. Bovendien mogen rollen die over zijn retour, en kan er ook snel een rol worden bijgehaald. Bij aankoop van behang gratis gebruik van plaktafelü Wij verhuren een stoomapparaat!! Bestelling uit onze vele behangstalen boeken zijn met 1 dag leverbaar!! Ook de nieuwe groenten - bloemen en kruidenzaden van Kemert zijn bij ons weer uit voorraad leverbaar!!! Een uitgebreide, fraaie zandcatalogus is bij ons gratis af te halen!!! Bij bestellingen vanaf 25,00 Pr. Willem Alexanderplein 6 Benthuizen Tel. 079-313443 PRIJSVOORDEEL Pr. Wilem Alexanderplein 7 Benthuizen - Tel. 079-314882 Prijswijzigingen en/of uitverkocht voorbehouden Voor de kern Benthuizen betekent dit wellicht binnen niet al te lange tijd een nieuwe stap in het gescheiden ophalen van het huisvuil". Wanneer wordt de urgentie-wensen lijst van de gemeente Benthuizen behandeld in de raad, of zijn er dringender zaken? "De oude gemeenten hebben ieder hun wensenlijst vastgesteld, maar dat er prioriteiten gesteld moeten worden staat als een paal boven water, over hoe dat er precies zal gaan uitzien kan ik nu nog weinig zeggen". In de tweede gemeenteraadsvergade ring van Rijneveldpleitte u voor perspublicaties c.q. gemeente dicht naast het publiek. Hoe kan dat nog verbeteren naast de spreekuren in Benthuizen op donderdag van 11.00 tot 13.00 uur? "Door middel van een wekelijks spreekuur in Ben thuizen kan een aantal zaken in de éigen woonkern worden afgehan deld. Deze open stelling zal zich ui teraard moeten bewijzen. Daar naast is het voor de huisgebonden burgers mogelijk een telefonische afspraak te piaken met de desbetref fende ambtenaar die een huisbe zoek komt afleg gen. Dit geldt ove rigens voor de ge hele gemeente Rij neveld. Daarnaast is het wellicht mogelijk om ook in Bent huizen nog een avondspreekuur in te stellen. De haalbaarheid daarvan zal be keken kunnen worden. Ten aanzien van de berichtgeving naar de burgers wordt er op dit moment gebruik gemaakt van de bestaande media. (Dorpskrant, Hazet- koerier en de dagbladen). Een gemeente lijk voorlichtingsblad, wellicht in de geest van Carillonklanken, is één van de wen sen op de korte termijn. Wij zullen hoe dan ook moeten proberen de burgers te blijven betrekken bij het gemeentelijk rei len en zeilen". Benthuizen is zeer betrokken bij het gemeentelijk wel en wee. Nu is Rijneveld wat verder van huis. Blijft er voor de burgers de mogelijkheil om plaatselijke raadsleden te benaderen? "De raadsleden zitten er in principe W de gehele gemeente Rijneveld. Een i kan ons dus bellen, schrijven of at spreken. Dat de burger daarbij in eersfc instantie kijkt naar de raadsleden uil# eigen woonkern is begrijpelijk. Kortst een ieder die iets kwijt wii, een vraagt een wens heeft, kan mij daartoe b® deren". Er was sprake van een 'dorpsraad Wordt deze opgericht of is dat geen haalbare kaart? "Het fenomeen 'dorpsraad' is nog ras echt ter sprake geweest, het is ook maar de vraag of iets dergelijks nodig Wij zullen in eerste instantie binnen bestaande kanalen moeten werken al de betrokkenheid van onze burgers, blijkt dat er hiaten vallen kan e® 'dorpsraad' wellicht uitkomst bieden Hoe denkt u de C, van christelijks de gemeenteraad gestalte te gevet. "De C in het CDA wil ik zeker ges® geven. In eerste instantie door mijn ei? opstelling en houding in de raad. Wf naast probeer ik vanuit mijn eigen cWI telijke overtuiging tegen de potó® vraagstukken aan te kijken. Daarbij met respect omgaan met andere m® gen en overtuigingen. Daarbij moetra ervan bewust zijn, dat je keuzes m» voor een grote verscheidenheid van gers en dat je die allen niet jouw ef overtuiging kunt opleggen. Uiteraard er grenzen t.a.v. de eigen verantww delijkheid. Dat is echter een zeer p® soonlijke zaak en zal van geval tot ge gewogen moeten worden Heeft u nog verder op-en aanmerkt'' gen? Een mededeling voorde j inwoners van Benthuizen misschien??? f "In de afscheidsvergadering van«f meente Benthuizen heb ik mijn m® ling voor onze inwoners reeds ge® "Boven Benthuizen komt gemeente neveld' te staan, maar de woon 'Benthuizen' blijft bestaan Wij m» met elkaar verder, maar een ieder opkomen voor zijn eigen wense verlangens. Schroom daarom m raadsleden te benaderen. Wij wiltens op de hoogte blijven van hetgeen e in de verschillende woonkernen J algemeen en voor mij Pers00u.l^ Benthuizen in het bijzonder a heer Boevé. Regelmatig verschijnen er in de Dorpskrant interviews met mensen uit de lokale politiek Dit keer is de schijnwerper gericht op de CDA-fractie in de gemeenteraad van "Rijneveld". Het CDA is de grootste partij en heeft twee wethouders, te weten de heer P.A.Th, van der Werf en mevrouw G. Hoogendoorn-Oskam. Een interview met de fractie voorzitter, de heer W. Boevé te Benthuizen. Deze 42-jarige Benthuizenaar heeft 6 jaar zitting in de gemeenteraad van Benthuizen gehad en was reeds plaatselijk voorzitter van de CDA- fractie. Een vraaggesprek dat 'openbaarheid van bestuur' als kern heeft en waarin de mededeling klinkt dat Benthuizen als eerste woonkern van "Rijneveld" over zal gaan op het gescheiden inzamelen van huisvuil De heer Boevé is van beroep finan cieel/administrateur op een scholen gemeenschap voor VWO/HAVO/ MAVO. Het raadswerk kost hem tussen de vijf en tien uur per week en is goed te combineren met zijn baan. Zijn gezinsomstandigheden: hij is ge huwd en vader van drie kinderen, laten hem voldoende ruimte om het raads werk te kunnen combineren met zijn andere bezigheden. Het CDA kreeg bij de gemeente raadsverkiezingen zeven zetels. Was dat een verrassing? J'Neen, dat was het zeker niet. We "rekenden op zeven en hoopten stille tjes op acht". Kunt u iets vertellen over de wijze waarop voorkeurstemmen op landbouwer N.Th.M. van der Hulst zijn uitgebracht? (Hazerswoude) (Deze stond als achtste op de lijst, maar wisselde nu stuivertje. Nummer zeven is niet gekozen) "De actie met betrekking tot de voor keurstemmen voor de heer Van der Hulst is op de goede manier behandeld De desbetreffende landbouworganisa ties riepen op zodanig te stemmen, dat hun belangen op de juiste wijze zouden kunnen worden behartigd. Het was m.i. meer een oproep om op het CDA te stemmen dan op de heer Van der Hulst persoonlijk. Dat de heer V.d. Hulst daardoor uiteindelijk zelf in de raad is gekomen is voor hem een prettige bijkomstigheid. Hij draagt nu binnen onze fractie gewoon zijn steentje bij aan het geheel". Omdat mevrouw G. van der Lecq, enige weken geleden haar teleurstelling uit sprak dat baar fractie, P.v.d.A. geen wethouder kon leveren en de gang van zaken rond de wethoudersverkiezing schetste, stellen we hier vragen over. Waarom is de PvdA uitgesloten bij de wethoudersverkie zing? Is het werkelijk zo dat jullie door kiezers met vragen hieromtrent benaderd zijn en dat men hierdoor- in z'n algemeenheid- inderdaad de indruk krijgt dat 'politiek bedrijven een raar spelletje spelen is'? De heer Boevé zegt er weinig voor te voelen om via de media deze discussie weer op te rakelen. "Om met twee CDA-wethouder aan de slag te gaan was in eerste instantie niet de keus van onze frac tie. Door een aantal factoren was er aan het einde van het overleg in deze een ruime meerderheid voor twee CDA-wethou- ders en één WD-wethouder. De PvdA levert daardoor inderdaad geen wethou der. het zij zo. Voor zover bekend zijn wij niet benaderd door kiezers in deze die de gang van zaken vreemd vonden. De uit drukking "politiek bedrijven is een raar spelletje" komt dan ook geheel voor re kening van de spreekster (In het interview zei mevrouw Van der Lecq dat door de gang van zaken rond de wethoudersverkiezing een bepaald deel van de burgers, dat toch al niet zo van 'politiek bedrijven' houdt, iets dergelijks zegt. red.) Is het inderdaad zo dat er straks, waarvoor de oppositie bang is, 'koppen geteld gaan wordenin plaats van middels discussie tot overeenstemming komen? "Ik hoop dat de partijen in de oppositie zich naar de toekomst gericht positief zullen opstellen en geen oppositie gaan opvoeren om het spel alleen. Indien men met steekhoudende argumenten komt - en ik twijfel er niet aan dat men daartoe in staat is- zal er zeker naar hen geluisterd worden. Een kwestie van 'koppen tellen' zal door de coalitie zeker niet als eerste argument gebruikt gaan worden Er is een summier beleidsprogramma. Drie jaar is er de tijd om het uit te voeren. Heeft u hier nog een medede ling over met betrekking tot de kern Benthuizen? "Het nu vastgestelde beleidsprogramma is inderdaad summier op een aantal on derdelen en of alles haalbaar zal zijn in de komende drie jaar is ook nog maar de vraag. Toch hebben wij ons ten doel gesteld ion het eerste jaar al veel zaken op te starten. Dat geldt ook voor onderdelen die de woonkern Benthuizen betreffen.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 6