REGIONIEUWS Een beroep om te kiezen Plattelandsvrouwen Moerkapelle •pen avond "De Kring Regionale bijeenkomst [off ie bar operatie lobilisatie )ntwikkelings samenwerking Muziekavond voor amateurs S.O.S. wereld handel FNV-belastinghulp Nieuwe Sterrenborgh bon voor GRATIS KLEINTJE Dorpskrant 396/13 februari 1991 pagina 9 venhuizen- Vrijdagavond 15 februari s komt er een spreker van de organi se Operatie Mobilisatie" op bezoek in |iet Hervormd Centrum. Dat gebeurt op liitnodiging van de koffiebar 't Praathuis. Pp deze avond, waarop men veel jon keren verwacht, zal een boeiende dia brie vertoond worden van het werk van fee organisatie. hperatie Mobilisatie heeft wereldwijd al- Mi zendingsprojecten opgezet. De or- anisatie heeft twee schepen, nl. "De loulos" en de "Logos II", die beide over Be wereldzeeën varen, volgeladen met reken en Bijbels. e Zevenhuizense Erica Heijer is voor .vee jaar betrokken bij het werken vanaf |De Logos II", >1 van de organisatie is zending, edereen vanaf 15 jaar is hartelijk welkom het Hervormd Centrum, Dorpsstraat (56 Zevenhuizen. Aanvang 20.00 uur. j Plaatselijke projecten onder de aandacht a.De Nessevliet b.De Schakel c.S.O.S.-wereldhandel d.Angola Moerhuizen-De Stuurgroep "Ontwikke- hgssarnenwerking" houdt maandaga- Ud 25 februari een openbare bijeen- jomst in het gemeentehuis te Zevenhui- n. invang 20.00 uur. [let doel van de bijeenkomst is het ken- lismaken met de verschillen de vormen n ontwikkelingssamenwerking die in de [emeente feeds plaatsvinden, p deze avond wordt er door een verte genwoordiger van de basisschool "De Sessevliet" te Oud-Verlaat, verteld op Me wijze deze school bezig is met [ontwikkelingssamenwerking' te Hervormde Vrouwenvereniging "De fchakel" treedt daarna voor het voetlicht n belicht hun wijze van werken in sa menwerking met een landelijke organi- latie. |a de pauze volgt er een dia-serie over ÖS-Wereldhandel, waarna vervolgens et ontwikkeiingssamenwerking-project h Angola, in beeld komt. [lie vier de projecten zijn zeer doelge- [ht. d.w.z. er is contact met de bevolking h de Derde Wereld, over en weer. zodat [daar het medeleven 'beleefd' wordt en sponsors in Zevenhuizen met hen inen communiceren. Het is geen inrichtingsverkeer, al vindt er vanuit ïvenhuizen wel hulpverlening plaats, iderzijds krijgt men informatie over de Jefwijze in de betreffende landen, zodat |t sprake is van 'ontwikkelinqssamen- •erking'. Ie Stuurgroep hoopt op maandagavond |5 februari ook belangstellenden uit de xinkern Moerkapelle te mogen be ften. Voor hen is het de eerste gele- fnheid om kennis te nemen van de pwteiten van de Stuurgroep. Notaris: ook een beroep voor vrouwen! Zevenhuizen heeft al enige tijd een vrouwelijke kandidaat-notaris. De thans 29-jarige Martine Appel kwam vier jaar geleden bij de nieuwe notaris van Zevenhuizen, mr. E.H. Jansen in dienst, op een tijdstip dat ze haar rechtenstudie aan het afronden was. Zij raakte hier verzeild via een adver tentie en vanwege het feit dat Zeven huizen bekendheid genoot bij haar echtgenoot, jurist van beroep, wiens achternaam Visser is en die wat familie hier ter plaatse heeft bij wie hij vaak vertoefde. Dat het vervolgens Zeven huizen werd waar het echtpaar ging wonen in juli 1989, was dan ook niet zo verwonderlijk. Notarieel recht Mevrouw Appel, Haagse van geboorte, koos destijds voor de rechtenstudie en kreeg de Rotterdamse faculteit aange wezen door de plaatsingscommissie. Aanvankelijk dacht ze erover om rechter of advocaat te worden. Toen ze tijdens haar studie geconfronteerd werd met de vakken 'onroerend goed', 'personen en familie-recht', 'erfrecht' en 'vennoot schapsrecht', ging ze twijfelen. Om haar besluit weloverwogen te nemen besloot ze een stage- periode op een notaris kantoor door te brengen. Dat gaf de doorslag. Ze hakte de knoop door en vervolgde haar studie in Leiden, maar dan met de studierichting 'notarieel recht'. In Rotterdam bestaat deze afstudeerrichting niet. Zevenhuizen In maart 1987 kwam mevrouw Appel op het notariskantoor in Zevenhuizen wer ken en in juni van dat jaar studeerde ze af. Zij is daar de enige kandidaat-notaris. De eerste drie jaar als kandidaat-notaris is een zekere 'stage-periode De kandidaat notaris doet dan op allerlei terreinen van het 'notarieel- recht' ervaring op en raakt thuis in de veelheid van aspecten van dit beroep. Daarna is de kandidaat-notaris in feite benoembaar door H.M. de Koningin. Dat dit pas gebeurt als de kandidaat-notaris vele jaren z'n/haar ambt heeft uitgeoe fend, komt volgens mevrouw Appel om dat er meer kandidaat-notarissen zijn dan standplaatsen. Ze geeft als voorbeeld enkele omliggende plaatsen, zoals Bleiswijk, Moerkapelle, Benthuizen en Moordrecht, die geen standplaats voor een notaris hebben. Soms ambieert een kandidaat-notaris de functie van notaris niet omdat dit de nodige consequenties heeft: zelfstandigheid geeft een zekere mate van zorg, verplichting, manage ment en kapitaalkrachtigheid... Grotius-Academie Sinds vorig jaar is mr. Appel als waarne mend-notaris beëdigd door de Arrondis sementsrechtbank te Rotterdam. Ze kan te allen tijde mr. Jansen vervangen, mits dit maar gemeld wordt aan de Arrondisse mentsrechtbank. "Als meneer Jansen met vakantie gaat of ziek is, wordt dat doorgegeven. Bij zijn afwezigheid ben ik nu gemachtigd alle zaken te behandelen", vertelt mevrouw Appel. Ze heeft een tenger postuur èn wordt in de wandelgangen nogal eens aangezien geweten had dat de stof zo veel omvat tend was, zou ik over deze studie nog eens goed hebben nagedacht. Desondanks ben ik erg blij deze opleiding te hebben voltooid. Het was overigens voor de eerste maal dat de cursus op deze wijze, voor afgestudeer den die al werkzaam zijn, werd gehouden. Normaliter volgen zij deze direct aanslui tend op hun rechtenstudie. Er waren dan ook van de 24 personen, advocaten en kandidaat-notarissen, maar enkelen die de studie afrondden. Ingezonden mededeling: Zevenhuizen- Vindt u het leuk om ook eens aan anderen te laten horen wat voor muziek u maakt? En vindt u het leuk om ook eens te horen wat andere amateurmusici spelen? Dan moet u zaterdagavond 13 april vrijhouden. De culturele commissie "De Zeven Mu zen" organiseert dan een muziekavond voor volwassenen in Zevenhuizen; de plaats wordt nog nader bekendgemaakt. Uit het succes van de vorige muziekavond (29 september 1990) blijkt wel dat er behoefte bestaat aan zoiets. Aarzelt u niet om inlichtingen te vragen bij Marian Poorter, tel. 01802- 2327 of Marjanne Roeleveld, tel. 01802- 3095. Bij deze personen kunt u zich ook opge ven als u een bijdrage wilt leveren, het liefst voor 1 maart (ivm te bespreken ruimte). voor een kantoormedewerkster die aan wezig is bij het passeren van een akte bijvoorbeeld...Of er wordt door de clien tele gevraagd naar de notaris omdat men niet gelooft dat zij hem waarneemt of dezelfde zaken met betrokkene kan door nemen als de notaris. Onlangs heeft ze een gespecialiseerde opleiding gevolgd aan de Grotius Academie waardoor ze haar kennis heeft uitgebreid op het gebied van het 'vennootschapsrecht' en het 'on- dernemersrecht'. "Dit was een 'postdoctorale juridische praktijkopleiding', met het doel kandi daat-notarissen die al een aantal jaren werkzaam zijn, gespecialiseerde kennis bij te brengen. En hoe. Elke week ging ik er een dag voor naar Nijmegen, geduren de 10 weken. De dag was verdeeld in twee bijeenkomsten. Voor zowel de och tend als de middagbijeenkomst moest je binnen een week ca. twee studieboeken doorworstelen en over de inhoud weke lijks een tentamen maken. In totaal dus 19 huiswerkopdrachten en tenslotte een mondeling slot-examen. Het was vrij zwaar naast m'n dagelijkse werk. Er was zelfs één kandidaat die, naar men zei, voor deze cursus twee maanden verlof had gekregen. Als ik van tevoren Kennis in de praktijk brengen De kennis die ik opgedaan heb komt op een notariskantoor heel goed van pas. B. V. 's, andere samenwerkingsvormen en aandelen-overdrachten komen in Zeven huizen veelvuldig voor. Met het oprichten van een N.V. hebben we (nog) niet zoveel te maken. Mede door de opleiding kun nen de heer Jansen en ik de werkzaamhe den beter verdelen. Er zijn zoveel aspecten aan het notariaat. Naast de overdracht van onroerendgoed en hypotheken heb je de familiepraktijk: erfrecht, huwelijksvoorwaarden, samen levingscontracten Daarnaast het zakelijke: hoe regel ik m'n bedrijf: een B.V., maatschap, vennoot schap onder firma enz. Dat noemen we 'vennootschapsrecht'. Personen die een stichting of een vereniging willen oprich ten komen ook bij de notaris .Mensen die op de één of andere manier iets zakelijks willen regelen mogen weten dat ze voor advies bij de notaris terecht kunnen. Zo'n oriënterend gesprek is een service-verlening onzerzijds", lacht me vrouw mr. Appel. Moerkapelle-De afdeling Moerkapelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt woensdag 20 februari de maandelijkse bijeenkomst in dorpshuis "Op Moer", aanvang 20.00 uur. Me vrouw Els Bijleveld-Bonebakker komt op deze avond vertellen over haar voettocht door het "Annaprunagebergte". Aan de hand van dia's kunnen de dames kennismaken met de bewoners en hun levenswijze, godsdienst enz. Culturele commissie "De Zeven Muzen". Groene thee uit Vietnam Naast ananas, lychees en kroepoek, komt de groene thee ook rechtstreeks uit Vietnam. De thee wordt in Vietnam zelf verwerkt en verpakt in pakjes van 50 gram. door de produkten zelf te verwerken en te verpakken zijn de inkomsten voor de inwoners aanzienlijk hoger dan wanneer men de grondstoffen onbewerkt ver koopt. Helaas heeft de E.G. op bewerkte pro dukten een hoger invoertarief dan op onbewerkte grondstoffen. Groene thee komt van oorsprong uit China, evenals de zwarte thee, maar on dergaat een andere bewerking waardoor de fdeur van de bladeren niet donker wordt. De smaak is iets flauwer dan van zwarte thee. Theeplanten nemen selectief fluor op uit de grondwaardoor thee relatief veel fluor bevat. naast de groene thee uit Vietnam is er ook (zwarte) thee te koop uit Tanzania en Sri Lanka. Vruchtentheegrootverbruikersverpak kingen en biologisch verbouwde thee (los en in builtjes) zijn ook verkrijgbaar bij "Natuurluck", Zuidplasweg 22 Zeven huizen. Geopend: dinsdag en woensdag van 9.00 tot 17.00 uur; vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Mevrouw Klumpers Raadhuisstraat 69 Moerkapelle, tel. 01793-2596. Voor informatie: Riet Peddemors tel. 01802-3497. FNV-leden kunnen geholpen worden bij- het invullen van hun belastingbiljet. Zij kunnen een afspraak maken tel. 01820- 18566 F.N.V. Hoge Gouwe 101 Gouda, op maandagavond van 19.00 tot 21.00 pswijk- "De Kring", christelijke school P°' voorbereidend beroepsonderwijs, Wteen 'open avond' op donderdag 1 februari van 18.30 tot 21.30 ir. °pzet van deze avond is om ouders en m kinderen kennis te laten maken met irP®™sc;h ingestelde school op LBO- P MAVO-niveau. Naast het algemeen pmend onderwijs (talen met talenprac- •o wis-en natuurkunde, informatica met imputers) mogen de aanwezigen zelf pe'y °P het gebied van techniek, tuinbouw, verzorging, natuur en milieu. Ieder half uur zal er een voorlichtingspro gramma starten over de mogelijkheden van en de vervplgopleiding na "De kring" Tevens is er gelegenheid in te schrijven, kenmerkend voor deze school voor voorbereidend beroepsonderwijs is dat de definitieve studie- en/of beroepskeuze, wordt uitgesteld tot het 15e a 16e jaar. "De Kring" ligt in Bleiswijk, naast sporthal Rijneveen, aan de Rembrandtlaan 38. De school is vanuit Gouda (Zevenhuizen) bereikbaar met bus 171. In Waddinxveen- In gebouw "het Tref punt", Stationsstraat 18, wordt, met het oog op de verkiezingen voor Provinciale Staten, op dinsdag 26 februari een ver kiezingsavond van de SGP gehouden. Lijstaanvoerder van de SGP, ir.M. Hout man, spreekt over 'de provincie Zuid- Holland in de negentiger jaren'. Na de pauze is er een Forumdiscussie, waaraan behalve de heer Houtman de heren Boon,(Statenlid) Neele,(wethouder v. Waddinxveen) De Gooijer (raadslid Moerhuizen) en Uitbeijerse (raadslid Moordrechtj het woord zullen voeren. Aanvang 20.00 uur Gouda- Zoals bekend is de oude sociale werkplaats "De Sterrenborgh" door brand vergaan. De nieuwe huisvesting wordt op 12 april door de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. S. Patijn officieel geopend en op 13 april is er 'open dag'. "De Sterrenborgh" biedt veel. Naast het industrieel bedrijf, een groenbedrijf.Deze week vindt de verhui zingplaats. Op 18 februari geldt de Zuider IJsseldijk als het nieuwe bezoekadres en op 22 februari zullen alle betrokkenen hun nieuwe stek hebben ingenomen. Aan de Zuider IJsseldijk werken straks ruim 300 mensen, zo'n 200 Sterren- borghers zijn actief op andere lokaties. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplakken a.u.b ,t> r,

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9