REGIONIEUWS Courgettes woor Artsen zonder Grenzen Rijkpolitie Zevenhuizen/Moerkapelle Rijkspolitie Nieuwerkerk aan den IJssel lader eschouwd dA: vervolg chriftelijke ragen fl.HI en echte iglo Hedendaagse poppenkunst Stichting uitgebreide Thuiszorg Midden Holland, tel. 01825 - 2290/1066. Dorpskrant 396/13 februari 1991 pagina 17 'f tl -rhuizen-Onder de kop "Volkshuis- nq" deelt de PvdA een pluim uit aan college voor de stap die gezet is op het an van de woningverdeling, betref- e de medeverantwoordelijkheid van woningbouwcorporaties. oe staat het college tegenover formele -enwerking met name bij woningbe- ftc peilingen, lange termijn plannin- de te ontwikkelen bouwplannen op en huur) en de financiering? ordt voortgang geboekt wat betreft de r het college van Zevenhuizen inge- e actie om extra contingenten voor leunwoningen te verkrijgen? aelt het college in bij nieuw te bouwen ningen en op snel wisselende gezins- -nstellingen en een optimale ener- besparing? Zo ja, hoe dan? Opmerkingen: PvdA heeft als belangrijkste doelstel dat iedere burger ongeacht het in- en moet kunnen wonen. Wii zijn en n een voorstander van het bouwen de sociale sector. Financiën gen over 'hoe het streven van het ege omgezet kan worden in een con- 1 evenwichtig financieel beleid? wat het college bedoelt met 'het oog ben voor de draagkracht van de bur- oe er een goed milieubeleid gevoerd n worden zonder claims op de toe- -t te leggen en aan de andere kant houdendheid wat betreft verhogin- rechten en tarieven toezeggen? rder vraagt de PvdA een overzicht 'e het 'herindelingsbudget' en op e wijze overschrijdingen ervan gef i- rierd kunnen worden, het mogelijk om over een subsidiebe- te praten dat geen algehele bezuini- «jinhoudt, maar wel uitgaat van andere riteiten en normen?" Opmerkingen: lastenverhogingen zijn voor de bespreekbaar als die uitgaan van Jt ontzien van de minst draagkrachtigen er investeringen t.b.v. milieu en sgezondheid en het terugdringen van verkeersoverlast tegenover staat. Conclusie PvdA-fractie vindt het beleidspro- ~ma van B. en W. kleurloos. Niet "eet genoeg en puur behoudend, voldoende is zelfs de visie op milieu I ruimtelijke ordening, hetgeen ons "ast omdat burgemeester Lips en de A-fractie op deze punten dicht bij ons "rigsprogramma staat, problematiek verkeersoverlast .Klinkhamerweg wordt erkend, de uitvoering blijft nog onduidelijk, voortvarende aanpak kenmerkend r de colleges van de beide gemeenten lit dit programma niet meer zichtbaar. lat'op de winkel passen'is ons "ns van toepassing. Bij de begrotings- ""deling van 1992-1993 zullen wij gvooruitstrevende alternatief uitge- idkenbaar maken". PvdA eindigt met de opmerking dat het op prijs stelt Zo snel mogelijk rden te krijgen en dat verduidelij- en aanpassingen van het be- rogramma meegenomen kunnen den bij de beschouwingen van deze -c over de begrotingsbehandeling "huizen-Niet iedereen was even blij de sneeuwbuien. Elke dag viel er maar een beetje 12-jarige Richard Eindhoven van het Heinde vond dat veel te weinig want wide een iglo maken en daarvoor had .veel sneeuw nodig. Vier dagen lang ®e sneeuwbui benut om sneeuw e brengen. De meeste sneeuw viel m?r9er' en zo kon de iglo voltooid en Hij maakte deze door sneeuw in 101 'e s'ampen en zo vierkanten op ir a stuapelen ^en beetje water er- bevroor en het pakte. Zo ont- Mn echte iglo, die helaas bij de lln9 alweer dreigde te smelten toen meeuw overging in regen uda- df beschouwdis een tentoonstel- rini r Sïedeliik museum Het Ca- wn.9 ,uis aan de Oosthaven, n MaÜn ek®nin9en tentoongesteld '5-1990 nd uit de periode I biet buro zal vriidaa 22 feb. 1991 de gehele dag gesloten zijn ivm opening nieuwe groepsburo te Nkerk ad IJ. Diefstal schaatsen: Van een bewoner uit Moerkapelle werd op de ijsbaan te Moerkapelle zijn schaatsen weggenomen toen hij even niet oplette. Inbraak woning: Een woning aan de Lange Zijde te Zevenhuizen werd door het inbrekersgil de bezocht. Men wist binnen te komen via het keukenraam en doorzocht heel de woning. Een ingezette speurhond van de politie om de dader(s) te achterhalen leverde helaas niets op. Aanrijdingen: Op de Zuidlasweg te Zevenhuizen vond een aanrijding plaats tussen twee pers. auto's. Een der bestuurders zag niet op tijd, dat de voorganger remde, waardoor hij achterop zijn voorganger reed. Op de kruising Zuidelijke Dwarsweg met de Bredeweg reden twee pers. auto's tegen elkaar aan. Op het Zuideinde te Zevenhuizen vond een aanrijding tussen twee pers. auto's plaats. Een en ander was te wijten door het slechte zicht ivm mist. Doorrijden na aanrijding: In de Julianastraat te Moerkapelle reed een onbekend gebleven bestuurder tegen een lantaarnpaal, waardoor de lantaarnpaal werd beschadigd. Op de Tweemanspolderweg werd de bui tenspiegel van een daar staande pers. auto beschadigd door een nog onbekend gebleven bestuurder. Diefstal fiets/bromfiets: Bij de disco alhier werd wederom een fiets ontvreemd BEZOEKERS HOUDT REKENING HIERMEE EN DOE AL LES het schuurtje van een pand aan de Fuut werd een herenfiets ontvreemd. Zowel de schuur als fiets waren niet afge sloten. Uit de voortuin van een perceel aan het Hogeland werd een Puch bromfiets ont vreemd. Sneeuwballen Een perceel aan de Papaverlaan werd het doelwit van sneeuwbal gooiende jeugd. De politie wist de namen van de ballen- gooiers te achterhalen en hen werd een en ander duidelijk gemaakt. Brandje: Een transformatorhuisje aan de Knibbel- weg te Zevenhuizen vatte spontaan vlam. De brandweer die met zwaar materieel t.p. kwam hoefde niet^te doen aangezien het brandje uit zichzelf was uitgegaan. GEB zal een en ander herstellen. Snelheidcontrole's: Binnen de gemeentegrenzen werden er op diverse plaatsen door de poltie snelheidcontrole's gehouden wat in het totaal resulteerde in 267 processen-ver baal. Opgemerkt hierbij wordt dat tijdens een controle aan de Groeneweg van de gecontroleerde 90 passanten er 68 een bekeuring tegemoet kunnen zien. Deel III Het valt de politie op dat er nog vele auto's rond rijden met een deel III van 1990. Per 1 februari is het al verplicht het deel III van 1991 op de autoruit aangebracht te heb ben. Gedurende de maand februari waarschuwt de politie hier voor, doch vanaf 1 maart bestaat de mogelijkheid dat u een bekeuring krijgt. GEVONDEN: schaatsmuts;goudkl. bril;2 sleutels VERLOREN: bril in hoesje; zwarte tas; Mechelse her der; trimschoen; zwart hondje; portefeuil le m.i. Persberichten Periode 10 tot en met 16 februari 1991. Fietsdiefstal 10-02-91 Vanuit een stalling op een erf van een woning aan de 's-Gravenweq werd een fiets weggenomen. Het betrof een heren fiets, merk Gazelle, kleur blauw. 11-02-91 Het vervoersprobleem blijkt groot in Ne derland. Steeds weer worden slachtoffers geconfronteerd met het wegnemen van hun rijwiel. Dat de daders hiermee mis schien hun eigen of het vervoerspro bleem van een ander oplossen, neemt niet weg dat zij voor het slachtoffer een nieuw vervoersprobleem creëren. In dit geval werd een damesfiets, kleur zwart, type Opoe, weggenomen uit de stalling van het NS-station aan de Door tocht. 12-02-91 Dit keer werd een schuur bij een woning aan de Hoofdweg Zuid door het leden fietsendievengilde bezocht. Weggeno men werd een herenfiets, merk Batavus, kleur grijs. IJsperikelen Dat het winterse weer naast veel pret ook minder leuke kanten heeft moge blijken uit het navolgende. 10-02-91 Tijdens het schaatsen op het water achter de Polderdreef kwam een man ten val. Hierbij ontwrichte hij zijn voet, waardoor hij in het gips belandde. 11-02-91 Op de Ringvaart kwamen drie schaatsers er achter, dat het ijs niet overal even dik behoeft te zijn. Gedrieën zakten zij door een te dunne ijsvloer. Voor hen bleef de schade beperkt tot een nat pak. 13-02-91 Langs de Parallelweg Zuid bleek het ijs wel sterk genoeg om een paard te dragen. Het beest nam de kans waar om vanuit het weiland het de dichtgevroren sloot over te steken en de weg op te gaan. Gelukkig werd dit al snel gesignaleerd door de bij het paard behorende amazo ne. Zij ving het dier en zette het dier op stal. 11-02-91 t/m 15-02-91 Diverse keren moest de politie, op ver zoek van inwoners, tegen baldadige jeugd. In alle gevallen waarin om optre den van de politie werd verzocht, stelde de jeugd de ruiten van woningen op de proef, door met sneeuw- of ijshallen hier tegen aan te gooien, in de meeste gevallen kon de jeugd met een vermanende toespraak tot reden ge bracht worden. 13-02-91 In een geval hadden de daders de sneeuw ballen verzwaard met een steen. Dit bleek teveel voor de ruiten van een school aan het Kroonkruid, die dan ook onder de aanval bezweken. 14-02-91 In een geval verscheen, terwijl de politie een paar jeugdige inwoners van ons dorp vermanend toesprak, een andere jeugdi ge inwoner ten tonele. Zonder enige aan leiding keerde hij zich tegen de medewer kers van de politie. Hierbij uitte hij zich in zodanige beledigende taal, dat de politie mensen zich genoodzaakt voelden deze persoon aan te houden. Hij werd naar het bureau gebracht. Nadat hem een verhoor was afgenomen werd hij heengezonden. Tegen hem zal proces-verbaal worden opgemaakt. Afvallende lading Op de Rijksweg A20, ter hoogte van de afslag Nieuwerkerk aan den IJssel. ver loor een vrachtauto een groot aantal krat ten frisdrank. Hierdoor ontstond op de weg een grote puinhoop, waardoor er een file ontstond. Terwijl de politie het verkeer regelde, ruimde brandweer en Rijkswaterstaat de rommel op. Door een snelle en goede samenwerking kon de rijbaan weer vlot worden vrijgegeven. Aanrijding 14-02-91 Door de gladheid slipte op de Spoorlaan een personenauto en raakte naast de rijbaan. Daar stond een lantaarnpaal die het moest ontgelden. De schade bleef beperkt tot enige deuken in de auto. De lantaarnpaal moest worden afgeschre ven. 15-02-91 De gladheid was ook de oorzaak van een botsing tussen twee personenauto's. Op het Kroonkruid wilde een inwoonster van' Nieuwerkerk een inrit inrijden. In plaats van de bocht om te gaan gleed zij recht door tegen de auto van een uit de tegen overgestelde richting komende plaatsge noot. De schade bleef beperkt tot het autoblik. 16-02-91 Minder gunstig kwam een inwoner van Waddinxveen eraf. Terwijl hij over de Schielandweg reed verloor hij door de gladheid de macht over het stuur. Ook in dit geval stond een lantaarnpaal in de weg. Via deze paal kwam hij tot stilstand op een verkeersheuvel. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De auto liep een grote schade op en moest worden afgeta keld. Een andere bestuurder schrok van het aangezicht van dit ongeval en raakte zelf ook in de slipDeze inwoner van Nieuwer kerk belandde met zijn auto tegen een verkeerslicht. Ook hier stapte de bestuur der ongedeerd uit. Met de auto liep het slechter af. Ook hier moest er een takel wagen aan te pas komen om de auto af te slepen. Van andere orde was een aanrijding op de kruising Spoorlaan/Batavierlaan. Hier werd door een bestuurder komende vanaf de Spoorlaan geen voorrang verleend aan een bestuurder op de Batavierlaan.Het gevolg bleef beperkt tot schade aan de voertuigen. Nog anders ging het toe op de IJssellaan. Daar reed een bestuurder achteruit de rijbaan op, terwijl op dat moment net een andere auto passeerde. Door de botsing ontstond een lichte schade aan beide voertuigen. Diefstal uit auto Op het parkeerterrein bij het NS-station aan de Kerklaan werd in twee auto's ingebroken. De daders wisten in de auto te komen door een ruit te vernielen. De buit bleef beperkt tot zaken met een >epe: irde. gennge waard Onder invloed Op de Dorpsstraat vond een lichte aanrij ding plaats tussen twee personenauto's. Toen de politie ter plaatse kwam rees bij hen het vermoeden, dat een van de be stuurders gedronken had. De man werd aangehouden. De persoon in kwestie ver zette zich echter tegen zijn aanhouding en wenste niet mee te gaan naar het bureau. Dit noodzaakte de politie de man te dwin gen mee te gaan. Op het bureau werd het vermoeden van de politie bevestigd. De ademanalyse wees een te hoog alcohol gehalte aan. Na verhoor werd de man heengezonden. Tegen hem zal proces verbaal worden opgemaakt. OPEN DAG RIJKSPOLITIE Op vrijdag 22 februari a.s. zal het nieuwe politiebureau aan het Raadhuisplein offi cieel geopend worden door de Algemeen Inspecteur van het Korps Rijkspolitie, dhr. De Wijs. Ter gelegenheid van de officiële inge bruikneming van de nieuwe behuizing zal de rijkspolitie op zaterdag 23 februari van 10 tot 17 uur open huis houden. Zij no digt iedereen uit om een kijkje te komen nemen en daarbij tevens kennis te nemen van de diverse Rijkspolitiediensten. Een groot aantal daarvan zullen zich tij dens de open dag op hun eigen wijze presenteren. Naast het presenteren van de eigen groep zullen onder meer aan de open dag me dewerking verlenen: - de Algemene Verkeersdienst (AVD) Driebergen; - het Rijkspolitiemuseum; - de afdeling verkeer; - werving nieuw personeel; - het drugspreventieteam; - bureau slachtofferhulp; - voorkoming misdrijven; - de bereden groep Wassenaar; - de Parketpolitie; - het milieuteam. Genoemde diensten, het binnen het po litiebureau tentoongestelde en een con tinue videopresentatie zullen een zo compleet mogelijk beeld geven van het politiewerk in het algemeen. Tijdens de feestelijkheden zal de basis politiezorg ononderbroken verzorgd blij ven worden. indien u echter het bureau tijdens de feestelijkheden wilt bezoeken voor zaken die geen betrekking hebben op de fees telijkheden wordt u vriendelijk verzocht dit te beperken tot spoedgevallen. U wordt verzocht de zaken die geen spoeddragend karakter hebben uit te stellen tot na de feestelijkheden. Bleiswijk- Vrijdag 15 februari veilde Groenteveiling "De kring" afdeling sloot de opbrengst van de eerste aan voer van courgettes in Bleiswijk ten I Bleiswijk, 10 bakjes courgettes ten bate van de medische hulporganisatie "Artsen zonder Grenzen". De kopers betaalden 6.660 gulden voor deze courgettes. De veiling ver dubbelde de opbrengst, zodat deze actie in totaal 13.320 gulden opbracht. De firma Spruit uit Bergschenhoek be- goede te late komen aan een goed doel en gelijktijdig de kopers bij de Bleiswijkse veiling te attenderen op de courgettes. Gekozen is voor "Artsen zonder Gren zen" een internationaal werkzame hul porganisatie, waarin artsen en andere gezondheidswerkers vrijwillig deelne men. Deze organisatie verleent hulp aan slachtoffers van o.a. natuurrampen en oorlogen, zonder onderscheid naar ras, politiek, religie of levensbeschou wing. De kopers ondersteunen het goede doel en waren bereid fors in de buidel te tasten. Zo wisselde het duurste bakje voor duizend gulden van eigenaar. De volgende bedrijven steunen de ac tie; C. Disselkoen bv, Commissionair A. zwarts, J. de Lange bv, J. Oosterwijk's Commissiehandel bv, Haluco bv, Handels- en exportcombi natie Combilo, M. Valstar Co bv, N. van Ruiten bv, Schuitema-West bv, Courgette-teler Firma Spruit en Groentenveiling "De Kring". Courgette: een delicatesse De courgette werd oorspronkelijk als een delicatesse geïmporteerd uit Spanje, Frankrijk, Italië en Noord- Afrika. Sinds een groot aantal jaren wordt dit familielid van de komkommers en pompoenen ook in nederland ge kweekt, zowel in de volle grond als in de kas. Dit produkt is dan ook vrijwel het hele jaar te koop bij de groenteboer. Courgettes bevatten minder water dan komkommers en zijn daardoor ge schikter voor verwerking in verschillen de gerechten. Gouda-Liefhebbers van 'hedendaagse poppenkunst' kunnen op zaterdag 23 februari hun hart ophalen tijdens de grote poppenbeurs in de grote tent bij schouwburg "De Kunstmin" te Gouda. De beurs wordt door Niesje Wolters -van Bemmel georganiseerd en er worden poppen ingezonden door 40 poppen- maaksters. Het belooft een bijzondere beurs te worden waar ook de poppen- dochter aanwezig is en teddy-beren, zelfgemaakt naar eigen ontwerp. Verder is er iemand aanwezig die oude poppen op hun waarde taxeert. Tentoonstelling open van 10.30 tot 16.30 uur Voor aanvragen van directe hulp met betrekking tot verpleging, kraam, gezins, bejaardenverzorging, aansluiting com municatie-centrale. Ook verpleging van terminale aard of bij vroegtijdig verlaten van het ziekenhuis met o.a. infuus i.v.m. pijnbestrijding of voor b.v. risico-zwangeren. Particuliere verpleging ook mogelijk. 24 uur per dag bereikbaar alarmnummer 01825- 2290.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17