Marathon op de Natuurijsklassiekers Politie op de schaats Uitslagen van schaats wedstrijden op de Rotte Ingrid reed niet mee Klaverjas/ jokeravond 4 Wereldgebedsdag Dorpskrant 396/13 februari 1991 Dag Nacht 01892 - 16016 TEEUW UITVAARTVERZORGING schaatsmarathon op de ottemeren vormt een onderdeel 'een serie "natuurijs-klassie- eff" waarvoor onlangs een lichting is opgericht. In het y-klasement staat Jos Pronk Is nummer 1. de in totaal tien te ri/den arathons, konden er zes erreden worden, voordat de 'eti inviel. ■ep Kramer heeft er drie van wonnen. enny Ruitenberg 1 en in evenhuizen Jan Eise Krom- "nfise behaalde 62 punten et l overwinning. en klassieker met 60 km. levert eel minder punten op. Marathon Zevenhuizen: niets dan lof is er de laatste dagen het één en ander doen geweest over de grap die door politie is uitgehaald door mede te delen t ene Willem van Buren- alias onze oonprins, met de Marathon op de Rotte ee zou doen, het neemt het enthou- '-sme niet weg van organisator Klaas grwsij. Hij wijst zelf op Bas Dullaart, dankzij wie "e vrijwilligers gecharterd werden die 'meehielpen aan het welslagen van de J-g. Sommigen waren al voor vijven die -htend aan de slag. ij het zwembad was een groot parkeer- errein voor lang parkeerders gereedge zet. Daar werden de schaatsers op gewacht en gewezen op de mogelijkhe den die zwembad "De Koommolen" Jt. naast verkleed-en douchemoge- lijkheid ook heerlijk om een verkwikkende te nemen na de schaatspret. Veel schaatsers maakten van die gelegenheid dan ook gebruik... En wat te denken van de cateringalles tot in de puntjes geregeld. Verder de baan sneeuwvrijhouden, de medewerking van de politie, brandweer: die op alles voor bereid was: men kon massal door het ijs gaan: bij de prijsuitreiking-huldiging- golfde het ijs en kwam er een massa water De KNSB is zeer lovend over de organi satie. Inde Volkskrant van vrijdag schreef Hans Brandt- voorzitter van het marathonge- beuren in Nederland een hartelijk woord aan het adres van de Zevenhuizensche Usclub met een bijzonder woord voor Klaas Verweij: 'Het suikeroompje" Ook: "Je kunt in Zevenhuizen de liefde voorde sport ontdekken". Klaas Verweij kan intens genieten van zo'n dag en beaamt het door Btandt gestelde dat hier voor zevenhuizen geen business aan te komt... Dat zakenmensen hier ook hun bijdrage aan willen verlenen... Lief- irij met een beetje geld toe.. Groente/fruitmand Klaas en zijn vrouw Tiny waren vrijdag wel heel erg verrast toen ze namens een organisatie van tuinders uit het gebied van 'De Kring" een gigantische mand met groente en fruit:produkten die op veiling "De Kring" worden aangeleverd, kregen aangeboden, vergezeld van bloemen. Dit was een blijk van waardering voor de organisatie van deze Rottemeren-Mara- thon. De marathon Zevenhuizen-Duizenden waren er vorige week woensdagmiddag getuige van hoe de finale verliep van de Zevenhuizense Marathon over 200 km. op de Rotteme ren. Deze marathon maakte deel uit van een serie die georganiseerd werd door een pas opgerichte stichting waarin Klaas Verweij de Zevenhuizensche IJsclub ver tegenwoordigt. Als organisator had hij de eer om het startschot om half negen te lossen, waar op de ruim honderd deelnemers, weg stoven. Onder hen ook een aantal Zevenhuizena- ren, waarvan de bijna 44-jarige geboren en getogen Zevenhuizenaar en mole naarszoon Jan Ottevanger als enige de finish haalde en bij de eerste twintig hoor de. Een prestatie!. Jan blijkt in het verleden aan drie van de reeds vier gehouden marathons te heb ben deelgenomen en uitgereden. Deze was bijzonder zwaar omdat hij gekneusde ribben heeft opgelopen op de Weissensee waar de alternatieve Elfstedentocht werd gehouden. Afvallers uit de streek waren: ZevenhuizemPiet Eikelenboom: pijnlijke hiel; Jan van Cappelle, Jan Bazen en Gerrit Molenaar-Waddinxveen. De happening werd door veel fotografen op de gevoelige plaat vastgelegd. Er wer den de hele dag door fraaie opnames gemaakt op de Rotte die - met de molens als achtergrond, schitterende plaatjes opleverden. Niet alleen om nu te publice ren, maar ook voor het archief. Tevens waren radio Rijnmond en radio West aanwezig, alsmede de Rotterdamse televisie en de NOS. 's Avonds genoot menigeen nog van de fraaie beelden die er% getoond werden. Alleen een sneeuwbui strooide woensdag tijdens de marathon een half uurtje roet in het eten. Toen hadden de schaatsers nog vijf barre rondes te gaan waarin de Een knappe prestatie. Door alle dagbladen werd lovend over Jan Eise Kromkamp gesproken en over de Zevenhuizensche IJsclub. Dat het weer de laatste ronden sneeuwblindheid oplever- sneeuwschuiver het nauwelijks bij kon houden en de scheuren niet meer zicht baar waren. Dat Jan Eise Kromkamp de voorlaatste ronde een tuinset won, was niet verwon derlijk, maar dat hij de uiteindelijke over winning, door zich los te maken van de Van Benthems, behaalde, was best wel een verrassing. De gokkers hadden ge wed op één van de Van Benthems of, als hij nog in de strijd geweest was, Dries van Wijhe. Jos Niesten schitterde door afwezigheid. Hij was ziek. de voor deze stoere rechercheur uit het teweeg gebracht Dries van Wijhe en Frans Boon haakten af. In de laatste ronde moest ook Jos Pronk zich gewon nen geven. Jan Eise Kromkamp begon pas op z'n 26ste jaar echt met schaatsen. Daarvoor voetbalde hij. Verder is het een enthousiast skeeler: tweemaal Nederlands kampioen. Dank aan de Zevenhuizensche IJsclub IJspraet Zevenhuizen-Veel schaatsers uit Zeven huizen en omgeving hebben gedurende de Krokusvakantie genoten van het heer lijke ijs op de Rotte: een prima baan voor zowel de snelle rijders als de zwierders. Wat is er genoten, zowel op het ijs als langs de kant en in het café restaurant. Helaas leek het erop dat donderdag al het doek gevallen was voor de zwierders, want de fraaie middenbaan werd niet meer geveegd. Desondanks: het was kostelijk. Dat vond ook een 66-jarige Nieuwerker- ker die mopperde dat Nieuwerkerk zon der ijsbaan zit, daar deze verkocht is. Nu er sprake is van grondaankoop door de gemeente om zelf een ijsbaan te reali seren, verwacht hij dat dit pas over drie jaar een feit is. Deze heer, net twee dagen z'n zwier- schaatsen geruild voor noren, was verrukt over de Rottemeren, maar liet zich niet lovend uit over de jeugd die hem af en toe hardhandig passeerde waardoor hij ten val kwam. Dat hij nog schaatste vond hij geen prestatie. Hij vertelde dat er op de Friese Oldeholtpade, met 36 jaar de oudste rijder in de kopgroep van vier, was vervelend, maar z'n vechtlust werd er niet minder om. De kopgroep met Jan Eise Kromkamp en Sjaak Bakker en achter hen Bert Verduin en Henk van Benthem zette verbeten door. Achter hen het drietal Albert Bakker, Jan Kooiman (die tiende werd) en de Duitser Helge Jasch De sneeuw had eerder al een schifting Menkenbaan in Rotterdam dagelijks ouderen van over de tachtig te vinden zijn die knappe staaltjes schaatskunst wegge ven. "De ouderen zijn veel te bang. En juist doordat ze bang zijn breken ze een lede maat als ze vallen", lachte hij om vervol gens, terwijl de sneeuw hoe langer hoe dichter neerviel, Nieuwerkerkse anecdo tes te vertellen...aan wie het maar horen wilde.... en dat was net toevallig de medewerkster van de Dorpskrant... 2 blonde Zevenhuizense-die haar art senstudie bijna voltooid heeft- oud-kem- ploeglid Ingrid Paul, deed dit jaar niet mee Mn de marathon op de Rottemeren. "ijl jaar geleden werd zij nog glorieus JMnaar bij de dames- 100 km. i ln9rid, heeft deze winter 'af moeten zien' omdat ze een enkel-operatie heeft on dergaan. Vol lof was ze overigens over de prestaties oimone van der Heide uit Beemster leverde. ben boerin van 26 jaar, tevens lerares wgels op een middelbare school, maar minder bekend dan nationaal marathon- ™npioene Alida Pasveer uit Groningen enex-kemploeglid Petra Moolhuizen, die ™ns in Brabant woont, n a S^ers reed Simone van der Heide Pde Rottemeren in de laatste ronde los. rappjg was fejt jgj speaker ggn erduijn pas op het allerlaatste nippertje de gaten had dat er gefinisht was door Nmone v.d. Heide Jriepiets van 'daar komt weer een terblijfster en had niet in de gaten dat zitt ameS er ^Un km. op hadden Ingezonden: In de Gereformeerde kerk, Doprsstraat maaJnj ^euenhu>zen, wordt vrijdag 1 h j jaarlijkse Wereldgebedsdienst Het lijkt wel of de publieke opinie zich keert tegen de postcommandant welke men beticht van een scheve schaats te hebben gereden omdat deze de komst van éne Willem van Buren, samen met anderen, blijkt te hebben verzonnen en aan de organisator van de Marathon heeft medegedeeld. (Dat de afgelasting omge roepen werd was een op het spoor zetten van persmuskieten....) Deze Peter Rubeling was woensdag één van de weinige schaatsende politie agenten die de toekijkende menigte on der controle hield en de mensen van de baan. De overigen waren uiteraard goed geschoeid... Hij was het ook die meewerkte om een foto van de finish van de marathonwin naar te maken toen het publiek van de baan werd gejaagd. Dat was even later anders. Bij de prijsuitreiking werd schrijfster de zes, die ook foto's maakt, gesommeerd van de baan te gaan (door onbekende politieagenten).... en als 'kiekende huis vrouw' boos aangekeken, naast al die duur uitziende jongens met grote telelen zen en flitsende out-fitwant foto's worden doorgaans door mannen ge maakt nietwaar???? (grapje) Overigens was die waarschuwing niet onterecht, want het ijs dreigde net te begeven en dankzij de politie konden ongeliAken worden voorkomen! Vrijdag 22 februari is er weer een 'kaartavond' bij vogelvereniging "Zang en Kleur". De avond, gehouden in het eigen clubgebouw aan de Zuidplasweg, begint om 20.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Zevenhuizen-Vorige week maandaga vond werden er op de Rottemeren door de Zevenhuizensche IJsclub wedstrijden gehouden voor leden en inwoners. Er werd gestreden om het "kampioenschap van Zevenhuizen" Bij de jeugd tot en met 10 jaar werd Nienke Slobbe kampioen. Bij de jeugd tot en met 15 jaar jongens werd Jeroen van Helden kampioen. Bij de meisjes werd Freija Slobbe de beste Kampioen bij de dames werd Sylvia Gründlehner en bij de heren André van Oosten. Overige uitslagen: jeugd t/m 10 jaar: 2e Marije v.d. Wel; 3. Martin Vink. Jeugd t/m 15 jaar jongens: 2. Jurrian Duyvesteijn 3. Daniel van Helden. Meisjes: 2. Nelleke v.d. Wel Dames 2. Mariska van Wensem en 3. Nel v.d. Ham. Heren: 2. Leo van Oosten 3. Remco v.d. Hoek en 4. Haitse Hoos. MET RES P F. C T E NI N ST I I I DOE N W E WAT VAN ONS V E RW AC H 1 WO R DT. begint om 19.30 uur en wordt dropn R e°nderSteund door de 9emeenschap, en organist I. Het thema van deze dienst is "Samen op Safari" De liturgie is samengesteld door vrouwen uit Kenya. Het woord "Safari" is afgeleid van het arabische woord "Safar" Het is een veldtocht die tevoet gemaakt wordt, dagen duurt en niet ongevaarlijk is. Zo willen de Kenyase vrouwen ons mee nemen op "Safari" om ons te vertellen van hun leven, toekomstverwachtingen en zorgen. Tijdens de dienst wordt een collecte ge houden waarvan de opbrengst bestemd is voor: informeel onderwijs programma in Kenya, Basis gezondheidsprogramma, en MIVA. De dienst is voorbereid door de werk groep Wereldgebedsdag waarin de vier kerkgenootschappen uit Zevenhuizen en omgeving zitting hebben. Mevr.E. Langeveld-de Ruiter (lid werkgroep) Weth.Kreftl. 27 Zevenhuizen tel: 01802- 2307 DE ZONNEBAARS 1 2661 KK BERGSCHENHOEK

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11